Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Name : Intel Celeron 335
    Code Name : Prescott
    Specification : Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80GHz
    Supported
    Instructions Sets :
    MMX, SSE, SSE2, SSE3

Display Adapters : Intel(R) 82865G Graphichs Controller

Chipset Intel : i865P/PE/G/i848P rev. A2
    Southbridge : Intel 82801EB (ICH5) rev. 02

Network Adapter : Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
    şeklinde bir pc'im var

macosx 10.4.1 + Generic_OSx86_Install_DVD_Patcher_Release1.rar sürümünü kurdum.
    Fakat kurulumdan sonra restart etmedi(6saat beklememe rağmen)

elle restart ettiğimde darvin açıldı ama apple logosunda kaldı daha ileri gidemedi.
    -v ile baktığımda "still waiting for root device" hatası verdi. Bi kaç yöntem denememe rağmen çözemedim.

Şimdi 10.4.5 veya 10.4.6 sürümünü indirmeyi düşünüyorum. yukarıdaki konfigirasyona
    (zannedersem devoloper makinalara yakın bir konfigirasyon)
    göre hangi patch'i veya sürümü indirmem daha uygun olur?

Bu arada, macosx86 ile ilgili gösterilen özveri ve çalışmada bulunan herkese teşekkür ediyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: bresson
    herkese slmlar

@ clevi
    @tosunajan
    @taşkın57

10.4.6 dvd leriniz yurtiçi kargoya verildi kolay gelsin..

bu arada ne yaptıysam olmadı bütün sölediklerinizi denedim firefox ta tr karakter olmuyo sıkıldım opera kurdum :))

@ clevi cok sansli. Beden de dvd gitti bugun.
    Double....
    Arkadaslar, cift istek yapmayalim, her ikiside ayni dvd.

macuser

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macuser -- 25 Nisan 2006; 19:56:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy
    microsofttaki arkadasa söledim getiricek ,sanada verim

muhteşem olur.
  • yaw osx i kurdum yalnız klavyeyi gormuyor ufffffff.
    klavyem microsoft ps2 baglantılı,
    www.apple.com.tr den apple marka q klavye ısmarlıyorum 50 ytl ye,baska bir onerisi olan varmı.
    onbord ses kartı calısıyor gibi, acılısta ses geldi :)
  • clevi arkadaş fazla olan 1 tane işine yaramazsa bana gönderebilirmisin acaba
  • quote:

bu arada ne yaptıysam olmadı bütün sölediklerinizi denedim firefox ta tr karakter olmuyo sıkıldım opera kurdum :))

türkçe firefokstamı karekter sorunu yaşıyorsunuz? bilkomun sitesinden türkçe fontları indirip kurmayı denediniz mi?
  • arkadaşlar OSX yüklediğinizde açılış yöneticisinin açılışta görünmesi için Library\Preferences\SystemConfiguration içerisindeki com.apple.Boot.plist dosyasını text edit. ile açın son satıra
            <key>Boot Graphics</key> 
    <string>Yes</string>
    <key>Timeout</key>
    <string>20</string>

satırlarını ekleyin
    </dict> 
    </plist>

yazan yerden önce tabiki...

timeout bende 20 siz kaç sn beklemesini istiyorsanız onu yazın....

bendeki bootlist şu şekilde,size birkaç ipucu verebilir bence...

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 
    <!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple Computer//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
    <plist version="1.0">
    <dict>
    <key>Kernel</key>
    <string>mach_kernel</string>
    <key>Kernel Flags</key>
    <string>"Graphics Mode"="1280x1024x32"</string>
    <key>Boot Graphics</key>
    <string>Yes</string>
    <key>Timeout</key>
    <string>20</string>
    </dict>
    </plist>

• Someone74'e:
    Benzer bir borda 10.4.3 kurdum ses kartını tanıdı ama eternet çalışmıyordu. Onu da Realtek8139 ek bir kart takarak hallettim. Bendeki grafik kartı da eski geforce4= serisinden idi dolayısı ile XVGA olarak çalıştı. Apple'ın directxil olarak adlandırılan grafik hızlandırması olmdan çalıştı. p4 1.7 idi. Performansı kabul edilebili düzeydeydi. Düşündüğün versiyonun sorun çıkarmayacağını düşünüyorum.

