Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen dv dyi nasıl edinmiştin,forumun son sayfalarında bahsi geçen jas patch li dvd den bahsetmiyormuyuz?
  • @ paraselsus bence costumize den altmenüleri açmıyo yani yanındaki üçgene tıklayıp alt menülerini görmüyo sadece başlıkları tıklıyo ilk kurulukda bende aynı hatayı yapmıştım millet neden bahsediyo demiştim :(( ehehe
  • vayy anasını.. bi yaşımıza daha girdik... polatyy ben dvd yi costek den aldım..dvd 10.4.6 ona şüphe yok ama dediğiniz alt menüyü göremedim... ( bresson haklı olabilir )..hemen tekrar deniyorum inşallah hata bendedir de bu sefer olur...
  • O minicik "OK işaretlerine" alışınız Vistada aynısını kullanıyor(her nedenseeeeeeeee)
  • iyide arkadaşlar..az önce baktım..2 tane jast ın patch i var.. 2 tane ss3 ve ss2 patch,bir tanede sata patch var...(jast ın üçgenine tıklayınca çıkıyor) gma filan çıkmadı yaa bırakcam bu işi..bizde mi uğursuzluk var nedir
  • Arkadaşlar ben bilgisayarıma kurmaya çalıştığımda aşağıdaki resimdeki sorunla karşılaştım. Nforce4 chip setli asus anakardım var. Sata hard disk kullanıyor. Tavsiyeniz üzerine kurmaya karar verdim. Still waiting root device dedikten sonra hiç birşey olmuyor. Resminide ekledim. İnternette yaptığım aramada.

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Installing_10.4.3_for_nForce_SATA_hard_drives

sataya kurulum hakkında şöyle bir yazı buldum. Ama ingilizcem olmadığı için bana bir yardımı olmadı. MacOS 10.4.5 sürümünü internetten çektim. Elimdeki sürüm bu. Bunda sata hard diske kurmak için özel olarak yapmam gereken şeyler varmı? Yukarıdaki sitede tarzanca ingilizcemla anladığım kadarıyla AppleVIAATA.kext dosyada oynama yapmam gerekiyor. Bunu nasıl yapabilir acaba. Yardımcı olursanız sevinirim.

• anlaşıldı görev beni çağırıyor,PM ler falan almaya başladım soruyorlar''nasıl oluyorda ATI X1000 serisi oluyor?''

mümkün olduğunca basitçe anlatmaya çalışayim ne yaptığımı ne yapılması gerektiğini...
    şimdi arkadaşlar olay şu...
    1-öncelikle System/Library/Extensions içerinde
    ATIRadeonX1000.kext 
    ATIRadeonX1000GA.plugin
    ATIRadeonX1000GLDriver.bundle
    ATIRadeonX1000VADriver.bundle
    ATINDRV.kext
    haricinde ATI ile ilgili hiçbirşey bırakmıyoruz...hepsini siliyoruz.hatta Geforce ile ilgili olanları da silebiliriz...
    2-bunlardan
    ATIRadeonX1000.kext 
    ATIRadeonX1000GA.plugin
    ATINDRV.kext
    olanları önce bir masaüstüne alıyoruz,editleyeceğiz işlem yapmamız kolay olsun...

3-ATINDRV.kext üzerine sağ tıklıyoruz,show package contents diyoruz.buradan contens içerisinde info.plist dosyasını buluyoruz text edit ile açıyoruz...üstüne tıkladığınızda hangi programla açmanız gerektiğini soruyor,text edit seçin...
    burada
    <string>IONDRVDevice</string>  
    yazan dosyayı buluyoruz ve
    <string>IOPCIDevice</string> 
    olarak değiştiriyoruz...aynı şekilde
    <string>ATY,WORMY</string>
    yazan kısmı bulup
    <string>display</string>
    yapıyoruz...bu doya ile işimiz bitti...kaydedip çıkıyoruz...

4-daha sonra ATIRadeonX1000.kext dosyasına gelip contens/info.plist dosyasını text edit ile açıyoruz...
    <key>IOPCIMatch</key>
    yazan satırı buluyoruz ve altıncaki kendi device ID mizi giriyoruz,başka ID bırakmıyoruz.hepsini siliyoruz..misal benimki 71c210002 ben bunu girdim...benim info.plist dosyası şöyle oldu
    <key>IOPCIMatch</key> 
    <string>0x71C21002</string>
    bu dosyayı da kaydedip çıkıyoruz...
    5-sıra ATIRadeonX1000GA.plugin dosyasına geldi.bu dosyanın da info.plist dosyasını text edit ile açarak dosyaya girin.
    <key>100271C2-0000-0000-0000-000a27898d3e</key> 
    <string>100271C2-0000-0000-0000-000a27898d3e</string>
    şeklinde iki tane satır göreceksniz buradaki işlem karışık gelebilir ama aslında basit.bu sayıların önündeki rakamları silip kendi device ID nizi giriyorsunuz... misal bendeki aynı yukarıda verdiğim gibi.kiminki 100271c0 olur kimininki başka olur...
    bu dosyayı da kaydedip çıkıyoruz...

