Şimdi Ara

kyk kredi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Başvuru süresinin geçmesi önemli değil. Sen mutlaka kredi almak istiyorsan ankarada genel müdürlüğüne gerekli evrakları(bu evrakları unuttum) ilgili dilekçeyle gönderdiğin takdirde sanada kyk kredisi çıkacaktır. Ama daha önce dediğim gibi borcu geri ödemeniz sizi enayi yerine koyar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

@dizzy
    Başvuru süresinin geçmesi önemli değil. Sen mutlaka kredi almak istiyorsan ankarada genel müdürlüğüne gerekli evrakları(bu evrakları unuttum) ilgili dilekçeyle gönderdiğin takdirde sanada kyk kredisi çıkacaktır. Ama daha önce dediğim gibi borcu geri ödemeniz sizi enayi yerine koyar.

yeter bu kadar saçmalık. ne demek geri ödemek enayiliktir. devlet sana kredi imkanı sağlıyor ve hatta her sene 40-50 artırarak. sende çıkmışsın millete pişmiş pişmiş geri ödersen enayisin diyorsun. devletin yerinde olsam senin gibilere 5 kuruş bile vermem ama devlet yine benden sabırlı!

gelelim sorunuza.

öncelikle şurayı bi ziyaret edin ve detayları okuyun :http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.php

benim bildiğim kredi başvuruları haziran ayında yapılıyordu. ama detaylı bilgi almak için buraya bir bak :

YURTLARLA İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN KREDİ İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN
    T.C. Başbakanlık Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Yurt İdare ve İşletme Dairesi Başkanlığı
    Kıbrıs Cad. No:3 Kurtuluş/ANKARA
    Tel: 0 (312) 430 17 80 Genel Müdürlük (pbx)
    Faks: 0 (312) 430 15 66

T.C. Başbakanlık Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Kredi Dairesi Başkanlığı
    Cemal Gürsel Caddesi No:61 Cebeci/ANKARA
    Tel: 0 (312) 363 87 70 Kredi(Pbx)
    Faks: 0 (312) 363 69 86

ilk parayı size bildirilen şubeden tc kimliğiniz ile çekiyorsunuz. kartınızda 15-20 gün içinde geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vüvüzela -- 2 Ocak 2011; 23:40:30 >

• hayatta iki şey imza atarken çok iyi düşünmelisin.
    1. evlilik cüzdanı
    2. KYK formu
  • Kuzen ödemeyenlerin faizleri siliniyor sadece bildiğim kadarı ile afla..ancak geri ödemeye başladığında siliniyor diye biliyorum.. Ödemezsek haciz gelmiyor mu?? son 1 senem kaldı geri ödemek için ona göre
    quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

@dizzy
  • @vuvuzella
    ben kyk kredisinin yüzde 90nını bankadan kredi çekerek ödedim.
    ancak bu borcu hiç ödemeseydim geçen seneki gibi bu senede affedilecekti ve cebimden 5000tl+ banka faizi çıkmayacaktı. Şimdi bu borcu ödemek, bu popülist ortamda akıllıca mı? Geri kalan borcuda ödemeyeceğim zaten. Her sene af çıkıyor...
    @ilkdostun
    kuzen bence geri ödeme borcu. Yukarıdada yazdığım gibi her sene af çıkıyor. Kalan borcumu ödemeyecem zaten. Durumum çok iyi olursa belki öderim.
  • kredileri ödemek eskisi gibi zor olmayacak, 2 seneden 4 seneye yaydılar ödeme işlemini.
    ilerdeki hayatımda fazladan parayı napıyım, şimdi lazım bana..
  • @reactor1111, çıkan af borcu kapatmıyor, borcun gecikme faizini sıfırlıyor sadece. En mantıklısı, eğer imkanınız varsa hiç almamak; eğer aldıysanız da zamanında ödemektir. Devlet artık bu borcun peşinden daha fazla koşmaya başladı, eskiden olduğu gibi unutulup gidilmiyor.

Siz siz olun, devlete 1 kuruş ödenmemiş borç bırakmayın.

Ekleme:

@ M@rvelous,

quote:

Dediğim gibi "gerçekten" lazımsa güzel bir fırsat. Ama ilerideki hayatında o ödediğin borç yüzünden, KYK belgesine imza attığı güne sövme ihtimalin çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 3 Ocak 2011; 10:15:30 >
  • @musAKka ,
    hocam farkındayım, benim için çok da önemli değil açıkçası ama ilerde üniversitede yapmadığım şeyler için pişman olacağıma maddi bir sıkıntıyı göze aldım diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

@musAKka ,
    hocam farkındayım, benim için çok da önemli değil açıkçası ama ilerde üniversitede yapmadığım şeyler için pişman olacağıma maddi bir sıkıntıyı göze aldım diyebilirim.

Orası da var... Eğitimin yanında eğlencen için de harcayacaksan, en azından "havadan gelen para" şeklinde değil de, geri ödemek için aldığın bir borç gibi düşün. Harca ama harcadığına değsin.
  • quote:

kredileri ödemek eskisi gibi zor olmayacak, 2 seneden 4 seneye yaydılar ödeme işlemini.

• Kardeşimde almıştı krediden..Hem katkı hemde öğrenim..Cuma günü ilk taksitlerini yatırdım..Hatta 2. taksitide..4 yıla yaydıkları iyi olmuş gerçekten..Bende buna göre kendimi ayarlamıştım.

Kardeşim okurken bu para çok işimize yaramıştı.Onun masraflarının yarısı krediden karşılanıyordu.

Ama bir gerçek varki ihtiyacınız yoksa sakın bulaşmayın.

Birde artık af cıkar vs den vazgecin.Gecikmeden dolayı faizlere af cıkar evet ama ana parayı kimse kimseye bırakmaz.Yandaşsanız indiregandi işlemleri yapılabilir ama kimsenin de günahını almayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

quote:

@musAKka ,

Orası da var... Eğitimin yanında eğlencen için de harcayacaksan, en azından "havadan gelen para" şeklinde değil de, geri ödemek için aldığın bir borç gibi düşün. Harca ama harcadığına değsin.

tabiki, değeceğinden eminim zaten gitmem gereken ing kursları, çizim programları için gerekli kurslar(catia,solid works vs..) için de lazım. umarım pişman olmam

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.