Şimdi Ara

LADA SAMARA HAKKINDA BİRKAÇ SORU? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
3
Favori
14.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konu hortlamış ama ben aldım ve kullanıyorum. İncşr ağacı gibi bişey. Her hafta biyeri bozuluyor. Parçası ucuz evet ama çok sık bozuluyor. Güya temiz diye aldım. 2500ü geçtim sanırım. Artık hesaplamayı bıraktım. Hafta sonu şanzuman sallanıyormuş. Ses yapıyor çalışırken. 60-150 arası tutar dediler. Yağını değiştireceğim. Filtreleri de tabi. Daha önce ise (1 yıl olmak üzüere alalı) akstan, teker bilyasına, distrübütörden, şarj dinamosuna, triger kayışından aküye, kış lastiğinden soğutma suyu kabınana varan kadar her yerini yeniledim.
  • güncel
  • parasının karşılığını fazlasıyla verir, siz bakarsanız oda size bakar
  • çok seri bir arabadır,fiyatından beklenmeyecek bir performansı vardır.kışın hamam gibi olur(dışarısı -35 iken içerisini +25 dereceye kadar çıkarabilir kaloriferi)az yakar çok kaçar ladanın sloganıdır. motorunu porsche firmasının mühendisleri dizayn etmiştir kasası ise uçak mühendisleri tasarlanmıştır.soğuk iklim arabası denir ama Alanyada 50 derecede bile hararet yapmadı.konforu eksiktir zaten bir başka sloganı da LADA="Lüksü Aramayan Delikanlının Arabası"başharfleri ile anılır.kilometresinde 180 yazar ama onuda yapar.öle 200-220 yazıpta 150 giden araçlardan değildir.karlı buzlu havalarda zincirsiz kar lastiğiyle bile özel tasarımı sayesinde harikadır kaymaz.bakımlıysa gazı doldur arabistana git yolda bırakmaz.viraj performası iyidir.parçasını internetten sipariş ederseniz komik denecek kadar ucuzdur(çoğu parçası)kaportası çok sağlamdır kolay çürümez.
    eksileri:ustasını bulmak zordur.ucuz görünsede piaysada parçasını bilmeyene çok pahalı satarlar.birde bilmeyen insanlar Ladayı araba sınıfına sokmazlar küçümserler o yüzden havası yoktur.
    tavsiye:biraz fazla verin temizini alın.özellikle Lada tutkunları vardır öle birinin arabasını bulun.Herzaman orjinal yedek parça kullanın,baştan uydu gibi görünsede sonra sizi üzer.çoğu usta bilmez şanzımanına 20-50 yağ koydurun.
    viteslerin hzı limitleri yüksektir örnek:2.vites 100 yapabilir.bu kadar sıkıştırmak iyi değil ama yinde de devirli kullanılmayı sever.

• Bizde bu sıralar köy yollarında ve rampalı yollarda kullanmak üzere lada samara düşünüyoruz.
    Samsun vezirköprüde öğretmenim. yeni arabamı köy yollarına sokmak istemediğim için 4-5bin tl lik bir araç bakıyoruz.
    Bir tane lada samara buldum ama yedek parça olayı ve usta olayı canımı sıkıyo.
    1992 yada 94 model 2001 şanzımanı takılmış, yeni atiker tüplü bir samara buldum. Adam yanında da 500tl lik yedek parçasınıda verecekmiş(tüp beyini, balata vs.) 4250tl istedi.....
    Bu gün araca bakmaya gideceğim.
    Ne dersiniz sayın arkadaşlar?????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: srfdrd3555

Bizde bu sıralar köy yollarında ve rampalı yollarda kullanmak üzere lada samara düşünüyoruz.
    Samsun vezirköprüde öğretmenim. yeni arabamı köy yollarına sokmak istemediğim için 4-5bin tl lik bir araç bakıyoruz.
    Bir tane lada samara buldum ama yedek parça olayı ve usta olayı canımı sıkıyo.
    1992 yada 94 model 2001 şanzımanı takılmış, yeni atiker tüplü bir samara buldum. Adam yanında da 500tl lik yedek parçasınıda verecekmiş(tüp beyini, balata vs.) 4250tl istedi.....
    Bu gün araca bakmaya gideceğim.
    Ne dersiniz sayın arkadaşlar?????????

