Şimdi Ara

Kombi Çalışma Aralığı Sizce Normal Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
47.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 2001 yılında aldıgımız Dogsan-Compaq serısı kombımız 57 sanıye calısıp 1 dakıka 35 sanıye duruyor. Sızce bu normal mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gayet normal, düşük derecede kullandığın için 57 saniyede ayarlamış olduğun dereceye kombi geliyor ve duruyor.1-2 dk. içinde de tesisat suyu ayarlamış olduğun derecenin altına iniyor ve kombi tekrar devreye giriyor. zaten standart kombilerde tekrar devreye girme süresi 1-3 dk. arasında değişir. mesela benim kombim de 40 sn. yanıyor, duruyor , 50 sn . sonra tekrar devreye giriyor. ama buna rağmen günlük tüketim 3.8 metreküp gaz. gayet başarılı. 50 dereceye ayarlı ve 24 saat tüm petekler yanıyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi USTA 61 -- 3 Aralık 2012; 8:33:48 >
  • Abı 3.8 m3 nedır ya Ya ev kale gıbı saglam yada kombı ıı bısey

• quote:

Orijinalden alıntı: beybozkurt

Abı 3.8 m3 nedır ya Ya ev kale gıbı saglam yada kombı ıı bısey

kombi ustası olunca böyle oluyor
  • Abi cok ii bir tuketım. Gercekten. Gunluk 10 m3 u goren bırı olarak etkılendım. Varmıdır bızımde boyle bı tuketım yapabılecegımız yontem

• quote:

Arkadaslar 2001 yılında aldıgımız Dogsan-Compaq serısı kombımız 57 sanıye calısıp 1 dakıka 35 sanıye duruyor. Sızce bu normal mi?

Günlük tüketim ne kadar peki 1 dakikada tesisattaki su ısınıyormu. Yani 8 metre radyatör içindeki en az 50 litre suyu 1 dakikada 10 derece ısıtabiliyormu.

Benim gördüğüm kombilerde Eca confeo premix, Eca confeo plus, DD Nitromix, DD Atron, gibi kombilerde ECA +9-9 çalışır DD ise +5-10 şeklinde çalışır. 50 dereceye ayarlı kombi 8-10 dakikada 55 dereceye kadar yanar ve kapandıktan sonra 10-15 dakika Eca da daha uzun süre yanmadan sirkülasyon olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Arkadaslar 2001 yılında aldıgımız Dogsan-Compaq serısı kombımız 57 sanıye calısıp 1 dakıka 35 sanıye duruyor. Sızce bu normal mi?

Günlük tüketim ne kadar peki 1 dakikada tesisattaki su ısınıyormu. Yani 8 metre radyatör içindeki en az 50 litre suyu 1 dakikada 10 derece ısıtabiliyormu.

Benim gördüğüm kombilerde Eca confeo premix, Eca confeo plus, DD Nitromix, DD Atron, gibi kombilerde ECA +9-9 çalışır DD ise +5-10 şeklinde çalışır. 50 dereceye ayarlı kombi 8-10 dakikada 55 dereceye kadar yanar ve kapandıktan sonra 10-15 dakika Eca da daha uzun süre yanmadan sirkülasyon olur.

Usta 57 sanıyede 30 dereceden 50 dereceye getırıp duruyor. 1 dakıka 35 sanıye durduktan sonra yıne bu ısleme devam edıyor.
    Not.: Salonda oturmadıgımız ıcın salondakı 2 petek kapalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iozfidan -- 3 Aralık 2012; 12:11:41 >

• quote:

Slm ben de bosch kombinin calisma araligindan sikayetciyim.ben de 5
    + _5 derece olarak calisyor sorun su kombi soner sonmez 7 derece aninda dusuuor ve kalan 3 derecede 1 dakikada dusuyor kombi dvrreye giriyor .ne yaptiysam care olmadi kombi mobil sistem tesisat yeni.sende derecwler nasil ilerliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

quote:

+ _5 derece olarak calisyor sorun su kombi soner sonmez 7 derece aninda dusuuor ve kalan 3 derecede 1 dakikada dusuyor kombi dvrreye giriyor .ne yaptiysam care olmadi kombi mobil sistem tesisat yeni.sende derecwler nasil ilerliyor?

