Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • osx update dosyalarını hangi klasöre kaydediyor?
  • arkadaşlar merhaba;

bir iki sorum olacak. daha önce anlatıldıysa özür dilerim ancak 75 sayfayı baştan sona okumam günler sürer

* 10.4.6 x86 . bunu buldum, language türkçe ve rusça diyor.
    * 10.4.7 x86 var bir de. bunların hangisini indirmeliyim? kullandığım sistem imzamda.
    * hem mac os hem de winxp kullanabilir miyim? harddsikin bir bölümüne windows diğer bölümüne mac os kursam, bilgisayarı açtığımda hangi işletim sisteminden başlamak istediğime dair bir boot menü oluyor mu?
    * kullandığım sistemde uyumsuz bir parça var mı? yoksa işyerinde kullandığım p4 1800 384 ram, ata hdd ve onboard ekran kartlı sisteme mi kurmalıyım?
  • arkadaşlar mac de skystar2 tv kartı kullanabilen varsa yardımcı olabilirm.önce şunu kurdum (MM Input Family and Drivers v0.8.5.dmg) ve itele ile denedim. her seferinde tuner bulunamadı hatası verdi. (please select the tuner you want to scan with from the input menu). lnb setup kısmında da üste low,high frekans ayarları felan var ama altta "sorry,no diseqc configuration yet" yazıyo. napmalıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanX

@uisik34,

Acaba Part 2 yi de indirmelimiyim? 10.4.8 olayı bir yükseltme paketi midir? Yanlış mı anlıyorum. Bu tarz birşeyler okudum da.

2. parta gerek yok o bölünmüş hali, 2.9gb olan dvd'nin kendisi rar'dan çıkartınca 4.37gb olucak, 10.4.8 ayrı dvd ama 10.4.7 senin için daha uygun istersen sonra 10.4.8 upgrade yapabilirsin

Ok. Mouse ve klavye ikiside PS2 A4Tech marka, Bu arada aklıma gelmişken sorayım Hiç Mac kullanmadım mazur görün, Shortcut key ler atamak mümkün mü klavyeye? Mesela Safari açılması için bir kısayol tuşu klavye üstünde. Hesap makinesi, Email programı, Ses açma kısma vs...

Klavyeye Shortcut atayabilirsin, ses açma-kısma+mute klavyende varsa zaten tanıycaktır, hesap makinesi docta zaten mevcut.

Mercury projesi linux de daha önce kullandığım bir yazılımdı ancak daha sonra pek stabil olmadığından amsn e geçtim. Skype yada amsn de sesli ve görüntülü aynı anda görüşebiliyor muyuz? AdiumX hiç duymadım sanırım Mac yazılımı. Piranha web cam çalışmaz ise acaba Mac de uyumlu donanımları gösteren bir site var mıdır? İşte ne bileyim uyumlu web camler scannerlar printer lar vs...

Skype'yi denemedim ama çalıştığını biliyorum, Kamera desteği olan programlar ile sesli-görüntülü görüşme yapabilirsin, Her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsin http://forum.insanelymac.com/

Canon cdlerinde Mac driverları hatırlıyorum yani mac sürücüsü var ise bir şekilde bu x86 Mac lerde aynı rahatlıkla kullanabiliyor muyuz? Birebir örtüşüyorlar mı driverlar?

Osx driverlari aynen çalışıyo bende Epson Perfection 4870'i cd'sindeki kendi software'i ile kullanıyorum..

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Yani üşenmeden uzun uzun cevap vermişsiniz Cevapların altında bazı açıklamalar ve sorularım vardı ayrıca.
    Anlaşılan SATA HD dışında çok uyumsuz absürd bir donanım yok gibi duruyor. Biraz zorlama araştırma ve zaman ayırarak bu iş olur diye anlıyorum. Zaten Linux serüvenimizde bu şekilde başlamıştı.
    Bir ikincisi Macos X86 da program yada driver kurma mantığı linux e mi yoksa windowsa mı yakın? yani konsol tarzı bir araç yardımı ve komutlarla mı yoksa self extract setup kurulum dosyaları gibi dosyalardan mı kuruyoruz?
    Diğer taraftan Native MacOs için yazılmış yazılımları, oyunları vs destekeler mi Macos X86?

Linux gibi zor değil bağımlılık kütüphane felan istemez, programların çoğunluğu disk imajı şeklinde masaüstüne mount edip tutup applications klasörüne kopyalıyosun bazıları da çift tıklayarak install ediliyo osx ve osx86 programları farketmiyo hepsi çalışıyo, sadece ppc olan bazı programlar çalışmayabilir, yada sorunlu veya yavaş çalışır, ama bu programlarında universal (ppc-x86) versiyonları çıkmakta...

Üstad çok teşekkürler.

