Şimdi Ara

Kotlin / Android Studio Layout Sekmesi (Tasarım Sayfası) Görünmüyor Sorunu Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
2
Favori
855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, bir süredir Kotlin öğrenmeye çalışıyorum hatta öğrenmek ne kelime resmen cebelleşiyorum. Yaşadığım bir sorunun üstesinden nihayet geldim fakat hiçbir yerden çözüm alamadım kendi tekniklerimle çözdüm sizinle paylaşacağım umarım işinize yarar:

Kotlin öğrenirken Layout (uygulamanızın tasarımını yaptığınız sayfa) res dizininde görünmeyebiliyor. Bunun sebebi ise projeyi oluştururken proje formatını "Empty Activity" seçmemiz. Çoğu videoda hatta benim gördüğüm tüm videolarda video sahibi Empty Activity seçiyor ve paşa paşa tasarım sayfasından tasarımı yapıyor ama biz aynısını yaparsak Empty Activity seçersek tasarı sayfası görünmüyor. Nedeni ise çok basit: sürüm farklılığı. Videolar genelde eski tarihli bu yüzden sürümlerde farklılıklar oluşuyor.

Çözüm: Empty Activity yerine Empty Views Activity seçiyoruz bu şekilde eski sürümün Empty Activity'sini açmış oluyoruz. Tasarım sayfanıza kavuşabilirsiniz artık.

• hocam sırf size teşekkür edebilmek için yıllardır girmediğim şifresini bilmediğim hesabı kurtardım. TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH RAZI OLSUN.

• teşekkürler hocam

• Hayır duası aldın hocam teşekkür ederim. Kafayı yemeye az kalmıştı  

• hocam bende sizin yazınıza tesekkur etmek ıcın actım hesabı :D cok saol bizi buyuk ugraslardan kurtardın az kalsın kotlin macerami baslamadan bitiriyordum :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.