Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bandeki ASUS P5LD2 board onda çalışırmı şu an turanx hocanın verdiği ALC882 kext yüklü sadece out çalışıyo microfon ve çoklu hoparlör desteği varmış o kexte ..
  • Donanm olarak:
    İmzamdaki gibi; SSE2 destekli AMD işlemci, Nvidia 6800GS ekran kartı, Nforce4 Ultra anakart (Realtek ALC-85X 8 Kanal Onboard ses kartı), 2 tane 120GB Harddisk ve dijital çıkıştan bağlı LCD monitörüm var...

Yazılım olarak:
    JAS 10.4.8 AMD INTEL SS2 SS3 v2 Beta DVD (Yaklaşık 4GB)
    Nvidia Kext 10.4.8 Accelarated (26 MB)
    JaS 10.4.8 AMD Intel SSe2 SSe3 v1p ppf (640 MB)

Yukarıda yazdığım DVD'si olan OSX 10.4.8'i bir Harddisk'te XP yüklü olduğu halde, diğerine ikiye bölerek sorunsuz olarak kurdum... Fakat açılırken direk XP açılıyor... Ben de XP'nin bağlı olduğu HD'nin elektrik ve sata kablosunu çıkararak iptal ettim. Yeniden açtğımda DVD'nin açılış ekranından biraz farklı olarak;
    Unitled_1
    Unitled_2
    boot:

şeklinde seçenekler geldi... Enter'a bastığımda siyah ekranda yazılar çıktı, fakat OSX açılmadı...

http://forum.donanimhaber.com/m_3718800/mpage_85/key_/tm.htm
    Bugün yukarıda linkini verdiğim @waterss'ın yazdığı gibi; OSX kurulum seçeneklerinden NvidiaDriver ve X11'i seçmeyip, sadece AMDSSESSE3'ü seçip kurmayı düşünüyorum...

Dualboot için ne yapmam gerekiyor?

OSX 10.4.8'in kurulumunu bitirirken, yükleme çubuğunun üstünde:
    Plase "F" -v -s kernel 8.8.1 / komutlarını hatırladığım 3 satırlık bir yazı belirdi... Bunun bir anlamı var mı?

Fare USB'den bağlı, klavye normal bağlantıdan... Bunun sakıncası olur mu?

Evde internet bağlantım olmadığı için biraz uzun yazdım; kurura bakmayın... Ayrıca atladığım bir şey varsa belirtirseniz sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat204 -- 8 Şubat 2007; 18:20:15 >

• @ uphuck saol :) bende o dec 9 görünce acaba tarihimi beta 9 diye düşünmüştüm :) yaa ikinci olarak o patch kurdum notebook olan için ama malesef bişey fark ettirmedi ilk arayüzde çok güzel görüyo notebook oldugunu pili gösteriyo yüklerken ac kablonuzu takmayı unutmayın diye uyarıyo ama sonra yine normal haline dönüyo bakalım yamalarla ne kadar düzelticez :(
  • quote:

uphuck

laptop a kuruyorsan powermanagement.bundle diye bir patch var, o dvd içinde de olması gerek, bir de beta9 kernel dediğimiz zaten kernel 8.8.1 in patchli hali ve malesef beta9 diye yazmıyor sadece çıkış tarihi ile anlayabiliyoruz (konsolda uname -a yaparak. kernel version 8.8.1 december 9 22:18:27 olan beta9)

Şİmdi ben yukarıdaki komutu terminalden girince "Darwin Matrix-computer.local 8.8.1 Darwin Kernel Version 8.8.1: Mon Nov 27 18:58:11 AZOT 2006; semthex:/nebukadnezar/BUILD/obj/RELEASE_I386 i386 i386" şeklinde bir mesaj çıkıyor. Sanırım benim kernelim "Beta 9" değil?.....
  • xbench test değerlerim, bazı değerler özellikler hd değerleri düşük gibi. acaba düzeltmenin bir yolu var mı gerçi bence hiç bir sorun yok ama, g5 den nasıl düşük puan alır bu sistem?
    http://db.xbench.com/merge.xhtml?doc1=213572&doc2=1&setCookie=true
  • Arkadaşlar bu Macosx in hangi versiyonunu indirecez bir sürü versiyonu var biryardım edebilirmisiniz.Bu son kernel vede patchlenmiş versiyonlardan
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat204

http://forum.donanimhaber.com/m_3718800/mpage_85/key_/tm.htm
    Bugün yukarıda linkini verdiğim @waterss'ın yazdığı gibi; OSX kurulum seçeneklerinden NvidiaDriver ve X11'i seçmeyip, sadece AMDSSESSE3'ü seçip kurmayı düşünüyorum...