6-bu üç dosyayı Sysytem/Library/Extensions içerisine kopyalıyoruz.eskilerin üstüne yazabiliriz önemli değil...ve terminali açıp şu komutları sırayla giriyoruz...
    sudo rm /System/Library/Extensions.mkext 
    sudo rm /System/Library/Extentions.kext.cache
    sudo kextcache -k /System/Library/Extensions

7-Disk Utilty yi açıyoruz burada OSX yüklü diski seçerek''repair disk permissions''diyoruz.bu önemli unutmamak lazım...bilgisayarı yeniden başlatıyorz ve keyfimize bakıyoruz...

bu kadar...kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 21 Mayıs 2006; 20:33:30 >

• azimle dayanan duvarı delermiş..en sonunda başardım 1280x1024x85 hz ekran açmayı...

library/preferences/systemconfiguration/com.apple.boot.plist dosyasını açıp içine şu satırları ekliyoruz..( bu bilgi forumun önceki sayfalarında var )

graphics mode
    1280x1024x32@85
    kaydedip çıkıyoruz ama kaydetmesi de ayrı sorun..(macosx dosyaya yazdırmıyor..getinfo dan dosya readonly özelliğini kaldırıyoruz..)

reset atıp macosx e dönünce display den 1280x1024 görüp seviniyoruz

işte önceki hali...............

ve şimdiki hali...

bir tek ses sorunum kaldı...onu da halledersek sorun kalmayacak....evet macosx de çalışan ses kartlarınızı görelim arkadaşlar.....(bende ki sound blaster live 5.1 ve onboard azalia çalışmadı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harlequinn -- 21 Mayıs 2006; 20:44:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Paraselsus

azimle dayanan duvarı delermiş..en sonunda başardım 1280x1024x85 hz ekran açmayı...

library/preferences/systemconfiguration/com.apple.boot.plist dosyasını açıp içine şu satırları ekliyoruz..

graphics mode
    1280x1024x32@85
    kaydedip çıkıyoruz ama kaydetmesi de ayrı sorun..(macosx dosyaya yazdırmıyor..getinfo dan dosya readonly özelliğini kaldırıyoruz..)

iyide hoca bu işte bir gariplik var.
    senin bu işlemi yapmana gerek yokki.GMA950 var sende...
    resolution switch çalışması lazım sende hani o çözünürlük değiştirdiğimiz tablo var ya ben yukarıda resmini verdim...
    edit:sende vermişin resmini ama benim resimdeki gibi olması lazım tablonun sende de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 21 Mayıs 2006; 20:38:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

quote:

Orjinalden alıntı: Paraselsus

azimle dayanan duvarı delermiş..en sonunda başardım 1280x1024x85 hz ekran açmayı...

library/preferences/systemconfiguration/com.apple.boot.plist dosyasını açıp içine şu satırları ekliyoruz..

graphics mode
    1280x1024x32@85

iyide hoca bu işte bir gariplik var.
    senin bu işlemi yapmana gerek yokki.GMA950 var sende...
    resolution switch çalışması lazım sende hani o çözünürlük değiştirdiğimiz tablo var ya ben yukarıda resmini verdim...
    edit:sende vermişin resmini ama benim resimdeki gibi olması lazım tablonun sende de

valla gariplik olduğu kesin anam ağladı koca pazar günü gitti..sabahtan beri uğraştım anca bu kadar oldu..şu anda 1280x1024@85 hz sorun yok..seside hallettik mi tamam..yeni ses kartı alacağım arkadaşlardan yardım bekliyorum...

• artık olay belli ati x1600 alınacak, ama agp si kalmamış bu meretin nerden bulurum acaba.
    ilker agp de çalıştıranı duydun mu hiç?

yaw arkadaşlar hiç birinizde agp x1600 pro yok mu? ona göre alacağım kartı.
  • bu dediklerini ati 9800pro icin de kullanabilirmiyiz... resulations switch olayi
  • quote:

bu bizim mac icin antivirus programi falan var mi? ya da windows taki kadar gerekli mi? Anlayabildigim kadariyla sistemin kendi icin de firewall falan mevcut.
    saygilar...

selam,

mac için antivirüs programları mevcut evet, ancak bunu windows işletim sistemlerindeki gibi algılama.
    çünkü tarihte mac os sistemlerine yazılan ve bilinen 3-5 virüs vardır ve hiç biride amacına ulaşamamıştır.
    mac os x için şu ana kadar tek bir virüs yazıldı oda diğerleri gibi hüsrana uğradı.
    demem o ki, norton antivirüs gibi programlar genellikle local virüsleri engellemek içindir.
    macos x in bozuk sistem dosyalarından oluşan "hatalı ve muhtemel sistem yavaşlatıcı dosyaları" ekarte eder.

bu topic deki çoğu kişi Mac OS X i PC ye kurmanın verdiği heyecanı pc ye yüklemiş olmakla yaşıyorlar, şu anda nasıl bir güzelliğe geçtiklerinin "henüz" fakrında değiller.

