Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (140. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.645.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU ARADA ARABAMLA İLGİLİ GÜNCEL CANIMI SIKAN 2 NOKTA :

1-SON ZAMANLARDA ARABA İÇERİ İNANILMAZ Bİ MOTOR VE YOL SESİ(ÖZELLİKLE RÜZGAR) ALIYOR
    FİTİLLERE FELAN BAKTIM SERVİSTE GÖSTERDİM AMA SERVİS HİÇ Bİ SIKINTI YOK DEDİ GERÇEKTEN TERTEMİZ YIPRANMA KOPMA VS. YOK DAHA 54.000 DE ARABA ZTN
    HALİYLE CLİO DAN FARKI KALMADI ESKİDEN DAVUL ZURNA ÇALSALAR HABERİMİZ OLMAZDI...
    GERÇEKTEN MORALİM ŞU AN 0+0

SİZDE BU YALITIM MUHABBETİ NASIL ŞU AN Bİ 100 KM HIZA ÇIKINCA SANKİ CAMIM AÇIKMIŞ GİBİ RÜZGAR SESİ İÇERDE???????????? SİZDE SESSİZ Mİ ????????

2-OTO YIKAMAYA GİRDİĞİMDE TORPİDONUN ALTINA SU SIZDIRDI ARABAYI YIKAYAN SU DİREK YOLCU AYAK KISMINDA TORPİDO ALTI :(
    YEĞENİM UYARDI DAYI BÖYLE BÖYLE DİYE ÖNDE OTURUYORDU RESMEN ŞOK OLDUM ŞAPIR ŞAPIR DAMLIYOR İÇERİ KAFAYI YEDİM. SERVİSTE SÖYLEDİM ABİ : GİDER BORUSU TIKANMIŞ DEDİ TEMİZLEDİK DEDİ BUNU YAPMAZ DEDİ AMA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK GİNE SU İÇERİ AKITIYOR...

SİZLERDEN BÖYLE BİR SORUNLA KARŞILAŞAN BAŞINA BÖYLE BİR ŞEY GELEN OLDU MU ???????????????

VE EN ÖNEMLİSİ YORUMLARINIZ ÇOK ÖNEMLİ NE YAPABİLİRİM????????

İÇİMDEN BİR SES DE 2. ARIZA 1. ETKİLİYOR GİBİ DİOR...

SAYGILAR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalpazan13 -- 5 Eylül 2010; 16:21:37 >

• Kalpazan
    birader senin gider borusunu temizlerken büyük ihtimalle ek yerinden çıkarmışlardır.
    ek yerlerini bir kontrol etsinler ya da temizleyememişlerdir.

ne rüzgar ne motor ne de harici seslerden herhangi birini almıyor içeri araba
    rutin iç sesler var perdelerin tıkırtıları ufak tefek sesler ama yeni bir şey değil

bizim arabaların kapılarında 3 farklı fitil var hepsinin sağlam olduğuna dikkat et
    özellikle ön kapı altlarındaki fitiller rüzgar ve yol gürültüleri için bak bakalım sağlam mı ve yerindeler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

Kalpazan
    birader senin gider borusunu temizlerken büyük ihtimalle ek yerinden çıkarmışlardır.
    ek yerlerini bir kontrol etsinler ya da temizleyememişlerdir.

ne rüzgar ne motor ne de harici seslerden herhangi birini almıyor içeri araba
    rutin iç sesler var perdelerin tıkırtıları ufak tefek sesler ama yeni bir şey değil

bizim arabaların kapılarında 3 farklı fitil var hepsinin sağlam olduğuna dikkat et
    özellikle ön kapı altlarındaki fitiller rüzgar ve yol gürültüleri için bak bakalım sağlam mı ve yerindeler mi?

nickozy
    şef hepsi tamam fitilleride kontrol ettim bi sıkıntı yok
    iyş. su sıkıntısı değiğin gibidir...
    peki yol motor sesi fln bu akıtmayla alakalı değil midir ? sanki bağlantısı var gibi bi yerde kaçak var gibi geliyor ama bilemiyorum tabi...

