Şimdi Ara

KURTLAR VADİSİ EN İYİ SAHNE VİDEO MUTLAKA İZLEYİN (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
2.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • shinning haklı belki bu ulkede basından beri mafya,cinayet,gasp,kavga,dovus olsa da bu dizi yayınlandıktan sonra şiddeti iyice arttı. artık bir mahalle kavgasını gecti tamamiyle bir ülke sorunu oldu. Bu durumu iyi bir şeymiş gibi zanneden gençlerimiz bunları örnek alarak ya bıcak olsun, ya silah olsun bunlar olmadan dısarı cıkmaz oldu.. ha siz burda baya konusmussunuz o ayrı eyw., ama sizin burda konustuklarınız ve sonradan benımde katılmam hiç bir şeyi deiştirmez! keşke surda RTÜK çalısanı bir arkadasımız olsaydı ve onunlada neden hala oturdukları hakkında konussaydık..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saht1yan -- 23 Aralık 2006; 17:09:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: saht1yan

shinning haklı belki bu ulkede basından beri mafya,cinayet,gasp,kavga,dovus olsa da bu dizi yayınlandıktan sonra şiddeti iyice arttı. artık bir mahalle kavgasını gecti tamamiyle bir ülke sorunu oldu. Bu durumu iyi bir şeymiş gibi zanneden gençlerimiz bunları örnek alarak ya bıcak olsun, ya silah olsun bunlar olmadan dısarı cıkmaz oldu.. ha siz burda baya konusmussunuz o ayrı eyw., ama sizin burda konustuklarınız ve sonradan benımde katılmam hiç bir şeyi deiştirmez! keşke surda bir RTÜK çalısanı bir arkadasımız olsaydı ve onunlada neden hala oturdukları hakkında konussaydık..!
    ABİCİM MİROĞLUNUN DA FİLMLERİNİ İZLEMİŞSİNİZDİR HİÇ PSİKOPATCA OLAYLAR GÖRDÜNÜZMÜ AMA KURTLAR VADİSİNDE POLAT ALEMDAR BİR SUÇ MAKİNESİ ARKDAŞ ROLĞNE KENDİNE İYİ KAPTIRMIŞ OLSA GEREKKİ GERÇEK HAYATTA SEVVGİLİSİ YOK NEDENİNİ AYDIN KESİM ŞÖYLE AÇIKLADI DİZİNİ REYTİNGİNİ ETKİLEMEMSİ İÇİNMİŞ

• arkadasım biz herhangi bir film belirtmedik; yani böyle olaylarında bu şekılde yansıtılması ve bu ulkede magazin programlarının ve şiddet içerikli dizilerin neden daha fazla reyting alması benı supheye düşürüyor acıkcası..
  • quote:

arkadasım biz herhangi bir film belirtmedik; yani böyle olaylarında bu şekılde yansıtılması ve bu ulkede magazin programlarının ve şiddet içerikli dizilerin neden daha fazla reyting alması benı supheye düşürüyor acıkcası..

KISACA İNSANLAR TR DEKİ İŞSİZLİK VE DİĞER NEDENLERDEN VEDE DİZİLERDE ASİLİK ÖN PLANDA OLDUĞU İÇİN ŞİDDETİ SEVİYOR DESEK _?KÜÇÜK EMRAH TAKINTISI VAR BAZI İNSANLARIN
  • quote:

arkadasım biz herhangi bir film belirtmedik; yani böyle olaylarında bu şekılde yansıtılması ve bu ulkede magazin programlarının ve şiddet içerikli dizilerin neden daha fazla reyting alması benı supheye düşürüyor acıkcası..

Ülkemizde iyi okullarda iyi eğitim alan insanların sayısı az olduğundan bu şüphenize kaynak bulabiliyorsunuz. Evet Deli Yürek'te bu kadar ağır sahneler yoktu, o film sadece mert bir delikanlığı anlatıyordu her ne kadar silahı bir türlü elinden düşürmesede. Ancak Kurtlar Vadisi ipin ucunun kaçtığının resmidir bana göre. Bir dizide herkesin mi belinde silah, elinde kan olur.

