Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
5.995
Cevap
3
Favori
416.462
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Mac OS >> Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2498 Mesaj
      17 Ocak 2006 23:27:07
      quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

Orjinalden alıntı: metinalhan

polatyy karşılaşamadık senle abi msn de yaw burdan sorim ben dvd yi takıp f8 e basıp rd=disk0s6 yazınca direk açıyo bu kadar ilerleme kaydedebildik hala dvd ye bağımlı çalışıyor bu komutu entegre edebilseydik açılışa çok ii olurdu sen açarken dvd kulllanıyormuydun

ben hala sunu merak ediyorum seninle ilgili,dvd yi taktın,kurulum menusu geldi,ordan strtup disk i actın ve açılış diski olarak mac os un kurulu olduğu diski secip restart yaptın(restart sırasında dvd yi çıkartman lazım)restart sonrasında osx açılmıyormu?

dediklerini yapıp bilgisyarı restart eder etmez dvd yi çıkarınca siyah ekranda bir yazı yazıyor tam hatırlamıyorum ama şöle bişeyle başlıyordu başı ''insert the boot disk ....... devamını hatırlamıyorum bu yazı çıkıyor herzaman klavyede bi tuşa bastığımdada geçmiyor bilgisayarı 10 kere yeniden başlatsamda bu yazı çıkıyor düzeltmek için şunu yapıyorum dvd ile mac i açıyorum (kurulum ekranı deil) ayarlardan startup disk ten windows c yi seçiyorum restart dyorum o zman boot menüm geri geliyor
      |
      |

• Binbaşı
      1797 Mesaj
      18 Ocak 2006 00:17:55
      ok bak simdi lütfen dikkat et,aynı sorunu yasıyordum, ve sorunun çözümünün nasıl gözümün onunden haftalarca kayıp gittigini farkedince şok olmuştum,simdi sen start up disk ten windows c yi secince windows boot menu gelio ya,start up diskten mac os u n kurulduğu diski sec lütfen,ve şunu yap!! önemli!!!!!!! çünkü acaip hızlı gectigi icin ben hep kacırdım o noktayı,bios taki ram sayma ekranınıngecmesiyle mac os un beyaz ekranının gelmesi bir oluyordu,bu iki ekran arasında gözle takip edilemeyecek kadar kısa bir süre darwin loading ekranı var normalde,ama cok hızlı gectigi icin göremiyoruz,henuz bios ekranı gecmeden veya tam geciyorken(ben artık o timing e alıstım) F8 e basacaksın,ben tutturabilmek icin hic durmadan tıkı tıkı tıkı basıom F8 e,işte o zaman darwin boot seceneklerini göreceksin ve seceneklerin icinde hem osx in olduğu disk hemde windowzun olduğu disk olmalı,yukarı aşağı ok işaretiyle secebilmen gerekiyor ,lütfen bunu anlattığım hassasiyetle dene,ve sonucu ayrıntılarıyla yaz,yine olmamıssa o zaman sorunu baska noktada ararız
      |
      |

"Bizler bu Dünyaya Sahip olmak için değil Şahid olmak için geliyoruz."
      M.S.2009 SERIM

• Yarbay
      2498 Mesaj
      18 Ocak 2006 16:37:21
      dediğini yaptım ama 25-30 boot denemesinde her seferinde f8 e basınca anakartın özelliği ile ilgili olan boot mrnüsü çıkıyo biliyosundur şu dvd den mi sabitdisktenmi boot edimmi dye benim eski anakartta esc tuşuydu bu anakartta f8 onla ilgili bi durum olabilirmi bide biraz daha geç f8 e bastığımda bahsettiğim insert the boot media disk ile başlayan yazı çıkıyor ama dvd yi takıp boot u dvd den yapmaya başlar başlamaz f8 e bastığımda mac işletim sistemini açıyor bahsettiğin loading darwin yazısını orda gördüm sadece onun dışında yukardaki gibi bişeyle karşılaşıyorum harddisk ile ilgili bi problem olabilirmi acaba bu bu aralar sabitdiski değiştirme durumu olabilir sata disk alsam mac de görme problemi olabilirmi acaba sata diskleri görebiliyormu
      |
      |
      18 Ocak 2006 22:11:43
      sende nForce4 var sanırım.
      şu anda nForce SATA lar için bir destek yok...

ikincisi şunu bi dene boot menüsünde hem OSX hemde XP görüp seçebilmek için...

alıntı....
      quote:

the simple way that worked for me: (not know if it's the easiest though)
      XP already installed, made free space after c: for OSX, after the install of 10.4.3 1111, went to Pref - Startup and select OSX, edited /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist
      and added these lines
      way to do it:
      1. open teminal and type:
      sudo -s
      nano /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist
      2.add
      <key>Quiet Boot</key>
      <string>No</string>
      <key>Timeout</key>
      <string>10</string>

quit and restart
      normaly you shoul have 10s to press F8 and then you got your Darwin bootloader
      |
      |

