Şimdi Ara

Kulağımda tıkanıklık hissi var. YARDIM !!! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
21.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam geçmiş olsun. Bak konuyu ne zaman açmışım bir de ondan 2 haftadan fazla öncesi var hala geçmedi. Son 2 haftadır da sürekli çınlama, arasırada bulantı ve baş dönmesi var hafif,tıkanıklık hissi devam ediyor. Cumartesi yine doktora gidiyorum bakalım nolcak

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • bende çınlama ve basınç var sadece..sendeki diğer etkiler başka bişeyin göstergesi olabilir gitsen iyi olur geçmiş olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Böyle açılan her konuya aynı şeyi yazıyorum özel hastaneye gidin devlet hastanesindeki doktorlar adam akıllı bakmıyorlar.Ve 2.kez aynı doktora gitmeyin.

adam akıllı bakmaktan kastın nedir çok merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ISymptom

quote:

Orijinalden alıntı: kuduzköpek

arkadaşlar konuyu sağlıklı yaşam bölümüne de açtım ama cevap gelmediği için şansımı burda denemek istedim.zira bu konuya takmış durumdayım

arkadaşlar bu ayın başı gibi sağ kulağımda uyuşma gibi birşey hissediyordum sonra tıkanıklık hissine dönüştü, ayın 8-9 u gibi doktora gittim.kulağımın içine falan baktı muayene etti, ne zarda bişey var ne kir var ne de başka bişey dedi. B vitamini ve damla verdi. lakin tıkanıklık hissi iki kulağımda da olmaya başladı,aynı doktora tekrar gittim ayın 20 si gibi,bu sefer hem kulak yolundan hem beyinden MR çekti o da temiz çıktı,önemli bir şey yok dedi "maksil sinüslerde mukozal kalınlaşma" falan kaldı aklımda.endişe etme dedi bir ilaç daha verdi, orta kulakta kan akışını hızlandırmak için (üzerinde meniere hastalığı tedavisi için yazıyor). 5-6 gündür bu ilacı ve kalan vitamini kullanıyorum ama hala değişme yok arkadaşlar iki kulağımda da tıkanıklık hissi devam ediyor. böyle bir durumda kalan var mı daha önce,lütfen yardım edin,çok moralimi bozuyor bu

Yaşı 50 yi geçmiş bir KBB ci bul orta kulak ve dış kulağına baksın ayrıca kulağını azcık kaşıdığında hemen beyaz pis kokulu sıvı geliyorsa %90 orta kulak iltihabıdır . Bir de doktora soyle sana majistral damla yazsın kulağının durumuna göre

bi de şu ayakkabılarını boyayıversin doktor de mi. orda emir eri zaten doktor. sen teşhisini koyduysan ilacını da alıver bi zahmet doktoru meşgul etme.

• İlk baş böyle deyince doktor tümör aramak için beyin ve kulak yolundan mr çektirdi temiz çıktı; başka doktor işitme testi ve burundan tomografi istedi,test temiz,tomografide de sinüzit çıktı,ilaç verdi sonuç yok;geçen gün kan tahlili yapıldı o da temiz;cumartesi de tavsiye edilen bir doktor var ona gidiyorum bakalım ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: kuduzköpek

İlk baş böyle deyince doktor tümör aramak için beyin ve kulak yolundan mr çektirdi temiz çıktı; başka doktor işitme testi ve burundan tomografi istedi,test temiz,tomografide de sinüzit çıktı,ilaç verdi sonuç yok;geçen gün kan tahlili yapıldı o da temiz;cumartesi de tavsiye edilen bir doktor var ona gidiyorum bakalım ne olacak

kulak çınlamasına çoğu zaman çözüm bulunamıyor zaten. çok umutlanma

• En azından bunu söyleseler de ben de alışmaya çalışsam. Bir de milletinki ya suya girince olmuş yada silah kullanınca, bende durup dururken başladı

• Vigilant kullanıcısına yanıt
    Hocam forum çöktüğü için son bilgilendirme yazınıza cevap yazamadım. Silah sonrası akustik travmaya bağlı kulak çınlaması yaşıyorum. İşitme testi yaptırdım ve kayıp çıkmadı. 2.gittiğim doktor ilk başta kalıcı olabilir dedi işitme testi sonucu vastarel ve betaserc kullanmayı bıraktırdı. Ve kulağın etkilenmiş büyük ihtimal geçer dedi. Tabi bu benim için bi umut olmadı. Bugün 25. Günüm ve çınlıyor. Mail yoluyla ulaştığım doktorlar ise kendine en az 6 hafta ayır dediler geçmesi için bazıları ise 6 ay hücrelerin yenilenmesi için bekleyeceğimiz süre dediler. İlaç kullanmayı bıraktım başka bir doktora görünüp devam etmem gerekiyor mu bilemiyorum. Kulağımda azda olsa halen bi basınç hissediyorum, moralim halen bozuk. Bekleyeceğiz. Ümit ediyorum geçsin benim, sizin ve tüm bu dertten muzdariplerin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsallah hocam. Beninki durduk yerde oldu, ne yüzme bilirim ne de yakın zamanda silah kullandım. Bende bugün gittim doktora,2 aydır başımdam geçenleri anlattım adama o da zaman dedi sizin dediğiniz gibi. Betaserc verdi,bir de iğne tek seferlik. 1 ay sonra tekra işitme testi yartıracak galiba, onda birşey çıkarsa tedavi de ona göre değişecek,bu test temizdi. Derdi veren Allah dermanını da verir inşallah hocam geçmiş olsun tekrar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim, sorunlsrımız zor ama katlanılmayacak kadar değil. Allah büyük dert vermesin. Saygılrımla.

