Şimdi Ara

Korsan film uygulaması Apple'ın gözünden kaçtı: App Store'da trend oldu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Korsan film uygulaması Apple'ın gözünden kaçtı: App Store'da trend oldu!
    Geliştiricilerin görme testi uygulaması olarak iOS App Store’a soktuğu Kimi adlı uygulamanın sonradan korsan film izlenebilen bir uygulama olduğu ortaya çıktı. iPhone uygulaması, Apple’ın inceleme ekibini atlatmayı başararak en iyi ücretsiz eğlence uygulamaları listesinde ilk 10’a girdi.

Ayrıca Bkz.Apple, App Store dışından uygulama yüklemeye Türkiye'de izin vermeyecek: Peki neden?

Görme testi uygulaması olarak mağazaya girdi

Kimi, App Store’a görme testi uygulaması olarak girdi ancak indirilip yüklendiğinde film-dizilerin yasal olmayan şekilde izlenebildiği bir arayüz açılıyordu. App Store açıklamasında iki resmin görme testi olarak karşılaştırılmasından, oyun oynanmasından bahsediliyordu ancak bu özelliklerin hiçbiri uygulama yoktu. Korsan içeriğe odaklanan uygulama, en iyi filmleri, oyunları, öneri listeleri ve hatta para kazanma amaçlı reklamlar sunuyordu.

Eylül ayından beri mağazada!

Apple, Eylül ayından beri App Store'da olan uygulamayı mağazadan kaldırdı ve artık kullanılamıyor. Uygulamanın geliştiricileri gizlemek için özel bir arayüz hazırlamakla hiç uğraşmadı. Bu uygulamanın App Store inceleme ekibinden nasıl geçtiği bilinmiyor. Bu, Apple’ın yakın zamanda uygulama mağazasında yaşadığı ikinci olay. Daha önce de popüler parola yönetimi uygulaması LastPass’i taklit eden aynı isimde bir uygulama yayınlanmıştı.

Kaynak:https://www.macrumors.com/2024/02/13/pirated-movie-was-in-app-store/

• volcy123 kullanıcısına yanıt
    link bıraksaydın hocam yanlışlıkla yüklemeyelim sonra

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bizi de bu ekrandaki bu buton çalışmıyor, politikalarımıza aykırı diye reddederler...

• O kadar aradım yanlışlıkla yüklememek için ama bulamadım

Hocam bende yüklemek istemiyorum. Bilgilendirir misiniz?!

Çok sağol dostum. Arkadaşlara filan da söylerim yüklemesinler.

• İşte aranan dh ruhu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözünden kaçması imkansız. Öyle bir denetim yapıyorlar ki tek seferde olaydan geçirmek çok zor. Ama arkadaşın nasıl geçirdiğini biliyorum. Web view tabanlı uygulama yapmıştır. Apple testten geçene kadar örn. Görme testi içeriğine sahiptir.onaylandigi gibi içeriği fim, kumar,erotizm neye isterse çevirir ki en sonunda zaten böyle patlıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.