SAYGILAR...

• torpidonun altına su eğer giderden kaçmıyor ise sağ kapı fitillerine bakmak lazım. problem orada ise haliyle motor ve rüzgar sesi de alacaktır.
    bi ihtimal de klimanın terleme suyunu atan giderin bir şekilde içeriye su alması olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

bu İstanbul'da dediğiniz firmanın bilgilerini de girin arkadaşlar ihtiyaçları konusunda irtibata geçsinler eğer sakıncası yok ise...

bu istanbul firmasının adresi telefonu hiç birşeyi yok ebay zaten o bilgileri vermiyor http://stores.ebay.com/SesuyaAutoParts adresi bu sesuya diye bir firme netten arattırdım ama böyle bir firma çıkmıyor.. Sabah mesaj atıp iletişim bilgisi sorabilirim..

kalpazan13

aynı sorun bende de var ben (alakası olmasada) sanroof motoru olmadığı için tam kapanmadığını düşünerek aldığını sanıyordum ama okuyunca mantıklı olarak o deliklerin tıkalı olabileceğini güşünüyorum şimdi.. Tabi motoru takınca açıp temizlenecek ki aksilik yağmurda da alıyor benimki..

Ses alma konusundaki tek sorumluda sunroof gibi geldi bana önceki aracımda başıma gelmişti sunroofunda zamanla fitilleri eskiyor yada bi sebeple yerinden çıkıyor, birde camın tam hizaya geldiğini kontrol et tavan sacı ile cam aynı hisada değilse de rüzgar sesi yapıyor..

• [Deleted by Admins]
  • Arkadaşlar merhaba
    Aranıza yeni katıldım. Bir ay önce 2004 Laguna II Privilege aldım, çok memnunum, sürekli kullanmak istiyorum, müthiş keyif verici. henüz yeni yeni tanıyorum, müthiş bir araç. vakit buldukça forumu okuyorum. çok yararlı bilgiler buluyorum. emeği geçen, paylaşan herkese teşekkürler.
  • dün itibariyle arabamın bakımını yaptırdım triger seti,motor yağı ve filtreler değişildi hepsine işçilik dahil 550 tl verdim bana fiyat makul gibi geldi.arabamı aldığımdan beri klima göstergesi gece aydınlatması yok acaba aydınlatma yokmu yoksa bozukmu anlayamadım
  • ingbaronchugon , kursathanunal , nickozy

üstadlar cevaplarınız için teşekkür ederim ama benim arabada sunroof zaten yok paketsiz privilage yani
    onun haricinde nickozy hocamın dediği fitillerde çözüm değil gibime geliyor çünkü sağ kapıyla sorunun pek bağlantısı yok
    arabayı yıkıyoruz ön camın ordan bi yerden torpidonun altına şakır şakır akıtıyor

AMA ŞİMDİ ANLADIM NİYE BİZİM D SEGMENTİ ARAÇLARIMIZ Bİ INSIGNIA Bİ PASSAT KADAR TUTMUYOR
    İŞTE BÖYLE SAÇMA SAPAN ŞEYLER ADAMIN CANINI SIKMAYA YETİYOR RENAULT DA

offf bakalım nasıl halledecez...

