Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (966. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.187
Cevap
248
Favori
1.648.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 964965966967968
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cimbomlu_66

arkadaşlar hepinize hayırlı geceler. Benim aracımın sağ ön kapı dokunduğum zaman otomatik olarak açılmıyor, diğer kapılarda herhangi bir sorun yok, sigorta her kapı için ayrı ayrımı?, eğer sigortadan değilse sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim, bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim. Araç privilage faz ll.

Sigortayla ilgisi yok.sensorle alakali.gecmis sayfalarda kapi sensoru diye aratin.bulamazsaniz yine yazarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafakul M kullanıcısına yanıt
    Aslında demek istediğim kaputu açıp motor kısmından mı sıktınız yoksa araç içinde pedalın olduğu yerden mi sıktınız? Anladığım kadarıyla araç içinden yapmışsınız bu işlemi. Bi bakim öğle arası hem vakit geçer. Teşekkür ederim.

• İhtiyacı olanlar için bu bilgiyi yazıyorum:
    Sorun: Dikiz aynasının ordaki termometre motorunun çıkardığı rahatsız edici ses.
    Çözüm:Normalde daha önce ordaki motordan rahatsız edici vızıltı geldiğinde söküp temizleyip yağlamıştım. Ses biraz azalmıştı ama zamanla arttı yine. Dün yine söktüm. Motoru söktüm pervaneyi de çıkarıp iyice sildim. Hiç yağ vs. kalmadı. Sesin asıl sebebi motorun dönerken oluşturduğu titreşim. 2 cm çapında 4 cm uzunluğunda iki parça sünger alıp motoru vidaladığım plastikle araya yerleştirdim. öyleki vidalanan yer ile plastik birbirine temes etmesin. Diğer süngeri de alt tarafa koydum. Böylece siyah parça ile beyaz parçanın birleştiği yerler sünger oldu. Bunu yaparken Hava kanallarının kapanmamasına dikkat edin. Gerekirse süngeri makasla şekillendirin.
    Sonuç: Sıfır ses. Hatta motor bozuldu mu diye kapağı açıp tekrar kontrol ettim. Gayet sessiz çalışıyordu

• Merhaba arkadaşlar,daha öncede yazmıştım ama cevap alamamıştım belki bu sefer konu ile ilgili bilgisi olan birine denk gelir,2008 model laguna 2 sahibiyim ve aracıma 3 cm veya 3.5cm lik eibach marka yay takmayı düşünüyorum ama bu konuda bilgi alacağım kimseyi bulamadığım için henüz cesaret edip takamadım,konu hakkında bilgisi olan varmı acaba? Aracın altının vurması haricinde ne gibi zararları olabilir,bir usta hiç bir problem olmaz tak zevk alarak kullanırsın diyor başka bir usta bu yayı takarsan ön amortisörlerin uzun kalır kestirmen gerek ve sürekli ön takımla ilgili arıza yaşarsın diyor arada kaldım,lagunasına yay takım kullanan bir üye yokmudur acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Adem Ceran

Merhaba,
    2005 model lugana 1.9 dizel aracımda, Su hortumları sıkıştırıyor. 1 kere kalorifer hortumunu patlattı. Bir kere termostattan su dışarı çıktı. Hortum ve termostatın tamiri yapıldı. Şimdi ise su kavanozun kapağından çıkıyor. Araç sürekli su eksiltiyor. Usta conta yanmış değiştirilmesi lazım dedi.

Sorun başka bi yerden kaynaklı olabilir mi? Motoru açtırmam gerekiyor mu ? Yardımcı olursanız sevinirim..

Ustanız doğru soylemıs buyuk olasılık kapak contanız yanmıs durumda. Hortumların şişmesi aşırı basınç oluştuğunun göstergesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: constantine41

Merhaba arkadaşlar,daha öncede yazmıştım ama cevap alamamıştım belki bu sefer konu ile ilgili bilgisi olan birine denk gelir,2008 model laguna 2 sahibiyim ve aracıma 3 cm veya 3.5cm lik eibach marka yay takmayı düşünüyorum ama bu konuda bilgi alacağım kimseyi bulamadığım için henüz cesaret edip takamadım,konu hakkında bilgisi olan varmı acaba? Aracın altının vurması haricinde ne gibi zararları olabilir,bir usta hiç bir problem olmaz tak zevk alarak kullanırsın diyor başka bir usta bu yayı takarsan ön amortisörlerin uzun kalır kestirmen gerek ve sürekli ön takımla ilgili arıza yaşarsın diyor arada kaldım,lagunasına yay takım kullanan bir üye yokmudur acaba?

