Şimdi Ara

Kral Katili Serisi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
837
Cevap
16
Favori
25.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kral katili serisinin bu kadar ilgi görmeye başlaması çok sevindirici...benim de zaten fantastik kitap tavsiyelerinde tek tavsiye ettiğim kitap buydu...
    Mutlaka okunmalı arkadaşlar sevebilir ya da sevmeyebilirsiniz(ki çok düşük bir ihtimal) okuduktan sonra pişman olmayacaksınız, çevirisinin de çok iyi olmasıyla beraber kitabın müthiş bir anlatım dili ve edebi değeri var, bu da okurken çok büyük bir keyif veriyor...gerçi kitabı okuyupta beğenmeyene pek rastlamadım zaten ben!...

Bu arada 3. kitap "The Doors of Stone" u merakla bekliyoruz...
  • okumaya yeni başladım hadi bakalım
  • kitabı kıştan beridir almayı düşünüyodum ama korkuyordum açıkçası bu kadar paraya değmezse ya diye hatta birkaç kez idefix'teki gibi kampanyaya denk gelip almamıştım. Baktım şimdi forumda herkes övüyor beğenmedim diyen yok hazır kampanya da varken sipariş ettim hemen. Bir de bu sene ygs lys var benim sınava kadar kitaplar dursun mu yoksa okullara kadar 1800küsür sayfayı devireyim mi sizce? :D
  • kitabı kıştan beridir almayı düşünüyodum ama korkuyordum açıkçası bu kadar paraya değmezse ya diye hatta birkaç kez idefix'teki gibi kampanyaya denk gelip almamıştım. Baktım şimdi forumda herkes övüyor beğenmedim diyen yok hazır kampanya da varken sipariş ettim hemen. Bir de bu sene ygs lys var benim sınava kadar kitaplar dursun mu yoksa okullara kadar 1800küsür sayfayı devireyim mi sizce? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:.cagatay.:.

kitabı kıştan beridir almayı düşünüyodum ama korkuyordum açıkçası bu kadar paraya değmezse ya diye hatta birkaç kez idefix'teki gibi kampanyaya denk gelip almamıştım. Baktım şimdi forumda herkes övüyor beğenmedim diyen yok hazır kampanya da varken sipariş ettim hemen. Bir de bu sene ygs lys var benim sınava kadar kitaplar dursun mu yoksa okullara kadar 1800küsür sayfayı devireyim mi sizce? :D

Okuduğunu anlama kabiliyetinin gelişmesi için günde 1 saatte olsa kitap okusan sınavda çok faydasını görürsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

quote:

kitabı kıştan beridir almayı düşünüyodum ama korkuyordum açıkçası bu kadar paraya değmezse ya diye hatta birkaç kez idefix'teki gibi kampanyaya denk gelip almamıştım. Baktım şimdi forumda herkes övüyor beğenmedim diyen yok hazır kampanya da varken sipariş ettim hemen. Bir de bu sene ygs lys var benim sınava kadar kitaplar dursun mu yoksa okullara kadar 1800küsür sayfayı devireyim mi sizce? :D

Okuduğunu anlama kabiliyetinin gelişmesi için günde 1 saatte olsa kitap okusan sınavda çok faydasını görürsün.

yok hocam dershane okul derken fazla vakit bulamam gibi geliyor ama boş vaktim oldukça okumaya çalışırım. Zaten seti almamda her konuda Kral Katili seti yazman çok etkili oldu

• kvotheyi aslında çok da sevmedim. Kitapta özellikle bitkilerle ilgili bilgiler vermesi olumlu. Bunun yanında insanların olayları nasıl abarttığı mesajını vermesi de güzel. Ama kvothe bizim küçük emrahın harry poter versiyonu gibi geldi bana :) Acıklı olaylara çok yer vermiş. Sanki her kötü olay kvothe yi buluyor gibi. Bu durum bana göre kurguyu bozmuş. Olmasaydı 5 üzerinden 5 derdim. Ama olduğu için 5 üzerinden 3 derim. Mesela bu açıdan taht oyunları serisi (game of thrones) kesinlikle okunması gerekn kitap diye düşünüyorum. Yüzüklerin efendisi tarzı kitap ama kitabı okuduğunda her ne kadar fantastik olsa da sanki olay yaşanmış hissini uyandırıyor sende. Bu nedenle bence yüzüklerin efendisi serisinden çok çok daha iyi. Martin hakikatten hakkını veriyor. Öyleki kahramanlarına acımıyor. Tam kitabın esas oğlanı bu diyorsun hoppp öldürülüyor :) Bundan dolayı da sürükleyicilik bitmiyor. Seriyi de nerde bitireceğini iyi biliyor. Sabırsızlıkla 4. kitabı ve 3. sezon dizisini bekliyorum.

Bu arada kvotheyi de okuyacağım. 3. kitabını ( kralkatili güncesi 3) her ne kadar vasatın biraz üstü görsem de ilk ikisini okudğum için 3. nü de okuyacağım.