Anladım ilk fırsatta 10.4.7 yüklemeye başlıyacam. Bir de arkadaştan bir ide hd ayarlayayım bir ara. Yavaş yavaş kurarız artık sıkıştıkça buraya da yazarız

Bu arada kameralı görüşme de full ekrandır inşallah, Linux de hala ufak bir görüntü ile ancak kullanabiliyorum. Keşke uyumlu bir web cam önerseydiniz ucuz piyasada bulunan, şöyle 20-25 usd liklerden :)

• piranha kameram macam yazılımı sayesinde skype de çalışıyor sadece biraz ışık ayarları sorunlu.
    macam yazılımını indirince içindeki eklentiyi (macam.component) library/quicktime klasörüne atıyosunuz işlem tamam..skype windowstaki gibi gayet güzel çalışıyor hem ses hem görüntü(mac deki daha güzel hatta :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: rajaz

piranha kameram macam yazılımı sayesinde skype de çalışıyor sadece biraz ışık ayarları sorunlu.
    macam yazılımını indirince içindeki eklentiyi (macam.component) library/quicktime klasörüne atıyosunuz işlem tamam..skype windowstaki gibi gayet güzel çalışıyor hem ses hem görüntü(mac deki daha güzel hatta :)

waww bu süper bi haber işte
    saol dostum güzel bir haberdi..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: uisik34

quote:

Orjinalden alıntı: rajaz

piranha kameram macam yazılımı sayesinde skype de çalışıyor sadece biraz ışık ayarları sorunlu.

waww bu süper bi haber işte
    saol dostum güzel bir haberdi..

Webcam işini polatyy ile biraz önce hallettik macam'ın yeni driveri biçok kamerayı destekliyo bende listeye bakıp, Logitech QuickCam Messenger modelini aldım 24$ + kdv ve çalıştı Mercury Messenger ile denedik, polatty'ninde kullandığı Creative Vista çalışmadı ama eski bi kamera varmış elinde Akita diye bi marka o çalıştı...

Arkadaşlar elinizdeki kameraları deneyin controller chip tutarsa marka önemli değil çalışma şansı var...

Desteklenen ve desteklenmeyen kamera listeleri:

http://webcam-osx.sourceforge.net/cameras/index.php

Bu da download linki:

http://webcam-osx.sourceforge.net/downloads.html

Mac.OS X 10.4.7 - AMD Intel - (JaS) Bu rar dosyası şifrelenmiş diyor!

• uzun süredir işler nedeniyle giremediğim forumdaki arkadaşlarım hepinize selam.malum donanımlarımız yüzünden biraz geri kaldık.halen 10.4.5 duruyor ama anladığım kadarıyla en düzgün çalışan sürüm bu oldu.en azından biz amd kullanıcıları için.bendeki külüstür webcam çalıştı link için turanx e teşekkür ediyorum iyi geceler.
  • TuranX, teşekkürler. Bir deneyeyim bakalım.

System Profiler TAMAMDIR. Tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cizgidergi -- 13 Aralık 2006; 3:27:05 >
  • arkadaslar ankaradayım 10.4.8 versıyonunu verebılecek bır arkadas varmı acaba
  • Bir ara konuşulmuştu yanlış hatırlamıyorsam yakın zamanda...

"Adobe Photoshop CS3 Beta Available for Download on Friday"

CS3 betası çok yakında çıkıyor....
    Özellikle intel tabanlı mac ler ve dolayısıyla bizler için...
    Bu Beta ya sahip olmak için geçeri bir CS2 seri numarası gerekiyormuş.
  • Geleneksel 22. yoğurt festivali kıvamında macworld editörün seçtikleri festivali birincileri

• 24-inch iMac Core 2 Duo
    • After Effects 7 Professional
    • Aperture 1.5
    • Coolpix S7c
    • Deep Freeze Mac 2.0
    • Dimenxian
    • EyeTV Hybrid
    • Fission 1.1
    • G-Drive Q
    • Google Earth
    • Huey
    • iLife ‘06
    • Keynote 3
    • Mac Pro
    • MacBook
    • Nike + iPod Sport Kit
    • Nikon D80
    • Parallels Desktop for Mac
    • PhoneValet Message Center 4.0
    • Photosmart Pro B9180
    • PV-GS500
    • Revolution Mice
    • Sonos Digital Music System
    • SuperDuper 2.1
    • TechTool Protege
    • TonePort UX2
    • VisualHub 1.1
    • WingNuts 2: Raina’s Revenge
    • YouTube

macworld sitesi

• Intel tabanlı mac lerin boot işlemi sırasında kullanılabilecek tuş kombinasyonları....

Ben bir kaç tanesini biliyordum ama bu kadar çok olduğunu tahmin etmiyordum...

