Şimdi Ara

Kosgeb Kursları Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
7.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Türkiye Cumhuriyeti küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı ilk satırdanda anlaşılacağı üzere bir devlet kurumu olan kosgeb, iş kurmak isteyen, işini büyütmek isteyen vatandaşlarımızı hibe ve uzun vadeli kredi desteği ile artık kendi işinizin patronu olacaksınız.

Kosgeb Kursları Nedir?
    Sistemin işleyişi kosgeb girişimcilik sertifiksı alarak başlıyor. Türkkiyenin her yerinde belirli periyodlarda açılan kosgeb kurslarına 18 yaş ve üzer kadın, erkek ve engelli kardeşlerimiz başvurabilir.

Kosgeb Kursları Nerede Yapılıyor?
    Genellikle İşkur, Halk Eğitim Merkezi gibi kurumlarda gerçekleşmesine karşın belediyelerin ücretsiz sağladığı meslek edindirme kurslarındada mevcuttur. Örnek İstanbul için ismek kursları, bursa için busmek kursları verdiği ücretsiz eğitimler arasında kosgeb girişimcilik branşı mevcuttur.

Yeni Açılacak Kosgeb Kursları
    Standart bir kurs ve eğitim takvimi yoktur değerli arkadaşlar, gelen istek ve taleplere göre hayata geçen kosgeb kursları 20 - 30 kişilik gruplarla eğitim veriliyor.

Kosgeb Hibe ve Kredi Desteği
    İşin en önemli kısmına geldik sanırım. Kosgeb eğitimlerinde verilen kobi ve girşimcilik eğitimleri sonunda sizden kurmak istediğiniz iş ile ilgili proje sunmanız isteniyor.

Örnek:
    Ben web tasarım firması yada ajansı kurmak istiyorum diyelim. Eğitimi bitirdim verilen proje formuna iş ünvavnını belirttikten sonra iş için gerekli ekipmanları belirtiyorum işte 5 bilgisayar, gerekli proğramlar, masa koltuk, dolap vs bunları belirtirken aynı zamanda tahmini masrafıda belirtiyorum.

Dükkan kirası, ıvır zıvır derken ben 30 bin TL masraf çıkarmış olayım. Kadın ve engelli vatandaşlarımız için bu 30 bin TL'nin %70'i hibe %30'u ise 2 yılda ödenmek üzere kredi olarak verilmektedir.

Not: Kosgeb hibe ve kredi desteği sizin işinizi kurarken yaptığınız harcamaları karşılar. Yeni sen projede belirttiğin işi kurup faturalları hazırlayıp, buyur kosgeb deyip sunacaksın ödeme bu şekilde yapılıyor.

Kaynak:http://www.kosgebkurslari.com

• Adana Kosgeb Hizmet Merkezi Müdürlüğü Adana İşkur tarafından yüreğir ilçesinde gerçekleştirilecek olan kosgeb girişimcilik kursu için 625 kişi yararlandırılacaktır. 9 Eylül 2013 tarihinde başlayacak olan eğitimlerden yararlanmak isteyen bireyler aşağıda verilen telefon numarasından bilgi ve kayıt detaylarına ulaşabilirler.

Eğitim Yeri: Yüreğir Türkiye İş Kurumu
    Başlangıç Tarihi: 09.09.2013
    Bitiş Tarihi: 28.12.2013

Bilgi ve kayıt
    Adres:Seyhan mahallesi karataş bulvarı no:4 Yüreğir
    Telefon:0322 321 15 95 – 0322 324 00 17
  • Kosgeb Zonguldak ve Batı karadeniz kalkınma ajansı tarafından düzenlenecek olan zonguldak kosgeb girişimcilik kursları 2 eylül 2013 tarihinde başlayacaktır. 60 Kişi için hizmet verecek olan eğitimler zonguldak merkezde yapılacaktır detaylar aşağıdadır.

Eğitim Yeri
    Zonguldak ve Batı karadeniz kalkınma ajansı
    Başlangıç Tarihi: 02.09.2013
    Bitiş Tarihi: 19.09.2013

Bilgi ve kayıt
    Adres:Güney mahallesi zonguldak yolu caddesi no:36 Kozlu/ZONGULDAK
    Telefon:0372 257 74 70
  • Kosgeb sıfırdan başlayan bir girişimciye destek vermiyor değil mi ?

