Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bresson

quote:

Orjinalden alıntı: slymnuc

Millet usb webcam olayını macam ile ile tanıttım, macam programı ile webcam çalışıyor, ancak ichat kamera bulamıyor ve skype de kamera görülüyor, görüntü yok, bilgisi olan var mı?

Herkese kolay gelsin.

macam in içinden çıkan kexti gerekli yere yükledinmi ?? yüklemessen çalışmaz :) içinde nereye koyulacagı yazıyo şu an bende olmadıgı için tam yerini söliyemiyorum kolay gelsinn ..

Evet koydum, library/quicktime içine, zaten direk kısayol koymuşlar ama nafile. daha ilginci skypede karşı tarafın videosu da görülmüyor. Ekran 6600gt ve natit kurulu, acaba ekran kext de mi problem var?

• quote:

Orjinalden alıntı: orneko

Grafikle uğraşan arkadaşlar!!

Acaba Adobe CS3 paketini indirip deneyen oldu mu?
    Ben torrent dosyasını tüm aramalarıma rağmen bulamadım.

Bu arada polaty okursa ona da selam olsun. Bana vakti zamanında bir DVD yollamıştı sağolsun.

pm in var
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

Orjinalden alıntı: slymnuc

Millet usb webcam olayını macam ile ile tanıttım, macam programı ile webcam çalışıyor, ancak ichat kamera bulamıyor ve skype de kamera görülüyor, görüntü yok, bilgisi olan var mı?

Bir de dvd istemek için mesaj atan arkadaşlar oldu, şöyle bir çözüm bulduk; kadıköydeki arkadaşa 6 tane jas intel sse3 10.4.8 bıraktım, ordan gidip ücretsiz temin edebilirler ( 6 tanesi sadece), ellerinde benim bıraktığım dvdler bitince boş dvd parası, 1 ytl den çoğaltacaklar. Artık iş ticarete dönmüş demezsiniz sanırım. Kadıköyde sahilde kuyumcular pasajının yanında nokia var, o pasajda (Kadıköy Palas pasajı) sağdan ilk dükkan, Sistem Bilişim, veya yazıcıoğlunun yanındaki pasajda soldan son dükkan. Normalde program cd si satmıyor, lütfen başka ne cdleri var diye sormayın, donanımhaber forumdan geldik, dvd bırakmışlar derseniz yardımcı olurlar.

Herkese kolay gelsin.

evet bu girişimi tebrik edebilriz ancak.tebrikler dostum sağolasın

Gerçekten güzel olmuş. Biz de yeni sistem kurduk.
    c2d-6600
    gb ds3 anakart
    2*1 giel 800 ram falan...

Dvd istemeye korkuyorduk, çünkü "Alan kayboluyor, nerdesiniz kardeşim" tadında (haklı sebeplere dayansa da ) serzenişler cesaretimizi kırmıştı. Şimdi iyi oldu, hatta orası kabul ederse çoğaltıp oraya ben de bırakabilirim, böylelikle süreklilik kazanır.

teşekkürler.

• Mac sevmek başka bir şey. Mac severlerle görüşebilmek de öyle.

Yıllardır özlemişim masaüstünü. Perşembe kasayı alınca kurtulurum inşallah bu hasretten.

Program konusunda yardımcı olan arkadaşlara da ayrıca teşekkür ediyorum.
  • arkadaşlar mac programları ile ilgili aradığiniz her şey burda...

www.macfile.org CS3 de var ben indirdim....
  • mac os x 10.4.8 kurdum ama internete giremiyorum ve ses kartımı tanıtamadım. driverları bulmak için bir kaç yere baktım ama bir sonuç alamadım. yardım ederseniz sevinirim.
    ethernet:
    Broadcom Corporation BCM4401-B0 100Base-TX (rev 02)

ses kartı:
    Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) High Definition Audio Controller (rev 03)
  • quote:

Sayın Hocam "TigerTUSupport.pkg" dosyasını indirip yüklediniz mi? Bu şekilde düzelebilir...

