Şimdi Ara

Laptop Ekran Kartı Değiştirme - Monster Abra A5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Monster Abra A5 v2.1 sahibiyim. Gtx860m ekran kartımı değiştirmek istiyorum. Mümkün müdür?

Donanım bilgileri şu şekilde;

• Ekran kartınız BGA, yani çekirdek ve bellekler anakarta lehimli.

Değişimi yapılamaz.
  • Çok umutlanmıştım değişir diye.
  • Regionella kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Firma ile görüşün derim. Çünkü bu tarz oyuncu laptoplarının bir kısmında değişim oluyor ekran kartında. Arkadaşıma monster laptop alırken dikkat etmiştik bazı modeller değişebilir tarzdaydı yazıyordu da zaten donanım seçerken.
  • Eğer ekran kartı mxm slota sahip ise değişebilir fakat ekran kartı anakarta tümleşik ise değiştirilemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dovahkiin_16

Merhaba, Firma ile görüşün derim. Çünkü bu tarz oyuncu laptoplarının bir kısmında değişim oluyor ekran kartında. Arkadaşıma monster laptop alırken dikkat etmiştik bazı modeller değişebilir tarzdaydı yazıyordu da zaten donanım seçerken.

860m de değişmez biyeri aramasına gerek Yok anakarta gömülü gpu o. Mxm olması gerekiyor değişebilmesi için

• İşlemci iyi. Senin ilacın egpu. Zaten değişse de laptop ekran kartları aşırı pahalı. Canını sıkma boşver. Egpu araştır.
  • Değişmez MXM slotlu olmasi lazim Senin laptop Bgm

• Anladım dostlar sağolun.

eGPU kullanımı ne kadar sağlıklı peki, yaygın bir şey midir?
  • Oyuncu laptopu alırken mxm slot olmasına dikkat etmek gerek gerçekten. Çünkü cihazı aldıktan 2-3 yıl sonra işlemci dayansa da ekran kartı çabuk eskiyor.
  • Evet ileride bu hataya düşmem artık, ders aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Anladım dostlar sağolun.

eGpu için pci express slota onun dönüştürücü aparatına, ekran kartına, ekran kartı için de güç kaynağına ihtiyaç var. Ve alacağınız kartı da ona göre ayarlamanız lazım. Mobil işlemcide şu an yeni çıkan yüksek seviye kartlar darboğaz yapar. Açıkçası pek de uğraşmaya değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Anladım dostlar sağolun.

Egpu başlıgı var forumda, bilgi alabilirsin oradan. Oradaki arkadaşlar daha iyi yönlendirecektir, açıklayacaktır. Değer mi, değmez mi vs.

Kısa mantık şöyle anlatayım, 150 liraya çevirici, 50 lira xbox adaptör, 2. el 400-450 liraya da gtx 770/960 ayarında ekran kartı. Sana maliyeti etti 600 lira.

Gtx 770/960 mobilde 970m ayarında kartlar. 860m den 2 kat daha hızlı sayılır neredeyse, işlemcin de kaldırır, beslemede sorun yapmaz.

Onun haricinde zaten ekran kartın değişebilir olsaydı, değişebilen mobile ekran kartları ne kadar satılıyor ki? Aliexpress'te 970m 530 dolardan başlıyor, tr de var mı ne kadara satılıyor bilmiyorum açıkçası. 960m li laptoplar bile 3.500 lira sıfırı zaten. Ki 960m ayarında kart için de 2. el 250-300 liralık, sıfırda 450 liralık masaüstü kart 960m i rahat geçecektir. Mantıklı gelirse araştır işte dediğim gibi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.