Şimdi Ara

laptop onerisi lutfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • laptopta tek sılkroad olcak ve buna gore laptop soylermısnız legend 7 ve ıslam karakterlerı (eger gelırse) bunlara gore laptop tavsıyesı edermısnız fıyatları 1.200 -1.500 arası olması ıyı olur

• aralık ayında almıştım laptop çok memnunum "HP" ama 1700$ dı
  • bahsettiğin fiyatlardaki laptopla silkroad ı rahat oynayamaszın iyi bir ekran kartlı laptop 3000-3500 ytl mertebelerinde sonradan pişman olma çünkü o fiyatlardaki laptopların ekran kartları iyi değil ,kaldıki hemen hemen her updatte oyuna bir şeyler eklenmeye başladı oyunun başlangıcında 1 gb boyutundaki silkroad klasörü şu sıralar yanılmıyorsam 2.5 GB ulaştı malesef Türkiye de iyi bir ekran kartlı laptoplar çok pahallı imkanın varsa yurt dışından getir bu arada ATİ ekran kartlı laptopları asla tercih etme
  • Biraz paraya kıyacaksın, Dx10 destekli ekran kartına sahib modelleri tercih etmelisin.
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=119981990&CS_Category=_SBA_63_1662_444_915&CS_Catalog=_BILGISAYAR
    tavsiyem budur.
  • Fiyatı uygun
    fakat işlemcisi kötü
    Ekran kartı ise Dx10 destekliyor ,fakat 8400 M hangisi modeli yazmamışlar
    G-GS-GT üç farklı modeli war,Oyunlarda fark edebilir
    http://www.nvidia.com/object/geforce_8400M.html
  • Guncel laptoplarda sadece SRO bazli bakar isen islemci sorun yaratmaz hemen hepsinin islemcisi sro icin yeterli ...
    asil bakman gereken Ram ve Ekran karti ... paylasimli intel 900 950 graphic accelerator zirt pirt diyenlerden uzak duracaksin ...
    minimum paylasimsiz X600-X700 ya da nvidia 7XXX yani 7300 ustu birsey isini gorur ... 1024*768 standart cozunurlukte oynayacagini varsayar isek cok para dokmene gerek yok ... Ram fiyatlari yerlerde surundugunden 1 Gb yetsede 2 Gb yap ramini kafan rahat olsun ...
    Velhasil ornek vermek gerekirse ... HP nx8220 kullaniyorum ve cok yeni bir model olmasada (lakin efsane modeldir halen en super denilen modellerin cogu bu makinenin verdigi 1680*1050 cozunurlugu veremiyor) centrino 1.86 islemci, ATI X600 ekran karti, 2 Gb ram ile SRO icin en ufak bir zorlanma belirtisi gostermiyor ...
    Velhasil lafin ozu sadece SRO icin cok para vermene gerek yok, baska bir is icin kullanmayacak isen (video render etme, ne bileyim full detay en son cikan oyunlari oynama vs gibi) ustte belirttigim ozellikleri karsilayan bir model sana yetecektir ...

• Sana tavsiyem kesinlikle oyun için laptop duşunme.Ne alırsan al marka olarak kendimden ve cevremdeki oyun için kullanan hiçkimse memnun değil bir kac kişi dışında.Ben TOSHİBA aldım ve ozellikleri cok yuksekti ve cok para verdim.sadece bi kac program ve sro calışıyoruydu.8 ay içinde 2 kere servise gitti son gidişin den bu zamana 3 hafta gecti hala gelcek.sorun ekran kartı ve anakart.sana tavsiyem 750 ytl civarı cok guzel bir masaustu alırsın ve bunlada rahat 3 sro biandan calıştarıilirsin.laptop ları oyun için sakın duşunme.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuzsuzDELiBEKiR

Guncel laptoplarda sadece SRO bazli bakar isen islemci sorun yaratmaz hemen hepsinin islemcisi sro icin yeterli ...
    asil bakman gereken Ram ve Ekran karti ... paylasimli intel 900 950 graphic accelerator zirt pirt diyenlerden uzak duracaksin ...
    minimum paylasimsiz X600-X700 ya da nvidia 7XXX yani 7300 ustu birsey isini gorur ... 1024*768 standart cozunurlukte oynayacagini varsayar isek cok para dokmene gerek yok ... Ram fiyatlari yerlerde surundugunden 1 Gb yetsede 2 Gb yap ramini kafan rahat olsun ...
    Velhasil ornek vermek gerekirse ... HP nx8220 kullaniyorum ve cok yeni bir model olmasada (lakin efsane modeldir halen en super denilen modellerin cogu bu makinenin verdigi 1680*1050 cozunurlugu veremiyor) centrino 1.86 islemci, ATI X600 ekran karti, 2 Gb ram ile SRO icin en ufak bir zorlanma belirtisi gostermiyor ...
    Velhasil lafin ozu sadece SRO icin cok para vermene gerek yok, baska bir is icin kullanmayacak isen (video render etme, ne bileyim full detay en son cikan oyunlari oynama vs gibi) ustte belirttigim ozellikleri karsilayan bir model sana yetecektir ...

