Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (1744. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17421743174417451746
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rezillik diz boyu. Allâh kahretsin. Oy toplarken tek tek gezip makarna dağıtanlar şimdi 3 kuruş parayı almak için PTT kuyrukları oluşturan garibana göz yumuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abd de son 24 saat içinde 920 ölüm var
  • 16k test

3300 vaka

56 vefat

Bence bugünün bilançosu bu olur

Sonra da ver mehteri ülke şahlanıyor atlattık bu virüs belasınıda bla bla bla diye doktorlar tv de konuşur

• quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Bu senaryoyu kim yazdıysa aynısını soyluya da söylettiler
    O zaten ezelden beri şovmen in önde gideni..

• quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Kara sınırı önemli değil uzak doğunun en doğusundalar ama herkesle ticaret yapıyorlar özelliklede Çin ile.Erken alınan önlemler sıkı tedbirler eğitimli insanlar ile oluyormuş demekki.
    Dostum,Hiçbir ülke kurtulamayacak diyorum.
    Alınan önlemler nereye kadar devam edecek diyorum. Siz Mücadeleyi kazanmış gibi bir algı oluşturuyorsunuz.
    Son mesajımda yazdığım özellikle şu 2 cümleye dikkat etmemişiniz sanırım " İtaatkar ve Sorumluluk sahibi bireyler"
    Japonya, Bunun ikisine de uyuyor, Çin 1 tanesine mesela.
    Tabi ki her ülkenin alacağı ve edineceği çok tecrübeler var.Japonya başarılı ve iyi gidiyor, Ama korku Çare bulunana kadar devam edecek ve aynı zamanda kayıplarda.
    Çare bulunana kadar, Japonlar dahil, Hiç kimsenin dışarıya çıkmaya bir tarafı yemez..

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Kafes içindeki köpeklere çok acıdım. Yanında hemcinsleri kesilmiş köpeklere bakıp sıralarını bekliyorlardı :(
    (

Pis herifler o kanın pisliği içibde nerdeyse çıplak ayak gezecekler, parmak arası şıpıdıklarla dolanıyorlar.

Çinde korona vakası azalmış deniyor. Bence bunlar bakterilerin nasıl pişirip yendiğini keşfetmiş onları yiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 1 Nisan 2020; 17:27:13 >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Psikolojik yansıtma nedir? Narsisizm nedir?
    https://www.psikologofisi.com/blog/narsistlerin-en-buyuk-silahi-yansitma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün izlememiş olanlar için kısa bir özet. Hoşunuza gitse de gitmese de, gerçekler acıtıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek06

Arkadaşlar bilerek mi yapılıyor bilmiyorum ama bir mantık hatası yapılıyor. Herkese evde kal deniyor iyi güzel uyanı var o kadar da uymayanı var. Dışarda gezen olduğu sürece bu hastalık hiç bitmeyecek her gün dışarda birilerine daha bulaşacak çünkü insanlar o yada bunu nedenle hala iç içiler. Bir kaç ay daha bitmezse ki bu durumda bitmeyecek, evde kendini izole edenlerde bu sefer belli bir süreden sonra onlarda artık sokağa çıkıp diğerleri gibi hayatlarına devem edecekler. Yani kısacası herkese hastalık bulaşacak ölen ölecek, kalanlar hayata devam edecek. Burada yapılması gereken insanları 1 ay zorunlu dışarı çıkma yasağı, karantinaya alıp hastalığın yayılmasını engellemek ve hasta olanları tedavi edip hastalığı ortadan kaldırmak. Yani şunu demeye çalışıyorum dışarıda gezen olduğu sürece evde kalmanın mantığıda yok oluyor ve insanlar zamanla sıkılacak bu gün duyarlı olup evde kalanlar da sokağa çıkmaya başlayacak.
    Hastalığı ortadan kaldırmak diye bir şey mümkün olsaydı(Daha doğrusu virüs kaynaklı salgınları) seneler önce gribi ortadan kaldırırlardı :) Gribin yarattığı iş gücü kaybını bulabilirsen

incelemeni tavsiye ederim. Bu virüs büyük ihtimalle hiçbir zaman yok olmayacak. Sadece bağışlılık kazanıp (Bunu yaparkende hastaneleri kapasitesinin

üzerinde zorlamadan) hayatımıza devam etmemiz gerekecek. Eğer grip gibi tekrar tekrar mutasyon geçirip enfekte edebiliyorsa vay insanlığın haline.

