Şimdi Ara

Laptop mavi ekran hatası (critical process died)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 haftadır hp pavilion windows 10 laptopumda mavi ekran hatası alıyorum. ekranda yeniden başlatılırken critical process died yazıyor. ekran kartı sürücüm vb. şeyler güncel hatayı almadan önce çakışma yapabilicek driver yüklemedim sistem geri yüklemede yapamıyorum en fazla 1 gün önceki tarihi gösteriyor. büyük ihtimalle windows un kendi yaptığı güncellemelerden olmuş olabilir nasıl çözebilirim problemı?
     Laptop mavi ekran hatası (critical process died)

• siz kendiniz mi geçtiniz win 10 a orjinalin de mi vardı sorunun sürücü uyumsuzluğu yada çakışması gibi duruyor sistem özelliklerini ve kullandığın programları yazar mısın bir kaç araştırma yaptım genellikle win 10 un sürücü uyuşmazlığından advanced sistem care programında birde birisi hdd ye giden güç kablosu arızasından dolayı yaşamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myo_1433 -- 10 Ocak 2016; 23:05:54 >
  • blade94 kullanıcısına yanıt
    Hp kendi websitesi üzerinden driver güncellemeleri yayınladı. Daha önce windows 8 için vermemekte ısrar ettiği modellere bile windows 10 güncel driver desteği verdiler.
    İndirip deneyin derim
  • myo_1433 M kullanıcısına yanıt
    Zaten ne olduysa w10 a gecince oldu orjinal sistem w7 ydi. Hdd kablolarini bi kontrol ederim cikarip takarim felan kullandigim programlar 6 aydir sabit fakat babam pc nin basindayken bu hata ciktigi icin bi guncelleme yaptirdim ondan sonra oldu dedi. Buyuk ihtimalle hp support assistant in guncellemesi sorun cikarmis olabilir.Suan advanced system care kurulu da deil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blade94 -- 12 Ocak 2016; 1:49:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mocle kullanıcısına yanıt
    Bende bir kaç aydir hp nin sitesinden w10 guncellemelerini bekliyordum. en son w8 vardi 10 yoktu. Simdi bakayim geldiyse yaparim sorun kalmaz ins.cok tesekkur ederim

• Hp nin sitesinden yazilim ve guncellemeler kismindan urunun model no sunu giriyorum fakat hala isletim sistemi kisminda w10 gozukmuyor 7 ve 8 var sadece. Acaba benim laptoba w10 driverlari gelmicekmi yoksa hala gelmemismi? Anlamadigim niye hala driver lari yayinlamadilar

• Driver sorunundan çok işletim sistemi hatası gibi duruyor. Yeniden kurulum yapıp denemenizde fayda var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adrenalin_ kullanıcısına yanıt
    Hocam laptopda 700 gb dosya var elimde harddisk felanda yok. Simdi nasil formatliyayim ben hadi herseyi gecip formatladim ya sorun cozulmezse ne olacak. Bana isletim sistemi hatasi gibi gelmedi aslinda. Oyle olsa baslarda cikardi bence

• quote:

Orijinalden alıntı: blade94

Hocam laptopda 700 gb dosya var elimde harddisk felanda yok. Simdi nasil formatliyayim ben hadi herseyi gecip formatladim ya sorun cozulmezse ne olacak. Bana isletim sistemi hatasi gibi gelmedi aslinda. Oyle olsa baslarda cikardi bence

Güncelleme var ise guncelleyin.
    Eger devam ederse dosyalarımi kaybetmeden format seçeneği var. Onun ile deneyin.
    Kritik yöntem öldü. Driver hatasi olsa driver yapimcisi ile başlar. Nvidia :nv ati/amd : ati ile başlayarak mavi ekran verir. Benim görüşüm hala işletim sistemi yönünde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.