Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

KTÜ nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
45
Cevap
3
Favori
32.275
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      274 Mesaj
      16 Temmuz 2011 11:28:15
      gemi inşaat mühendisliği sadece 3 üniversitede var bunlardan biride katü ve bu bölümünün çok iyi olduğunu duydum
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      27 Mayıs 2012 17:32:22
      ben ktü ye bu sen geldm .hazırlık okuyorum gerçi bitti sayılır.ktü hakkında çok fazla şey söyleniyor ben bir sene gözlemlediğim kadaryla şunu anladım arkadaş ortamın varsa sorun olmaz yani canın sıkılmaz bence bir şehirde olması gereken herşey var fakaz az.alışveriş merkezi olması gerekiyor sa 1-2 tane cafe olması gerekiyosa yine aynı hani numunelik koyulmuş gibi burda herşey .ben istanbuldan geldiğim için ilk zmanlar biraz zorlansamda zmanla mekanlarıöğreniyorsun gezilere katılıyorsun zaman geçiyor .ünivrsitenin teknik kısmına da gelince hocalar çok iyimiş fakülteler çok iyimiş eğitim felan yalnızca hazırlık fakültesini pek beğenmiyorlar ..yinede atıyorum şehir dışına çkma planı yapıyorsanız ve mühendislik seçeceksenz ktü yü düşünün derim sonuçta teknik üniversite 300 km uzakta da ailenden uzaksın 1000 km uzakta da ailenden uzaksın en azından teknik okul okumuş olursunuz .
      |
      |

• Onbaşı
      17 Mesaj
      27 Mayıs 2012 20:07:07
      quote:

Orijinalden alıntı: m@TR@x

ktüyü çok sevende var nefret edende nasıl bir üni dir gidilirmi bölümelr sosyal yaşam fln ?

ktü bir omü değil (mühendislik falan düşünmüyorsan tabi)
      |
      |

• Binbaşı
      1021 Mesaj
      14 Aralık 2012 00:31:53
      K.T.Ü. lektrik elektronik mühendisliği 1. sınıf öğreniciyim
      sizinle okul ve şehir hakkındaki izlenimlerimi aktarmaya çalışayım.
      Trabzon şehri ne yazıkki takımının ve okulunun çok gerisinde kalmış bir şehir.
      Şehirde sanayi tarım veya turizm yok şehrin en büyük gelir kaynağı kanaatimce K.T.Ü.
      okulda şu an için 55000 öğrenci olduğu söyleniyor tüm bölümlerin kontenjanları çok yüksek bunun en önemli sebebide
      sanırım son zamanlarda devlet ve hükümet politikası memleketin ekonomisi kötü şehirlerine fabrika yada yatırım yapmaktansa
      üniversite açmak olması bu nedenle K.T.Ü.'de çok fazla kontenjan konulmuş bu durumda okulun puanlarının düşük görünmesine
      sebeb oluyor bunu bir örnekle şöyle açıklayabilirim Çukurova Üniversitesi Elektrik Elekrtik Mühendisliğinin puanı K.T.Ü.'den yüksek
      ama durum şöyleki Çukurovanın kontenjanı 80 K.T.Ü'nün 120 K.T.Ü.'ye 80. sırada giren öğrencinin puanı Çukurovadan çok daha yüksek
      bu durum K.T.Ü.'nün puanının düşük olduğu bir çok üniversite için geçerli kısacası anlayacağınız K.T.Ü.'nün puanları sanıldığı gibi düşük değil
      şehrin ekonomisi çanlı tutulabilsin diye kontenjanları çok olmasından kaynaklanan bir durum.
      Şehir ve sosyal hayat konusunda pek birşey yazamıyorum ne yazıkki yok denecek kadar az bu da okunun sanırım tek eksi yönü
      okula ve eğitim kalitesine gelince benim bölümümüm müfredatı İ.T.Ü. ile aynı ben istanbulda çalışıyorum okul için başlarda işyerimden izin alamadım bende bu yüzden
      Yıldız Teknik üniversitesi gittim derslere girmek istedim ortaya ders müfredatı sorunu çıktı Yıldızın ders içeriği K.T.Ü.'ye göre daha hafif amacınız mühendis olmak sa
      puanına göre K.T.Ü. en iyi tercih ama amaç gezip tozmak eğlenmekse tavsiye etmem.
      Gelelim sanayiye yakın olmaya tabiki sanayi şehirlerinin avantajları var fakat kaç üniversite öğrencisi hem okuyup hem çalışıyor. sonuçta sizin ilk işinize girmenizi en çok staj yeriniz belirliyor.
      stajınızı güzel bir yerde yapmayı başarırsanız bu çok daha faydalı olacaktır.
      uzun lafın kısası donanımcı ağzı ile dersek fiyat performans için kesinlikle K.T.Ü. derim

