Şimdi Ara

Kulaklık Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar bende ipod nano 4gb var ve ipod un orjinal kulaklığından memnun degilim basları çok kötü. Benim istediğim kulaklım hem güçlü baslar vericek ama bunun yanında sesin berraklığınıda yutmayacak fiyatı ise 200 ytl ye kadar olabilir ama illaki 200 ytl lik bişi olcak die şart yok:D
    şimdi söz sizde arkadadaşlar tavisyelerinize göre hareket edicem:D

• ben forumdan digitaldelisi adlı arkadaş tarafından satılan cx-500 ü almaya karar verdim. 110 ytl gibi harika bir fiyatı var
  • bazı arkadaşlarım bana ie4 tavsiye ediyolar ama güçlü basloarın yanında sesin berraklıgını bogdugunu söylüolar cx500 alırsan bu tür bi sorunla karsılasırmıyım? Ya da kriterlerime uygun başka tavsiyeleriniz varmı?

şimdiden teşekküürler
  • Hocam bence git bir tane AKG K 324P al. Buradan herkese tavsiye etmeye çalışıyorum yeri geldiğinde. Çok iyi bir kulaklıktır. Ama fiyatı 130-140 seviyelerinde. O nedenle deneyerek alabileceğin bir yer bulursan daha iyi olur sonradan hoşuna gitmezse pişman olma. Ha UM1'de alabilirsin bu konuda, ebay üzerinden 109$+17$ satıyorlar. Bunları beğenmezsen cx500 alternatifin var. Oda kampanya dahilinde 150 YTL'ye bulunabiliyor weblebi.com'da. Bunlar benim sana verebileceğim tavsiyelerdir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ultarslan

bazı arkadaşlarım bana ie4 tavsiye ediyolar ama güçlü basloarın yanında sesin berraklıgını bogdugunu söylüolar cx500 alırsan bu tür bi sorunla karsılasırmıyım? Ya da kriterlerime uygun başka tavsiyeleriniz varmı?

şimdiden teşekküürler

CX500 de basların sesi bozması gibi bir durum yok çok net ve temiz bir sesi var. evet baslar güçlü, zaten bas temelli bi kulaklık ama yüksek seslerde bile en ufak bi boğulma yok.
  • sizin söylediklerinize göre cx500 tam aradığım kulaklık gibi geldi bana. Biliyorum çok soru sordum ama istanbulda nerde deneyip alabilirim bu kuulaklığı. Almadan önce illaki denemek lazım dimi[;)
  • sony mdr-ex90 da alabilirsin.bass-tiz dengesi fevkalade.fiyatı 170 ytl.

http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=MDR-EX90LP
  • tavsiyeleriniz aklıma yattı ama sony mdr-ex90 ile cx500 arasında kaldım hangisi daha iyidir arasıda fiyat farkı dışında başka ne farklar mevcut
  • sennheiser cx500 ün diyafram sürücüsü 9mm sony ex90 ise 13.5mm.ayrıca ex90 ın frekans aralığı çok daha iyi.cx500 17-22000hz iken ex90 5-25000hz frekans aralığına sahip.ex90 ın 200mw dayanımınında olduğunu ekleyelim.
  • ex82 ile ex90 arasında hic bi fark yok sadece bırısının saklama kabı var ses kalıtelerı tamamen aynı ,,ıstersen 100 dolara ex90 temın edebılırım ama bence hıc gerek yok ex82 lerde aynı ve 50 ytl ye bulabılırsın

http://forum.donanimhaber.com/m_24270379/mpage_1/key_//tm.htm#24270379
  • quote:

Orjinalden alıntı: EASTWOOD1981

ex82 ile ex90 arasında hic bi fark yok sadece bırısının saklama kabı var ses kalıtelerı tamamen aynı ,,ıstersen 100 dolara ex90 temın edebılırım ama bence hıc gerek yok ex82 lerde aynı ve 50 ytl ye bulabılırsın

http://forum.donanimhaber.com/m_24270379/mpage_1/key_//tm.htm#24270379

hadi yaaaaa.tamamen aynı demek.

• mdr-ex90 lp

Type: Closed, Dynamic
    Driver Unit: 13.5mm; dome-shaped
    Power Handling Capacity: 200mW (IEC)
    Impedance: 16(1kHz)
    Sensitivity: 106dB/mW
    Frequency Response: 5-25,000Hz
    Weight: approx. 7g
    Plug: L shaped stereo mini plug

mdr-ex082lp

# Drive Units:13.5mm drivers.Collect ambient noise and cancel it out allows you to enjoy music in noisy environments.
    # Sensitivity: 100dB/mW (EIA)
    # Impedance: 16 ohms at 1kHz
    # Frequency Response: 6Hz - 24,000Hz
    # Cord Length: Asymmetrical, L: 820 mm; R: 420 mm