2500tl ye de lada bulursunuz ama bakımını yaptırmaya kalıkınca dediğiniz fiyatı da geçer araba masrafsız durumdaysa alın derim.hayırlısı olsun umarım
  • bende yazın 93 model sedan samara vardı taş gibi arabaydı daha 55.000 de idi(orjinal).Lpg yazın 2 tl idi,şimdi ne kadar bilemem şehiriçi(Malatya'da) kilometrede 15-20 kuruş yakıyordu.Ortalaması 15 kuruş diyelim biz.En hızlı gittiğimde 24 kuruşu buldu yakıt(160'ı geçmiştim o yolda) Az yakıyor gerçekten.Ben memnundum araçtan fakat öğrenmek için eski bir araba alayım dedim aldım öğrendim sattın,şimdi mini cooper arıyorum.Neyse bana kalsa Şahin falan alacağınıza Lada alın derim parçası ucuzdur,gerçi şahinin parçası daha ucuz ama buununki de hemen hemen aynı.Uzun yola çıkabilirsiniz bu araçla tabi aracın temizliğine bağlıdır.Rahatlık konusunda da bana göre gayet iyiydi tek eksiği hidrolik direksiyon olmaması.Babamda 2005 Megane var size yemin ederim ki ladanın sürüş rahatlığı Megane'de yok.

• Selamlar,
    Lada samara nın piyasası ne kadardır?
    Sahibinden.com ve arabam.com daki fiyatlar gerçekçi midir?
    Bu sitelerde en düşük samara fiyatı 4000 tl . Daha fazla fiyata var 5000 5500 , 6000 diyen biler var.
    Samara nın bu günkü gerçek alış satış fiyatı nedir?
  • Selamlar,
    Bu sitelerde en düşük samara fiyatı 4000 tl . Daha fazla fiyata var 5000 5500 , 6000 diyen biler var.

valla konuyu hortlatmış olmak istemem ama 4000 tl ye samara var ise o samara muhtemelen 2000 inin üzerinde olmalı enjeksiyonludurda ama 90 lı modelleeri daha uygun fiyata vardır tavsiyem vega serisini incelemeniz onlarında uygun fiyata olanları vardır ve vegala enjeksiyonludur bende 2000 model 1.5 8 valf li vardı 200 km ye kadar cıkmıştım hızda 4 camda otamatikdi merkezi kilit balata ısıtma bagaj otomatı parca işcilik ucuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: puma59

Selamlar,

valla konuyu hortlatmış olmak istemem ama 4000 tl ye samara var ise o samara muhtemelen 2000 inin üzerinde olmalı enjeksiyonludurda ama 90 lı modelleeri daha uygun fiyata vardır tavsiyem vega serisini incelemeniz onlarında uygun fiyata olanları vardır ve vegala enjeksiyonludur bende 2000 model 1.5 8 valf li vardı 200 km ye kadar cıkmıştım hızda 4 camda otamatikdi merkezi kilit balata ısıtma bagaj otomatı parca işcilik ucuz

Yani samaranın bu günkü piyasası 4000 tl nin altında mı? Sahibinden veya arabam.com daki fiyatlar gerçekçi değil mi?

