Şimdi Ara

Kulakici Kulaklığın Zararları !! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
40.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: vertigo_tr

peki şu an piyasada kanal tipi olmayan kulaklık şöyle güzel bass veren 50liraya kadar ne tavsiye edebilirsiniz??

philips sbc hp-200 bilgisayar kulaklığı shp-2000 diye de geçer
    1 hafta kullandım okula fealn giderken, her otobüse binişimde bütün dikkatler üzerimde , ondan bir daha dışarıda kullanmadım yoksa kimse bakmasa yine ölümüne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironblood19 -- 20 Ekim 2008; 23:27:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: azawarai

Arkadaşım beni dinlemedi son sesi verip geçici sağırlık yaşadı. Umarım düzelmiştir

bende yaklaşık 1.5 senedir işitme kaybı var
    doktara gideceğim
    sebebi büyük bilgisayar kulaklığı
    Bass lar son seste daha çok etkili diye dayıyordum son ses
    inşallah çözümü vardır ve çözüm kulaklıktan ses dinlememe! değildir

• Kulaklık kapalı ise zararlıdır yarı açık kulaklıklar daha az zararlıdır çok yüksek ses ile dinlemedikten sonra ve de yarı açık tipler kullanırsanız sorun olmaz.Üst frekansları çok olan kulaklıklar da rahatsız edici olabilir.Bu arada h500 nasıl?
  • lahmacun yerim geçer..
  • Dedikleriniz doğru olabilir arkadaşlar ancak ben 2 yıldır ep630 kullanıyorum çok nadir ağrı oluyor.
    Normal kulaklıklarda dışarıda kullanıyorsam sesi bastırmak için sonuna kadar açıyorum başka yürlü dinlenmiyor.
    Kulakiçi kulaklıkta ise en az 6-7 seviye daha indiriyorum(25 üzerinden) hem çok temiz müzik dinliyorum hem de dışarıyı dinlemiyorum.
    Aslına bakılacak olursa zarar varsa bu kulak içi ya da normal diye ayrılmaz sonuçta kulağının dibinde her halikarda olur.

Kulağın içindeki boşluk ağıza açılıyor o nedenle ağzı açmak kulaktaki basıncı azaltacaktır. Havanın basıncı kulak içinde düşeceğinden rahatlama olacaktır tahminimce bu kendini uzun vadede hissettirecektir
  • uzun sürede etkileri olur tavsiye yüzde 75 i aşmamak ses yüksekliği olarak bass seviyesi olarak da yüzde 60 ı aşmamak gerekli.Kapalı tip kullanmayın izalasyonlu kulaklıklar dış sesleri almazlar ama ses de vermezler ve sonuçta dinamik hoparlörler baskı uygular ve zarar verir.
  • herkes bana bişey olmadı diyor zaten kısa vadede olacak bişey değil bu,
  • quote:

Orjinalden alıntı: scary.

herkes bana bişey olmadı diyor zaten kısa vadede olacak bişey değil bu,

Bir bakıma doğru. Unutma bu sana bağlı. Mesela ben otobüste giderken (ikarusların sesini hayal edin) illa da dış ses gelmeyecek gibi bir iddiam yok. Sesleri net duyabileceğim kadar açıyorum. Zaten ses zarar verecek düzeyde olduğu zaman bunu anlıyorum. Ona göre ayar yapıyorum. Ipod touch ta 3/4 gibi düşünün. Otobüsten inince 1/2 ye düşürüyorum. 2,5 yıldır bir zararını görmedim. (she9500 ile başlayan macera).

(ipod touch ta ses sona doğru geldiğinde daha fazla artmaya başlıyor sayıların karesi --2-4-8-16-32-- gibi. O yüzden 3/4 gerçek sesin %60 ı gibi birşey)

Sonuç olarak; arkası kapalı tipte kulaklık almamaya çalışın hava akışı olmalı kulaklıkta. Son ses istiyorum abicim den vazgeçin ve slikonları temizlemeyi unutmayın. İçinden demir çıkıp kulak zarını delmiyorki sonuçta bir kulaklık bu sadece...

Çok konuştum ksuruma bakmayın

• ben de etymotic imi satıp koss veya grado alıcam. saglıktan onemlisi yok
  • Yasal olan 96 DS bundan fazla zarar kulak ici kulak dısı farkettigini sanmıorum
  • bugun MM50 modelini iphone 3g telefonum için aldım. bu kulak içi kulaklığı kullanım sürem sadece 1 saat sürdü. bi saat sonra gittim iade yaptım.
    onu kulağa oturtunca ne kadar kaliteli ses alırsan al imkanı yok ki zararı olmasın. direk kulak zarına baskı yapıyo. gittim iade ettim. açık kulaklık o zararı en aza indiriyo. hepsi zararlıdır ama açık kulaklık en az zararlı olanıdır bence.
    kulak içi kulaklık alacak arkadaşlar bir kez daha düşünsünler. SAĞLIK MI , sadece Biraz Daha Kaliteli Müzik dinlemek ÖNEMLİ?
  • Herkes yazmış kulak zarına baskı yapıyor diye.