SAYGILAR...
  • Merhabalar,
    radyo frekans göstergesi yani saat ve sıcaklığın gösterildiği ekrandaa karıncalanma var.Bazen ekranın yaaaarısı yok oluyor geliyor gidiyor.Bu bizden kaynaklanan bişeymi ne yapabiliriz galiba pahalı bi masraf çıkarır tamamen giderse ne yapmalıyım bilgi veriseniz sevinirim
  • kalpazan
    birader arabanın ön tarafında sileceklerin hemen altında sağda ve solda iki gider var
    her ikisine de ayrı ayrı su dök bakalım arabayı yıkama sadece deliklere su dök ve aralıklı olarak dök hangisinde içeri su aldığına bak
    büyük ihtimalle sağ taraftaki gidere döktüğünde içeriye su sızacaktır.
    o deliklerden sızmazsa geriye sadece bir ihtimal kalıyor o da ön cam fitilinden ve camla sileceklerin altındaki plastik malzemenin birleştiği
    yerden sızdırıyor olma ihtimali
    şimdilik aklıma başka bir şey gelmiyor
    lütfen denemelerin sonucunu paylaş...
  • durder
    birader bunun bir temassızlıktan kaynaklandığı konuşulmuştu
    geriye doğru bu sayfadan başlayarak bir göz atarmısın
    çözümü olan arkadaşlar var yardımcı oalcaklardır...

quote:

Orijinalden alıntı: durder04

Merhabalar,
    radyo frekans göstergesi yani saat ve sıcaklığın gösterildiği ekrandaa karıncalanma var.Bazen ekranın yaaaarısı yok oluyor geliyor gidiyor.Bu bizden kaynaklanan bişeymi ne yapabiliriz galiba pahalı bi masraf çıkarır tamamen giderse ne yapmalıyım bilgi veriseniz sevinirim
  • birader
    arabanın klima ekranı meselesi işini bilen bir elektronikçinin 50 tl civarına halledeceği basit bir lehim problemidir.
    ben 60 tl vermiştim şimdi en kuvvetli klima ekranının ışığı yanıyor :)
    bu arada bununla ilgili youtube da bir video da var tamirin nasıl yapıldığı ile ilgili

quote:

Orijinalden alıntı: rastabab

dün itibariyle arabamın bakımını yaptırdım triger seti,motor yağı ve filtreler değişildi hepsine işçilik dahil 550 tl verdim bana fiyat makul gibi geldi.arabamı aldığımdan beri klima göstergesi gece aydınlatması yok acaba aydınlatma yokmu yoksa bozukmu anlayamadım
  • Ben de aranıza katıldım arkadaşlar.

2003 Laguna II 2.0 16V Triptonik Privilage kullanıcısıyım artık. Gerçekten büyük bir keyifmiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalpazan13

ingbaronchugon , kursathanunal , nickozy

üstadlar cevaplarınız için teşekkür ederim ama benim arabada sunroof zaten yok paketsiz privilage yani
    onun haricinde nickozy hocamın dediği fitillerde çözüm değil gibime geliyor çünkü sağ kapıyla sorunun pek bağlantısı yok
    arabayı yıkıyoruz ön camın ordan bi yerden torpidonun altına şakır şakır akıtıyor

AMA ŞİMDİ ANLADIM NİYE BİZİM D SEGMENTİ ARAÇLARIMIZ Bİ INSIGNIA Bİ PASSAT KADAR TUTMUYOR
    İŞTE BÖYLE SAÇMA SAPAN ŞEYLER ADAMIN CANINI SIKMAYA YETİYOR RENAULT DA

offf bakalım nasıl halledecez...

SAYGILAR...

aha işte bu cevap benimde aklımı karıştırdı şimdi :S sunroof diye içimi bi nebze rahatlatmıştım çünkü ön cam ile sunroof arasında gidip geliyordum, yazılanlardan ve suyun tavan döşemesinin arasındanda damlaması beni sunroofa yoğunlaştırmıştı.. En iyisi ön camı komple söktürüp çevresini temizletip yeniden taktırmak.. Sağ taraf taban (arka ön) torpido içi komple ıslanıyor yıkarken bişey yok sadece yağmurda oluyor :S

• quote:

Orijinalden alıntı: mirzaoğlu

Ben de aranıza katıldım arkadaşlar.