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      27 Ocak 2013 00:59:36
      ktü de yüksek lisansta son dönemim. eğitimden son derece memnun oldum hocalar kaliteli insanlar ve arkadaşların dediği gibi prof diğer üniversitelere göre daha fazla.haliyle bu eğitim sizede yansıyor. sevip sevmeme de kişilikle alâkalı bi durum içinde nasılsan öyle yaşarsın..şimdiki hedef doktora..iyi geceler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1595 Mesaj
      27 Ocak 2013 01:44:48
      Bir Trabzon'lu ve şu anda İstanbul'da yaşayan, ve İstanbul'da bir üniversite okumuş birisi olarak diyorum ki, Yeminle ilk fırsatta pılımı pırtımı toplayıp bir daha dönmemek üzere Trabzon'a gideceğim.

Eğer çok uçan kaçan adamsan Trabzon seni tatmin etmez, canın sıkılır. Trabzon pek eğlenelim, biraz dağıtalım diyebileceğin bir mekan değil. Ama ben sakin adamım, ortama uyum sağlarım, kafa dinlemeyi severim, doğallığa hasretim dersen daha iyisi yok derim. O ikinci insan tipi benim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      777 Mesaj
      27 Ocak 2013 01:47:46
      Oyle tutucu ınsanların ıcınde okunur mu?
      Böğğğ.

• Onbaşı
      15 Mesaj
      12 Haziran 2013 15:48:02
      hepinize iyi günler
      beyler size bir sorum olucak ktü de tef(teknik eğitim fakültesi) varmı? Bilgilendirirseniz sevinirim.
      |
      |

YIKILMAK BU KADAR KOLAYKEN SANA TUTUNMAK TEK ÇAREM...
    • Yüzbaşı
      267 Mesaj
      12 Haziran 2013 18:21:17

tamda bu sıra yani gyte>sakarya>ktü. Not: Omü ktü den iyidir ayrıca şehir olarak da çok daha gelişmiş ve çok daha sosyaldir. Karadenizin en büyük avmleside samsundadır, şehir içi ulaşım ço iyidir
      |
      |
      TİC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      1 Mesaj
      24 Haziran 2013 13:49:56
      arkadaşlar yazılarınızı okudum ne yazıkki bazı arkadaşlara okul kalitesi ile eğlenceyi bir birine karıştırıyor.
      karadeniz teknik üniversitesi kesinlikle sakarya ve ondokuz mayız üniversitelerinin çok çok üzerinde bir okuldur
      ama ne yazık ki yapılan yorumlar şehre odaklanmış vaziyette sizlere sorum şu bu güne kadar yaşadığı şehirden
      dışarıda okuyup da orada iş bulup yerleşen öğrencilerin yüzdesi nedir?(istanbul'u bunun dışında tutmak lazım)
      bence %1 i geçmez yine sorum şu madem ktü den bahsediyoruz trabzon şehrini ele alalım bu şehirde öğrencilerin
      gecireceği zaman yaklaşık 32-36 aylık bir zaman dilimi koca ömürde 31-36 ay geri kalan zamanda şehre gelmek
      ve orada yaşamak zorunda değilsiniz arkadaşlar saçma sapan şehir efsanelerine bakıp da kaliteli okulları lekelemeyin
      ve bir çok kişinin yanlış yönlendirilmesine vesile olmayın aynı durum fırat üniversitesi içinde geçerli çok değerli bir okul
      olmasına rağmen sırf bulunduğu şehir yüzünden hak ettiği değeri alamayan bir okul ondokuz mayıs ve sakaryanın ktü den
      iyi olduğunu düşünen arkadaşlar durmasın hemen yazsın bu okulları ama okul bittikten sonra aynı işe başvuru yaptıklarında
      ktü mezununun kendilerinin önünde yer aldığını görürlerse üzülmesinler sonra
      not yukarıda ki yorum teknik bölümler içindir işletme hukuk tıp vs bölümler hakkında yorum yapamam bilgi sahibi değilim.
      |
      |