Son olarak da açlık oyunlarını da okumanızı tavsiye ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

quote:

yok hocam dershane okul derken fazla vakit bulamam gibi geliyor ama boş vaktim oldukça okumaya çalışırım. Zaten seti almamda her konuda Kral Katili seti yazman çok etkili oldu

Bulursun bulursun Aynı durumdayım seninle.

• varmı benzer kitaplar
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CHEMIST_

kvotheyi aslında çok da sevmedim. Kitapta özellikle bitkilerle ilgili bilgiler vermesi olumlu. Bunun yanında insanların olayları nasıl abarttığı mesajını vermesi de güzel. Ama kvothe bizim küçük emrahın harry poter versiyonu gibi geldi bana :) Acıklı olaylara çok yer vermiş. Sanki her kötü olay kvothe yi buluyor gibi. Bu durum bana göre kurguyu bozmuş. Olmasaydı 5 üzerinden 5 derdim. Ama olduğu için 5 üzerinden 3 derim. Mesela bu açıdan taht oyunları serisi (game of thrones) kesinlikle okunması gerekn kitap diye düşünüyorum. Yüzüklerin efendisi tarzı kitap ama kitabı okuduğunda her ne kadar fantastik olsa da sanki olay yaşanmış hissini uyandırıyor sende. Bu nedenle bence yüzüklerin efendisi serisinden çok çok daha iyi. Martin hakikatten hakkını veriyor. Öyleki kahramanlarına acımıyor. Tam kitabın esas oğlanı bu diyorsun hoppp öldürülüyor :) Bundan dolayı da sürükleyicilik bitmiyor. Seriyi de nerde bitireceğini iyi biliyor. Sabırsızlıkla 4. kitabı ve 3. sezon dizisini bekliyorum.

Bu arada kvotheyi de okuyacağım. 3. kitabını ( kralkatili güncesi 3) her ne kadar vasatın biraz üstü görsem de ilk ikisini okudğum için 3. nü de okuyacağım.

Son olarak da açlık oyunlarını da okumanızı tavsiye ederim.

Hocam evet acıklı olaylara bolca yer verilmiş.Zaten kitabın konusu bu yüzlerce öyküye konu olmuş efsanevi Kvothe'nin aslında ne kadar çaresiz bir yaşam sürüp o kendi eliyle oluşturduğu efsanelerin arka planındaki gerçek öyküler.Unutmayın pek çok fantastik romanda olduğu gibi kahramanımız çok güçlü,çok cesur,mükemmel şeyler yapmış,savaşçı ya da soylu yakını olan biri değil.O günümüzdeki "roman" vatandaşlarına epeyce benzeyen gezgin bir kumpanyaya mensup küçük bir müzisyen 14 yaşından itibaren alıp hikayeyle beraber büyüttüğümüz hayatın pek çok kötü yönünü görmüş küçük ve zeki bir çocuk.Kurgu konusundaysa size katılmıyorum romanın kurgusu gerçekten çok iyi.Bu bir kahramanlık öyküsü değil özetle.
    Mesajda can sıkacak bir bilgi verilmemiştir korkmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 3 Eylül 2012; 22:01:01 >

• 3. Kitabi ciktimi?

• ulan varya Zaman Çarkını da kafama siz soktunuz , okuyorum ilk kitap bitti , şimdi 2.yi sipariş edicektim elim gitmedi , gittim İdefix ten KKG setini aldım.
  • ulan varya Zaman Çarkını da kafama siz soktunuz , okuyorum ilk kitap bitti , şimdi 2.yi sipariş edicektim elim gitmedi , gittim İdefix ten KKG setini aldım.
  • ulan varya Zaman Çarkını da siz dediniz diye aldım , hayran kaldım kitaba . Şimdi 2. kitabını sipariş edicektim , elim gitmedi , idefixten KKG setini sipariş ettim ama kötü olabileceğini kesinlikle düşünmüyorum , size güveniyorum

• ulan varya , Zaman Çarkını da siz söylediniz , hayran kaldım . şimdi 2. kitabı sipariş ediyordum ki elim gitmedi bu kadar baskının üzerine verdim siparişi idefixten , hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

ulan varya Zaman Çarkını da kafama siz soktunuz , okuyorum ilk kitap bitti , şimdi 2.yi sipariş edicektim elim gitmedi , gittim İdefix ten KKG setini aldım.

KKG candir oku yorumlarini bekliyorum

@ Senātus malesef cikmadi ama adi belli iste.

• mesajların yerleri kaymış , çok gitmişler , neyse sağol Sentez reis
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

ulan varya , Zaman Çarkını da siz söylediniz , hayran kaldım . şimdi 2. kitabı sipariş ediyordum ki elim gitmedi bu kadar baskının üzerine verdim siparişi idefixten , hayırlı olsun

İyi yapmışsın. İndirimdeyken almak lazım.

• 3. Cıktı Mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Recep Kalenderoglu

3. Cıktı Mı?

Henüz çıkmadı.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.