Şu an SRoyu orta halli bir laptop çok rahat kaldırabilir,fakat ilerki gelcek updateler sorun çıkartabilir
    Kaldiki ATi X600-700 ve nvidia 7300 modelleri DX 10 desteklemiyor,eğer bir ürün alıcaksanız biraz ileri teknolojiyi destekleme ki uzun vadede kulanılabilsin
    Ati HD2600 veya nvida 8400 M modelleri Dx10 destekli geleceğe dönük kartlar
    İşlemcide çift çekirdek 2.0 ghz olmalı ve ram en az 2 gb
    1300-1500 ytl veren bir kişi 300-400 ytl daha vererek,ileriye dönük güzel bi laptop sahibi olabilir
    Ama tabikide ne kadarda yüksek alsanız oyun oynamak için laptop almak pek akıl işi değil

• quote:

Orjinalden alıntı: sın2018

Şu an SRoyu orta halli bir laptop çok rahat kaldırabilir,fakat ilerki gelcek updateler sorun çıkartabilir
    Kaldiki ATi X600-700 ve nvidia 7300 modelleri DX 10 desteklemiyor,eğer bir ürün alıcaksanız biraz ileri teknolojiyi destekleme ki uzun vadede kulanılabilsin
    Ati HD2600 veya nvida 8400 M modelleri Dx10 destekli geleceğe dönük kartlar
    İşlemcide çift çekirdek 2.0 ghz olmalı ve ram en az 2 gb
    1300-1500 ytl veren bir kişi 300-400 ytl daha vererek,ileriye dönük güzel bi laptop sahibi olabilir
    Ama tabikide ne kadarda yüksek alsanız oyun oynamak için laptop almak pek akıl işi değil

Bir laptoptan Dx10 destegi ile ne beklediginiz onemli ... Dx10 destekli ekran karti olsun diye 2000 YTL uzerini verip sonra dogru durust kullanmazsaniz paranizi cope atmis olursunuz ...
    Laptop ile oyun oynamak pek mantikli bir beklenti degil ... Dell XPS gibi modellerin son cikanlarini alir iseniz tamam guncel FPS leri filan oynarsiniz ama fiyatlari ucuktur ...
    Gelecege donuk diye 1 yil once 4000 YTL bir laptop a veren ve ivir zivir disinda kullanmayan biri bugun o laptop i satmaya kalksa 1000 YTL zor verirler ... Teknoloji boyle birsey ...
    Cozunurluk-detay artirma kaygisi olmayan biri ustte soyledigim ozelliklerdeki bir laptop ile bugunde oynar her tur update sonrasi da oynar ...
    Arkadas ustte "sadece sro icin" demis ona gore cevap verilmeli ... param bol sacayim etrafa diyene 6-7 bin YTL lik laptopta var ... Ama o ozellikleri kullanmayacak iseniz anlamsiz, hatta biraz abarti olacak ama aptallik olur ... Zira soyle dusunun sasisi tamamen ayni iki araba var birinde standart motor-yuruyen aksam var evden ise sizi goturuyor, is goruyor ... birde ayni sasi-kasa ama icinde yok ferrari motoru porche sanzimani vs var ama siz essek yuku para verip evden-ise 50 km hizla gidip gelmek icin kullaniyorsunuz ... ayriyeten erdemin de dedigi gibi laptoplar yapilari itibari ile oyle oyun oynamak vs icin cokta uygun degil, ferrari motorlu, porche sanzimanlisini da alsaniz lastikler, bunye musait degil hiz yapmaya ...

Not: Ayriyeten bunlari eski bir overclocker olarak soyluyorum ... demek istedigim zamaninda pc donanimina aklinizin alabileceginden fazla para harcamis biri olarak soyluyorum -bu forumda 2003-2004-2005 yillarina ait mesajlarimdan gorebilirsiniz- :)

• Bence oyun için laptop kesinlikle tercih etme masaüstü tercih etmelisin. laptop nebili oynamayazsın demiom ama ilerde sorun olur parça almak isersin laptop die fazla para gerekebilir masaüstünde istediğin parçayı kolay bir şekilde yenileyebilirsin tabi desteklemesi lazım yani masaüstü bilgisayarsa %80 90 verim alırken laptopta % 50 40 verim alırsın tabi oyunlarda fln yani masaüstü tercih etmelisin hem masaüstü parçalar daha fazla piyasalarda istediğin fiyata güzel bir sistem toplayailirsin kolay gelsin
  • arkadasım bende laptop da oynuyorum ama bana sorarsan masaustu cunku bana oyle geliyoki ben laptopu 2 veya 3 yıl sonra atacam ama illaki laptop dersen ben asus un F3SA modelini kullanıyrum fakat fiyatı biraz tuzlu {2.250 YTL} sanırım doğru yazdım senin istediğin fiaytta bir model de silkraodı oynarken zorlanabilirsin veya ileriye donuk olmaz o fiyattaki laptop ama acer da bulabilirsin ancak arkadaslarımın dediğine gore acerler de cabuk ısınıyomuş ama ben laptopumda bole asırı bi ısınma gormedim cidden cok guzel bi soğutma sistemi war
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.