Şimdi Ara

Laptop Açılırken Kapanma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle laptop'um Asus S400CA VivoBook (Windows 8). Sorunum yaklaşık son 1, 1.5 aydır var ve ne yazık ki hiç bir program ya da bunun benzeri şeylerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilemiyorum.

Laptopu açmak için güç düğmesine bastığımda sırasıyla:

- Güç düğmesi ışığı yanık duruyor
    - Bilgisayarın çalıştığını gösteren ampul ikonu olan ışık yanık duruyor
    - Wireless ışığı yanıp sönüyor
    - Harddisk ışığı yanıp sönüyor
    - Bilgisayar başlatılmadan kapatılıyor (tüm ışıklar sönüyor)

Buradaki sorun şu ki, donanımsal olarak ciddi bir şey olduğunu sanmıyorum çünkü, rastgele bir sürede (bazen tek denemede bazen 100lerce kez) bilgisayarı aynı şekilde açmaya çalıştığımda açılıyor. Ve kapamadığım sürece ne kendiliğinden kapanma durumu, ne bir ısınma ne de mavi ekran veriyor. Kısaca tek sorunum sadece açılırken.

Yabancı forumlarda yaptığım araştırmalar sonucunda da "Hard Reset / CMOS Reset" tarzı çözümlerin olduğunu gördüm. Bu işlemler de sırasıyla;

- Pili çıkart
    - Güç kablosunu çıkart
    - Güç düğmesine 30sn / 1dk basılı tut
    - Tekrar güç kablosunu takarak başlat

Bu adımları da deneyemiyorum çünkü pil laptopa gömülü halde ve bu yüzden laptopu açarsam garanti kapsamından çıkacak. En büyük derdim de 1 hafta sonraya tezi yetiştirmem lazım ve servise de bu yüzden veremiyorum.

Bu gibi bir sorunla karşılaşan varsa en azından fikir alışverişi yapsa benle kafidir. Bir şekilde belki hallolur, en azından 3-5 denemede açılır hale gelebilir. Şu an cidden tek umudum bu, çünkü servise verip 3 hafta 1 ay gibi bekleme durumum ne yazık ki yok.

Ayrıntılı olarak anlatmaya çalıştım.

Son olarak en kararsız kaldığım nokta, garantiden çıkma riskini göze alıp laptopu açıp bu üstteki yöntemi denemeli miyim yoksa direk servisin yolunu mu tutmalıyım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitoloji -- 21 Mayıs 2013; 0:44:36 >

• Öncelikle garantisi varsa cihazı servise verin, kendiniz içini açmayın. Cihazın bataryasını çıkarıp elektriğe bağlı şekilde açmayı denemediyseniz deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slypent

Öncelikle garantisi varsa cihazı servise verin, kendiniz içini açmayın. Cihazın bataryasını çıkarıp elektriğe bağlı şekilde açmayı denemediyseniz deneyin.

Kesinlikle servise yollayın.Basit bir hata yüzünden ileride doğması muhtemel pahalı arızaları karşılamanız gerekebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.