• Yarbay
      2498 Mesaj
      18 Ocak 2006 22:59:19
      bende nforce3 var anakarın sata desteği var ama çalışmazmı mac görmezmi diski
      |
      |
      19 Ocak 2006 00:54:01
      hoca nForce SATA larda olmuyor.
      PATA disklerde hallediliyor iş ama.
      sanırım Apple bilerek destek vermiyor...
      |
      |
      19 Ocak 2006 13:27:37
      abi kötü oldu bu ya sata ya geçemeyecem apple yüzünden
      |
      |
      20 Ocak 2006 02:27:13
      evet arkadaşlar bende yaptım öncelikle sistemimi yazayım buraya

Opteron 146 @ 3 ghz
      2*512 ddr400 @500 mhz
      Dfi Sli Dr Nforce4 SLi
      128mb 6600Gt
      Nec 3540A
      30gb İde Disk :)

falan filan diger donanim aygıtları işte makinama kurmam 20 dakika filan sürdü sistem hızlı çalışıyor gözle görülebilecek kadar fakat şimdilik tek sorunum ekran çözünürlügünü 1024 * 768 de kullanmam bakalım onada bir çare çıkacakmı
      |
      |

Gideceğiniz Yeri Bilmiyorsanız Vardığınız Yerin Önemi Yoktur
    • Yarbay
      14854 Mesaj
      20 Ocak 2006 03:19:50
      [Deleted by Admins]
      |
      |
      20 Ocak 2006 11:32:36
      1:customize seceneğine tıklandıktan sonra en altta olmalı,fakat bu secenek sadece ilk kullandığımız 10.4.1 maxxuss patch li sistemle en son cıkan 10.4.3 8f1111 jas patch de var bildigim kadarıyla,bunun dısında baska patch le patch lenmişse bu seceneğin cıkmaması normal.
      2:ethernet modemlerle ilgili bir sorun olmamasi lazım ,adsl sifresini ve kullanici adini girmesi gerekmiyormu her sekilde?
      3:ben bir tek adium da zorlandım,çok yavaş ve sistemi cok zorluyor,sanırım rosetta altında saglıklı çalışamıyor bu program,ms mesenger iyi,ben mercury adinda bir program kullaniyorum,webcam,wink ler,titreşim vs dahil msn 7.5 in tüm fonksiyonlarini iceriyor,hatta fazlasi var msn7.5 ten
      |
      |

M.S.2009 SERIM
    • Teğmen
      142 Mesaj
      20 Ocak 2006 12:29:16
      Bende en sonunda SATA'dan (şimdilik) cayarak IDE HDD üzerine Wesley'nin patchiyle kurdum. @polaty haklıymışsın, 22:30 gibi başladı kuruluma DVD check işlemini bitiripte yüklemeye başladığında saat 23:45 ti nihayet Tiger karşıma geldiğinde de saat 02:15 filandı. Kurulumdaki yavaşlığı es geçersek problemsiz bir biçimde ilk seferde kurulum gerçekleşti. DVD player haricinde tüm yerleşik programlar problemsiz çalıştı. Performans olarak ise ancak yine Tiger yüklü G3 300mhz bir mac ayarında diyebilirim.

Şu an 2. SATAm tamirde o gelince birde 1111a.Generic.Patch.v4.2b ile SATA üzerine kurmayı deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macallica -- 20 Ocak 2006 12:32:12 >
      |
      |
      186 Mesaj
      20 Ocak 2006 15:17:15
      Arkadaşlar değerli bir arkadaşın gönderdiği install dvd sini aldım. 10.4.3.

mac osx i amd turion 64 1.8 ghz, 100 gb hdd, 512 mb ram, ati x700 ekran kartlı bir notebook a xp ile dual bootlu olmak üzere kurmak istiyorum.
      hdd yi önceden 3 parcada kullanıyordum. Linux cd si ile primary c nin boyutunu 10 gb küçültüp mac için 10 gb lık bir partion oluşturdum.

İnstall dvd sinden boot edince darvin boot loader çalıştı. herhangi bir tuşa basınca içinde elma resmi olan bir beyaz ekran çıktı ve bir süre sonra elma resminin üzerine park yapılmaza benzer bir işaret çıktı ve dakikalarca öyle kaldı.

Sonra yeniden boot ettim ve -x ve -v komutlarını kullanarak install a başladım ve hemen arkadan gelen siyah sayfa üzerine donanımı çalıştırdığının raporları gelmeye başladı. satırlarda en son realtek lan kartını devreye soktuktan sonra, sonraki satıra "still wait root..." gibi bir yazı çıktı ve bir müddet ara ile aynı yazı bir kaç defa daha çıktı.

Ben kurulum seçeneklerinin karşıma geleceği sayfalara daha ulaşamadım. Elmanın üzerine gelen yasak şekilli işaret ne anlam ifade ediyor.