2003 Laguna II 2.0 16V Triptonik Privilage kullanıcısıyım artık. Gerçekten büyük bir keyifmiş...

Hoş geldiniz hayırlı olsun aracınız
  • Akşam itibari ile aracımı almış bulunmaktayım 2 haftalık ayrılıktan sonra nihayet kavuştum.. Düzgün bir test sürüşü yapamadım inşallah yarın güzel bir turlarım test ederim :) ilk işim far sensörü kontrolü oldu ve öyle bir şey olmadığını çokta üzülmeyerek farkettim.. Farkettiğim birşey daha oldu, daha önce hiç dikkat etmedim ama deadlock dediğimiz olayı yapınca (kapatmaya basılı tutup kilitleme), tüm camlar kapanırken sürücü camı yarıya kadar kalkıp 5 cm tekrar aşağıya iniyor, tam kapanmıyor, diğer camlarda sorun yok .. İndirdiğim pdf dosyalarında ki arıza tespit olayında kapanmayan kapı , bagaj kapısı, sıkışan cam veya sunroof durumlarında olurmuş bu olay, şoförü uyarmak amaçlı, bende olayı, olmayan sunroof motoruna bağladım, yok ya, onu kontrol edemiyor ve hata veriyor.. Birde taktıktan sonra kontrol edeceğim, tezim doğruysa helal olsun seni yapanada alana diyeceğim :D
    E artık bende aktif bir biniciyim trafikte sellektörleşiriz :) hatta yer bile açalım istanbul yolu üzerine laguna 2 ciler lokantası ve lokali diye :D
    He bu arada araba baya aktif olmuş, ya motor yeni diye yada lpg olmadığından ki ustam 1000-1500 km sonra tam randımanına kavuşur iyice açılır motor dedi, göreceğiz bakalım yeni nesil faz 2 motorumuzu, beygir gücü aynı sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursathanunal -- 7 Eylül 2010; 22:13:25 >

• [Deleted by Admins]
  • quote:

Orijinalden alıntı: ingbaronchugon

sayın arkadaşlar yeni bir problemle daha buluştuk aracı çalıştırırken hergün ilk çalıştırmada zor çalışıyor.

starta ilk basmada almıyor. ikinci problem araç çalıştıktan sonra gaza bastığımda araç kendi kendine gaz almaya başlıyor ve kendine kendine 4000 4500 devire kadar bağıra bağıra çıkıyor sabit kalıyor rolantiye düşmüyor. aracı stop ettirip o şekilde çalıştırınca sorun düzeliyor ama araç dururken gaza basarsam yine aynı tepkiyi veriyor

bu sorun bende de vardı;

geç çalışma: şanzıman üzerinde krank okuyucu diye bir sensör varmış onun la alakalı olarak geç çalışıyor. Kontrol ettir bence.
    yüksek devir: bu konunun 12-13-14. sayfalarında sıkça konusu geçen bir kelebek var hava filtresinin hemen arkasında onun kirlenmesiyle alakalı onu temizlettir geçer sanırım..
    o kapakcık olayınıda sordum bugün gaza basılınca elektirik motoru vasıtasıyla açılıp yay gücü ile kapanıyormuş hafif bir pislik olunca yayın gücü yetmiyor kapatmaya hafif güçlü bir yaya takıp sorun giderilebilir aslında belki ama bu seferde yaya o küçük motorun gücü yetmeyebilir.. Sökmek ve uygulamakta biraz yürek ister sanırım şahin falan olsa gözü kapalı dalarımda :D

• arkadaşlar benim laguan 2 aracım var gaz kelebeğini temizlet dediler temzilettim devir saatim araba çalısında 1100 civarında ışıklarda durunca 2000 lere cıkıyor klima acınca normale dönüyor servise sordum gaz kelebeği değişecek dediler bir de lpgli araca bakmıyorlarmıs (triger setini servisde değiştirdim kavag ettim tabiki) usta gaz kelebeği değişince düzelmezse enjeksiyon sitemine girmemiz lazım dedi 4500 lira felan cıkar dedi ne yapacaımı şaşırdım lütfen yardım edin
  • 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.