Şimdi Ara

Köpek nasıl eğitilir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
50
Cevap
7
Favori
93.535
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Evcil Hayvanlar >> Köpekler >> Köpek nasıl eğitilir ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Bizdeki köpek miniature pinscher, 0 numara, ilk sahibiyim, 2 aylık yavruyken aldım, aldıktan bir 10 gün sonrada tuvalet eğitimi vermeye başladım, şu yöntemi uyguladım, köpeklerin, uykudan kalkınca, oynayınca, yemek yiyince yada su içince tuvaletlerini yaptıklarını biliyorum, bu zamanlardan sonra köpeği çok iyi gözlemledim, tuvaletleri gelince mutlaka etrafı koklamaya başlarlar, bunu gördüğüm an köpeği alıp, gazetelerle kaplı, tuvaletini yapmasını istediğim kullanılmayan onun, tuvaleti için ayırdığım odaya götürdüm.

Burada tuvaletini yapıp çıktıktan hemen sonra güzelce bi sevip, birde ödül bisküvisi verdim, bunu her tuvalet yapışında tekrarladım ve 3.günün sonunda ödül bisküvisini yemek için kendi girmeye başladı Acaipte zeki, bazen tuvaleti olmadığı halde oraya girip, çıktıktan sonrada suratıma bakıp "hadi ödülümü ver" dediği de çok oldu.

Bu eğitimi verdikten sonra, kendi başına yapmaya başladı, ilk 1-2 hafta arada başka yerlere yaptığı oldu, bu zamanlarda ses tonumu sertleştirerek biraz kızdım ve ödül bisküvisi vermedim, zamanla bu başka yere yapmaları yokoldu artık insandan farksız.

Şu anda 2 yaşını geçti, artık tuvaletini yaptıktan sonra eğerki duymazda ben oraya gitmezsem, yanıma gelip, hemen yere yatıp, karnını açar, "hadi sil beni, tuvaletimi yaptım" demek bu da (alkolsüz ıslak mendil ile siliyoruz tuvaletini yaptıktan sonra)

vallahi çok özendim sana tbrkler :) Bende kopek beslemek istiyorum ama evden dolayı bakamıyorum. Bu yüzdende saldırıyorum komsuların kopeğine yada sokak kopeklerıne ;)
    |
    |

• Er
    0 Mesaj
    Arkadaslar dukkanimin onune gelen ve sahibi cikmayan golden i sahiplendim..9aylik onu nasil egitebilirim evimde bakicam...asilari bakimi vs yaptirdim tek sorun 9aylik olmasi ve egitimi..yardimci olursaniz sevinirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

merhaba cok güzel yazmıssınız fakat ben golden besliyorum 3 aylık ve yaklasık 1 haftadır bende yapmasını istediğim seyleri yaptırmak için ödül mamasını gösteriyorum sonrada ona kilitleniyor nasıl otur kalak eğitimini kolay yaparım yardımcı olursanız çok sevinirim
    |
    |
    risendark kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    |
    Uygulamalı ve türkçe eğitim videoları buradan bakabilirsiniz..

örnek olarak buna bakabilirsiniz fakat çok daha fazla video var
    Otur Komutu Nasıl Öğretilir.
    |
    |
    Yavru köpek eğitimi ile ilgili dikkate alınması gereken birçok parametre olsa da bunların içinde en kritik ve genel şekilde verici olan; eğitmenin profesyonelliği ve tecrübesi bence. Tabii yanal faktörler olarak eğitim alanı, eğitmenin kullandığı araçlar ve köpeğin mensup olduğu ırk bunların başında geliyor. Her ne kadar bu faktörler kendi içerisinde değerlendirmelere tabi tutulsa da, genel yapının köpek eğitmeni üzerinden işlediğini, sürecin yönetiminde en büyük payın onun olduğunun altını çizmek gerekir. Bu nedenle köpek eğitimi ile ilgili profesyonel destek almak daha doğru bir tercih olur gibi.
    |
    |
    |
    |
    2 Mesaj
    Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. 0516 169 09 99
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
SEO
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.