Kullanmadim.tavsiyede etmem.sirf yay degisimi yetmez,yayla beraber ona uygun amortisör de degismeli.aksi taktirde görüntü hoş ama sıfır konforlu bir araciniz olur.özetle ellemeyin.

• MEL10 kullanıcısına yanıt
    Selamlar tekrar,

evet dediğiniz gibi sadece iç bölümden sıktım ve benim sorunum düzeldi. Hafta sonu 250+250km daha yaptım sorunsuz devam.

İyi akşamlar.
  • Selamlar,

Bir fotoğraf çekme şansınız oldu mu acaba? Hayal etmeye çalışıyorum ama kafam basmadı bir türlü :) Daha önce sprey sıkmıştım ama üzerine çok uğraşmamıştım.

http://forum.donanimhaber.com/m_6890275/mpage_37/tm.htm adresinde tamamen nasıl açılıp söküldüğünü anlatmış bir arkadaş. Burada hangi bölüme yaptığınızı biraz daha açıklayanbilirseniz sevinirim.

İyi akşamlar.
  • drfx77 D kullanıcısına yanıt
    peki kapı sensörünün yeri hakkında bilgi verebilirmisin görsel varsa daha iyi olur

• arkadaşlar bir sorunum daha var. Sizin araçlarınızda bozuk yollarda direksiyon aksamından tukırtı sesi geliyormu? Daha önce benzer bir sorun yaşayan varsa nasıl bir çözümü var

• cimbomlu_66 C kullanıcısına yanıt
    dönüşlerede bozuk yolda bazen geliyor.tıkırtı burcu yapıyor bunu.oda direksiyon kutusunun içinde.sakın elletmeyin.normal bir durum maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbomlu_66

peki kapı sensörünün yeri hakkında bilgi verebilirmisin görsel varsa daha iyi olur

önceki mesajımdan alıntı yaptım:
    bugün arka kapı sensörüm çalışmıyordu,tamir ettim.öncelikle kapı iç astarını söküyoruz.sonra kapı kolunu ve kapı koluna denk gelen iç parçasını söküyoruz.resimde gösterdiğim yere benim gibi ya serum lastiği yada elektrik bandı sararak yerine topluyoruz.bu kadar.işaretlediğim parçaya 4 tur bant sarmanız kafi.şimdi önde sensör arkada ise aynı işlevi gören düğme var.kapı kolunu çekerken manivela gibi bir parça o düğmeye basarak elinizi sensöre göstermeseniz bile kapı kolunu çekmek suretiyle kilidin açılmasını sağlıyor.işte bu manivela aşınma sonucu düğmeye kapı kolunu çekerken değilde devamlı basar hale gelirse sensör çalışmıyor.bizde araya 1 mm lik bir kalınlaştırıcı koyarak manivelanın devamlı basmasının önüne geçmiş oluyoruz.işlem çok basit sök tak zahmetli.eliniz alışkınsa yapın.
    http://i.hizliresim.com/9pM4v8.jpg
    http://i.hizliresim.com/ynYMA9.jpg
    http://i.hizliresim.com/PE8qp7.jpg
    http://i.hizliresim.com/ozGgA7.jpg

• Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim. Resimde sağdaki parça aracıma ait basınç kaptörü(siemens):
    Servisten sordum 490 lira dedi, şu an stokta yokmuş. Soldaki de internetten bulduğum aynı marka basınç kaptörü 135 lira.
    Telefonla da görüştüm. Orijinal Siemens dedi(üstünde siemens/vdo yazıyor). Ancak üzerindeki kodlar farklı.
    Serviste de farklı kodla çıkıyor. Sizce bu kadar fiyat farkı normal mi ve resimdeki basınç kaptörü orijinal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F705CC89 -- 1 Temmuz 2015; 15:08:28 >

