Şimdi Ara

Laptop Aşırı ısınıp kapanıyor :( (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
127.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Benim bilgasayarımda filmi felan düzgün izliyossun üst üste 1 2 saatlik film izleyebilirsin ama oyun oynayınca 30 dk zor dayanıyo
  • Aynı sorun bende de oldu. (Bilgisayarla ilgisi olmayan biri olarak anlatıcağım. Cahilliğim sebebiyle özür dilerim) Casper marka bilgisayarımda fanın bulunduğu bölümü açtım fanım gerçekten çalışmıyordu (bilgisayarın sessizliğinden anlamam gerekirdi tabi...) Ardından neden neden diye düşünürken fandan çıkan bir kablo dikkatimi çekti kablonun ucundaki kilit noktası yeşil karttaki kilit noktasıyla bağlı değildi. Bende tornavidayla iç içe geçirdim. Fanım çalışmaya başladı. Umarım kapanma durumunu bir daha yaşamam. Yardımcı olduysa ne mutlu
  • fanı temizleyip, termal macunları yenile
  • Hiç değilse soğutucu da alamıyorsan yumurta kabı koy altına ben öyle yapıyorum.
  • Arkadaşlar cevapları okudum bazıları servise götürün yazıyodu sorun daha 2 saat önce çıktı yarım saat oynadım bilgisayar ateş gibi oldu ve kapandı cevapların hiçbirini denemedim ama onlar olmazsa benim bilgisayarım garanti süresi bitti 2 yıl geçti yinede kabul ederlermi?
  • Laptop soğutucu şart, fanlarıda kontrol et düzgün çalışıyormu
  • fanlarım füzgün çalışıyo dün gece babamla süpürdük bi 5 dakika kadar ama bi değişiklik göremedim ya içinden falan bişey olmuş olabilirmi
  • Ya arkadaşlar prizdemi problem var bilgisayardamı anlayamadım odamdaki prizle 1 saat oyun oynuyorum kapanıyo salonda oynuyorum 4-5 saat oynuyorum kapanmıyo soğutucu filan işe yaramadı fanı aldığımdan beri temizlemiyorum fanından hala hava geliyor önceden 150 deeceye kadar çıkıyodu canavar gibi çalışıyodu aldığımdan beri temizlemiyorum dedim 5 yıl oldu prizde mi problem var bilgisayardamı anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim
  • Cümleten Selamun Aleyküm Öncelikle... Arkadaşlar Bilgisayarımın Teknik Özellikleri Bu ;
    *Windows 10 Pro
    *İşlemci: İntel(R) Core(TM) i3-2350M CPU @ 2.30 GHz 2.30GHz
    *Yüklü Bellek(RAM): 4,00 GB (Kullanılabilir Miktar 3.85 GB)
    *Sistem Türü: 64 Bit İşletim Sistemi, x64 Tabanlı İşlemci
    Evet Arkadaşlar İşte Özellikler Bunlardır Yanlız Ben Oyunu 1 Saat Oynadıktan Sonra Tak Isınınca Otomatikmen Kapanıyor. Nedeni Nedir Ben De Anlamış Değilim. Bilgisayarım Bu Oyunu Kaldırmasa(Euro Truck Simulatör 2) Call Of Duty Black Ops 2'Yi De Kaldırmaz. Call Of Duty Black Ops 2 'Yi Halen Oynuyorum Ama Hiç Bir Sıkıntı Yok Görüntü Kalitesi Mükkemmel Ve Oyunu Da 7.5 Saat Oynamışlığım Var Arasız Bilgisayar Kapanmıyor.Lütfen Bunun Çözümü Nedir Yardımcı Olur Musunuz ? [NOT:Leptop(Dizüstü) Kullanıyorum.]

• Merhaba...
    Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım hiçbir cihazda fan anakarta bağlı iken kompresör, saçkurutma maklinası vs. bir cihazla hava üflenmemesi tavsiye olunur sebesi ise fanın dönmesi sonucunda dinamo etkisi ile mv~v seviyesinde elektrik üretip anakarta geri besleme vereceğinden söz konsu cihazınızı daha fazla bozma ihtimaliniz var.. Cokmu hava vermek istiyorsunuz fanın tırnaklanırı bir kürdan veya iğne ile sabitleyin dönmesin ;) fakat fanın tırnaklarınıda kırmayın.
    Gelelim kapanma problemlerine
    Termal macunların standart kullanım koşullarında ortalama ömürleri 6ay oyun cok oynarsanız siz hesaplayın ;) termal macun ve termal padlerinizi orjinaline bağlı kalmak şarlı ile değiştirmediğiniz taktirde hava ile fanı temizleseniz bile soruna cözüm olmayacaktır.
    Fan ve soğutucu söküldüğü taktirde mutlaka termal pad ve macunlar değiştirilmerli !!!!!
    Termal macun yerine termal pad... termal pad yerine termal macun kullanılmaz.
    Umarın fikir verebilmişimdir..

Kolay gelsin

• Öncelikle Merhaba...
    Ben de 3-4 aydır bu sorunu yaşıyorum fan bilgisayarı ilk aldığım zaman bayağı iyi çalışıyordu fakat 3-4 aydır çok az hava üflemekte...
    bir yerden aldığım fanı kullanarak oyun oynayabiliyorum ancak. bilgisayar özellikleri :
    Ram : 32 GB (31.9 u kullanılabiliyor)
    1000 GB HDD
    Windows 10 kullanıyorum
    Acer Aspire V3- 772G kullandığım bilgisayar...
    Eskiden yani bilgisayarı ilk aldığım zamanlar hiç sıkıntı yaşamadan oynuyordum ama şimdi 30 dk ancak oynuyorum.
  • aklınızda bulunsun fanlar zamanla cok dolar ve tıkanır ben temizledim videosunu cektım kanalıma attım
    buyrun

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=MVkE2c4t4Rc
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.