Şimdi Ara

KPSS ve diğer detaylar... ? :)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    *bu sne üni. öğrencisiyiz kayda gitcez ama şu sorular kafamı çok karıştırıyor...
    *yorum yapan , yardım eden herkese hangi soru olursa olsun teşekkür ederim...
    *bunu da belirteyim iktisat okuyacagım ordu üni. (2010-2011)

1-bankacılık diye bir dal yok en çok hangi bölümün içinde değerlendirilir ? (size göre tabi)
    2-bir iktisat mezunundan bankacı olabilir mi ?
    3-genel anlamda özetlersek iktisatın çalışma faliyetleri nelerdir ?
    (hangi meslek dallarında , nerelerde ... )
    4-kpss nasıl olacak gerçekten zor mu (lisans) ?
    5-kpss olmadan herhangi bi yerde çalışmak imkansızmıdır?
    değilse misal nereler : ... ?
    6-benim gireceğim kpss lisans diye mi geciyor üni. sonrası ?
    7-bn su senede lise düzeyi (ortaöğretim) kpss ye gireceğim 26 eylül de mecbur ordudan geleceğiz
    *ordu da girme imkanımız yok mudur ? bi adres değişikliği yapamazmıyız sizce?
    *diyelim kazandım tabi iyş. :D sonra ne olacak ? yani 4 sene hem çalışıp hem okuyabilir miyiz?
    Çalışırsak Devlet: üniversitenin olduğu bölgede mi iş veriyor?
    *hadi diyelim oda oldu 4. sene sonunda sonuçta üni. bitirmiş olacaz daha üst bir yere girmek için (çnkü malüm bu çaycı,odacı,temizlikçi fln mış... (meslekler yanlıs anlasılmasın)) yine mi kpss lisans a girmek şart ?
    *girmessek lisans kpss ye 4 sene sonunda (üni. mezun olursak) maaş da bir artış olur demi ?
    *kpss siz rütbede bir artış olur mu peki yine tabi mezun olursak? (ne biliyim çaycılıktan mesela düz memurluğa fln) ?
    8-kpss şart diorlar bn mesela bi devlet değilde özel bi bnkada çalışacagım dielim ing bank onda da mı kpss şart ?
    9-anladığım kadarıyla tüm DEVLET işleri için kpss şart mı ?

SAYGILAR...

• şimdi kafanı karıştırma kpss ile. zamanı gelince yeterince karışacak zaten. ama şunu söylemek gerek, özellikle bazı derslere daha fazla konsantre olmalısın. mikro ve makro iktisat, anayasa huk. idare huk. (aslında tüm hukuk dersleri) türk vergi sist. kamu maliyesi. genel muhasebe gibi dersler üniversiteden sonra hayatının temel taşları olacaklardır. bu derslere gerçekten çalış ve çok çok iyi anla. emin ol ki senin bir gün işine yarayacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muribbi

şimdi kafanı karıştırma kpss ile. zamanı gelince yeterince karışacak zaten. ama şunu söylemek gerek, özellikle bazı derslere daha fazla konsantre olmalısın. mikro ve makro iktisat, anayasa huk. idare huk. (aslında tüm hukuk dersleri) türk vergi sist. kamu maliyesi. genel muhasebe gibi dersler üniversiteden sonra hayatının temel taşları olacaklardır. bu derslere gerçekten çalış ve çok çok iyi anla. emin ol ki senin bir gün işine yarayacaklar.

şöle ufaktan bi yorum yapsaydık keşke :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalpazan13

1-bankacılık diye bir dal yok en çok hangi bölümün içinde değerlendirilir ? (size göre tabi)
    7-bn su senede lise düzeyi (ortaöğretim) kpss ye gireceğim 26 eylül de mecbur ordudan geleceğiz
    *diyelim kazandım tabi iyş. :D sonra ne olacak ? yani 4 sene hem çalışıp hem okuyabilir miyiz?
    *hadi diyelim oda oldu 4. sene sonunda sonuçta üni. bitirmiş olacaz daha üst bir yere girmek için (çnkü malüm bu çaycı,odacı,temizlikçi fln mış... (meslekler yanlıs anlasılmasın)) yine mi kpss lisans a girmek şart ?
    *girmessek lisans kpss ye 4 sene sonunda (üni. mezun olursak) maaş da bir artış olur demi ?
    *kpss siz rütbede bir artış olur mu peki yine tabi mezun olursak? (ne biliyim çaycılıktan mesela düz memurluğa fln) ?
    8-kpss şart diorlar bn mesela bi devlet değilde özel bi bnkada çalışacagım dielim ing bank onda da mı kpss şart ?

SAYGILAR...

1- ...
    2- Olabilir.
    3- Forumu araştır.
    4- BU SANA GÖRE DEĞİŞİR.
    5- Devlet için şart.
    6- Üniversite bitiriyorsunuz ! LÜTFEN !
    7-
    Devlet Personel Müd. bu forumda olmadığından bu soruları kimse yanıtlayamaz.
    ..
    8- Abuk bir soru
    9- Devlet işi için KPSS şart..

Ama çok zorlamayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

Orijinalden alıntı: Kalpazan13

SAYGILAR...

1- ...
    2- Olabilir.
    3- Forumu araştır.
    4- BU SANA GÖRE DEĞİŞİR.
    5- Devlet için şart.
    6- Üniversite bitiriyorsunuz ! LÜTFEN !
    7-
    Devlet Personel Müd. bu forumda olmadığından bu soruları kimse yanıtlayamaz.
    ..
    8- Abuk bir soru
    9- Devlet işi için KPSS şart..

Ama çok zorlamayın

saol un

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.