• bende aynı sendeki gibi olmuştu.değiştim,sorun yok.servis halt etmiş.ben eveli sene 90 a almıştım diye hatırlıyorum.fiyat dövizden dolayı artmış olabilir.dikkat edersen 7 ile başlayan kodlar aynı.orj. olduğunu düşünüyorum.1.5 yıldır taktım unuttum.neden değişmek istiyorsun.
    Neden değişmeyi düşünüyorum? Aslında dün akşama kadar hiçbir sorun yoktu. Komşumun da laguna 2 si var. "Benim basınç sensörüm bozuk, satın almak istedim, servis 500 lira istiyor ama emin olamadım bozuk mu değil mi diye. Senin aracından söküp deneyebilir miyim dedi." Ben de dene dedim. Maalesef yerinden çıkarmaya çalışırken içeri giren kısmını kırdı. Zor çıkardı içinden. çok mahçup oldu. Japonla yapıştırdı. Sağlam oldu ama içime sinmedi. kendi aracında denedi. Onun bazınç sensörü gerçekten bozukmuş. Ben de madem yeni sensör alacaksın onu bana ver benimkini sen kullan dedim. Bugün gittik servise sorduk o da 490 dedi. Bende renaulttoptancısında bunu buldum. Umarım orijinaldir. Çok üzüldüm. Ama yapacak bir şey yok.Komşumun ekonomik durumu da kötü. Üstelemedim ben de. Şuan kırık olan sensör aracımda takılı sorun yok. Ama dedim ya içime sinmedi yapıştıırlması.

• Arkadaslar Merhaba

Arasıra başıma gelen bir sıkıntıyı paylaşmak istiyorum. Araç benzinden lpg ye geçerken gaz kesiyor ve cok kısa zamanda kendini toparlayip roket gibi ileri atıyor kendini. Herzaman yapmıyor çok ciddiye almamistim ama iki gündür benzinde kullanıyordum lpg aldım ve ana yola çıkarken araç olduğu yerde yığıldı ve aniden ileri doğru fırladı . Bu olay çok canımı sıktı, sebebini bilen varsa cevap verirse sevinirim
    2003 model 2.0 manuel vites prv,teleflex marka lpg

Teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEL10 -- 1 Temmuz 2015; 21:26:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur_abc

Neden değişmeyi düşünüyorum? Aslında dün akşama kadar hiçbir sorun yoktu. Komşumun da laguna 2 si var. "Benim basınç sensörüm bozuk, satın almak istedim, servis 500 lira istiyor ama emin olamadım bozuk mu değil mi diye. Senin aracından söküp deneyebilir miyim dedi." Ben de dene dedim. Maalesef yerinden çıkarmaya çalışırken içeri giren kısmını kırdı. Zor çıkardı içinden. çok mahçup oldu. Japonla yapıştırdı. Sağlam oldu ama içime sinmedi. kendi aracında denedi. Onun bazınç sensörü gerçekten bozukmuş. Ben de madem yeni sensör alacaksın onu bana ver benimkini sen kullan dedim. Bugün gittik servise sorduk o da 490 dedi. Bende renaulttoptancısında bunu buldum. Umarım orijinaldir. Çok üzüldüm. Ama yapacak bir şey yok.Komşumun ekonomik durumu da kötü. Üstelemedim ben de. Şuan kırık olan sensör aracımda takılı sorun yok. Ama dedim ya içime sinmedi yapıştıırlması.

Ben de aynen kirdigim icin yenlemistim.gerci krilan yerini tornacida yaptirmistim,ama icime sinmedigi icin yenilemistim.servisten almak akil isi degil.aynisini birazcik daha arastir.uygun varmi diye.delphi marka var,fiyat uygun buluran oda olur.almadan paylas fikir veririm.cin mali olanda var,alma.paylastigin parcanin aynisi suan benim kullandigim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MEL10

Arkadaslar Merhaba

Arasıra başıma gelen bir sıkıntıyı paylaşmak istiyorum. Araç benzinden lpg ye geçerken gaz kesiyor ve cok kısa zamanda kendini toparlayip roket gibi ileri atıyor kendini. Herzaman yapmıyor çok ciddiye almamistim ama iki gündür benzinde kullanıyordum lpg aldım ve ana yola çıkarken araç olduğu yerde yığıldı ve aniden ileri doğru fırladı . Bu olay çok canımı sıktı, sebebini bilen varsa cevap verirse sevinirim
    2003 model 2.0 manuel vites prv,teleflex marka lpg

Teşekkürler şimdiden

Birkere basima gelmisti.usta lpg takarken enj kablolarinin 1 ve 4 un yerini yanlis takmisti.buda lpg ilk geciste gecikmeye neden oluyordu.dogru yerine takinca sorun kalmamisti.bir ustaya baktir,yada enjektor kablosu uzerinde abcd gibi yazilar varsa siralamayi gozden gecir.

Paylaştığım parçayı sipariş verdim. 110 lira olan yer vardı ama güvenmedim siteye. Teşekkür ederim ilgilendiğin için.

Uzun zamandır motor kısmını açıp herhangi bir işlem yapmadık, yani enjektörleri yanlış takacak bir durum olmadı ama ustaya gitmek şart oldu.

• 
Sayfa: önceki 964965966967968
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.