Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ha ewt ya senin gma900 dü.benimkisi ati.bunu tek yolu driver i bi şekilde mac e yutturmak.ama işte oda baya karışıkmış yaw.
  • eveeeett taze haberlerr
    10.4.3 native kurulum icin NX ve sse2 kırılmıs PPF patchi hazır ,çok yakında TPM yide kırarlar yeni haberler böyle, native kurulum dvd sinii indiriyorum,patch i de indirdim hadi hayırlısı pek yakında 10.4.3 kurmaya baslayabilriz
  • polatyy

osx86project forumlarında 10.4.3 için açılmış bir topic te bi tavsiye var, 10.4.1 tamamen kaldırıp maxxus pathcli 10.4.3. versiyon kurulmasını tavsiye den biri var. Senin çektiğin pathcli (maxxus) versiyon bu mu? Tpm kırdıklarında ben de bir kahveni içmek için ziyaret etmek isterim, yanımda boş dvd lerle..

Bu arada makinemi bi yenilesem de ben de macos kursam ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 13 Kasım 2005, 0:04:09 >
  • bunu microsoftun virtual pc programnına kurup denesek daha saglıklı olmazmı bi hata oldugunda sistemi tekrar kurma gibi bi sorun ortadan kalkmazmı?
  • bu dediğin microsoft için hakaret gibi bir şey bence hiçbir
    microsoft programı alternatif hiçbir işletim sistemi çalıştırmana yardımcı olmaz gibi geliyor deneyen varsa yazsın foruma
  • benim su an indirdiğim deve&loper dvd kit ,yani patch siz,yanındada NX ve sse2 yi hackleyen patch i indirdim,su an icin mevcut durum bu henuz tpm kırılmamış,ben hazır olsun diye indirdim,yakında tpmyi de kırar lar nasılsa
    o zaman kırılmıs kurulum dvd si zaten hazır olacak bende hatta kurmus denemiş olucam,sonrası basit tüm arkadaslara dagıtıcam 10.4.3 native kurulum dvd sinii
  • süpersin dostum sayende OSX kullanıyoruz
    quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

benim su an indirdiğim deve&loper dvd kit ,yani patch siz,yanındada NX ve sse2 yi hackleyen patch i indirdim,su an icin mevcut durum bu henuz tpm kırılmamış,ben hazır olsun diye indirdim,yakında tpmyi de kırar lar nasılsa
    o zaman kırılmıs kurulum dvd si zaten hazır olacak bende hatta kurmus denemiş olucam,sonrası basit tüm arkadaslara dagıtıcam 10.4.3 native kurulum dvd sinii

