Şimdi Ara

Kurtulmuş: Çok şükür artık 'Allahu Ekber' diyerek şehitlerimizi defnedebiliyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Kurtulmuş: Çok şükür artık 'Allahu Ekber' diyerek şehitlerimizi defnedebiliyoruz


  Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Çok şükür, artık Itri'nin marşıyla herkesin 'Allahu Ekber' diyerek katılabileceği marşlarla şehitlerimizi defnedebiliyoruz" dedi.

  Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Yenikapı'da bu yıl 7'ncisi düzenlenen Ordu Tanıtım Günleri'nin açılışına katıldı. Burada konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Ordu'nun tanıtımı için düzenlenen etkinliğin önemine değinerek, bu tür programların kültürel değerleri, gelenek ve görenekleri daha fazla çoğaltmak ve sonraki nesillere aktarmak vazifesi taşıdığını söyledi.

  'KÜRESEL KÜLTÜR YEREL KÜLTÜRLERİ EZİP GEÇİYOR'

  Küresel kültürün bütün imkanlarıyla yerel kültürleri ezip geçtiği bir çağda bulunduklarının altını çizen Kurtulmuş, "Bunun için bizim gibi iddia sahibi olan ülkelerin milli kültürel bağımsızlığına önem verme mecburiyeti vardır. Milli kültürel bağımsızlığını koruyamayan ülkelerin ekonomik ve teknolojik olarak bağımsız olmaları asla mümkün olmamıştır. Güçlü ve büyük bir Türkiye'den bahsediyorsak Türkiye topraklarında var olan bu zengin, kültürel çeşitliliğimizi yaşatmamız, çoğaltmamız ve sonraki nesillere aktarmamız boynumuzun borcudur" diye konuştu.

  'BATILI ANLAMDA DEĞİŞTİRMEYİ MARİFET ZANNETTİK'

  "Bu topraklarda son iki asırdır bir büyük kültürel ve siyasal mücadele veriyoruz" diyen Numan Kurtulmuş, "Ne yazık ki bu ülkenin aydınları, siyasetçileri son iki asrı uzun bir süre aşağılık kompleksi içerisinde Batı medeniyetinin gölgesi altında geçirdiler. Batı'da ne varsa biz onları alıp 'adam oluruz' zannettiler. Müziğimizden, yemek kültürümüze, çarşı, pazardaki alışveriş alışkanlıklarımıza kadar birçok şeyi Batılı anlamda değiştirmeyi marifet zannettik" ifadelerini kullandı.

  'CHOPİN'İN CENAZE MARŞI YERİNE ITRİ'NİN TEKBİR'İ'

  Konuşmasında 1936-1938 yılları arasında Türk Sanat Müziği'nin radyolarda çalınmasının yasak olduğunu hatırlatan Numan Kurtulmuş, şunları söyledi: "Türk Sanat Musikisi geri bir kültürün müziğiydi. Bizim Batı müziğini dinlememiz gerekiyor, Batı müziğiyle bir şekilde halkımızı yoğurmamız gerekiyordu. Daha birkaç hafta öncesine kadar şehitlerimizin cenazelerinde kimsenin anlamadığı ve bilmediği, on yıllardır çalınmasına rağmen kimsenin de anlam veremediği Chopin'in 'Cenaze Marşı' ile şehitlerimizi defnediyorduk. Çok şükür, artık Itri'nin marşıyla herkesin 'Allahu Ekber' diyerek katılabileceği marşlarla şehitlerimizi defnedebiliyoruz. Maalesef, iddia sahibi ülkelerin iddialarını sürdürebilmesi için kendi kültürel kökleri üzerine yükselmesi şarttır. Son iki asrımız köklerimizden uzaklaşmayla geçti, ne kadar uzaklaşırsak adam olacağımızı zannettik, çok şükür artık derin uykulardan uyandık ve ayağa kalktık."

  https://tr.sputniknews.com/turkiye/201710131030570090-kurtulmus-cok-sukur-artik-allahu-ekber-diyerek-sehitlerimizi-defnedebiliyoruz/ • Lafa bak, şehit gelmesinde Allahu Ekber de demeyelim.

  Referandumdan sonra terör bitecek dedi bu adam ama yüzlerce şehidimiz var.

  Utanmaları da yok  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkat -- 13 Ekim 2017; 1:9:47 >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: sarkat

  Lafa bak, şehit gelmesinde Allahu Ekber de demeyelim.

  Referandumdan sonra terör bitecek dedi bu adam ama yüzlerce şehidimiz var.

  Utanmaları da yok

  konuyu nereden nereye getirmişsiniz :)

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: sarkat

  Lafa bak, şehit gelmesinde Allahu Ekber de demeyelim.

  Referandumdan sonra terör bitecek dedi bu adam ama yüzlerce şehidimiz var.

  Utanmaları da yok

  ona bakarsan Ahmet Davutoğlu döneminde de 3 aya kalmaz ab'ye vizesiz giriş yapacağız diyordu..  Kültür Bakanı oldu da gözükmez oldu.İşte böyle aydan aya... Yoksa hergün birşeyler diyordu  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 13 Ekim 2017; 1:41:51 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • "Son iki asrımız köklerimizden uzaklaşmayla geçti, ne kadar uzaklaşırsak adam olacağımızı zannettik, çok şükür artık derin uykulardan uyandık ve ayağa kalktık."


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Önceden tekbir getirmek yasaktı sanki  İyice araplaştırın bakalım.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Cenaze de yüksek sesle ıslık bağırma tekbir getirilmez

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Evet tek derdimi buydu. Bu da hallolduğuna göre bütün dertlerimiz bitmiş oldu.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.