12 yıldır mac sistemlerini apple bilgisayarlarda kullanan biri olarak iyi biliyorumki, yükleyenler çok kısa bi süre sonra bu sistem ile neden daha önce tanışmamışım diye veryansın edecekler.

misal;

tek bir kere virus derdiyle ugrasmadim, spyware neymis ogrenmek zorunda kalmadim, registry (ki yok zaten) den bisiler bulup cikarip silmeye calismadim, hic bir programi uninstall edememek diye bir seyler ugrasmadim, sadece dosyayi cope attim ve sildim bitti bu kadar, yani bilgisayarla hic cebellesmedim ya da bilgisayar benim haberim olmadan backdoorda onlarca program calistirmadi, ya da her 2 ayda bir format atmadim hatta hic format atmadim, security update lerim surekli otomatik olarak bana da haber vererek yapildi, keza hic security acigi gormedim. mac os 9x zamanında program bulma konusunda zorluk çekerken şimdi os x ile bu sorunda tamamen ortadan kalktı hemen hemen her programın x versiyonuda mevcut, hatta mac os x de olupta pc de olmayan yığınla program var.

sistematik durumlarda, takıldığınız yerlerde sorun dostlarım hhehe :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escaLdess -- 21 Mayıs 2006; 23:15:46 >

• İlker bi Quartz ,Core Image ,Open GL ve user interface testi alsak senden
  • teşekkurler..
    Yalnız bende kurulu olan sıstem 10.4.3 onda atı 1000 diye bır şey yok
    ama şimdi macosx e gecıp tekrar bakıyım..
    :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

İlker bi Quartz ,Core Image ,Open GL ve user interface testi alsak senden

xbench ile mi?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

İlker bi Quartz ,Core Image ,Open GL ve user interface testi alsak senden

xbench ile mi?

evett
  • Results	69.99	 
    System Info
    Xbench Version 1.2
    System Version 10.4.5 (8G1454)
    Physical RAM 1024 MB
    Model ADP2,1
    Drive Type SAMSUNG HD080HJ
    CPU Test 62.31
    GCD Loop 91.11 4.80 Mops/sec
    Floating Point Basic 70.26 1.67 Gflop/sec
    vecLib FFT 42.58 1.40 Gflop/sec
    Floating Point Library 64.52 11.24 Mops/sec
    Thread Test 100.44
    Computation 82.54 1.67 Mops/sec, 4 threads
    Lock Contention 128.26 5.52 Mlocks/sec, 4 threads
    Memory Test 105.21
    System 89.53
    Allocate 57.16 209.92 Kalloc/sec
    Fill 123.70 6014.72 MB/sec
    Copy 126.07 2603.90 MB/sec
    Stream 127.54
    Copy 124.13 2563.90 MB/sec
    Scale 126.26 2608.40 MB/sec
    Add 130.72 2784.72 MB/sec
    Triad 129.27 2765.44 MB/sec
    Quartz Graphics Test 67.65
    Line 67.59 4.50 Klines/sec [50% alpha]
    Rectangle 49.09 14.66 Krects/sec [50% alpha]
    Circle 47.70 3.89 Kcircles/sec [50% alpha]
    Bezier 83.00 2.09 Kbeziers/sec [50% alpha]
    Text 174.33 10.91 Kchars/sec
    OpenGL Graphics Test 127.44
    Spinning Squares 127.44 161.66 frames/sec
    User Interface Test 46.66
    Elements 46.66 214.15 refresh/sec
    Disk Test 48.91
    Sequential 68.05
    Uncached Write 81.53 50.06 MB/sec [4K blocks]
    Uncached Write 63.66 36.02 MB/sec [256K blocks]
    Uncached Read 54.52 15.96 MB/sec [4K blocks]
    Uncached Read 80.19 40.31 MB/sec [256K blocks]
    Random 38.17
    Uncached Write 13.97 1.48 MB/sec [4K blocks]
    Uncached Write 91.04 29.15 MB/sec [256K blocks]
    Uncached Read 77.38 0.55 MB/sec [4K blocks]
    Uncached Read 107.31 19.91 MB/sec [256K blocks]

• arkadaşlar lütfen biri bana mac os x 10.4.6 nın sağlam bir torrent linkini verebilirmi birtane rapid den indirdim bozuk çıktı elimde 10.4.4 dvd si var kuruyorum ama ne ethernet i görüyor ne nvidia hardware çalışıyor sistem konfigürasyonum anakart asus p4p800-x onboard realtek ethernet onboard ac 97 ses kartı bu ses kartını 10.4.4 tanıyor ama çok komik bir durum var ses mikrofon girişinden geliyor ekran kartı geforce fx5200 bende mac os x e geçmek istiyorum ne olur banada yardım edin biraz kullandım gerçekten çok güzel
  • quote:

Boris diye (sanırım Rus)bir arkadaş tesadüfen bulmuş bunu.
    denedim bende çalıştı.
    X1000 serisi kartları olanlar denesin bence hiç durmasın...

bu tesadüfte bir gariplik var ama, rus mu bulmuş, jobs mu vermiş.... sonunda altından apple mı çıkar armut mu çıkar bilinmez ,
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.