Şimdi Ara

KYK BURSU AÇIKLANDI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam burs alabilirsiniz yaziyor ancak ismimin ustunde kredi no diye bi numara belirtmis simdi bana burs mu cikti kredi mi basvuruyu burs/kredi adi altinda yaptigimiz icin burs alabilirsiniz diyince krediyi mi kastediyor anlayamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bursu alabilrisiniz diyor. bu şimdi geri ödemesiz değil mi?

anne baba işsiz ama genede çıkmasını beklemiyordum. bu arada taahütnameyi nereden yapacağız ve de bankadan kartı ne zaman alacağımı öğrenemedim. siteye girmiyor. sizde de aynı sorun mu var?
  • thehappyone kullanıcısına yanıt
    bende merak ediyorum.
  • Tahahutnameyi e devletten halledecen arama yerine kyk yazinca cikar. E devlette suan sorun var aksam halledersiniz. Orada karti alacaginiz subede yazar

• Runato kullanıcısına yanıt
    hocam bi yazdım kyk burs sorgulama geldi ona girdim bir şey bulunamadı dedi.
  • arkadaşlar öncelikle burs ve kredi çıkan herkese hayırlı olsun. bana burs çıktı ama aklıma takılan bir şey var. ben tev'e de başvurmuştum mülakata girdim diğer ay belli olacakmış. eğer o da çıkarsa sizce hangisini almam mantıklı olur? tev kyk dan 40tl fazla ama temmuz ağustos eylülde verilmiyormuş galiba. kyk her ay veriliyormuş. bu doğru mu doğruysa kyk almak daha mantıklı bence

• quote:

Orijinalden alıntı: .koter.

quote:

Orijinalden alıntı: Tipisteyenbiri

Nasıl sistemde öğrenci gözükmüyosunuz ya

Ders seçimlerimiz yoksis e iletilmemis pasif öğrenci olarak görünüyormuşuz

bunun peşini bırakmayın hocam dava falan açın maddi manevi tazminat isteyin

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemmm__98

arkadaşlar öncelikle burs ve kredi çıkan herkese hayırlı olsun. bana burs çıktı ama aklıma takılan bir şey var. ben tev'e de başvurmuştum mülakata girdim diğer ay belli olacakmış. eğer o da çıkarsa sizce hangisini almam mantıklı olur? tev kyk dan 40tl fazla ama temmuz ağustos eylülde verilmiyormuş galiba. kyk her ay veriliyormuş. bu doğru mu doğruysa kyk almak daha mantıklı bence

KYK kredisi yıl 12 ay yatar.(Ben kyk alıyorum yazın da yiyorum o parayı ) + (geri öderken sağlam girecek)

Burs ise sadece okul olan aylarda yatar.

• hocam ayni durumdayiz ancak e devlette baktigimda bulunmamaktadir diyor.

• Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Bro şimdi ben hazırlıktayım şu an rahatım ama yinede alimi kredi çıktı banada aslında almak istiyorum sonra öderiz felan diyorum ama sonrada 25 milyar eksi ile başlıyoz ne önerirsin anne baba çalışıyo maaşları iyi alimi

• Devami hakkinda bi bilgim yok hocam konuda aciklayan olur elbet

• Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    yanıtınız için teşekkür ederim hocam. ama bazı burs alan arkadaşlarım yazın da aldıklarını söylediler. sizin söylediğiniz şey yeni mi çıkan bir durum acaba?

• Beyler bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim önemli bişey çünkü

Biz başvururken hazırlık seçeneğini evet diyerek onaylayıp başvurduk yani hazırlık okuyoruz şuan ve 4 yıl da bölüm var 5 yıl toplam

Fakat şimdi taahhütname kısmında gözüken miktar 22560 tl yani 48 ay diğer bi deyişle 4 yıllık miktar

Acaba bir yanlışlık mı oldu yoksa durum böyle miydi hazırlık olan bölümlerde de mi 4 yıl ödeniyordu ?

Edit:
    tamam aradım konuştum sıkıntı yokmuş hazırlık dahil bu miktarı ödeyeceksiniz dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vioman -- 16 Kasım 2017; 23:18:20 >
  • Vioman kullanıcısına yanıt
    hocam konuyla alakalı değil ama tahağütü nasıl yaptınız ben girdiğimde burs veya krediniz bulunamadı yazıyor

• Sadece kendi adamlarına burs veriyorlar diğeri öğrenciyi uzun vadede borça altına yatırıp tokatlamak. İhtiyaçı olmayan kredi almasın benden söylemesi.

• Arkadaşlar kartların teslim tarihi 17.11.2017-20.11.2017 diyor yarın gitsem alabilir miyim yani?
  • İhtiyacım vardı,çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENESERALP

Bro şimdi ben hazırlıktayım şu an rahatım ama yinede alimi kredi çıktı banada aslında almak istiyorum sonra öderiz felan diyorum ama sonrada 25 milyar eksi ile başlıyoz ne önerirsin anne baba çalışıyo maaşları iyi alimi

Alma çift maaşsa. İleride 25 bin lira borç ile hayata başlamak koyar adama net.

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemmm__98

yanıtınız için teşekkür ederim hocam. ama bazı burs alan arkadaşlarım yazın da aldıklarını söylediler. sizin söylediğiniz şey yeni mi çıkan bir durum acaba?

kim o arkadaşların :D kyk bursu temmuz ağustosta yatmaz yatıyor diyen yalan söylüyor. net.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.