Dualboot için ne yapmam gerekiyor?

dostum öncelikle nforce4 ankartlar direkt kurulumda sata diskleri tanımıyor sonradan kext atarak hd yi görebilirsin sisteminde ide disk varmı, kurarken son 2 seçeneği işaretleme sadece amd seçeneği işaretli olsun (diller ve yazıcı sürücülerini de iaşretleme) ekran kartnı kurduktan sonra kurarsın...

• @ uphuck arkadaşın yolladıgı dvd şu ana kadar kullandıgım en başarılı dvd oldu beta 9 kernel bayagı ii olmuş anlaşılan . kısaca laptop olarak cpu tam görüyo bus hızına kadar . batery safe çalışıyo wake up çalışıyo ( bunlar osx86 forumunda en çok sorun yaşanan konular ) x 1600 full çalışıyo 1280x800 +ses ok +bluetooth ok + usb 2.0 ok + touchpad ok iki şey kaldı int camera ve wifi :( wifi için yeni kart almayı düşünüyorum. camera için denemelerim devam ediyo herkese kolay gelsin .
  • arkadaşlar beta 9 kernelin eskisine nazaran ne gibi değişiklikleri var?
    quote:

Orjinalden alıntı: bresson

@ uphuck arkadaşın yolladıgı dvd şu ana kadar kullandıgım en başarılı dvd oldu beta 9 kernel bayagı ii olmuş anlaşılan . kısaca laptop olarak cpu tam görüyo bus hızına kadar . batery safe çalışıyo wake up çalışıyo ( bunlar osx86 forumunda en çok sorun yaşanan konular ) x 1600 full çalışıyo 1280x800 +ses ok +bluetooth ok + usb 2.0 ok + touchpad ok iki şey kaldı int camera ve wifi :( wifi için yeni kart almayı düşünüyorum. camera için denemelerim devam ediyo herkese kolay gelsin .
  • 8.8.1 kernelde ( kendimden örnk veriyorum ) cpu 2 ghz görüyodu ama 2 core + 667 bus hızını görmüyodu + sistem uykuya geçince bi daha açılmıyodu + batery safe çalışmıyodu yani notbook kullananlar bilir performans yada uzun pil gibi, fişten çekince aktif olmuyodu ; bunların hepsi yine 8.8.1 olan dec 9 çıkışlı namı deger beta9 ile bende full çalıştı. bence öbür dvdlerden bi adım önde bu arada elimizdeki diğer dvdlerle de bunlar çalışabiliyo ama yamalar eklemek lasım herkese kolay gelsin ii günler..
  • Herkese iyi aksamlar
    acaba notebook uzerinde
    Geforce Go 7600 calistiran oldu mu acaba epey bir yol denedik arkadaslarla biraber lakin bir turlu bir cozul bulamadik.
    Bilgisi olan ve benimle paylasabilecek olan herkese saygilar, iyi calismalar

Sistem Hp Pavilion 9097EA
    2 Ghz Core 2 duo islemci
    2048 MB Ram
    2x120 Gb Harddisk
    17 inch ekran
  • quote:

Orjinalden alıntı: MACmanns

Herkese iyi aksamlar
    acaba notebook uzerinde
    Geforce Go 7600 calistiran oldu mu acaba epey bir yol denedik arkadaslarla biraber lakin bir turlu bir cozul bulamadik.

2 Ghz Core 2 duo islemci
    2048 MB Ram
    2x120 Gb Harddisk
    17 inch ekran

slm arkadaşım go 7600 çalıştıran var ama bayagı ugraş gerektiriyo ing ii ise osx86 forumunda anlatılmış xlabs/ natit başlıgı aldında kolay gelsin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: bresson

quote:

Orjinalden alıntı: MACmanns

Herkese iyi aksamlar
    acaba notebook uzerinde

2 Ghz Core 2 duo islemci
    2048 MB Ram
    2x120 Gb Harddisk
    17 inch ekran

slm arkadaşım go 7600 çalıştıran var ama bayagı ugraş gerektiriyo ing ii ise osx86 forumunda anlatılmış xlabs/ natit başlıgı aldında kolay gelsin..

