Şimdi Ara

Laptop Isınmadan Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Samsung R520 FS06TR kullanıyorum. Bilgisayarımda son 2 aydır ciddi bir sorun var. Bilgisayar soğukken (ciddi anlamda soğuk) açma düğmesine bastığımda alttaki ışıklardan çalışma ışığı,enerji ışığı ve wireless şığı yanıyor bide touchpad ışığı yanıyor, ekran harddisk fana hiçbiri çalışmıyor. Böyle yaklaşık bi 30-40 dakika çalıştıktan sonra kapatıp baştan açtığım zaman açılıyor.

Ramleri çıkartıp taktım, teker teker denedim ama ramlerde sorun yok. Bataryayı söktüm, o şekilde açmayı denedim aynı. Bataryayla açmayı denedim aynı. Herşeyi denedim kısacası, ama bilgisayarın çalışması için kışın arabaya yaparız ya hani marşa basıp 1-2 dakika ısınmasını bekleriz, aynen o şekil oluyor ama benim bilgisayarın ısınma süresi biraz daha uzun

• http://www.samsung.com/tr/support/model/NP-R520-FS06TR-downloads?isManualDownload=true bios güncel değilse bios güncelle zaten son 2 aydır yapıyor diyosun önceden böyle bişey yoksa servise götür
  • arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. ben bilgisayar öğretmeniyim yani uzak sayılmam bu konulara
    ayrıyeten aynı senin sorunun bendede var . msi s430x modelinin ekran kartı chip seti (kuzey köprüsü) problemli olduğundan (kronik bir sorun bu makinadaki ekran kartı chipi Nvidia GeForce Go 6100) hatta forumda bu konudan muzdarip aynı msi makinadan çok yaka silkmiş kişi var :(

daha dün bilgisayarı açmak için chipi saç kurutma makinası ile ısıtıp açmayı denedim. Aynı senin sorunun gibi soğukken çalışmıyor, ısıtınca çalışıyor.
    Yani anlıcan büyük ihtimal senin makinada kuzey köprüsü sorunu var. sende ısıtıp kullanabilirsin. Ben daha öncede 2 kere değiştirdim chipi ancak kronik bir problem ve fabrikasyon hatası chipte olduğundan yine nüksetti.
  • Garantisi doldu cihazın. Ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum ve bayagı ilgiliyim. Kendi şahsi görüşüm anakart üzerinden baglantı yollarından biri koptu ve ısınınca makina genleşip metal birbirine kavuşuyor sanırsam. Buna benzer birşey. Kapasitör ağrızası da olabilir ama içeride yüzlerce kapasitör var hangisinin arızalı oldugunu anlayana kadar 1-2 sene geçer sanırsam.

Bios Update yapıcam şimdi fakat pek işe yarayacağını sanmıyorum.
  • Artık makinayı açarken ısıtmakla falan uğraşmayayım diye kapatmıyorum. 1-2 hafta hiç kapatmadığım bile oldu.
  • chipin veya bağlantıların lehimleri genleşmeden dolayı temas sorunu yaşıyor zaten dediğin gibi. Çözümü sen bulmuşsun artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.nfyc

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. ben bilgisayar öğretmeniyim yani uzak sayılmam bu konulara
    ayrıyeten aynı senin sorunun bendede var . msi s430x modelinin ekran kartı chip seti (kuzey köprüsü) problemli olduğundan (kronik bir sorun bu makinadaki ekran kartı chipi Nvidia GeForce Go 6100) hatta forumda bu konudan muzdarip aynı msi makinadan çok yaka silkmiş kişi var :(

daha dün bilgisayarı açmak için chipi saç kurutma makinası ile ısıtıp açmayı denedim. Aynı senin sorunun gibi soğukken çalışmıyor, ısıtınca çalışıyor.
    Yani anlıcan büyük ihtimal senin makinada kuzey köprüsü sorunu var. sende ısıtıp kullanabilirsin. Ben daha öncede 2 kere değiştirdim chipi ancak kronik bir problem ve fabrikasyon hatası chipte olduğundan yine nüksetti.

Hocam bu sorunu nasil cizebiliriz cakmaknan actiktan sonra bir daha 2hafta 3hafta neyse kapatmiyirum kapatinca tekrar cakmak cakmak gerekiyir normal hale nasil getirebilirim saglam bir tamirci varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.