• 1 yıldır bu hastalığı muzdarıbım
    Gitmediğim dr kalmadı hiç bir doktor bilmiyor. Tüm tahliller sonuç temiz çıkıyor bir şey yok diyor çare bulduğum sürekli sakız çiğneyin bol bol gülün.

• psikolojik

• quote:

Orijinalden alıntı: yşahin

1 yıldır bu hastalığı muzdarıbım
    Gitmediğim dr kalmadı hiç bir doktor bilmiyor. Tüm tahliller sonuç temiz çıkıyor bir şey yok diyor çare bulduğum sürekli sakız çiğneyin bol bol gülün.

Geçmiş olsun.
    Kulak çınlaması nedeni zor bulunan bazende imkansız olan bi semptom. Testlerle anlaşılması ve çıkması ne yazıkki mümkün değil. Psikolojik diye birşey olduğunu düşünmüyorum. Sadece psikolojik yıkımı getiriyor. Alışıyorum, alışıyorsunuz. Kafaya takmayın, sesleri göz ardı edin, geçmesini ümit edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SilasGrives

İnsallah hocam. Beninki durduk yerde oldu, ne yüzme bilirim ne de yakın zamanda silah kullandım. Bende bugün gittim doktora,2 aydır başımdam geçenleri anlattım adama o da zaman dedi sizin dediğiniz gibi. Betaserc verdi,bir de iğne tek seferlik. 1 ay sonra tekra işitme testi yartıracak galiba, onda birşey çıkarsa tedavi de ona göre değişecek,bu test temizdi. Derdi veren Allah dermanını da verir inşallah hocam geçmiş olsun tekrar
    Slm konuyu hortlattim ama aynı sikintıyi suan ben yasiyorum.Çinlama ugultu bir ay sonrada bir banyodan sonra durduk yere kulagimda dolgunluk hissi oluştu.2.5 ay oldu hala devam ediyor.2.5 yil gecmiş sizinki nasil oldu ne durumda bilgi verebilir misiniz Çok ince tiz sesllerde cok rahatsiz oluyorum.

• Dostum geç oldu kusura bakma. O kadar doktor gezdim, belki konuyu okuyunca görmüşsündür. En son gittiğim adam dedi ki "bu işin ne tam bi nedeni ne de tam bi çözümü var. Kafana takma" ve gerçekten geçti. Kafana takma dostum, ne kadar dinlersen o kadar duyarsın. Geçmiş olsun Allah şifa versin, geç cevap için tekrar özür dilerim

• Hocam merhabalar , benim sizin gibi değil de soğuk algınlığı ve sinüzitle beraber kulağımda bir dolgunluk ve tıkanıklık başladı 1 aydır devam ediyor. Bana da doktor en son bir defalık kortizonlu bir iğne vurdu ama kulaklarımı çok açmadı açıkçası. Bu tıkanıklık hissinden nasıl kurtulmuştunuz neyin faydası olmuştu ? ve kulaklarımda sanki çok yüksek sese maruz kalmışım da öyle duyuyormuşum gibi hissizlik var. Ama işitme testlerim ve timpanometri testlerim iyi geliyor. Bir de sanırım tıkanıklığa bağlı olarak sessiz ortamlarda kulaklarımda uğultu oluşmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nickimkalkti -- 13 Eylül 2018; 11:6:22 >
  • Bende 4 gün önce silah atışına gittim ondan sonra kulaklarımda dolgunluk hissi gibi bişey oldu . Kendiliğinden açılır dedim ama açılmadı . Yutkunuyorum esniyorum ama değişen bişey yok. Acaba kalıcımı bu durum dye korkuyorum

• plus007 kullanıcısına yanıt
    Hocam nedir son durum? Bende 20gun once atış yaptim kulakta doluluk hissi çınlama ve isitmemde azalma var. 4 doktor gezdim hemen olay sonrası kortizon tedavisi oldum 15gün. 15.ci günde tekrar odyometreye girdim kalın sesler esko haline gelmiş ama 4000hz frekansları ince sesleri iyi duyamıyorum. Başka bi doktora gittim alanında hayli ünlü ve bana bu saatten sonra eskisi gibi asla olmaz ama biz tıbbın tüm olanaklarını ( hiperbarik oksijen, timpanik steroid vn) kullanalım en azindan %10 bile iyileşme olsa kar diyo.acaba Zamanla düzelir mi? Sizin kulak ne alemde?

• Geçti hocam bi on gün sürdü ama . Geçmiş olsun . Atışta kulaklık takmak lazım artık

• plus007 kullanıcısına yanıt
    Valla bnm 1ay olucak kortizon ve bi dunya ilac kullandım yarin da kulağa steroid igne yapılacak çınlama devam basınç hissi biraz azaldı galiba gitti kulak

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.