• uygulama programlarını ne yapıyorsunuz ?
    osX 86 kurduğunuzda sadece kendisini mi kullanıyorsunuz hiç uygulama programıyla gerçekçi olarak çalışan varmı?
  • windows media player,real player,camino,firefox,stuffit var bende çalışan..final cut pro video edit kullanan bile var..office vs. hepsi çalışıyor bildiğim kadarı ile..
  • GARAGEBAND
    PHOTOSHOP CS2
    INDESIGN
    TOAST
    XIRC
    MEDIA PLAYER
    INTERNET EXPLORER
    OFICEMAC(WORD,EXEL,POWERPOINT VS)
    VLC
    LOGIC EXPRESS
    MSN MESENGER MAC
    FIREFOX(TURKCE)
    STUFFIT
    GDRIVE
    I LIFE
    DIVX PLAYER
    BITTORENT
    CYBERDUCK
    DESKTOP MANAGER
    DVD2ONEX
    FAST DVD COPY
    FFMPEGX(MPEG DECODER)
    MLMAC(KAZAA CLIENT)
    COMBUSTION 3
    STANDART MAC PROGRAMLARI(SAFARI,ITUNES,QUICKTIME,MAIL VS)
    VE BI SURU WIDGET....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 15 Kasım 2005, 15:12:02 >
  • arkadaşlar benim size bi sorum var chain booting error yazıo ben naapcam mac e geçiş yapamıorum ve pc özelliklerimi veriim acaba çalışırmı?
    p4 2.4 (sse2)
    gigabyte st800 (sis chipsetli)
    512 ddr333
    g-force mx 64 mb
    creative 7.1 live ses kartı
    skystar2(gerekiosa çıkarırım)
    analog tv kart(gerekiosa çıkarırım)
    8139 realtek ethernet
    sizce çalışır mı ???
    bu arada kurulumu ikinci bi pharddiske diil partition a yapıorum.
    lütfen bilgilendirirseniz sevinirim...
  • simdi ben var anlamamak,sen mac os u kurdun dual boot olayınamı takıldın ,yoksa özelliklerini yazdığın makinaya ilk kez mi kuracaksın?
  • evet arkadaşlar çok kötü bi soru şekli ve karmakarışık bişi oldu kusura bakmayın.
    şimdi ben yukardaki makinaya kurdum ve chain booting error yazısı çıktı bu ne anlama gelio?yani ne anlama geldiğini anlıorum ingilizce var biraz ama çözüm nedir bilmiorum.sora direkt başka soruya atlamışım. sorum da şu yukardaki özelliklerle mac osu kullanabilir miyim???
  • makina dual boot mu?
    dual boot sa xp nin açılış ekranımı gelio ilk?
    eger oleyse mac cd sini tak start up disk i mac in kuruldu disk olarak ayarla ve oyle aç,xp yi açmak istediğinde açılısta F8 e basarsın boot ekranı gelir darwin in ordan xp yi secebilrsin
  • evet dual boot var dd ile yaptım chain i boot ini ye ekeldim xp nin boot screen gelio o kısımda mac os u seçiom chain booting error diyo.yabancı bi sitede ayrı bi partition a tiger-x86.tar.bz2 dosyası ile kurmayı göstermiş vmware kullanmadım hiç dd ile filan yaptım.baya uzun bi yazıydı ama daha kolay geldi bana.sizce bi yerlerde bi yanlışlık mı war???
  • sende install dvd si yoksa bisey yapamam bu probleme cünkü ben baska sekilde cözdüm,yukarda anlattığım gibi ,fakat onu ayarlayabilmen için öncelikle mac in açılması lazım bi kez dahi olsa
  • evet arkadaşlar sonunda kurmayı başardım.c: de xp var ve boot dan istediğim gibi istediğime girebiliorum.yanlız gözlemlediğim problemler var acaba cevap bulabilecekmiyim bakalım.
    1)bilgisayarı yeniden başlat dediğimde çok hızlı,bilgisayarı kapat dediğimde ise çok yavaş işlio işlem.
    2)10 kere denemeden sora sadece 1 kere kapatabildi pc yi hep kitlenio
    3)sse2 patch yapıldıktan sora açılmıo ve dolması gereken barın orda takılıo pc
    4)bi menüden gezip menüyü kapatınca altında tuhaf bi çizikler oluşuo(nvidia mx 64 mb g-force var)
    5)itunes hiç çalışmıo
    6)safari çoğu kez hatalıı kapatıldı dio
    7)ses kartı tanımıo(creative live 7.1)
    8)bazen çok hızlı açılıo bazen 5 dakikada filan açılıo(5 dakikada açılması hep reset atarsam oluo)
    sizce bunlar nası çözümlenir???
  • mac osx e alc880 seskartını nasıl tanıtacağım
  • sorularının çoğuna yapacak birşey yok aslında, seskartı çalışmıyor malesef sürücüsü yok, menüde çizik olması ekran kartı desteğinin olmamasından kaynaklanıyor büyük ihtimalle, itunes zaten açılmıyor, safari hala sorunlu, uzun sürede açılma sebebi ise xp deki gibi sürücüyü ve sistemi taraması olası arızaları gidermek istemesi tek fark xp de olduğu gibi bu işlemi göremiyoruz,
    quote:

Orjinalden alıntı: ddonmez

evet arkadaşlar sonunda kurmayı başardım.c: de xp var ve boot dan istediğim gibi istediğime girebiliorum.yanlız gözlemlediğim problemler var acaba cevap bulabilecekmiyim bakalım.
    1)bilgisayarı yeniden başlat dediğimde çok hızlı,bilgisayarı kapat dediğimde ise çok yavaş işlio işlem.
    2)10 kere denemeden sora sadece 1 kere kapatabildi pc yi hep kitlenio
    3)sse2 patch yapıldıktan sora açılmıo ve dolması gereken barın orda takılıo pc
    4)bi menüden gezip menüyü kapatınca altında tuhaf bi çizikler oluşuo(nvidia mx 64 mb g-force var)
    5)itunes hiç çalışmıo
    6)safari çoğu kez hatalıı kapatıldı dio
    7)ses kartı tanımıo(creative live 7.1)
    8)bazen çok hızlı açılıo bazen 5 dakikada filan açılıo(5 dakikada açılması hep reset atarsam oluo)
    sizce bunlar nası çözümlenir???

• www.0sx86project.org adresindeki forumda yazıyordu galba, bir kext yüklemek gerekiyor olmalı oradan ararsan daha iyi olur
    quote:

Orjinalden alıntı: macosx

mac osx e alc880 seskartını nasıl tanıtacağım
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.