Şimdi Ara

Laptop Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıkta belirttiğim gibi laptop almayı düşünüyorum önerebileceğiniz (max. 3750 ₺) her hangi bir marka model varmı?

(OYUN İÇİN BİR LAPTOP DÜŞÜNÜYORUM)

Benim kafamda belirlediğim bir laptop var onuda yazayım. Bu laptop hakkında da bilgi verebilirseniz doğru özelliklerini yazarsanız sevinirim.

Lenovo Y50

İŞLEMCİ Intel® Core™ i7-4720HQ 2.6 Ghz (6M Cache, up to 3.6 GHz)

RAM 16GB DDR3 1600 MHz.

EKRAN KARTI NVIDIA GeForce GTX960M GDDR5 4 GB 128 Bit Dx 12 (Bu modelde MediaMarkta ve Vatanda GDDR5 GTX960 yazarken çoğu yerde ise GTX860 yazıyor)

EKRAN BOYUTU (ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ) 15,6'' Ultra HD 3840 x 2160 4K

HDD-SSD Bunu çözemedim. Bazı sitelerde 1 TB SSHD yazıyor bazılarında ise 256 GB SSD veya sadece 1 TB yazıyor. (Bütün sitelerde fiyatlar aynı fakat harddiskte hepsi farklı şeyler yazıyor)

Bazı modellerinde dokunmatik ekran yazıyor fakat hangi modelleri onu göstermiyor.

(Vatan'da ürünün fiyatı 4750₺ den 3799₺ ye inmiş)

Kısacası bu laptop nasıl siz olsanız alırmısınız? yada bunu alıcağına git şu laptopu al diyebiliceğiniz şeyler var mı?

Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gtx960 uhd cozunurlugu besleyemez yani full hd cozunurluge getireceksin

Uhd diye cihaz alma yani

O aletin farkli versiyonlari var sadece y50 diyip gecersen kafan elbette karisir donanim icergine gore son kod farklidir

Vatanda satilan gtx960 fhd olmasi lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 9 Kasım 2015; 11:06:12 >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Peki önerebiliceğin bir laptop var mı?

• akaymucahit A kullanıcısına yanıt
    Vatandaki y50 nin model kodu y50 59-442610 uhd ekran olan değil. Vatanda birden fazla y50 var kodları farklı

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y50-70-core-i7-4720hq-25ghz-16gb-1tb-156-4gb-w81-notebook.html?srt=PU

İşlemci : Intel® Core™ i7-4720HQ 2.6 GHz Turbo Boost ile 3.6 GHz 6MB Dört Çekirdek
    Ram (Bellek) : 16GB DDR3 1600 MHz, 2 x DIMM soketi 16 GB'a kadar destekler
    Sabit Disk : 1TB 5400 RPM
    Ekran Kartı : 4GB GDDR5 NVIDIA ® GeForce ® GTX 960M 128Bit
    İşletim Sistemi : Windows 8.1
    Ekran : 15.6" Full HD Mat Ekran (1920x1080)
    Optik Sürücü : Harici Dvd-Rw Hediyeli
    Kart Okuyucu : Var
    Kamera : 1.0 Mega Piksel HD Webcam
    Ethernet : 10/100/1000 Base-T
    Wirelles : 802.11 b / g / n
    Bluetooth : Versiyon 4.0
    Usb Portu : 2 x USB 3.0 - 1 x USB 2.0
    HDMI : Var
    Ses : Dolby Home Theatre ses sertifikasyonunu destekleyen JBL® tasarımlı hoparlörler
    Klavye : Arkadan aydınlatmalı numerik Q TR
    Pil : 4-hücreli, 54W batarya ile yaklaşık kullanıma bağlı 5 saate kadar
    Ağırlık : 2.4 kg - 3,10 kg (Polimer Pil ile)
    Garanti Süresi : 24 ay Lenovo Türkiye yetkili servis merkezi

http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V5-2.html o aralıkta bu cihaz olabilir

Bende bu monster cihazlarını düşündüm fakat ekran kartının 2 gb olması ve dx12 desteklememesi beni biraz uzaklaştırdı. (2gb ekran kartı çoğu oyunları ultrada oynarken video belleği yetersiz kaldığını gördüm onun için 4gb tercihim oldu)

gtx960 dx 12 destekler

diz üstü ve ultra diyorsan zaten bütçeni artır yada masaüstü al bu cihazlar yetmezhttp://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.138006.0.html

black ops 3 medium ayar 1080p 30 fps
    Monster notebooklara baktığımda özelliklerinde dx11.2 yazdığını görmüştüm o yüzden öyle dedim. Her neyse. O önerdiğiniz monster notebookdan mı daha iyi oyun performansı alırım yoksa lenovo y50 bahsettiğimiz modelden mi. Seçim yapmakta zorlanıyorum siz olsanız ne yapardınız

Ekran karti icin yukardaki linke ve oyun performansina sayfanin altindan bakablirsin

en yeni cikan oyunda 1080p medium ayar 30 fps vermiş
    Daha eski oyunlari daha iyi oynatirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 9 Kasım 2015; 23:17:21 >
    İlgilendiğin için teşekkür ederim. Son bir şey sorucam kesin cevap verebilirsen sevinirim. Siz olsaydınız bu fiyata (3750₺ hadi 4000₺ yapalım) hangi notebooku alırdınız? Tam bana marka model ve ürünün özelliklerini verebilirseniz sevinirim

4000 lirayi asla diz ustuye vermezdim oyun oynamak icin diz ustuye ne verirsen zarar hizla eskiyor

Forumum diz ustu bolumunde 2 cihazinda konusu var oraya bakip sorunlarina -cozumlerine bakip karar vermen daha dogru olur.

Monster fiyati uygun olan ne aldigini bilerek alirsan sorun olmaz servisi de iyi deniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 10 Kasım 2015; 0:04:15 >
    Bende notebooka o kadar vermek istemezdim ama devamlı git gel yapıyorum evde olmuyorum mecbur yanımda götürmek zorundayım. Neyse ilgilendiniz için tekrardan çok teşekkür ederim. Dediklerinizi göz önünde bulundurucam. İyi akşamlar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.