Bu arda bana 10.4.6 DVD'sini gönderen macuser'e de teşekkür etmek istiyorum.
    Intel 805 işlemci ve Asusu p5dl2 borda kurdu.Vga'da ati x550XT. Sistem çalışıyor. Ama Qe ve CI desteğini çamadım. Ses kartını da Internet'de aktif edebildiğini söyleyen yazılar var , ama ben başarılı olamadım. Eternet Marwel Yukon. Sorunusuz olark çalışıyor.
    Bilen bir arkdaştan konsol herhalde terminal de aynı anlama geliyor, bazı önemli komutları açıklarlarsa sevinirim.
    Pc de c:\klasor\dosya.txt şeklindeki bir notasyonun mac'deki karşılığı nedir?

• selam arkadaşlar ben ankarad oturuyorum
    ankarada 10.4.4 dvd sini aldım ama çalıştıramadım kurulumu yapıyor fakat son hamlede restart yapmıyor
    ben elle yapıp f8, rd=disk0s5 diyerek açmaya çalışıyor fakat startup macos mavi çubuğu sağa doğru bitiyor ve
    mavi ekranda ortada dönen simge gidip gidip geliyor
    pc:
    amd 64 3000 venice
    msi k8n sli
    msi 6600 le
    1gb 400 ddr ram
    ps2 klavye mouse
    1dvd sony dru 800A

acaba 10.4.5 veya 10.4.6 dvd si bu konfigirasyonda
    başarılı olur mu

cevabınızı dört gözle bekliyorum
  • Arkadaşlar bana mac osx 10.4.5'in network yapılandırmasını bahsedebilirmisiniz uğraşıyoruz bir türlü başaramadık 3com ethernet kartı var PCI kartların içinde ethernet diye görüyor ama network ayarlarını başaramadık.. internete giremiyorum HELPP..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molfuks -- 26 Nisan 2006; 12:21:19 >
  • benim ethernetimin mac adresinin 00-00-00-00-00-00 gözüküyor bu sizce bi problemmidir veya nasıl düzeltiriz aynı ethernet kartından 3com'dan iki tane denedim ikiside aynı
  • bresson ve macuser arkadaslar cok tesekkur ederim. dvd leri aldim ben. benden istemis olan 3 kisi var suan. onlarada bu aksam kopyalayip yarin gonderecegim. gonderdikten sonra buraya msg atacagim nikleri ile birlikte.

fakat benden kotu haber. yukledikten sonra elma logosu cikiyor ve dur isareti cikip makine donuyor bu sorunu nasil giderebilecegim hakkinda bilgisi olan varmi acaba?
    pentium centrino 1.7 atiradeon 9700 ide hard disk 512 mb ram var suan
    tesekkurler

quote:

Orjinalden alıntı: macuser

quote:

herkese slmlar

@ clevi
    @tosunajan
    @taşkın57

10.4.6 dvd leriniz yurtiçi kargoya verildi kolay gelsin..

@ clevi cok sansli. Beden de dvd gitti bugun.
    Double....
    Arkadaslar, cift istek yapmayalim, her ikiside ayni dvd.

macuser

• ARKADASLAR selam
    bresson ve macuser arkadaslarima tekrar dvd ler icin tesekkur ederim. dagitma sirasi bende yarin veya cuma gunu kargoya alex corbin, bakur 21, rajas ve metinalhan nikli arkadaslarimizin istekleri uzerine kargoya verecegim. rajas ve metinalhan siz hala adresleri belirtmediniz. pm bekliyorum..

deneyimlerime gelince:
    oncelikle yuklerken polaty arkadasimiza burdanda tesekkur ediyorum. 3 kez yuklemek zorunda kaldim cunku yukleme ayarlarini bulamamistim. yukleyen arkadaslarin yukleme partitionunu secerken asagidaki kosedeki customize butonuna basip burda yuklenecek bilesenleri secmelerii gerekiyor. ana ve onemli olarak intelcilerin intel opsiyonlarini secip amd yi kesinlikle secmemeleri ve amd cilerinde tam tersini uygulamasi gerekiyor.

sonucta bende bu adimlari yapip mac os x imi pentium centrino 1.6 ati radeon 9700 512 mb ram li laptop a kurdum. gec kaldigim icin test etme firsatim olmadi ama onu da yarin deneyecegim. sizle paylasirim . en azindan acilip calistigini gormus olduk.