• o değilde biz böyle konusuyorz karsıdan ses y0k ikna oldun sanırım ( gerci burda kaç kişiyi ikna edebilriz ki ) ( acacaksın bi TV programı alayına kabul ettireceksin)
  • quote:

o değilde biz böyle konusuyorz karsıdan ses y0k ikna oldun sanırım ( gerci burda kaç kişiyi ikna edebilriz ki ) ( acacaksın bi TV programı alayına kabul ettireceksin)

TVLERDE REYTİNG KORKUSU OLDUĞU İÇİN HİÇ Bİ KANALIN CESARET EDECEĞİNİ SANMIYORUM AMA TRT KANALLARI OLABİLİR.
  • Olur bir dizide, filmde herkesin elinde silah, kan olur. Sadece bize özel değil bu şiddet yapımları. Bakın çok sevilen Cnbc-e kanalında herkesin elinde silah, kan, zorbalık, sigara puro içilen, küfür edilmeden tek cümle kurulmayan bir yapım var. Hangisi mi? Sopranos.

Şiddetin hemen yanımızda kendi kültürümüzde olması daha çok etkiliyor demişsiniz. Bende diyorum ki çekimi kaliteli yapımlar dolayısıyla inandırıcılığı fazla olan yabancı yapımlar yerli yapımlardan daha çok etkiliyor insanları. Bir arkadaşım Niptuck adlı dizideki ameliyat görüntülerinin uykusuna girdiğini söyledi ve 'aslında seyretmemek lazım biz doktor muyuz kardeşim' dedi! Matrix serisinden sonra etrafta uzun ceket, gözlükle dolaşan Türk gençleri hiç görmediniz mi? Şiddet, hayatımızın en önemli şeyinin televizyon olması eğitimin ikinci plana atılmasıdır asıl sorun hiç okumayan, araştırmayan, cahil embesiller her gece dizinin karşısına oturup şiddeti izlemese de içlerinde var. Bir sinir anında dışa vuracaklar.

• quote:

Orjinalden alıntı: sinanoglu.net

Olur bir dizide, filmde herkesin elinde silah, kan olur. Sadece bize özel değil bu şiddet yapımları. Bakın çok sevilen Cnbc-e kanalında herkesin elinde silah, kan, zorbalık, sigara puro içilen, küfür edilmeden tek cümle kurulmayan bir yapım var. Hangisi mi? Sopranos.

Şiddetin hemen yanımızda kendi kültürümüzde olması daha çok etkiliyor demişsiniz. Bende diyorum ki çekimi kaliteli yapımlar dolayısıyla inandırıcılığı fazla olan yabancı yapımlar yerli yapımlardan daha çok etkiliyor insanları. Bir arkadaşım Niptuck adlı dizideki ameliyat görüntülerinin uykusuna girdiğini söyledi ve 'aslında seyretmemek lazım biz doktor muyuz kardeşim' dedi! Matrix serisinden sonra etrafta uzun ceket, gözlükle dolaşan Türk gençleri hiç görmediniz mi? Şiddet, hayatımızın en önemli şeyinin televizyon olması eğitimin ikinci plana atılmasıdır asıl sorun hiç okumayan, araştırmayan, cahil embesiller her gece dizinin karşısına oturup şiddeti izlemese de içlerinde var. Bir sinir anında dışa vuracaklar.

Şiddet, hayatımızın en önemli şeyinin televizyon olması eğitimin ikinci plana atılmasıdır asıl sorun hiç okumayan, araştırmayan, cahil embesiller her gece dizinin karşısına oturup şiddeti izlemese de içlerinde var. Bir sinir anında dışa vuracaklar.bu cümleyle aslında olayı özetlemişsin arkadaşım teşekkürler.

