Şimdi Ara

Kral N-01 S Saçma Tüfek Nasıldır Sağlam mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , başlıkta yazdığım tüfek modeli olan kral n 01 s modeli sizce nasıldır ? Avcılık yapmayacağım daha zaten amatörüm şimdilik hobi olarak karşıma hedef koyacağım atış yapacağım yani.

Fiyatı 170 lira , benim için sağlamlık uzun ömürlülük önemli , bu tüfekte bunlar var mı ? Yani arkadaşlar bu tüfek sağlammı ? Uzun ömürlümü ? 20-30 atış yaptıktan sonra arıza çıkarır mı ? Veya sizin bildiğiniz daha iyi olan maksimum 180 tl olan modelleri önerebilirsiniz.

Veya crosman c11 diye tabanca var karbondioksit tüplü airsoft. Yoksa bunu mu almalıyım ? Sizce hangisi daha iyi sağlamlık olarak ve atış keyfi olarak. Crosman c11 mi yoksa tüfek mi ? Bana göre tüfek daha uzun daha büyük olduğu için daha iyi geliyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle havalı tüfekle av yapmak kanunen yasaktır. O fiyat skalasında hatsan striker edge i tercih edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoltAction

Öncelikle havalı tüfekle av yapmak kanunen yasaktır. O fiyat skalasında hatsan striker edge i tercih edebilirsiniz.

Evet hocam aynen öyle av yapmayacağım , dediğim gibi hobi keyif için hedef vuracam. Öneriniz için çok teşekkür ederim hocam resmi bile kaliteli geldi bana çok güzelmiş çok saolun kral a göre pahalı ama kaliteliye benziyor.

• Dostum İstanbul mercan yokuşunda ve bazı internet sitelerinde 180TL. Biraz araştırırsan kesene uyan fiyatta bulursun.

• Sehrindeki bayilere git bak bizim burada striker edgei 140-150 tlye veriyorlar. Kralada bulasma derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S,W,A,T -- 17 Şubat 2017; 9:15:55 >
  • quote:

Dostum İstanbul mercan yokuşunda ve bazı internet sitelerinde 180TL. Biraz araştırırsan kesene uyan fiyatta bulursun.

Evet hocam o fiyatta var internette buldum avfoni.com da , peki hocam bir şey sormak istiyorum bide bu tüfeklerde sıfırlama olayı nedir ? Ne oluyor ? Bi videoda denk geldi tüfeği yeni almış hemen sıfırlama ayarını yaptım dedi. Yani nasıl yapılıyor hocam bu ve ne demek.

• Ben kral n01 s 4.5mm kullanıyorum ve gayet menunum hem daha hafif hemde rahat kullanışı var hobi olarak alacaksan 4.5 mm al çünkü 120 - 200 tl arası olan tüfekler 4.5mm 800fps 5.5mm 600 fps namnu çıkışı var kral n01 s de dipçiği koluna dayadığın kısım yumuşak acıtmıyor ben şimdi 3-9x40 dürbün sipariş vereceğim hem avlanmak hemde eğlencesine atış yapmak için bence alacaksan 4.5mm olanını al derim

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLaz0808

Ben kral n01 s 4.5mm kullanıyorum ve gayet menunum hem daha hafif hemde rahat kullanışı var hobi olarak alacaksan 4.5 mm al çünkü 120 - 200 tl arası olan tüfekler 4.5mm 800fps 5.5mm 600 fps namnu çıkışı var kral n01 s de dipçiği koluna dayadığın kısım yumuşak acıtmıyor ben şimdi 3-9x40 dürbün sipariş vereceğim hem avlanmak hemde eğlencesine atış yapmak için bence alacaksan 4.5mm olanını al derim

Havalı Tüfek ile av yapmak kanunen yasaktır ve cezası vardır.

• BoltAction kullanıcısına yanıt
    Şey Senin bir tüfek için bir önerin varmı aliexpressde 3-9x40 dürbün buldum 70 tl param sadece ona yetiyo almalımıyım sence işimi görür mü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLaz0808

Şey Senin bir tüfek için bir önerin varmı aliexpressde 3-9x40 dürbün buldum 70 tl param sadece ona yetiyo almalımıyım sence işimi görür mü ?

Bu hobiye başlarken araştırmadan, hobide tecrübeli mercilere danışmadan, sadece estetiğine bakılarak tüfek almak ilk yapılan hatadır. Neyse siz almışsınız tüfeğinizi hayırlı olsun Allah kazasız belasız, kırımzız kullanmak nasip etsin. Öncelikle daha öncede belirttiğim gibi havalı tüfekle av yapmak yasaktır. Bunu bir kez daha yazmak istedim. İkinci olarak yurtdışından alacağınız her dürbünün gümrüğe takılma riski vardır. Belirttiğiniz dürbün fazla bir meblağ olmadığı için bu riske girilebilir. Bundan önce, yaylı tüfekler genelde dürbün düşmanı oldukları için alacağınız dürbüne zarar verebilir. Bunun önüne geçmek için bir dampa ayak edinin veya lastik sarma yöntemini araştırın. Tüfeğiniz 4.5mm olduğu için ayrıcada iyi bir namluya sahip olmadığından dolayı zaten 70-80 metre üzerinde pek isabet kaydedemessiniz. Baktığınız dürbünde bu mesafeler için yeterlidir. Beklentinizi çok yüksek tutmadan keyfini çıkararak kulanın, kendinizi geliştirerek ileride daha iyi ve daha kuvvetli bir tüfeğe geçiş yapıp iyi bir dürbün alırsınız. Bu ilerideki seçiminizi muhakak 5.5mm den yana kullanın.

• quote:

Dostum İstanbul mercan yokuşunda ve bazı internet sitelerinde 180TL. Biraz araştırırsan kesene uyan fiyatta bulursun.

Ben zaten alsam 5.5 mm alırdım ama bilmiyodum o zaman 4.5mm ile 5.5mm farkını cevabın için teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.