Kulak zarının nerede olduğunu biliyor musunuz? CX300/MM50 veya herhangi bir single flange kulaklık ucu kullandığınızda zar ile arasında ~1 santimetre boşluk kalıyor. Nasıl kulak zarına baskı yapar bu anlamadım ki.

Kulak kanalına baskı yapıyor diyorsanız, bir küçük uçları kullanabilirsiniz. Veya o da küçük gelirse piyasada bir çok sünger uç satılmakta ve gayet rahatlar.

Takarken kulak içinizde baskı hissediyorsanız, ağzınızı açın.

Zararlarına gelirsek;

Earbud tipi ile karşılaştırırsam; earbud'da sesi daha çok açtığımız ve dışarıdan gelen seslerle birlikte iyice ses yükseldiğinden bence daha zararlı.

Yüksek seste ve uzun süreli dinlemelerde bir süreden sonra zarar verebilir. Özellikle uzun süreli dinlemelerde 2-3 saatte en az bir 15 dakika kadar kulaklık çıkarılıp kulak dinlendirilmeli. Ve kesinlikle ve kesinlikle yüksek sesle dinlenmemeli. Birşeyleri duymak için sesini açıyorsanız, daha ileri seviye bir kulaklık alın.

Bilinçli olduktan sonra bir problem yaratacağını düşünmüyorum.

Ha en sağlıklısı hoparlörden dinlemek veya dinlememek. Veya en azından evde kafaüstü kulaklık ile dinlemek..

Son olarak da bu konuyu uzun uzadıya bilimsel olarak tartışmıştık bir konuda. İsteyenler o konuyu inceleyebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 21 Eylül 2010; 19:35:46 >

• kulak zarına baskı yapıyo diyoruz da kulak zarına dokunuyo demiyoruz. baskı bir tek temas ederek olmaz. basınçsal olarak yapılan baskılara maruz kalıyo kulan içi kulak zarı ve hatta beyin.
    kulak içi kulaklık bence son derece zararlı. bu benim fikrim. tartışmıyorum zaten. kendi tecrübem.
    isteyen taksın kullansın.
  • Peki.

quote:

Orijinalden alıntı: forumcuabi

kulak zarına baskı yapıyo diyoruz da kulak zarına dokunuyo demiyoruz. baskı bir tek temas ederek olmaz. basınçsal olarak yapılan baskılara maruz kalıyo kulan içi kulak zarı ve hatta beyin.
    kulak içi kulaklık bence son derece zararlı. bu benim fikrim. tartışmıyorum zaten. kendi tecrübem.
  • evet zararlı olduğu aşikar ama kullanıyoruz işte
  • çok bilgi verici bir mesaj olmuş, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

evet zararlı olduğu aşikar ama kullanıyoruz işte

hangi zarar aşikar?
    müzik dinleyen gençler satanist oldu tarzı saçma sapan haberlerle bağdaştırmadın umarım
    kanal içi kulaklıklar dış sesleri kestiği için daha düşük seste müzik dinlemek yeterli gelir.kulak daha az gürültüye maruz kaldığı için daha sağlıklı
    hem kanal içi bahanesiyle kulağımı sık sık temizlemiş oluyorum.bu mu zararlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.

Peki.

quote:

Orijinalden alıntı: forumcuabi

kulak zarına baskı yapıyo diyoruz da kulak zarına dokunuyo demiyoruz. baskı bir tek temas ederek olmaz. basınçsal olarak yapılan baskılara maruz kalıyo kulan içi kulak zarı ve hatta beyin.

/>

östaki borusu ve doğru kulaklık herhangi bir baskıyı engelleyecektir kanaatimce.

• Yirmi yıldan fazla kulaklıkla müzik dinlemek en öncelikli hobim.. Müziği çok yüksek volümle de pek dinlemem; ancak çok sevdiğim parçalar olduğunda biraz volümü yükselterek dinliyorum.. Son 3-4 yıla kadar kulaklğın bana zarar verdiğini hiç hissetmemiştim fakat son yıllarda bu kulakiçi adaptörlü kulaklıklarla ne zaman iki saati aşkın müzik dinlesem kulağımda iç yangıları ve hafif sızlamalar başlıyordu.. Hatta geçen sene sürekli cx 500 kullanmaktan sol kulağımda sürekli hafif bir çınlama başlamıştı.. Bu çınlama için doktora gitmiştim; bir ay kadar müzik dinlemeden kulağımı dinlendirmemi ve 10 gün kadar kortizonlu kulak damlası tedavisi vermişti.. Tedavi sonucu kulağımda ki çınlama geçti.. Şimdi daha çok ear-bud tipi kulaklık kullanıyorum.. cx model in-ear tip kulaklkla müzik dinlesem de; fazla uzun süre dinlemiyorum (en çok bir saat) ve volümü normalin biraz altına ayarlıyorum..
    Aslında kulaklıktan çok yüksek volüm kulağa zararlı.. Onun için Avrupa ülkeleri için üretilen mp3 player'lar da ses kısıtlaması yapılıyor..
    Avrupa da satılan bir çok kaliteli marka mp3 player'lar da genellikle 2 x 3mW - 2 x 5mW civarı bir ses çıkış gücü var...

• Ameliyat oldum kulağımdan ama yinede dinliyorum yapıcak bişi yok
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.