• quote:

Olur bir dizide, filmde herkesin elinde silah, kan olur. Sadece bize özel değil bu şiddet yapımları. Bakın çok sevilen Cnbc-e kanalında herkesin elinde silah, kan, zorbalık, sigara puro içilen, küfür edilmeden tek cümle kurulmayan bir yapım var. Hangisi mi? Sopranos.

Aslında aynı şeyleri söylüyoruz fakat siz Sinanoğlu severlerden biri olduğunuz için Amerika düşmanlığınızı gösteriyorsunuz. Bu da bizi konudan uzaklaştırıyor. Bende Sinanoğlu'nu seven biriyim tanıdığım kadarıyla ancak elimizdeki kartları oynamamız gerekir. Şimdi tutupta Amerika'yı bu filmlerinden dolayı protesto etmek mi bizim için şu noktada daha yararlı yoksa ülkemiz vatandaşlarını protesto etmek mi? Mesajlarımın eğer tamamını okumuş iseniz benim de aynen sizin yazdığınız noktaları vurgulamaya çalıştığımı görürsünüz. Toplumu okumaya özendirmezseniz, toplum tutupta ben gideyim kitap alayım da okuyayım veya kişisel gelişimime önem vereyim demez. Önüne ne koyarsan sorgulamadan kabullenir. Bu aileden ve çevreden kaynaklanan bir sorun ve bu sorunların büyük bir kısmını da televizyondaki kalitesiz yapımlar körüklüyor. Buradaki arkadaşlar dizinin bilincinde olduklarını söylüyorlar ama dizinin televizyonda yayınlanmasının yanlış olduğunu kabullenmiyorlar. Halkımızın büyük kesiminin dizide benim inanmadığım amacı taşıdığını anlayamayacağını kabullenmiyorlar.Türkiye'de her hanenin bilgili, kültürlü ve düşünen bireylerden oluştuğunu iddia ediyorlar. Ayrıca Matrix, Sopranos vs. gibi yapımların olması Kurtlar Vadisi'ni haklı çıkarmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shinning Star -- 23 Aralık 2006; 18:00:51 >

• Kişiliği oturmamış, aklı selim olmayan insanların silah, bıçak taşıması yüzünden benim bu mükemmel diziyi seyretme hakkıma kimse engel olamaz.

Bence çok güzel bir diziydi, tadında bıraktılar iyi oldu beğenerek izledik ve kalbimize gömdük.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Saltuk

Kişiliği oturmamış, aklı selim olmayan insanların silah, bıçak taşıması yüzünden benim bu mükemmel diziyi seyretme hakkıma kimse engel olamaz.

Bence çok güzel bir diziydi, tadında bıraktılar iyi oldu beğenerek izledik ve kalbimize gömdük.

Son derece egoist bir yaklaşım olmuş, bence birazda toplumsal açıdan düşünün. Ülkesinin geleceğini düşünen bir insan böyle konuşmamalı bence eğer ki düşünüyorsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shinning Star -- 23 Aralık 2006; 18:05:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shinning Star

quote:

Aslında aynı şeyleri söylüyoruz fakat siz Sinanoğlu severlerden biri olduğunuz için Amerika düşmanlığınızı gösteriyorsunuz. Bu da bizi konudan uzaklaştırıyor. Bende Sinanoğlu'nu seven biriyim tanıdığım kadarıyla ancak elimizdeki kartları oynamamız gerekir. Şimdi tutupta Amerika'yı bu filmlerinden dolayı protesto etmek mi bizim için şu noktada daha yararlı yoksa ülkemiz vatandaşlarını protesto etmek mi? Mesajlarımın eğer tamamını okumuş iseniz benim de aynen sizin yazdığınız noktaları vurgulamaya çalıştığımı görürsünüz. Toplumu okumaya özendirmezseniz, toplum tutupta ben gideyim kitap alayım da okuyayım veya kişisel gelişimime önem vereyim demez. Önüne ne koyarsan sorgulamadan kabullenir. Bu aileden ve çevreden kaynaklanan bir sorun ve bu sorunların büyük bir kısmını da televizyondaki kalitesiz yapımlar körüklüyor. Buradaki arkadaşlar dizinin bilincinde olduklarını söylüyorlar ama dizinin televizyonda yayınlanmasının yanlış olduğunu kabullenmiyorlar. Halkımızın büyük kesiminin dizide benim inanmadığım amacı taşıdığını anlayamayacağını kabullenmiyorlar.Türkiye'de her hanenin bilgili, kültürlü ve düşünen bireylerden oluştuğunu iddia ediyorlar. Ayrıca Matrix, Sopranos vs. gibi yapımların olması Kurtlar Vadisi'ni haklı çıkarmaz.

