Şimdi Ara

Kombiye fazla su bastım sorun olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
11.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar peteklerimdeki havayı alayım derken gelen suyun sarımsı bir renkte olduğunu görünce kombi tesisat suyunu yenilemeye karar verdim bunun için cihaz kapalı konumdayken (şalter açık) radyatörden su boşaltmaya başladım kombi tesisat su basıncı düştükçede cihazın altındaki su doldurma vanasını açıp kapayarak tesisat basıncını ayarlıyordum ki kombimin su doldurma vanasını açık unutmuşum (radyatör su boşaltma vanasınıda kapatmıştım) yaklaşık olarak bir 10dk (sigara içme süresi) vana açık kalmış geri geldiğimde tesisat basıncı 3,5 barda görünüyordu hemen vanayı kapatıp peteklerden su tahliye ettim. Basıncı tekrar 1,5 bara indirdim. Şimdi içime kurt düştü acaba unutkanlığım cihazda arızaya yol açmış olabilir mi? Birde tesisat suyunu kova kova boşaltmama rağmen tesisat suyunu bir türlü berraklaştıramadım.

• sorun olmaz su doldurup boşaltmakla tesisat temizlenmez
  • Usta bişey sorucam peki bu su doldurma vanasını açık bıraksak sorun olurmu ben hiç kapatmıyorum vanaların hiçbirinide..
  • bende kombi ilk montajlandığında radyatörlere su basayım dedim basınc olayını unutmuşum, basınc belli bir seviyenin üstüne çıkınca kombinin altındandaki tahliye borusundan suyu boşalttı.

kombi eca confeo premix
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

sorun olmaz su doldurup boşaltmakla tesisat temizlenmez

Çok teşekkür ederim ustacım içime su serptin bir sorum daha olacak bu tesisat suyu neden sarı renk oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tvcal

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

sorun olmaz su doldurup boşaltmakla tesisat temizlenmez

Çok teşekkür ederim ustacım içime su serptin bir sorum daha olacak bu tesisat suyu neden sarı renk oluyor?

milyon kere ısınıp soğuyor
  • Kombiye 2,5 bar’a veya 3 bar su basıldığında kombi altından su damlatmaya başlar basınçlı sıkışan suyu 3 bar emniyet ventilinden atar ve Kombi kapanır . Kombi Arızaya geçer.

https://www.bilginusta.com/2022/07/kombiye-fazla-su-baslrsa-ne-olur.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.