birinin 100 db birinin 106 db ,,, bırının frekans aralıgı 5-25,000Hz , bırının 6Hz - 24,000Hz ,,,tamam bu degerler ses kalıtesıne ufak tefek etkı edıcek degerler ama ıkısıde bırbırıne cok yakın ses kalıtelerıne sahıptırler yanı aralarında ahım sahım bı fark yoktur ,, ayrıca kullanıyorsan yorum yap kullanmadıgın ve dınlemedıgın bır sey ıcın yorum yapma ben ıkısınıde kullanıyorum ve aynı zamanda da satıyorum ayda 50 adet kulaklıkl satıyorum ,, ısteyen olursada 10 gun ıcerınsınde ev adresıne teslım olucak sekılde satarım ,, ben bu ısı yapıyorum dostum onun ıcın bana akıl verme ben burda ne guzel uyarıyorum ınsanları mdr-ex82 ıle ex90 arasında o kadar fark yok dıye yanı bosu bosuna o kadar fark odemeyın dıye ıstesem ex90 alın kesınlıkle ex90 alın derım aynı zamanda benden almak ısteyenlerede ben bosu bosuna almayın dıyorum cok ısteyen olursa sen karısma para benım param dıyenler olursa ex90 satıyorum... mdr-ex90 nın tasıma kılıfı var extradan tek ayrıcalıgı bu

• quote:

mdr-ex90 lp

Type: Closed, Dynamic
    Driver Unit: 13.5mm; dome-shaped
    Power Handling Capacity: 200mW (IEC)
    Impedance: 16(1kHz)
    Sensitivity: 106dB/mW
    Frequency Response: 5-25,000Hz
    Weight: approx. 7g
    Plug: L shaped stereo mini plug

mdr-ex082lp

# Drive Units:13.5mm drivers.Collect ambient noise and cancel it out allows you to enjoy music in noisy environments.
    # Sensitivity: 100dB/mW (EIA)
    # Impedance: 16 ohms at 1kHz
    # Frequency Response: 6Hz - 24,000Hz
    # Cord Length: Asymmetrical, L: 820 mm; R: 420 mm

birinin 100 db birinin 106 db ,,, bırının frekans aralıgı 5-25,000Hz , bırının 6Hz - 24,000Hz ,,,tamam bu degerler ses kalıtesıne ufak tefek etkı edıcek degerler ama ıkısıde bırbırıne cok yakın ses kalıtelerıne sahıptırler yanı aralarında ahım sahım bı fark yoktur ,, ayrıca kullanıyorsan yorum yap kullanmadıgın ve dınlemedıgın bır sey ıcın yorum yapma ben ıkısınıde kullanıyorum ve aynı zamanda da satıyorum ayda 50 adet kulaklıkl satıyorum ,, ısteyen olursada 10 gun ıcerınsınde ev adresıne teslım olucak sekılde satarım ,, ben bu ısı yapıyorum dostum onun ıcın bana akıl verme ben burda ne guzel uyarıyorum ınsanları mdr-ex82 ıle ex90 arasında o kadar fark yok dıye yanı bosu bosuna o kadar fark odemeyın dıye ıstesem ex90 alın kesınlıkle ex90 alın derım aynı zamanda benden almak ısteyenlerede ben bosu bosuna almayın dıyorum cok ısteyen olursa sen karısma para benım param dıyenler olursa ex90 satıyorum... mdr-ex90 nın tasıma kılıfı var extradan tek ayrıcalıgı bu

müzik kulağının pek gelişmemiş olduğu burdan anlaşılıyor.ben sony nwz-a816 adlı modelden iki adet almış adamım.bilindiği üzere onunla verilen kulaklıklar mdr-ex082 yani senin sattığın model bu 1.ikincisi şu an mdr-ex90 kullanıyorum.şunu da ekliyim sony nin tek başına satılan mdr-ex82 adlı kulaklığı yok.onun adı mdr-ex85.sen mp3 çalarların kutularından çıkan kulaklıkları satıyorsun herhalde.herhangi bir mp3 çalara ekolayzır ayarı yapmadan iki kulaklığı da tak bakalım hangisi yapay hangisi naturel.sadece bir taşıma kılıfıyla bu modeli katletmeye hakkın yok.

