Şimdi Ara

Kurban Fırsatları (2019) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
6
Favori
41.161
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir kaç noktada belediyelerin kesim noktaları var buralara hisseli girebiliyor muyuz ? daha önce bu tarz kesim yapmadık.
  • mmucit M kullanıcısına yanıt
    Sen gel buraya yarısı aç milletin.bir kilo et 40 lira 2 kilo pay versen adamlara düğün bayram.zengin muhitte oturuyorsanız birşey diyemem.söylediğimde siyasi bir anlam da yok bu arada hani birşeyleri savunuyorsanız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

bir kaç noktada belediyelerin kesim noktaları var buralara hisseli girebiliyor muyuz ? daha önce bu tarz kesim yapmadık.
    Kesim noktası gelen hayvanı keser. Hisse misse uğraşmaz.
  • Marketlerden kurban alma konusundaki deneyimlerimi paylaşayım istiyorum. Biz 3 defa Ankaradaki Alnıaçıklar marketten büyükbaş hisseye girdik. Bayramın 2.günü teslim ediyorlar. Etler tazeydi, beklemiş değildi.Hizmet açısından hiçbir sıkıntımız olmadı. Eve gelince de yapacak işler epey azdı. Yağlı, yağsız etleri ayırmışlardı. Aynı şekilde kemikleri de bir güzel kırıp içine koymuşlardı. Sakatat olarak da sadece karaciğer ve dalak çıkmıştı paketin içinden. Telefonla arayıp vekalet istiyorlar tam kesim anında.
    FAKAT hala tam olarak güvenmiyorum. Öncelikle şunları bir sormak lazım: Deri kime gidiyor, kelleyi kim alıyor. İşkembe ,akciğer,yürek,böbrek gibi kısımlar nereye gidiyor? Kurbanının parasını alırken bunları söylemiyorlar. Diğer ortaklar kim, hangi niyetle aldılar orası da soru işareti. İşin dini boyutunda ortakların tamamının ibadet için kurban kesmesi gerektiği belirtiliyor.Ama adam sırf et için aldıysa dinen bir sıkıntı olur mu onu bilmem. Hayvanı görmek güzel olurdu ama öyle bir imkan yok. Kısacası artık sıcak bakmıyorum marketten alma işine. Rahatlığı efsane , ona diyecek hiçbir şey yok.

Türkiyede her yıl kurban bayramında yüzbinlerce hayvan kurban ediliyor ama bu kadar dandik bir organizasyon nasıl oluyor anlamış değilim.Şahsen ben gidip cemaatlerin yerinde kurban kestirmek istemem. Hem piyasaya göre çok pahalı satıyorlar hem de onların palazlanmasına sıcak bakmıyorum. Hayvan pazarları ise tam bir kaos ve pislik.

Şahsen biz, bir iş arkadaşımızın köyünde direk yetiştiriciden alıyoruz küçükbaş, bayram günü gidip orada kestiriyoruz. En azından her şey gözümüzün önünde oluyor, tamam çok yoruluyoruz ama olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: dinamit06

Marketlerden kurban alma konusundaki deneyimlerimi paylaşayım istiyorum. Biz 3 defa Ankaradaki Alnıaçıklar marketten büyükbaş hisseye girdik. Bayramın 2.günü teslim ediyorlar. Etler tazeydi, beklemiş değildi.Hizmet açısından hiçbir sıkıntımız olmadı. Eve gelince de yapacak işler epey azdı. Yağlı, yağsız etleri ayırmışlardı. Aynı şekilde kemikleri de bir güzel kırıp içine koymuşlardı. Sakatat olarak da sadece karaciğer ve dalak çıkmıştı paketin içinden. Telefonla arayıp vekalet istiyorlar tam kesim anında.
    FAKAT hala tam olarak güvenmiyorum. Öncelikle şunları bir sormak lazım: Deri kime gidiyor, kelleyi kim alıyor. İşkembe ,akciğer,yürek,böbrek gibi kısımlar nereye gidiyor? Kurbanının parasını alırken bunları söylemiyorlar. Diğer ortaklar kim, hangi niyetle aldılar orası da soru işareti. İşin dini boyutunda ortakların tamamının ibadet için kurban kesmesi gerektiği belirtiliyor.Ama adam sırf et için aldıysa dinen bir sıkıntı olur mu onu bilmem. Hayvanı görmek güzel olurdu ama öyle bir imkan yok. Kısacası artık sıcak bakmıyorum marketten alma işine. Rahatlığı efsane , ona diyecek hiçbir şey yok.

Türkiyede her yıl kurban bayramında yüzbinlerce hayvan kurban ediliyor ama bu kadar dandik bir organizasyon nasıl oluyor anlamış değilim.Şahsen ben gidip cemaatlerin yerinde kurban kestirmek istemem. Hem piyasaya göre çok pahalı satıyorlar hem de onların palazlanmasına sıcak bakmıyorum. Hayvan pazarları ise tam bir kaos ve pislik.

Şahsen biz, bir iş arkadaşımızın köyünde direk yetiştiriciden alıyoruz küçükbaş, bayram günü gidip orada kestiriyoruz. En azından her şey gözümüzün önünde oluyor, tamam çok yoruluyoruz ama olsun.
    Bahsettiğim market sakatatları ne yaptığını söylemiyor demiştim. Az önce migrosun kurbanlıklarını inceledim.Onlar sakatatları Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na (ZİÇEV) bağışlıyorlarmış. Bağış belgelerini de koli içerisinde müşterilere ulaştırıyorlarmış.

kaynak :https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaberleri/perakende/migros-kurban-bayramina-hazir/652282

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.