• acıkcası bazı kişilerin maddi durumlarının zorda olması sizin için bir fırsat olabilir aslında hiç iyi bir durum olmasada satıcı için cevapdan sonra bende baktım 94 model samara muayenesi yok yürürü kaportasının durumunu bilmiyorum 3000 tl yuvarlak hesapla normaldir piyasanın biraz dalgalı oldugu ve yeni güncelemelerden sonra piyasanın ve aracların fiyatlarının biraz abartılı oldugunu düşünüyorum ki elinizde nakidiniz varsa 5000 tl lik aracı sıkı bir pazarlık ile 4000 tl ye almanız mümkündür ki sahibinden veya arabam com daki fiyatları yazanlar pazarlık payını koyarak yazarlar

kısa bir örnek ben 2000 model vegamı alırken araca 7350 tl fiyat isteniyordu ki aracı iyice kontrol ettikden sonra sıkı bir pazarlıkla 6400 tl almıştım yani FİYATLARA PAZARLIK PAYI MUTLAKA KONULMUŞTUR

HA ŞUNUDA UNUTMAYIN UCUZ ETİN YAHNİSİ YAVAN OLUR DİKKATLİ OLUN
  • Şimdi konuyu harbiden hortlatmış olacağım ama... samara almak istiyorum... tam o kadarlık param var ve ister istemez konuyu bilenlere soralım istedim... 234.000'de 89 model trafik çıkışı 90... 4999tl istiyor... tabiki rakama baktığımız zaman pazarlık payı konulduğu ortada... bu aracın orta haldeki durumuyla piyasa fiyatı takriben ne olur...?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cüz-i.irade

Şimdi konuyu harbiden hortlatmış olacağım ama... samara almak istiyorum... tam o kadarlık param var ve ister istemez konuyu bilenlere soralım istedim... 234.000'de 89 model trafik çıkışı 90... 4999tl istiyor... tabiki rakama baktığımız zaman pazarlık payı konulduğu ortada... bu aracın orta haldeki durumuyla piyasa fiyatı takriben ne olur...?

merhaba.
    facebookda lada garage adlı kapalı grubumuz var. orada hem temiz bir araba bulur hem de yeri geldiği zaman bütün sorularınıza, sorunlarınıza cevap bulursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

quote:

Orijinalden alıntı: Cüz-i.irade

Şimdi konuyu harbiden hortlatmış olacağım ama... samara almak istiyorum... tam o kadarlık param var ve ister istemez konuyu bilenlere soralım istedim... 234.000'de 89 model trafik çıkışı 90... 4999tl istiyor... tabiki rakama baktığımız zaman pazarlık payı konulduğu ortada... bu aracın orta haldeki durumuyla piyasa fiyatı takriben ne olur...?

merhaba.
    facebookda lada garage adlı kapalı grubumuz var. orada hem temiz bir araba bulur hem de yeri geldiği zaman bütün sorularınıza, sorunlarınıza cevap bulursunuz.

Mrb 2000 2001 enjeksiyonlular kaç kağıda gidiyor.
  • Kardeşim bende Vega var ve satılık işlerine bakmıyorum ne desem yalan olur. Sen en iyisi gruba takıl güzel ortamımız var. Yardımcı olan arkadaşlarımız çıkacaklardır.

• Cüz-i.irade kullanıcısına yanıt
    arabayı aldın mı? motoruna baktır bi. kaportada da ciddi çürük vs yoksa gözü kapalı al. kilometreye takılma. sonuçta 90 model araba alıyorsun. bende de 90 model var. sıfır aldık ve halen kullanıyorum. kilometresini bilmiyorum. tank gibi araba.
  • babamda 2004 var sıfır sıkıntı,hiç uğraşmaz arabaylada ,bakımdan bakıma ama çürüme problemi var yeni boyattı 3 ay olmadı çamurluklar çürümeye başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Arkadaşlar bir tanıdıkta 92 samara var ufak tefek çürükler ve boyanın solması sebebiyle kaporta elden geçirilip boyanacakmış. araba kaportacıdaymış. Lpgli ve ve öncamlar sonradan yapılma otomatikmiş.
    2000 peşin kalanı 1000 tl taksitle 7000tlye bu araba alınırmı ne dersiniz?

bence pahalı 8-9 bin varsa 2000-2004 arası modellere bak.
  • 2004 1.5 i lada samara LPG siz 110 bin km de bagaj kapağında 300 liralık bi masrafını olduğunu söyledi. Bi tanıdık satıyor, arabayı daha görmedim, ne verilir bu arabaya arkadaşlar.

• 11.500

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.