* Boot sırasında C ye basarak bootözellikli CD veya DVD den boot etmesini sağlar
    * Boot sırasında D ye basarak Apple Hardware Test (AHT) i çalıştırabilirmişiz. ( Kurulum DVD si makinaya takılı ise)
    * Option-Command-P-R Tuşlarına aynı anda bastığımızda 2 bip sesi duyarmışız. NVRAM Reset işlemi yapılırmış. Eski sistemlerde (macos 9 ve 8 de bu bazen hayat kurtaran bir şeydi ancak şimdi napar, ne kadar gereklidir, ha ckintosh larda çalışırmı bilmiyorum.)
    * Option tuşuna basılı tutarak Startup manager açılabilir, sistemimizi hangi diskten açacağımızı seçebilirmişiz.
    * Eject, F12, yada fare nin tuşuna basılı tutarak takılı cd dvd tarzı şeyleri çıkartabilirmişiz.
    * Boot sırasında N ye basarak uygun bir network serverinden boot edilmesini sağlayabilirmişiz. (NetBoot). (Tabi böyle bir server kurulu ise sizin network ağınızda)
    * Boot sırasında T ye basarak FireWire Target Disk mod da başlangıç yapabilirmişiz
    * Shift e basılı tutarak güvenli modda açabilir ve login bölümünü pass geçebilirmişiz.
    * Command-V ye basarak Verbose mod da açılışı sağlayabilirmişiz.
    * Command-S ye basarak tek kullanıcılı modda açabilirmişiz.
    * Option-N ye basarak NetBoot serverdan default boot image kullanılarak boot edilebilirmiş.(Tabi böyle bir server kurulu ise sizin network ağınızda)

Bilgilendirme amaçlıdır. Deneyip sisteminizi çökertirseniz karışmam bak!

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: uisik34

Mac.OS X 10.4.7 - AMD Intel - (JaS) Bu rar dosyası şifrelenmiş diyor!

Ayvayı yedin nerden indirdin şifre çözücü kullan.....

çözemezsen uğraşma ben sana gönderiyim pm at...

Not: sadece sana göndericem post larını takip ediyorum verimli bi arkadaşsın bilgi paylaşımın fazla , bazı var kendilerini bilirler, sözüm meclisten dışarı.. dvd paylaşmayı bırak işini gördükten sonra foruma bakma zahmetine bile girmiyorlar....

Edit: Neyse DVD paylaşımı konusunda paylaşımı devam ettiren arkadaşları üzmemek için mesajı düzelttim...

dostum pm attım, ilgi alakan için tekrar teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 13 Aralık 2006; 16:52:26 >

• arkadaslar hepinize merhaba işlerimizin çok yogun olduğundan baya bir zamandır foruma giremiyorum matbaacı oldugumdan tam sezonundayız oyuzden islerim çokyoğun evdede internet yok oradanda giremiyorum turan hocadan dvd almıstım ve yeni bilgisayar toplarkan çok yardımı oldu bana sağolsun daha topladığım bilgisayarı kurup sistemi adam adm akıllı kurup çalıstırma fırsatım bile olmadı
    turan hocam dvd ve bilgi alışverisi konusunda konusunda biraz ağır konusmus bende üstüme alındım elimde jas 10.4.8 dvd var istanbul topkapıdayım elden veya kargoyla dvd isteyen arkadaslar bana pm atsın onlara dvd göndereyim
    hepinize kolay gelsin
    turan hocam ve birkaç kisi bu konuda gerçekten bu konuda çok yoruluyorlar
    ben dvd leri foruma üye olmayıpta dvd ye ihtiyacı olan 4-5 kişiye elden verdim forumda olan arkadaslarda yararlansın
  • kadet buradan da yine teşekkür ederim. dvd elime ulaştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanski -- 19 Aralık 2006; 13:44:03 >
  • @turanx hocam bazen sert konuşmak gerekiyo galiba !! ben 20 ye yakın dvd yolladım 5-6 kişi paylaşıma devam etti :) 10.4.8 elime geçti hemen 2 kopya aldım , biri bozulursa diye biri isteyen olursa diye hazır olsun. ve bu kopyaları win de çıkardım yani illa sistemi kurduktan sonra yollanıcak diye bişey yok ! burda maksat paylaşım bir dvd 0.5 ytl kopyalama yaklaşık 7 dk zaten karşı ödemeli yolluyoruz bu bu kadar zor olmasa gerek . herkese iyi günler dilerim...
  • quote:

işte size skype...

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış

vayy süper !!! skype de sesli ve görüntülü görüşürsek no problem ...
  • tekrardan selam..bugun mac os download bitti 10.4.7 jes...bende zaten virtual pc kuruluydu ama calışmadı setup cokmu şey istiyorum :D .. panic verdi..içime kurt düştü tabi şimdi acaba virtualpc den dolayımı verdi benim sistemdenmi acaba :/ 1-2 güne zaman bulabilirsem kücük bi ide hdd alıcam..
  • saol turanX şimdi ögrendim bende desteklemedigini..vmware olayına bakayım bir..
    tekrar saol/saolun bu arada zahmet edip cvp yazıyor yol yordam gösteriyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.