Şimdi Ara

KOPYA 3D BLURAY DİSK OKUYUCU TAVSİYESİ ÇOK ACİL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
12.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: zilgar

2011 veya 2012 den sonra üretilen her blu-ray oynatıcıda cinavia koruması vardır. Bundan sonra çıkacak filmlerin çoğunda cinavia koruması olacakmış.

yani kopya bluray cd izlemek yalan oldu

mu acaba?
  • şu şelikde bir çözüm olabılır ama belki bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirler
    PC+external veya internal bluray yazıcı/okuyucu-->>> pc nin HDMI çıkışından tv ye bağlanma
    Bu şekilde olursa sandıgım kadar ile piyasa satılan bluray okuyucularda kopya bluray oynatılabılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ediz70 -- 10 Ağustos 2013; 23:32:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: system failure

kinayeli sorduğun sorunu cevaplayıp merakını gidereyim. öncelikle boş BD diskleri ebayden alıyorum araştır istersen fiyatlarını. filmlerin orijinalleri BD disk olarak yok elimde hdd içerisinde mevcut torrent diye bir şey duydun mu bilmiyorum, yaptığım şey yedekleme değil yani filmler soft olarak mevcut bende, beğendiğim filmleri diske yazdırıyorum. çok merak ettiğin başka soruların varsa sor.

@system failure Merakımı giderdiğin için teşekkür ederim. Birincisi, Torrent'i 2003 Yılından beridir kullanıyorum ve hala tek favorimdir. İkincisi, Sizin yazdığınız cümlenin anlamını kim okusa elinizdeki BD'lerin orijinal olduğunu anlar ben bu açıdan bakarak size o soruyu sormuştum. Son olarak aldığınız boş BD medyaları hangi marka alıyorsunuz? Özelden bilgi alışverişinde bulunabilirmiyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ediz70

şu şelikde bir çözüm olabılır ama belki bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirler
    PC+external veya internal bluray yazıcı/okuyucu-->>> pc nin HDMI çıkışından tv ye bağlanma
    Bu şekilde olursa sandıgım kadar ile piyasa satılan bluray okuyucularda kopya bluray oynatılabılır

Denemek lazım! ya da en azından PC sisteminde BD-rom olan biririsi bunu rahatlıkla deneyebilir ve çözüm olursa,açıkçası bana çok uyar

yaw piyasa artık full çakma-bd medialar ile dolu,fiyat çok ucuz v.s bende arada alıyorum tabiki,bu arada Cinavia için,elimdeki diğer BD cihazı Pany-320
    yi de tutuyorum böylece çakmalar bununla izleniyor bir ara satacaktım sonra baktım Cinavia işi sakat ve vazgeçtim satmaktan!

Pany-320 BD için cihaz her açıldığında F/W yüklemek istiyor ama yüklemiyorum,çünkü kesin Cinavia yüklenecek

• asus n53jf laptopumdan kopya bluray leri seyredemiyorum yardımcı olacak varmı son firware ide yükledim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

Nerden biliyorsun diyecek olursanız 30 TB lik orjinalden birebir kopya arşivim var o yüzden

Aydindril arkadaşım senin mesajını ALINTI lasamda diyeceklerim geneldir ve tamamen yanlış harcanan para ilgili bir yorumdur.

Şimdi 30 TB HDD den bahsetmişsiniz.

Elinizdeki HDD lerin her birinin 1 TB olduğunu düşünürsek ve 1 TB HDD nin günümüzde aşağı yukarı 170 TL olduğunu varsayarsak.

30 Adet HDD için harcadığınız PARA = 5.100.00 TL dir.

Yada elinizde sadece 5 TB hdd olduğunu düşünsek ve bu ise = 850 TL eder.

Düşünsenize kimi insanlar sadece DOWNLOAD yapmak için internet kullanıyor. Film indirmek için yada oyun indirmek için, belkide muzik.

Bunun için ister istemez SINIRSIZ internet satıl almak lazım en ucuzu aylık 50 TL. Bu da senede = 600 TL eder.

Kısacası 1 senelik sırf download yapmak için ödenen internet parası 600 TL + 1 senede satın alınan 5 adet HDD 850 = 1.450 tl yAPMAKtadır.

Tabiki güzel arkadaşlarım iş bunla bitmez. 5 TB ı doldurmak için sizin birde RAPID veya benzeri sitelerden aylık en kötü 30 TL ödeyerek hesap satın almanız gerekir. Buda senede = 360 TL eder.

Şimdi 1.450 + 360 TL = 1.810 TL EDER.

Evet bu parayı esaslı hakikaten ARŞİV yapan insanlar harcamaktadır.

Peki ELİNİZE NE GECİYOR ??

BİR ÇUVAL DOLUSU HDD VE İÇLERİNDE KOPYA DOSYALAR..

Şimdi ARŞİV yapıyoruz değil mi ?

Bu HDD leri alıp dolabımıza, kitaplığımıza dizersek, görünüş olarak pekte güzel durmayacaktır. Öte yandan 1.800 TL harcanan bu kopya malzemenin GERCEK MADDI DEĞERİ ise harcanan paradan bile çok çok daha küçüktür.

PEKİ ŞİMDİ DÜŞÜNELİM: 1.800 TL ile acaba gidip D&R dan yada IDEFIX den ORJINAL BLU RAY filmler alsaydık ve elimizde hakikaten maddi değeri bulunan ürünler olsaydı onları güzelce kitaplığımıza yerleştirseydik ??? Boylelikle internet başında film indirmek için saatlerce zaman harcamasa idik ?? Çok daha güzel olmazmıydı ? Öte yandan bu orjinal ürünleri satmak istediğimizde yine elimize iyi denebilecek bir para gecmezmiydi ??

Teki 40 TL den 1.800 TL ile 45 adet orjinal film alabiliyoruz. Bazı magazalar eski Blu ray filmleri 20 TL ye dahi satıyor. Hemde internette saatlerce zaman harcamadan, peki şimdi hangisi daha güzel ?

AYRICA interette dolaşan dosyalar MKV formatlıdır. Bu gercek bir BLU RAY diskteki zevki ve netliği ve 3-D ise Derinliği vermez. Şayet verir diyecek olan arkadaşlarımız MKV de izledikleri filmi birde gercek BLU RAY disk ile izlemelerini tavsiye ederim.

Hoşçakalın.

• system failure kullanıcısına yanıt
    Bd50 tekrar yazdırılabilir diske iso bluray kalıbı yazıdırıyorum. lakin samsung h5500 bluray player diski tanımıyor dışarı atıyor. Yanlış mı yazıdırıyorum acaba? Bi yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi projekta -- 18 Kasım 2017; 17:0:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsolar kopya korumalı olabilir mi? Aklıma ilk bu geldi.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.