Pompa kademenizi 1 e alıp tüm tesisattaki vanaları azar azar kısarak (tamamen değil) deneme yaptınızmı acaba ?
  • reglaj ayarını yaptım. Değişmedi aynı yine. Dediğim aralıkla yanıp sönüyor kombi.Bi sorum daha olcak. Havalar iyice sogudu zaman sizce daha mı sık yanıp sönmeye başlayacak kombim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: paylaşımcı

quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

quote:

Pompa kademenizi 1 e alıp tüm tesisattaki vanaları azar azar kısarak (tamamen değil) deneme yaptınızmı acaba ?

Pompayi bir alincada en arka odada petegin alt kismi ilik oluyor.yalniz kademe 2 de denedim yine ayni sekilde calisiyor bayim.

• quote:

reglaj ayarını yaptım. Değişmedi aynı yine. Dediğim aralıkla yanıp sönüyor kombi.Bi sorum daha olcak. Havalar iyice sogudu zaman sizce daha mı sık yanıp sönmeye başlayacak kombim?

Bayim tam calisma seklini soylermisini z nasil yaniyor kacta sonuyor kac derece sonra sicaklik dusuyor bunlari gozlemleyin ve detayli paylasin burda fikirler uretiliyor en azindan servise sylersiniz o gikirleri

• arkadaşlar ben de yeni taşındığım evde sıfır arçelik kombi var. yerden ısıtma döşeli. kombi geldiğimizden beri önceleri 2-3 dk yanıp 5 dk ara sonrası tekrar 2-3 dk çalışıyordu. üç gün sonra 1 dk çalışıp 2 dk ara sonrası 1 dk daha çalışmaya başladı. sıcaklık 40 derecede sabit ve hiç kapatmıyoruz. sizce normal mi bu çalışma aralığı? uzman olan bu işle meşgul arkadaşlar ya da daha önce yaşayanlardan yardım bekliyorum
  • Üstadlarım merhaba bir sorum olacak baymak luna 5 avant kombi kullanıyorum ve arıza sebebi ile kart değişimi yapıldı yeni kartta cihaz 60 sn bekleyip ateşlemeye geçiyor ve 15 sn çalışıyor tekrar 60 sn beklemeye geçiyor bu sürekli böyle oluyor acaba bu normal mi yoksa servis çağırıp bu kartta ayar yapılıyor imiş doğru ise 2 dk 3 dk olarak bekleme yapıp çalışması için, doğalgaz sarfiyatım normalde beş petekle 43 derecede 4m3 harcarken şu an 6,5m3 harcıyor
  • arkadaslar falke kombim var 36 derecede ayarli 1 dakika yaniyor 3 dakika bekliyor bu normalmi bilgi verirseniz sevinirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baymak 18kw hermetik kombi var. 7 Petek var. Ortalama 8-10 metre gelir. Sabit 40 dereceye aldığımda 80 sn de 34 dereceden 47 ye ulaşıyor. Yalnız toplamda 5 Petek açık 2 oda kullanım dışı ve petekleri kapalı. Özellikle kuzey cepheyi hiç açmıyorum çünkü kombiden de çok uzak. Sonra yaklaşık 2 dk 45 sn dinleniyor ve yeniden yakmaya başlıyor. Gündüzleri açmadığım için günlük tüketim ölçmedim ama havalar soğuyor bir de bebek geliyor mecburen 24 saat en az 50-55 derecede yakacağım. O zaman yine paylaşırım süreleri ve günlük metreküp hesabını da (inşallah). Saygılar.

Kombi Çalışma Aralığı Sizce Normal Mi?

• USTA 61 U kullanıcısına yanıt
    Baymak lambert lx 24 marka kombi var 45 derecede calisiyor 3 dk aralikla calisiyor sorun mu var yani 1 dk calisip 3 dk duruyor sonra yine 1 dk caliaip 3 dk duruyor@USTA 61

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.