• http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290241866430&ssPageName=MERC_VI_RCRX_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=290241545502&itemcount=4&refwidgetloc=active_view_item&usedrule1=CrossSell_LogicX&refwidgettype=cross_promot_widget&_trksid=p284.m184&_trkparms=algo%3DCRX%26its%3DS%252BI%252BSS%26itu%3DISS%252BUCI%252BSI%26otn%3D4

bu lınke bak bakalım satısı varmı yokmu sen nerde yasıyosun Allah askına bu kulaklıktan 1000 tane iste 1000 tane getireyım sana,, ben 1 yıldır bu kulaklıktan satıyorum sattıgım kısılerın telefon numaralarınıda vereyım boyle bı model ambalajında varmıymıs yokmuymus onlarada sor ,, bu arada seninle uğraşıcak hiç vaktim yok kımseyı kabullendırecek nıyetım yok ,, daha mp3 playerında bıle hayır yok sony i mp3 calar olarak kopegıme bıle kullandırmam ,, bana istediğin herhangı bı kulaklık sole bende sana fıyatını soluyeyım ıstersen getıreyım gerısı sana kalmıs ama bılıp bılmeden bu kulaklıgın satısı yokkı dıye konusma ,,anladın senın yaran var ex90 kullanıyosun dıye laf soletmıyosun kendı kulaklıgına bu kadar basıt her kullanıcı kendı kulaklıgını over ,, ama suna emınımkı o kulaklıgı cok pahalı alarak kazık yedıgın kesın sana 100 ytl ye o kulaklıktan ayarlıyabılırdım ama sen kazıgı yemıssın bı kere yapabılcegım bı sey yok ,, bak yenı konu acıcam bıraz sonra ve kullandıgım kulaklıgı gorde ondan sonra konus ,, ben ex90 kotu kulaklık kesınlıkle demıyorum super bı kulaklık ex82 den de ıyı bı kulaklık ama bence o kadar fark vermeye gerek yok ıkısınınde ses kalıtelerı bırbırıne yakın ama ex90 tabıkı daha ıyı ,, ama ex90 dan da ıyılerı var onuda bıraz sonra kulaklık kısmında acılan yenı konuda goruceksın ....

• quote:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290241866430&ssPageName=MERC_VI_RCRX_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=290241545502&itemcount=4&refwidgetloc=active_view_item&usedrule1=CrossSell_LogicX&refwidgettype=cross_promot_widget&_trksid=p284.m184&_trkparms=algo%3DCRX%26its%3DS%252BI%252BSS%26itu%3DISS%252BUCI%252BSI%26otn%3D4

bu lınke bak bakalım satısı varmı yokmu sen nerde yasıyosun Allah askına bu kulaklıktan 1000 tane iste 1000 tane getireyım sana,, ben 1 yıldır bu kulaklıktan satıyorum sattıgım kısılerın telefon numaralarınıda vereyım boyle bı model ambalajında varmıymıs yokmuymus onlarada sor ,, bu arada seninle uğraşıcak hiç vaktim yok kımseyı kabullendırecek nıyetım yok ,, daha mp3 playerında bıle hayır yok sony i mp3 calar olarak kopegıme bıle kullandırmam ,, bana istediğin herhangı bı kulaklık sole bende sana fıyatını soluyeyım ıstersen getıreyım gerısı sana kalmıs ama bılıp bılmeden bu kulaklıgın satısı yokkı dıye konusma ,,anladın senın yaran var ex90 kullanıyosun dıye laf soletmıyosun kendı kulaklıgına bu kadar basıt her kullanıcı kendı kulaklıgını over ,, ama suna emınımkı o kulaklıgı cok pahalı alarak kazık yedıgın kesın sana 100 ytl ye o kulaklıktan ayarlıyabılırdım ama sen kazıgı yemıssın bı kere yapabılcegım bı sey yok ,, bak yenı konu acıcam bıraz sonra ve kullandıgım kulaklıgı gorde ondan sonra konus ,, ben ex90 kotu kulaklık kesınlıkle demıyorum super bı kulaklık ex82 den de ıyı bı kulaklık ama bence o kadar fark vermeye gerek yok ıkısınınde ses kalıtelerı bırbırıne yakın ama ex90 tabıkı daha ıyı ,, ama ex90 dan da ıyılerı var onuda bıraz sonra kulaklık kısmında acılan yenı konuda goruceksın ....

''sony i mp3 calar olarak kopegıme bıle kullandırmam''lafından sonra sen bu işlerden ne kadar anladığını bir defa daha teyid ettin seni tebrik ederim beni bir defa daha yanıltmadın.senin hayatın kadar da mp3 çalar kullandım adamı zorla konuşturuyosun.istediğin markayı söyle hepsinin artılarını eksilerini sana sunayım.sony nin eski modelleri biraz kötü orda hak veririm ama belliki a810 serisi kullanmamışsın.gir yabancı forumlara ve de başka yerlere bakıyım bu modelden ne şekilde bahsediliyo ses kalitesi yönünden.bana az önce dediğin lafı aynen sana söylüyorum:kullanmadan yorum yapma!!!amacım kendi kullandığım modeli övmek değil insanları bilinçlendirmek.bu konuda yeterince tecrübe sahibi olduğuma inanıyorum çünkü.her horoz kendi çöplüğünde öter derlerya senin yerin burası değil işte.sen git kulaklıklarını ucuza sat,benide paramla rezil etmeye çalışma.parada benim zevkte benim seni bağlamaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.