@Taskin Hayır bu konuyu bilmiyorum, bu dosya nedir, ne işe yarar ve işime yararsa nerden indiririm?
  • Hocam benim tek sorum var..
    intel 850 chipsetim var sse2 destekleyen de intel işlemci..
    acaba çalışır mı ben listeye baktım ama herhangi bir şey bulamadım desteklediğine dair..
    bir de nforce2 var ama sse2 desteklemediği için herhalde kurulum olmuyormuş.son gelişmeler nelerdir
    teşekkürler..
  • üstadlar valla bi el atın kurbanınız olayım yaa!ne yaparsam yapayım ne internete girebiliyorum ne de i-tunes'den birşeyler dinleyebiliyorum. işin ilginç yanı i-tunes'ten bir mp3 çalınca çalmaya başlıyor ama görüntü var ses yok windowsta driver bulma sorunumuz yoktu hele linux'ta driver diye birşeyin varlığını unutmuştuk.benim makina için gerekli windows driverlarını aşağıya yazdım.mac'teki muadilleri için bir link verebilirseniz sevinirim.
    audio: SIGMATEL STAC 92XX C-Major HD Audio
    network: Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller
  • quote:

Orjinalden alıntı: deniz_x

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=1933

quote:

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=32859

• Türkçe yazı karakter problemini ben diller listesinden Türkçe yi
    ikinci sıraya aldığımda düzeliyor,birinci sırada olursa sorun oluyor

osx temel klavye kısayolları;
    http://www.elmasuyu.net/tr/index.php?option=com_content&task=view&id=811

win de sağ tuş ile yaptığımız taşı,kopyala ve kısayol oluştur;

alt + Sürükle Yeni bir yere kopyala

alt + elma + Sürükle Yeni yere kısayol oluştur

elma + Sürükle Yeni yere taşı

• quote:

üstadlar valla bi el atın kurbanınız olayım yaa!ne yaparsam yapayım ne internete girebiliyorum ne de i-tunes'den birşeyler dinleyebiliyorum. işin ilginç yanı i-tunes'ten bir mp3 çalınca çalmaya başlıyor ama görüntü var ses yok windowsta driver bulma sorunumuz yoktu hele linux'ta driver diye birşeyin varlığını unutmuştuk.benim makina için gerekli windows driverlarını aşağıya yazdım.mac'teki muadilleri için bir link verebilirseniz sevinirim.

arkadaşım ing var ise www.insanelymac.com da bütün bilgileri bulabilirsin kext. yani driver yüklemen lasım broadcom 440 çalışıyo ama sesi tam bilmiyorum. sigmatelin bagzı modelleri çalışıyo. denemen lasım aynı zamanda bu forumda ses vga kext nasıl yüklenir ne yapmak gerekir başlıklardan bulabilirsin. OSX in içinde neden olmadıgına gelirsek apple hardware satıyo yazılım olalark satmıyor verdiği hardwareinde yazılımını yanında sunuyo . bizim gibi deneysel kullananlar bi şekilde bunları kendimiz halletmekzorundayız saygılarr.

• mesajı attıktan sonra insanelymac i biraz daha karıştırayım derken audio driver işini halletmiştim(hoparlör takılı olsun olmasın laptop ın kendi hoparlöründen ses gelmesini saymazsak) ilker arkadaşın verdiği linkle de neti hallettik şu an bu mesajı mac ten yazıyorum. değmeyin keyfime ilkerinanç ve bresson üstadlarıma vakit ayırdıkları için teşekkürler.bu arada dvd dağıtım işine gelirsek; öğrenciyiz kimse kusura bakmasın, ankaradan dvd isteyen 5 kişiye mac os x 10.4.8 ulaştırabilirim. e-mail: sisyphoss at gmail.com
  • upchuck hocam torrent adresini ne zaman verbileceksiniz? :) indirmek için can atıom da :D veya isterseniz kargo ile alabilirim.
  • süpersiniz!!!!
  • Windows da saat problemine çözüm Boot Camp tan
    http://swmirror.org/drupal/?q=system/files/TimeFix.zip
    AppleTime.exe dosyasını başlangıç a atın
    regedit düzenlemeye alternatif.
  • Demek bugünleri de görecektik ha, Mac OS X PC'de çalışıyor artık demek. Core 2 Duo işlemci şart değil mi bu iş için?
  • Hyr diil ben P4 kullanıom ;)
  • AMD işlemcili bilgisayara da kurulabilir mi yani?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dijitalman

Windows da saat problemine çözüm Boot Camp tan
    http://swmirror.org/drupal/?q=system/files/TimeFix.zip
    AppleTime.exe dosyasını başlangıç a atın
    regedit düzenlemeye alternatif.

Saat problemi icin regeditten asil duzenleme yapiliyor acaba?
  • 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.