İnstall ı nasıl yapacağım. Bulamıyorum.....
      |
      |

• Binbaşı
      1797 Mesaj
      20 Ocak 2006 15:22:06
      yavaslık sadece anakartı tam desteklememkten kaynaklanıyor,bu sorunuyasatmayan amd anakartlar mevcut aslında bilsem öle bi anakart alırdım bastan bende
      |
      |

M.S.2009 SERIM
    • Teğmen
      186 Mesaj
      20 Ocak 2006 15:33:41
      yani ben bu notebook a bu işletim sistemini kuramayacakmıyım.
      |
      |
      20 Ocak 2006 15:43:44
      kurulum sırasında dvd yi check ettiği söyleniyor. Bu ilk ekrandayken mi bu kontrolü yapıyor. Yada bende elmanın üstüne çıkan bu yasak yada bekle işareti normalde de çıkıyor mu.
      |
      |
      20 Ocak 2006 15:52:41
      Yasak işareti bir problem olduğunu gösteriyor, normalde olmaması gerekiyor. işlemcinizin en azından SSE2 desteği varmıydı? DVD check işlemi artık yüklemeden önceki son aşama ve install DVD'den makineyi başarılı bir biçimde boot ettiğinizde Installer ekranında karşınıza geliyor.
      |
      |
      186 Mesaj
      20 Ocak 2006 16:21:20
      evet SSE2 ve SSE3 desteÄŸi var.
      |
      |
      20 Ocak 2006 23:57:17
      quote:

Orjinalden alıntı: X.s.@.r.i.o

evet arkadaşlar bende yaptım öncelikle sistemimi yazayım buraya

Opteron 146 @ 3 ghz
      2*512 ddr400 @500 mhz
      Dfi Sli Dr Nforce4 SLi
      128mb 6600Gt
      Nec 3540A
      30gb İde Disk :)

falan filan diger donanim aygıtları işte makinama kurmam 20 dakika filan sürdü sistem hızlı çalışıyor gözle görülebilecek kadar fakat şimdilik tek sorunum ekran çözünürlügünü 1024 * 768 de kullanmam bakalım onada bir çare çıkacakmı

ekran kartın ATI olsaydı daha fazla şansın olacaktı.
      QE ve CI ATI kartların çoğunda desteklenmeye başladı son sürümle...
      ve tabiki daha fazla çözünürlük ve tazeleme oranı...
      |
      |
      21 Ocak 2006 08:04:34
      Arkadaşlar yazıları baştan başa okudum. Tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. 10.4.1 sürümünü sorunsuz olarak (kendi hatamdan dolayı windows gitti bunu saymazsak) kurdum. A3N asus laptopta ses kartını ve kızılötesini görmedi wirelessi deneyemedim (modemim wireles değil) çok beğendim ideal bir işletim sistemi olduğunu düşünüyorum. frefox 1.5mac türkçe versiyonunu kurdum gayet güzel çalıştı. Apple Türkiye sitesinde qoicktime türkçe indirdim kurdum ondan sonra problemler çıkmaya başladı quicktime Türkçe oldu ama pc yavaşlamaya hatta donmaya başladı. Bunun üzerine 10.4.3 indirmeye karar verdimşu an iniyor ancak kafam oldukça karışık bir sürü pacth var hangisiyle pachlemeliyim yardımcı olursanız sevinitim
      Maxxuss_Kernel_Patches_8F1111_Release2
      Maxxuss_Tuning-8F1111-8F1111A_v1.1
      1111a[1].Generic.Patch.v4.2b
      bu pachleri indirdim

donanımım şu şekilde
      Pentium M 1.7 (ss3 yok)
      Ekran Kartı Intel® Extreme 64MB ( paylaşımlı )
      Ses Kartı : AC 97
      Chipset : Intel i855GM

Evet bu donanımda sorun yaşamamam için hangi pacthi kullanmalıyım. Ayrıca apple Türkiyeden türkçe yama indirip kursam 10.4.3 te bozulurmu şimdiden tüm cevap verecek olan arkadaşlara teşekkür ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oltulu -- 21 Ocak 2006 8:06:18 >
      |
      |

• Binbaşı
      1797 Mesaj
      21 Ocak 2006 17:06:52
      quote:

Orjinalden alıntı: oltulu

Maxxuss_Kernel_Patches_8F1111_Release2
      Maxxuss_Tuning-8F1111-8F1111A_v1.1
      1111a[1].Generic.Patch.v4.2b
      bu pachleri indirdim

donanımım şu şekilde
      Pentium M 1.7 (ss3 yok)
      Ekran Kartı Intel® Extreme 64MB ( paylaşımlı )
      Ses Kartı : AC 97
      Chipset : Intel i855GM

Evet bu donanımda sorun yaşamamam için hangi pacthi kullanmalıyım. Ayrıca apple Türkiyeden türkçe yama indirip kursam 10.4.3 te bozulurmu şimdiden tüm cevap verecek olan arkadaşlara teşekkür ediyorum..

1111a[1].Generic.Patch.v4.2b bu patch i kullanmalısın,turkce pack yuklersen çok fazla bi sorun yasamıyorsun,sistemin kökten göçüyor sende yeniden tertemiz kurulum yapıyorsun
      |
      |

M.S.2009 SERIM

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,429
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.