Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (272. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: fractalboy

MAC'te dosya açılış kapanışlarını, sistem açılış kapanışını
    sesli yapabilmek mümkünmnü. veya orijinalindeki sesleri
    nasıl aktif hale getirebiliirim. daha önce bir aarkadaşımda
    görmüştüm çok hoşuma gitmişti. şimdi arıyorum bulamıyorum.

slm açılıştaki tuşa bastıgın andaki tatatam senini diyosan orj appledaki . apple biosu ile ilgili bildiğim kadarıyla x86 tabanında malesef olmuyor..
  • bilemicem ama ben de gelio

ben hackintosh valla
  • quote:

Orjinalden alıntı: tomasita

bilemicem ama ben de gelio

ben hackintosh valla

% 90 aynı şeyden bahsetmiyoruz benim dediğim hardware yani dvd yüklemekle olucak şey deil . biosondan gelen bir açılış komudu ve sesi ..
  • e tamam işte bende bios sesi var nası bilmiom ama
  • merhabalar,
    affınıza sığınarak eskiden sorulmuş ve o zamanın şartlarına göre yanıtlanmış
    ama tekrar bir türlü tekrar sorulduğuna rastlayamadığım bir sorum olacak;
    amd 2000+ işlemciye mac os x kurulabilir mi?(işlemci sadece sse komut desteği barındırıyor)
    teşekkür ederim..
    kolay gelsin..
  • sevgili arkadaşlar günaydın,
    bana en güncel sorunsuz çalışan kernelin tarihinin ne olduğunu söylermisiniz ve DL için link verebilirmisiniz.
    IRC den indirdiğim kerneller 19 nisan çıkıyor ama daha yeni kernel var sanırım ama linki ne?
    ss3 için kernel olmalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokay2

sevgili arkadaşlar günaydın,
    bana en güncel sorunsuz çalışan kernelin tarihinin ne olduğunu söylermisiniz ve DL için link verebilirmisiniz.
    IRC den indirdiğim kerneller 19 nisan çıkıyor ama daha yeni kernel var sanırım ama linki ne?
    ss3 için kernel olmalı.

sevgili gökay

en son kernel ve enson sistem her zaman en iyi demek degildir. heleki böle ince bi konuda (osx86) . bunun için en iyi kernel ve sistem sende en prbsiz ve stabil çalışandır. en son çıkan kerneller en az test edilenler olup zaten yanlarında genellikle test ediliyor! yazıyo. bu arada intel ss3 kullanıyosan yeni ve universal kerneller daha cok ss2 ve amd sistemler için geliştirilmeye çalışılıyor küçük bilgi olsun dedim bu bilgiler kesin olmamakle birlikte benim gözüme çarpanlardır yanlış yönlendirmiyim seni. ben intel c2d için 23 nisan kerneli kullanıyorum onuda birkaç sayfa önce link olarak vermiştim genelde stabil çalışıyo benim için.kolay gelsinn..

• Saol Bresson senin verdiğin linkteki 23 nisanı kllanıyorum şuan ve sorun yok ama benim sormamdaki sebep ne biliim belki yeni iyileştirmeler olmuştur diye ve bir şey daha takılıyor kafama sende bahsettin ama anlamadım universal olması ne anlama geliyor kernelin.
  • Merhabalar.

JaS 10.4.8 AMD-Intel-SSE2-SSE3 with PPF1 & PPF2.iso

DVD'sini bana gönderebilecek arakadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Cevabınızı bu sayfalardan veya pm'den bekliyorum.

Not: torrent olarak indirmeye çalışıyorum ama average speed 2,5 kb yani 10-12 gün sürecek gibi. Buna can dayanmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciayhan -- 7 Mayıs 2007; 16:45:36 >
  • uphuck arkadaşım zaten oradan indirmeye çalışıyorum.fakat çok ama çooook yavaş.
    önce senin torrenti indirmeye çalıştım 10.4.9 (upload eden sensin galiba bu arada) o hele hiç inmiyor.

onun için dvd olarak rica etmiştim. Senin 10.4.9 aslında daha uygun

Yokmu karşı ödemeli kargo yapabilecek Trabzon'a..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciayhan -- 7 Mayıs 2007; 20:24:30 >
  • USTALARIMIZ LÜTFEN BU KONUYADA BİR BAKIVERİNİZ..

herhalde gözden kaçtı. bir iki arkadaş cevap yazdı ama ben burada
    tekrar yazmak istiyorum. genellikle mac'e geçiş nedenlerinin en
    önemlilerinden olan multimediya imkanlardan birisi olan sesli
    animasyonlar hakkında bir sorunum var. sizler bu konuda şikayetçimisiniz
    bilemiyoruma ama MAC'te dosya açılış kapanışlarını, sistem açılış kapanışını
  • quote:

Orjinalden alıntı: fractalboy

USTALARIMIZ LÜTFEN BU KONUYADA BİR BAKIVERİNİZ..

