Şimdi Ara

Kum torbasının ne gibi faydası vardır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
3
Favori
63.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Vücudun birçok kasını çalıştırıyor. Dinç, çevik, enerjik ve sağlamlaştırıyor insanı. Fakat ben dövüş sporuna gittiğim için fazda buluyordum. Sporumu bırakınca evde duran yer kaplayan bi oda süsü gibi bir hale geldi. Belli bi süre sonra sıkıyor yani. Bi de eldivensiz, sokak usülü(özellikle kafa atanlarıda gördüm) çalışırsan yarar değil zarar verir.
  • Bi ara denedim kaptırdım yarım saat falan deli gibi yumruk salladım sağlı sollu gıcık olduklarımı hayal edip patlattım ama sonra birkaç gün kollarımı nerdeyse kaldıramadım et kesti herhalde ...
  • Hort olacak ama, internet üzerinden yumruk atmayı öğrensek ne kadar sağlıklı olur. Eve torbayla eldiven aldım ama şimdi bunları okuduktan sonra korktum açıkcası kendimizi sakatlamayalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi hort ta benden olsun :D belki birinin işine yarar. 7 aydır kick boksla uğraşıyorum. ara vermeden de bir 6 ay uğraşmıştım .
    kum torbasına sadece düz yumruk çalışın. yandan kroşe yumruk atmaya kalkmayın sakın .yoksa baş parmağınızı sakatlarsınız , ilk başta bişey olmaz gibi gelir acısını sonra çekersiniz.
    . netten videolara bakın dikkatli bakın.
    .yumruk omuzdan çıkar yani yumruk yarım kalmaz . sonra omuza geri döner .
    .baş parmak bizim alışkın olduğumuz gibi altta değildir yanda olması gerekir . hani kızlar yumruk yaptığında baş parmakları yanda olur , aynı o şekil.
    . yumruğu çevirmeniz gerekir . yani ellerinizdeki kemikler ilkbaşta size göre dik konumdayken sonrasında yumruk yerine vardığında size paralel konumda olmalı

.boksta eldivenle çalışılmaz . bandaj veya sargı bezi. fiyatları 15tl en fazla .

.he bide en önemlisi . yumruğunuzu iteklemeyin:vurduğunuzdan kum torbası ileri-geri gitmeyecek eğer öle oluyorsa yanlış yapıyorsunuz demektir. vurup çekiceksiniz ve görürsünüz kum torbası ileri- geri değil sağa-sola titrer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albus214 -- 15 Nisan 2015; 12:46:16 >

• Boks muazzam bir spordur candır ve kilo vermek isteyene birbirdir Aga

• quote:

Orijinalden alıntı: mertavk

15 gün önce netten siparişle getirttim çok güzel. 3 gün sonra sağ elimin üzeri derisi yırtıldı. 5 gün sonra serçe parmağıma bir ağrı girdi. 10 gün sonra serçe parmağımın yanındakine de ağrı girdi. 15. gün söz konusu bu iki parmağım çatladı heralde şişti :) ama büyük ihtimal ezildi. hayır sol elime neden hiçbi şey olmadı hayret yani ve önceden kapı arası barfiksimi çekiyodm şimdi ondan da oldum. pirince giderken evdeki bulgurdan oldum resmen :) 10 ar dk ka çalışmamak 5 er dkka çalşmak lazımmış onu anladım. her şeye rağmen kum torbasıyla çalışmak (gürültüye rağmen) çok zevkli, 5 er dkka olarak çalışacm, artık parmaklarım kırılana kadr yolu var. eskilerdn bi muhammed ali bi de ben kaldım işte durmak yok yola devam. :) tabi amele gibi var gücümle yumruklamıyrm amaç spor yapmak boksörlük iddiamız yok, spora gitmeye de zaten vaktm yok, yoksa işi bilenlerle çalışmak lazım elbette. hayırlısı artık ...
    Yorumunuza çok güldüm 5 sene olmuş

• Kum torbasıyla kilo ne alakaymış bendede var 13 yaşında 75 kiloyum tabi el sertleştiriyor stret atarsın valla ben eldivensiz vuruyorum bişey olmuyor 1 yıldırda duruyor öyle kilo verdirmez elini güçlendirir uzunsa tekme çalışabilirsin
  • İşi bilmeyen konuşmasın, İlk defa kum torbasında çalışan biri 1 dakika sonra yumruğuyla camı kıramayacak kadar yorulur
    Maçlarda zaten 3 dakikalık periyotlarla yapılır
    nabız coşar
    vücutta 5 dakikadan uzun süren aktivitelerde karbonhidratın yanında yağ yakılmaya başlar
    yağ oksijenle yakılır
    fazla nabız fazla nefes fazla oksijen=fazla yağ yakımı
    yani kum torbasıyla efsane kilo verilir
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.