• quote:

Orjinalden alıntı: clevi

ARKADASLAR selam
    bresson ve macuser arkadaslarima tekrar dvd ler icin tesekkur ederim. dagitma sirasi bende yarin veya cuma gunu kargoya alex corbin, bakur 21, rajas ve metinalhan nikli arkadaslarimizin istekleri uzerine kargoya verecegim. rajas ve metinalhan siz hala adresleri belirtmediniz. pm bekliyorum..

deneyimlerime gelince:
    oncelikle yuklerken polaty arkadasimiza burdanda tesekkur ediyorum. 3 kez yuklemek zorunda kaldim cunku yukleme ayarlarini bulamamistim. yukleyen arkadaslarin yukleme partitionunu secerken asagidaki kosedeki customize butonuna basip burda yuklenecek bilesenleri secmelerii gerekiyor. ana ve onemli olarak intelcilerin intel opsiyonlarini secip amd yi kesinlikle secmemeleri ve amd cilerinde tam tersini uygulamasi gerekiyor.

sonucta bende bu adimlari yapip mac os x imi pentium centrino 1.6 ati radeon 9700 512 mb ram li laptop a kurdum. gec kaldigim icin test etme firsatim olmadi ama onu da yarin deneyecegim. sizle paylasirim . en azindan acilip calistigini gormus olduk.

Merhaba,

@ bakur21 = 25.04.06/ aras kargo ile ben gondermistim.
    Bodrum dan bir arkadas istemisti ama mesajini silmisim eger bildirir ise ona cikartirsan iyi olur.

macuser

• quote:

Orjinalden alıntı: macuser

quote:

Orjinalden alıntı: clevi

ARKADASLAR selam

deneyimlerime gelince:

Merhaba,

@ bakur21 = 25.04.06/ aras kargo ile ben gondermistim.
    Bodrum dan bir arkadas istemisti ama mesajini silmisim eger bildirir ise ona cikartirsan iyi olur.

macuser

bakur21 i listeden cikartiyorum. bana pm attigin kullaniciya msn den ulastim. kendisinIN Ihtiyaci kalmamis

saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clevi -- 26 Nisan 2006; 22:30:36 >

• Arkadaşlar 10.4.6 jas dvd si elma üzeri girilmez işareti veriyosa mutlaka amd-intel patch yüklenmemiştir eski 10.4.4 teki gibi degil 10.4.6 da bütün eklentileri yükleyin o sorun kalkıyor bilginize...
  • Degerili Arkadaşlar. Bir süredir formu izliyorum. Arkadaşların bilgisayar konfigurasyonlarını da goruyorum.
    Yeni bir makina almak istiyorum Mac os x için. Ama 10.4.5 i ozellikle ethernet, firewire kartı ve ses kartı ile sorun yaratmayacak tercihen intel 945 veya üstü chipsetli bir HAZIR bilgisayar onerebilecek arkadaş var mı?
  • quote:

Arkadaşlar 10.4.6 jas dvd si elma üzeri girilmez işareti veriyosa mutlaka amd-intel patch yüklenmemiştir eski 10.4.4 teki gibi degil 10.4.6 da bütün eklentileri yükleyin o sorun kalkıyor bilginize...

10.4.6 (Jas) dvd si ile yükleme yapamayan/yükleme işlemi başlamayan/yükleme sonrası başlatma problemi olan arkadaşlar,
    aşağıdaki linkteki Jas'ın bu dvd için son ppf yaması ;

http://www. d e m o n o i d .com/torrents/details/324181/
    290 MB ppf yamayi indirin ve iso yu patch leyin.

SSE3 desteklemeyen AsusA3E notebook yüklemeyi ancak bu ppf ile patch ledikten sonra gerçekleştirebildim.
    Gönderdiğim bazı dvd leri bu yama ile patch leyerek yollamıştım. Hatta dvd lerin üzerine yazmıştım.

macuser

• Bunu jas'ın 10.4.6 dvd'sine nasıl uygulayacağız? İmajını alıp uygulayıp sonra tekrar iso'ya çevirip dvd'ye mi yazıcaz?
  • herkese bir mac kullanıcısı olarak selamlar...
    öncelikle COSTEK ve POLATYY'ye destekleri için çok teşekkür ediyorum.
    10.4.5'i çalıştırdım fakat küçük birkaç sorun var:

1. ancak sistemi DVDden boot edip rd=disk0sX komutuyla diskteki işletim sistemini boot edebiliyorum
    2. library nin içindeki bişey nokta bişey dosyasını (çözünürlük satırlarını eklemek için) değiştiremiyorum (kendime yetki verdim ama yazılamıyor diye hata veriyor)
    3. ses kartı çalışmıyor
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.