Peki bunu bizim dilimiz ile anlatacak birisi yok mu acaba?
    Ordaki yazilardan pek birsey anlamadim da bana yardimci olabilecek birilerini ariyorum
    Yoksa laptop elmde patlayacak

• Selamlar
    shaq t arkadaşıma göndermiş olduğu dvd den ötürü teşekkürü bir borç biliyorum.Saolasın kardeş. Şimdi elime 10.4.8 dvdsi geçmiş bi arkadaş olarak yardımlarınıza muhtaç durumdayım.

Şu anda notebook a kurmaya çalışıyorum. Sorunsuz kuruyor ancak kurulumdan sonraki restart ardından mavi bir ekranda takılıp kalıyor. Sistem
    LG LW40 Notebook 1.86Ghz Pentium M 2GB DDR2 ram, intel 915 graphics, 60gb ide hdd, alc880 ses kartı 1280*800 çözünürlük.

1.Acaba paketlerde bir yanlışlık mı yapıyorum bu x11 nedir ne işe yarar kurmam gerekli mi?
    2.Printer paketini ve dil paketini kurmuyoruz anladığım kadarıyla, di mi?
    3.GMA 900 support seçiyorum ayrıca laptop power management da seçili. Daha başka seçmem gereken birşey var mı?
    4.Ayrıca izlemem gereken bi prosedür varsa ve yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Not:Klavyemin calismadigini farkettim. Sadece mac da calismiyor. Bi tavsiyede bulunabilecek war mi acaba.
    Simdiden herkese tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocKWooD -- 10 Şubat 2007; 23:11:08 >

• @rockwood 10.4.8 combo update ,semthex sse3 ve 10.4.4. login window uda seç.
  • 10.4.8 combo update secenegi yok? Olmasi mi lazim?
    Digerlerini seciyorum polatyy saol.
    Bu arada Mac Os x86 Kurulum Rehberi v0.3 basliginda melencolic isimli bi arkadas benim yasadigim problemin aynisini yasamis, kendisine de pm atacagim bakalim belki cevap gelir Ekrandaki problemlerimiz ayni. Acaba intel 900 gma suruculerini kurmasam mi?(Kendisi kurmayinca mac ekrani geliyormus ama cozunurlugu 1280 e 800 e ayarlamam lazim, bi de ethernet ve ses da lazim tabii) bu durumda eternet, ses falan calismiyormus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocKWooD -- 11 Şubat 2007; 0:20:32 >
  • Arkadaşlar uzun zamandır MacOs dan uzak kaldım acaba MacOs X in PC ye kurulabilen en son sürümü 10.4.8 mi yoksa daha üstü varmı ? ha bide iyi bi torent adresi varsa indiripde bi deniyeyim diyorum. yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.
  • Garip bir durum var. 10.4.8'i ASus p5ld2 VM-Se'ye yükledim. işlemci p805, çok sorunlu olsa da yüklendi. Mac'ın satranç programı ne kadar yükleme yaptıysam da düzgün çalışmadı. Aşırı yavaş ve bir sürekli kilitleniyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: saygi

Garip bir durum var. 10.4.8'i ASus p5ld2 VM-Se'ye yükledim. işlemci p805, çok sorunlu olsa da yüklendi. Mac'ın satranç programı ne kadar yükleme yaptıysam da düzgün çalışmadı. Aşırı yavaş ve bir sürekli kilitleniyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

anlattıgın sorun ne anakart nede işlemci ile ilgili problem vga da opengl QE-CI üçlemesinden gliyor vga tam tanıtırsan sorunun düzelecektir . kolay gelsin.
  • Bende geforce go 7600 var ve titan kexti koyarak gayet güzel çalışıyor.

rap-ide
    http://rapidshare.com/files/16143564/titan.zip.html

sudo -s chown -R root:wheel /System/Library/Extension/Titan.kext
    chmod -R 755 /System/Library/Extensions/Titan.kext
    rm /System/Library/Extensions.mkext
    rm /System/Library/Extensions.kextcache

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenc -- 12 Şubat 2007; 14:53:55 >

• 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.