Şimdi Ara

Kombi tavsiyesi ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

VAİLLANT 296-5 PLUS

BUDERUS GB 042

Bu 3 kombi arasında hangisi alınmalı sizce? Ev net 170m2. Kombi önerisi forumunu okudum ama tam karar veremiyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

• Bulunduğunuz il/ilçe, evinizin dubleks olup olmadığı ve toplam petek mesafesi bilgilerini de yazarsanız yorum yapabiliriz.
  • Ankara Ümitköyde ev. Ev dubleks değil net 170m2 ama petek mesafesi hakkında hiç bir bilgim yok teşekkürler. Site yönetimi genel olarak Viessmann ı tercih ediyomuş galiba ama ben tam karar veremedim. Teşekkürler...
  • Buderus GB 042 kombi, 22 Kw ısıtma gücüyle, net 170 m2 alana yetersiz gelecektir. Viessmann Vitodens 100 26 Kw, içlerinde en yüksek ısıtma kapasitesine ve Vaillant ecotec 296/5 plus (24Kw) kombiden daha düşük tüketim değerlerine sahip olması nedeniyle tercih edilmesi gereken kombidir. Eğer Buderus düşünüyorsanız 24 Kw'lık GB 022 modeli (3000 TL civarı) ihtiyaca cevap verebilir. Yoğuşmalı kombi alacağınıza göre, 6-7 ay kesintisiz gece-gündüz yoğuşma verimi alıp %15-20 tasarruf edebilmeniz için toplam petek boyunun (pkkp 60 cm) 11-12 metre olmasında yarar var...
  • Ariston kombim vardı 6 senelik, bir türlü ısınamıyordum
    geçen kış bende 3'ünün yanında birde ECA arasında kalmıştım,
    ECA confeo premix aldım 1900-TL montaj dahil,22kw olması lazım, benim ev istanbulda 160 m2 8,5 metre petek var,
    ben seçerken biraz esnaflık farkı oldu, satan bayii bayağı ilgilendi, aynı gün taktılar açtılar, birde garanti süresi ile türk malı ve yaygın servis ağı olması etken oldıu
    bir kış kullandıım, ısınmasından sıcak su gelişinden sessizliğinden gayet memnun kaldım
    premix yoğuşmalı ama açıkçası ben yoğuşmalı kombinin doğalgaz faturasındaki ekonomik faydasını bu kış göremedim, faturalar hemen hemen aynı geldi (aylık yaklaşık 180-220-TL arası) ama ev rahat %30 daha iyi ısındı , eskiden donuyorduk, belki 4 metre daha petek eklersem daha verimli çalışır
    bence bu modele de bir bak, daha kışa çok var
  • memint;
    Dediğinizi gibi bir komşum Buderus 022 almış ve taktırmış dün. Henüz evlere doğalgaz bağlanmadığı için bilemiyor sessiz mi vs. dumumlarını ama sanırım diğerinin yetersiz kalacağını düşünüp böyle davranmış. Petek boylarını da ölçeceğim bir ara bizim sitede işler çok yavaş yürüyor, çoğunluk kendi evinde oturuyor zaten o yüzden acele etmiyor. biz gibi kiracılar da sıkıntı çekiyor bu durumdan. Bu seferde çoğunluk Vaillant modelini mi istiyomuş neymiş ne yaptıklarını anlayamıyorum bir türlü. teşekkürler

droogi ;
    teşekkür ederim ama bu 3 marka dışında şimdilik düşünmüyorum. Teşekkürler...
  • elessar13;

Diğer komşularınızla ortak hareket etmenizde yarar var. Bütçenize ve yapacakları toplu alım indirimine göre 3 kombiden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Karar verirken bölgenizdeki servis kalitesini de gözönünde bulundurmanızı öneririm. Kolay gelsin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.