• Onbaşı
      36 Mesaj
      20 Temmuz 2013 12:17:37
      Arkadaskar iö de hazirlik yokmus galiba.Bu erasmusa engelmi.Yoksa kendi imkanimla yeterli duzeye getirmis bulundugum ingilizcem erasmusa gitme hakkmi kazandirtacakmi

|
      |

• Yüzbaşı
      777 Mesaj
      01 Ağustos 2013 22:21:22
      quote:

Orijinalden alıntı: Déαđ

Böğğğ.

Lysden rezil bir net yaptim ve oylesine yazdim geldi. Buyuk konusmayacaksin iste.

• Yarbay
      3882 Mesaj
      22 Ekim 2013 00:12:02
      kampus olarak cok iyi olsada biraz sıkıcı sehir bulundum bi sure samsunluyuz biz ve samsun omu tercih etmek daha mantıklı bence ktu yerine..
      |
      |

2015 Volvo V40 D2 R-Design §

2017 Volkswagen Arteon 1.5 TSİ
    • Yarbay
      4129 Mesaj
      19 Mayıs 2015 18:19:32
      Bir şey sorayım bende KTÜ İnşaatın ikinci öğretimi var mı.?
      |
      |

• Yarbay
      4129 Mesaj
      20 Mayıs 2015 19:01:37
      Hiç yok mu okuyan veya bilgisi olan.?
      |
      |

• Binbaşı
      1021 Mesaj
      21 Mayıs 2015 14:11:18
      maalesef inşaatın ikinci öğretimi kapandı sadece gündüz öğretim
      |
      |

• Yüzbaşı
      777 Mesaj
      07 Haziran 2015 00:10:45
      quote:

quote:

Böğğğ.

Lysden rezil bir net yaptim ve oylesine yazdim geldi. Buyuk konusmayacaksin iste.

Ah ah yatay geçişle kurtuldum bu cehennemden.

• Çavuş
      45 Mesaj
      07 Haziran 2015 01:38:01
      Hocam nesi var ktünün ben anlayamiyorum birisi cok iyi birisi cok kötü diyor.çözemedim açikcasi

• Binbaşı
      1016 Mesaj
      07 Haziran 2015 10:35:03

hangi bölümdün? ve ek olarak ben de ktüde okuyorum bahsettiğin kadar kötü değil hatta kötü değil. gelecek öğrencileri de korkutma hocam. şehir öyle kötü bir şehir değil biraz da samsundan gelmemle kaynaklanıyor olabilir. şehirler benziyor her ne kadar samsun çok daha büyük olsa da. sosyal konular biraz kısıtlı. öğrenciye geçirme merakı var esnaflarda. dönerin memleketi samsunda 5 liraya yediğinizin daha kötüsünü burada 10 liraya yersiniz. hazırlık okuduğum için ilk yılımda kampüsün çok içinde değildim sadece giriş kısmındaydım ve seneye de kampüs dışında olacağım. o yüzden kampüs ve fakülteler hakkında bilgi veremem. ama müthiş bir yeşillik var. deniz de hemen önünüzde.
      |
      |
      Déαđ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      777 Mesaj
      10 Haziran 2015 23:46:27
      quote:

Orijinalden alıntı: Caardozo96

Hocam nesi var ktünün ben anlayamiyorum birisi cok iyi birisi cok kötü diyor.çözemedim açikcasi

Beklentilerle ve geldiğiniz şehirle alakalı. Ben Trabzon'un esnafını, iklimini, insanını vs. beğenmedim. Ayrıca küçük bir şehir ve pahalı, sosyal yönden zayıf, konum olarak çok sıkıntılı, hukuk fakültesi yeni ve kadrosu zayıf olduğu için yatay geçiş yaptım. Tek artısı doğası.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
web tasarım,web design
SEO
nice türkiye
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.