"Toplumu okumaya özendirmezseniz, toplum tutupta ben gideyim kitap alayım da okuyayım veya kişisel gelişimime önem vereyim demez. Önüne ne koyarsan sorgulamadan kabullenir"

ABİCİM BAŞINDAN BERİ BENİMDE ANLATMAK İSTEDİĞİM BUYDU İŞTE.

• quote:

Orjinalden alıntı: yanlız_kovboy

quote:

quote:

"Toplumu okumaya özendirmezseniz, toplum tutupta ben gideyim kitap alayım da okuyayım veya kişisel gelişimime önem vereyim demez. Önüne ne koyarsan sorgulamadan kabullenir"

ABİCİM BAŞINDAN BERİ BENİMDE ANLATMAK İSTEDİĞİM BUYDU İŞTE.

Farkındayım, seninle de aynı düşünceleri paylaşıyoruz fakat benim çenem biraz daha düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shinning Star -- 23 Aralık 2006; 18:09:32 >

• quote:

Son derece egoist bir yaklaşım olmuş, bence birazda toplumsal açıdan düşünün. Ülkesinin geleceğini düşünen bir insan böyle konuşmamalı bence eğer ki düşünüyorsanız.

Evet biraz egoistçe oldu ama yeter artık her önüne gelen diziyi "topluma zarar veriyor" diye kaldıracaksak tüm televizyonları kapatalım daha iyi.
    Gerçi zaten şu anda Avrupa Yakası ve Kınalı Kuzular dışında tv seyretmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Saltuk

quote:

Evet biraz egoistçe oldu ama yeter artık her önüne gelen diziyi "topluma zarar veriyor" diye kaldıracaksak tüm televizyonları kapatalım daha iyi.
    Gerçi zaten şu anda Avrupa Yakası ve Kınalı Kuzular dışında tv seyretmiyorum.

Tüm televizyonları kapatmak biraz fazlaca kökten bir çözüm olur, aynısını söyleyen arkadaşlar oldu. Bunun yerine zararlı dediğimiz yayınları kaldırsak veya onları en azından gerektiği gibi saatlerde yayınlasak daha iyi olur bunu anlatmaya çalışıyoruz. Sen de farkındasın televizyonda kaliteli yapımlar nadir yani bir revizyona gidilmesi şart. Burada söz önce yetkili kurumlara sonra bize düşüyor, biz üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz, sözü yetkililere bırakabilmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shinning Star -- 23 Aralık 2006; 18:40:23 >

• quote:

Yanlışın var benim Amerika düşmanlığım yaptıkları kötülüklere, aynısını yapan Avrupalılara ve kendi içimizdekilere dolayısıyla bütün emperyalistlere, kötülük emsallerine... Yoksa Abd'de savaşa karşı gelenlerle, Dünya barışını savunan, açlara yardım etmeyi ilke edinenlerle sorunumuz yok, olamazda. Mesajlarının tamamını okudum farkındaysan seni eleştirmiyorum tartıştığımız konu üzerine fikir yürütmeye çalışıyorum.

