Şimdi Ara

Kore Dili ve Edebiyatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle ben bi tm öğrenciyim eml bilişim(sayısal) son sınıfım şimdi bazı sorularım var arkadaşlar, aklımda erciyes kore ve japon dili ve edebiyatı var lys 5 den girmeyi düşünüyorum ancak benim ingilizcem neredeyse yok gibi korece zaten yok bu bana sıkıntı yaşatır mı gider gitmez ingilizce kursuna yazılmayı düşünüyorum, iş olanakları ne durumdadır gidip koreye yerlesmeyi planlıyorum gideceğim üniversite burslu olarak gönderir mi? eğer bu bölümde okumuş veya okuyan biri varsa bana yardımcı olursa sevinirim

• Merhabalar.Ben de geçen sene aynı durumları yaşadım.LYS-5 ten çok aşırı bir net yapmanıza gerek yok.Doğu dilleri bölümü DİL-3 puanıyla almaktadır.DİL-3 ise ygs Türkçe ve Sosyal bazlıdır.İngilizce diğer kategorilere göre (DİL-1 DİL-2) daha az etkiler.Bölümü kazanmanız yüksek ihtimal.Onun dışında kore,japon ve çin dillerinden birini ve yanında ingilizce billen birisi çok iyi paralar kazanıyor.Erciyes Üniversitesi'nin Çin'e yolladığını duymuştum ama Kore veya Japonya'yı bilmiyorum.İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sergengungor

Merhabalar.Ben de geçen sene aynı durumları yaşadım.LYS-5 ten çok aşırı bir net yapmanıza gerek yok.Doğu dilleri bölümü DİL-3 puanıyla almaktadır.DİL-3 ise ygs Türkçe ve Sosyal bazlıdır.İngilizce diğer kategorilere göre (DİL-1 DİL-2) daha az etkiler.Bölümü kazanmanız yüksek ihtimal.Onun dışında kore,japon ve çin dillerinden birini ve yanında ingilizce billen birisi çok iyi paralar kazanıyor.Erciyes Üniversitesi'nin Çin'e yolladığını duymuştum ama Kore veya Japonya'yı bilmiyorum.İyi forumlar.

öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim size bişey daha sormak istiyorum benim ingilizcem nerdeyse sıfır doğu ülkeler de ingilizce önemli malum benim tek korkum okulda ing yüzünden sorun çıkıp çıkmaması zaten üni"e başladıktan sonra ingilizce kursuna başlıcağım başlarda ing yana bi sorun çıkar mı

• Rica ederim.Çıkmaz hocam.İngilizce ile ilgili sorun çıkmaz karşınıza.1.sınıfta belki ek dil olarak inglizce dersiniz olabilir orada da temel düzeyden başlanır.
  • Acaba gittiniz mi bölüme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dostonunbaltası

Acaba gittiniz mi bölüme

hayır hocam aşçılık üzerine eğitim alıyorum şuanda ama gitmek isterdim farklı kültürleri dilleri insanları tanımak güzel olabilirdi
  • bende gastronomi dil ve psikoloji arasında kaldım maalesef ondan her yere soruyorum
  • quote:

bende gastronomi dil ve psikoloji arasında kaldım maalesef ondan her yere soruyorum

Aşçılık seçin derim hocam iyi bi otelde başlarsanız çok iyi maaş alırsınız dil kısmı ise biraz sıkıntı çekebilirsiniz

• Hocam şimdi şöyle okan üniversitesinde bi dile gidince ücretsiz ikinci dili de veriyolar yani hem ingilizce hem çinceyi iyi bir seviyede öğrenenilirim yurtdışı imkanları da çok fazla aşçılığı seviyorum ama çok yorucuymuş oteller çok fiziksel güç gerektiriyomuş

• quote:

Hocam şimdi şöyle okan üniversitesinde bi dile gidince ücretsiz ikinci dili de veriyolar yani hem ingilizce hem çinceyi iyi bir seviyede öğrenenilirim yurtdışı imkanları da çok fazla aşçılığı seviyorum ama çok yorucuymuş oteller çok fiziksel güç gerektiriyomuş

Evet yorucudur lakin belli bi sure sonra alisiyorsunuz zaten o tempoya sorun olmuyor İkiside gayet iyi seçimler karar sizin sonuçta bu hayatı siz yaşayacaksınız

•  Kore Dili ve Edebiyatı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.