Yani cebinde 30 bin tl ile gireceksin dükkanı,eşyaları vs. ayarlayacaksın daha sonra faturaları gösterip geri ödeme alabiliyoruz sanırım.

Peki direk en başta alma gibi imkanımız yok mu ? Mağazalarla fatura anlaşması yaparak vs..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokkhan_gk

Kosgeb sıfırdan başlayan bir girişimciye destek vermiyor değil mi ?

Yani cebinde 30 bin tl ile gireceksin dükkanı,eşyaları vs. ayarlayacaksın daha sonra faturaları gösterip geri ödeme alabiliyoruz sanırım.

Peki direk en başta alma gibi imkanımız yok mu ? Mağazalarla fatura anlaşması yaparak vs..

Evet en önemli nokta burası, arkadaşımızında belirttiği gibi öncelikle siz gerekli masrafları yaparak, yaptığınız mafrafların faturası ile kosgeb'den karşılığını alıyorsunuz.

Sakın olaki sıfır, sermaye ile bu işlere girişmeyiniz.
  • Kosgeb İstanbul Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri
    İsmek kursları ile sizlere 250 farklı branşta ücretsiz eğitim veren istanbul büyükşehir belediyesi, aldığınız eğitimleri değerlendirmeniz ve kendi işinizin patronu olmanız için, kosgeb ile yaptığı işbirliği neticesinde istanbul'un her yerinde kosgeb girişimcilik kursları düzenlemektedir. İstanbul kosgeb kursları ismek, işkur, üniversiteler, ticaret ve meslek odaları tarafından tertiplenmekte olup önümüzdeki aylarda açılacak lan kosgeb istanbul eğitimleri aşağıdaki linkte yer almaktadır.
    http://www.ismekkurs.com/istanbul-kosgeb

• Size pm attım ama 2 kere cevap alamadım.

*30 bin tl sermayesi olmayıp ta kosgeb kurslarına katılıp sertifika alan biri için bir faydası olur mu ? Geçerlilik süresi ne kadar dilediği zaman işi kurup geri ödemeyi alabilir mi ?

*Otomatlar için bir destek söz konusu mudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokkhan_gk -- 28 Ağustos 2013; 19:56:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokkhan_gk

Size pm attım ama 2 kere cevap alamadım.

*30 bin tl sermayesi olmayıp ta kosgeb kurslarına katılıp sertifika alan biri için bir faydası olur mu ? Geçerlilik süresi ne kadar dilediği zaman işi kurup geri ödemeyi alabilir mi ?

*Otomatlar için bir destek söz konusu mudur ?

Uygulamalı girişimcilik kursundan alacağınız sertifika sonunda 2 yıl içerisinde adım atmalısınız.
  • Teşekkürler...

Peki oyun otomatları konusunda destek alabilmem mümkün müdür ?
  • Mekanik tesisat firması kurmak istiyorum. 30 hibe 70bin de krediden yararlanabiliyor muyum?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmak zorundasınız.

Zira kursa katılmadan,

İş planı hazırlayamaz ve kredi alamazsınız.

kosgeb hibe kredisi almak için kosgeb kredisi nasıl alınır yazısını okumalısınız.
  • Girişimcilik sertifikası almanız gerekmektedir. Girişimcilik belgesini de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programı adı altında KOSGEB kurslarına katılarak alabilirsiniz. Devlet desteli kredi alarak iş yeri sahibi olabilmeniz için de Girişimcilik Destek Programına katılım göstermeniz gerekmektesiniz. Girişimcilik sertifikası almanız gerekmektedir. Girişimcilik belgesini
    de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programı adı altında KOSGEB kurslarına
    katılarak alabilirsiniz.http://www.kosgebhibe.net adresinde Devlet desteli
    kredi alarak iş yeri sahibi olabilmeniz için de Girişimcilik Destek
    Programına hakkında her şey bulunmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylam -- 30 Aralık 2016; 16:20:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.