Evet verdiğim yabancı yapım örnekler Kurtlar Vadisini haklı çıkarmaz ama işin özü budur, yani onları hoş görüp burdakilere 'tu ka ka' yapmanın bir gerçekliği yok, bu yapımlardaki yeni kahramanlar, mafya oraların yarattığı olgular. Sürekli kendimizi yermek hastalığına kapılmamak gerek. Bana soracak olursanız bu yapım son derece kalitesiz, hiçbir sanatsallığı olmayan bir yapımdır. Konu itibariyle de uçuktur sürüyle saçmalık bulup çıkartırsınız. Bunun dışında aşırı şiddet, sigara kullanımı da bulabilirsiniz diğer tüm Dünya yapımlarında olduğu gibi. Uyuşturucuya karşıtlık, ahlak dersleri de bulursunuz. Benim ne Sopranos ne de Kurtlar vadisine karşı aşırı beğenim yok lakin altını tekrar çiziyorum Kurtlar vadisi ne kadar yerli gözükse de aslında ithaldir ve bu ülkede çifte standartın en berbat hali uygulanmaktadır. Ne kadar kötü olsa da Yerli bir yönetmen çıkartığı işte yabancının ki kadar saygıyı hakeder, bu hem seyircinin hemde televizyonda güyağı denetim yapan kurumlar için geçerli olmalıdır.

• quote:

quote:

Yanlışın var benim Amerika düşmanlığım yaptıkları kötülüklere, aynısını yapan Avrupalılara ve kendi içimizdekilere dolayısıyla bütün emperyalistlere, kötülük emsallerine... Yoksa Abd'de savaşa karşı gelenlerle, Dünya barışını savunan, açlara yardım etmeyi ilke edinenlerle sorunumuz yok, olamazda. Mesajlarının tamamını okudum farkındaysan seni eleştirmiyorum tartıştığımız konu üzerine fikir yürütmeye çalışıyorum.

Evet verdiğim yabancı yapım örnekler Kurtlar Vadisini haklı çıkarmaz ama işin özü budur, yani onları hoş görüp burdakilere 'tu ka ka' yapmanın bir gerçekliği yok, bu yapımlardaki yeni kahramanlar, mafya oraların yarattığı olgular. Sürekli kendimizi yermek hastalığına kapılmamak gerek. Bana soracak olursanız bu yapım son derece kalitesiz, hiçbir sanatsallığı olmayan bir yapımdır. Konu itibariyle de uçuktur sürüyle saçmalık bulup çıkartırsınız. Bunun dışında aşırı şiddet, sigara kullanımı da bulabilirsiniz diğer tüm Dünya yapımlarında olduğu gibi. Uyuşturucuya karşıtlık, ahlak dersleri de bulursunuz. Benim ne Sopranos ne de Kurtlar vadisine karşı aşırı beğenim yok lakin altını tekrar çiziyorum Kurtlar vadisi ne kadar yerli gözükse de aslında ithaldir ve bu ülkede çifte standartın en berbat hali uygulanmaktadır. Ne kadar kötü olsa da Yerli bir yönetmen çıkartığı işte yabancının ki kadar saygıyı hakeder, bu hem seyircinin hemde televizyonda güyağı denetim yapan kurumlar için geçerli olmalıdır.

Haklısın. Ama yine de öncelikle kendi içimizde bu tür filmlerin, bu tür içeriklerin zararlı olduğu bilincini edinmemiz gerektiğine inanıyorum. Yoksa bunun ardı arkası kesilmez ve bu iş böyle gelişir gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shinning Star -- 23 Aralık 2006; 18:55:33 >

• biz türkleri kalenin dışından feth edemiyolar ama herkesin evinin ortasında şiddet her gün var tabi bunu kurtlar vadsiyle sınırlamak yanlış abicim benim istedigim filmler shrek , garfield ,köpek balığı hikayesi ,madagaskar,tavuklar firarda böyle bu filmleri 300 defada olsa yine izlerim ama şiddet içeren filmler stres yapıyor bende
  • ben animasyon türü filmleri seviyorum acaba tr de neden yapılmıyor?

KURTLAR VADİSİ EN İYİ SAHNE VİDEO MUTLAKA İZLEYİN

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.