Böyle bir durumda tüm insanlığın yaşantı şeklini tümüyle değiştirmemiz gerekebilir.

Sizin bahsettiğiniz yöntem nasıl olur? Eğer tüm dünyada aynı anda bir yasak gelirse ve herkes bu yasağa harfiyen uyarsa olabilir.

Veya kuzey kore gibi ülkenin sınırlarını tamamiyle kapatacağız. ölen ölür kalan sağlar bizimdir diyerek sefalet içinde hayatımıza devam edeceğiz.

Çok ütopik bir düşünce.

Bakın yendik diyen çin bile bugün wuhanda yeni bir vaka tespit etti.

Bu bile vatandaşlarını 7/24 kamera ile takip eden çinin virüse engel olamadığının ispatıdır.

Bulabilirseniz ilgili videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Ekleme ihtiyacı duydum.

Evet önüne geçilen virüs salgınları var ancak bunlar çoğunlukla düşük bulaşıcılığı olan hastalıklar.

Sars gibi örnekleri vereceklere ithafen yazdım. Özellikle önüne geçilen virüslerde bildiğim kadarıyla hem öldürücülük yüksek , hem yakalandığında

belirtisiz taşıyıcı olma ihtimali düşük, Hastalık belirtisi göstermeden virüsü yayıyor olma ihtimali az olan virüsler.

Şuan savaşılan virüs ise bambaşka bir boyutta malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bar3 -- 1 Nisan 2020; 17:37:54 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kesinizmirliksk2

Forumda gene yasak olsa ne olacak güzellemesi yapanlar hortlamış

Ben daha bişi demiyorum Allah’a havale ediyorum bu kişileri . Siz hâle bazı kişilere güzelleme yapmaya devam edin

Anlamadıkları şey şu hastalığa yakalananlar iyileşinceye bağışıklık kazanmıyor

1 hafta sonra hastanelerimiz dolduktan sonra yasak gelse ne olur gelmese ne olur

Bu gidişle zaten ülke felakete gidiyor . 3-4 gün içinde günde 4-5 K hasta çıkacak 200-300 kişi hergün vefat edecek . O zaman ne yapacaz ?

Edit: bence zaten 500bin - 1 milyon arası kişi bu hastalığa şu an yakalandı ülkemizde . Herşey için geç kaldık . Yasak uygulanmayan her gün bu sayı artacak
    Kim diyor bağışıklık kazanmıyor diye? Bugüne kadar birkaç kişi tekrardan bu hastalığa yakalanmış (milyonlu rakamların konuşulduğu hasta sayısında nedir ki bu rakamlar)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından 19.10'da basın açıklaması yapacak.
  • Amerika Birleşik Devletleri

Vaka: 189.930
    Ölüm: 4.097
    Tedavisi Tamamlanan: 7.267
    Yoğun Bakım: 4.576

🧪 Test: 1.108.500
  • Bu virüs ülkenin bu halde olmasına sebep olanlara bulaşmadan bitmez biz boşuna ah edip dua etmedik ALLAHA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 1 Nisan 2020; 17:44:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: narsess

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından 19.10'da basın açıklaması yapacak.
    Çok merak ettim farklı ne anlatacak acaba? Elimizde güçlü bir koz var yakalanmamak

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    uefa nisan ayına daha yeni girdik hazirandaki maçları şimdiden ertelemiş

bu ne anlama geliyor ?

salgın 3 ay daha sürecekse mahvolduk
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Yine boş yapılıp şu günde bile insanları bölmeye çalışıyorlar. Soran olursa aynı gemideyiz dersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

uefa nisan ayına daha yeni girdik hazirandaki maçları şimdiden ertelemiş

bu ne anlama geliyor ?

salgın 3 ay daha sürecekse mahvolduk
    hiç belli olmaz hocam. dua edelim de yazın bide bu belayla uğraşmayalım.

haziran gibi ortalık diner diyorlardı ama şuan ki gidişat biraz zor gözüküyor. en iyi ihtimal temmuz-ağustos.
  • Yahu devletten bir şey olacağı yok bari halk kendi arasında bir karar alsa da tarım ve hayvancılığı tekrar ayağa kaldırsak ya?

Önümüzde çok zor günler var Amerika ikinci çeyrekte en iyi ihtimalle %20 küçülme tahmininde bulunuyor.

Bu durumda bizim kendi kendimize yetebiliyor olmamız gerekiyor yani halk bir an önce tarım ve hayvancılığa yönlendirilmeli.

• 
Sayfa: önceki 17421743174417451746
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.