herhalde gözden kaçtı. bir iki arkadaş cevap yazdı ama ben burada
    tekrar yazmak istiyorum. genellikle mac'e geçiş nedenlerinin en
    önemlilerinden olan multimediya imkanlardan birisi olan sesli
    animasyonlar hakkında bir sorunum var. sizler bu konuda şikayetçimisiniz
    bilemiyoruma ama MAC'te dosya açılış kapanışlarını, sistem açılış kapanışını

slm arkadaşım önce armut ile elmayı ayırmak lasım mac açılış sesi başka sistem açıldıktan sonra applications sesleri başka bildigim kadarıyla extrm örn hariç açılış sesini x86 da duyamazsın ama onun haricindedi tüm sesler işler yani sistem açılıyosa bütün sevdiğin o sesleri duyarsın en basitten başlıyım ses kartın çalışıyomu ??? ikinci olarak müzik dinliyorum ama app sesleri yok diyosan ses ayarlarını aç system preferences / sound / sound effects burdan ( play alerts and sound effects through) tan kendi ses kartını seç ve ayarları kontrol et çalışır ok başka bir prb olmaz herhalde eger ses normalde çalışıyosa dene bakalım :) kolay gelsin

• 1-Os X 10.5 Leopard için pc'ler de de çalışağı hakkın da bir geyik dönüyor...aslı astarı var mı dır ? (Betasını buldum indirip deneyim mi ?)

2-Software bulduğunuz warez siteleri var mı ?
  • Selam
    Ati x300 için driver varmı ve kurulumu nasıl yardım edebilirmisiniz.

Teşekkürler.
  • macosx in nvidia 8600gt desteği var mı acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

1- o indireceğin versiyon powerpc'ler içindir boşuna indirme, pc'de çalıştıran geliştiriciler eylül ayında vereceklerini söylüyorlar ama ne olur biter bilinmez.
    2- aradığın programları ilk önce arama motorlarında aramalısın..

Şimdi baba...1. husus hakkında verdiğin cevap için teşekkür ederim.2. konu dediğin gibi değil,çünkü windows için çeşitli software sunan sitelerde gezinirken hiç aklına gelmeyecek bir programın bile açıklamasını okuyunca hoş ve faydalı bir program olduğunu görebiliyorsun illa sabit bir şeyi aramak gerekmiyor,dediğin gibi "mac software" diye arama motoruna yazıpta erişebilirim (zaten yapıyorum da) ben bu topikte zaten birileri bu işi kovalamıştır önerdiği siteler var mı diye soruyorum.Windows tabanın da çalışan softwarelerin bulunduğu site sayısı tonlarca biri bana sorsa ben ona;" bu tür site çok var ama ben şunları tavsiye ederim" diye 2-3 adres verebilirim.
    İnternet de ne ararsan arama motorun da zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hemicuda -- 8 Mayıs 2007; 22:57:13 >

• arkadaslar,

acer ferrari 3400 laptop uma macos yuklemek istiyorum. hangi surumunu nerden indirmem gerekiyor. yardimci olabilirseniz cok sevinirim

islemci amd althlon 64 3000+
    ekran karti ati radeon 9700

hd de 3 partion var. mac os u c ye yukleyip kullanmak istiyorum eger stabil bir sekilde calisirsa xp kurmayacagim cok fazla bir uygulama kullanmiyorum.
    internetten arastirdigim kadari ile ses konusunda ve dvd/cd yazma noktasinda sorun cikiyormus

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.4.6/Portables#Acer_Ferrari_3400

son versiyonunda bu tarz sorunlar giderildimi.?

bilen duyan goren yardimci olabilecekler varsa sevinrim

• selam arkadaslar

benim problemim bende Mac_OS_X_10.4.8_[JaS_AMD-Intel-SSE2-SSE3_with_PPF1___PPF2].iso.3652157.TPB
    bu dvd var internetten indirmistim fakat problemim kurulumun yarisinda hata veriyo

elimdeki sistem

amd x2 4200 Mhz dual
    sata hdd
    A8NE-FM ana kart
    Realtek AC 97 ses karti
    NVIDIA geForce 7300 GS garafik
    NVIDIA nFORCE enterhnet
    dvd yazici
    2.5 gb ram
    acaba problem nerde yani ne yapabilirim yoksa bu sisteme uyumu yokmu
    öceden HDD problem oluyodu 10.4.6 da ama simdi hdd leri taniyo
    bu seferde kurulumu yaparken bir müdet sonra error veriyo

hata tahminim dedigi yani sata block yapiyormus yani hdd
    yardimlarinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanuyukusu -- 11 Mayıs 2007; 14:38:00 >
  • simdi de bu versiyonu buldum cekiyorum bakalim bunda ne hata verecek

Jas 10.4.8 Amd Intel Sse2 Sse3 Patched Mac Osx.iso
  • 10.4.6 yi ve 10.4.8 leptopa kurdum hatasiz kurulum yapti leptop
    intel celeron m herseyi iyi ama
    ondada enternet ve ses kartini tanimadi
    entehrent karti (bordcaom
    ses karti ( soundmax

yardimlarinizi bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.