Şimdi Ara

Konu silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepway -- 30 Kasım 2014; 2:22:40 >

• konu çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ika -- 30 Kasım 2014; 2:21:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ika

umutceyhun isimli arkadaşla çek satış bölümünden 30 TL değerinde bir işlem yaptık.

kendisine paypalla 30 TL ödeme göndermem gerekiyodu. Hesabımda dolar bakiye olduğu için 30 TL yazdım
    dolara çevirip gönderdi (14.10$)

arkadaş "Para gönderdiğiniz gözüküyor fakat bakiyeme eklenmedi tutar" diye cevap verdi.
    bende kendisine dolar para birimini ekleyin o zaman görürsünüz dedim yada ödemeyi iptal edin ben
    doları TL ye çevirip TL göndereyim dedim.

Kendiside "hocam yanlız xx,xx bakiyem var ve iade dediğimde anaparadan çekilirse ne olacak? diye cevap verdi.

sonrada kendisi referanslarını gösterdi "fakat sizin hiç yok, şöyle yapalım siz bana 30 tl yollayın ardından
    bende iptal edeyim bakiye kesmezse parayı yollarım sizde para birimini çevirip yollarsınız
    o zaman temiz bir işlem yapmış oluruz dedi.

bende tekrar 30 TL daha gönderdim kendisine.

Kendisi "şimdi göründü hocam" diye cevap verdi.

şimdi tekrar yollayın iade yaptım dedi.

tekrar 30 TL göndermemi istedi bende kendisine

hocam

30 TL karşılığı dolar yolladım
    sonra bi daha 30 TL yolladım

sizde bana 30 TL iade yaptınız

hesap tamamdır sanırım dedim

arkadaşta "maalesef 30 yollayınca diğeri gitti usd de görünmüyor açıkcası ben şüphelenmeye başladım" diye cevap verdi.

Hocam sizde 30 TL param kaldı diyorum kendisi inanmıyor

10 senedir paypal kullanıyorum böyle bişey görmedim :)

Paypaldan anlayan arkadaşlar lütfen yorumlarını yapabilirler mi ? Arkadaş belki ikna olur

Konu silinebilir

Arkadaşın söylediği herşeyi onaylıyorum. Kendisine yazdıklarım doğrudur.

• Yıllardır Paypal kullanıyorum, ilk kez Paypal'ın adam çarptığını gördüm adamlar ustalaşmış.
  • Biraz bekleyin bazen geç yansıyabiliyor ödeme. Eğer sabaha kadar gelmezse umutceyhun Paypal müşteri hizmetlerini arayıp durumu açıkla , onlar yardımcı olurlar. Benim resimden anladığım ika 60 TL göndermiş 30 TL geri almış yani -30 Tl de oluyor.

Not: umut, sende işlem geçmişinin ss sini koyar mısın, ona göre bir yorum yapalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meteormta

Biraz bekleyin bazen geç yansıyabiliyor ödeme. Eğer sabaha kadar gelmezse umutceyhun Paypal müşteri hizmetlerini arayıp durumu açıkla , onlar yardımcı olurlar. Benim resimden anladığım ika 60 TL göndermiş 30 TL geri almış yani -30 Tl de oluyor.

Not: umut, sende işlem geçmişinin ss sini koyar mısın, ona göre bir yorum yapalım.

Ok hocam
  • Saati ve zamanı anlık aldım ki akla bişey gelmesin diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepway -- 30 Kasım 2014; 2:18:19 >
  • umut hocam sizin 30 tl daha iade etmeniz gerekiyor göründüğü gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mütercüman

umut hocam sizin 30 tl daha iade etmeniz gerekiyor göründüğü gibi.

Hocam 42,90 dan sonra bakiyem 41,67 kaldı. Sizin dediğinize göre bakiyem önce 71,67 ardından da 101,67 olmalıydı ki -30 iadeden sonra 71,67 kaldın ve en son bir kez daha -30 işlem iadesi yapıp ilk bakiyeme döneyim. yani 41,67'ye şu an sizin dediğinizi yaparsam bakiyem 11,67 olacak =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepway

quote:

Hocam 42,90 dan sonra bakiyem 41,67 kaldı. Sizin dediğinize göre bakiyem önce 71,67 ardından da 101,67 olmalıydı ki -30 iadeden sonra 71,67 kaldın ve en son bir kez daha -30 işlem iadesi yapıp ilk bakiyeme döneyim. yani 41,67'ye şu an sizin dediğinizi yaparsam bakiyem 11,67 olacak =)

Alıntıları Göster
    konu çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ika -- 30 Kasım 2014; 2:23:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umutceyhun

quote:

https://www.paypal.com/myaccount/wallet/balance
    burdaki cüzdanlarınızı kontrol edermisiniz
     Konu silinebilir

• Burada tam anlaşılır şekilde görülüyor bakiyenin işlemediği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepway -- 30 Kasım 2014; 2:19:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutceyhun

Burada tam anlaşılır şekilde görülüyor bakiyenin işlemediği
     Konu silinebilir

hocam bakiyeniz alışverişten önce 41 değil 11 liraymış dikkat ederseniz.ibrahim hocam parayı gönderdikten sonra 41 ve 71 olmuş.30u iade edince 41 kalmış.

• quote:

Burada tam anlaşılır şekilde görülüyor bakiyenin işlemediği
    konu çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ika -- 30 Kasım 2014; 2:22:50 >
  • Yine anlık paylaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepway -- 30 Kasım 2014; 2:19:40 >
  • quote:

Yine anlık paylaşım
    konu çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ika -- 30 Kasım 2014; 2:22:20 >
  • Allah Allahhh şuna bakın hocam ya ben size göndermeden önce Paypal hesabına girdim o zaman bakiyem 41,67 di sonra size gönderdim Paypal adresini şimdide sanki 11,33 var. Ne diyeceğimi şaşırdım. Şimdide bu ss le siz haklısınız
  • İka para göndermeden 11 TL varmış zaten hesabında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELdarioN19

İka para göndermeden 11 TL varmış zaten hesabında.

Neyse sonunda çözdük olayı. Konu kilit ve de silinebilir. İlgi gösteren arkadaşlara verdikleri bilgi ve de yardım için çok teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.