Şimdi Ara

Kol hacim alamama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıktaki gibi vücudumda tek rahatsız olduğum bölge kollarım sol kol 34,5 sağ 35 cm geliyor soğuk yağ oranı yüzde 12 özellikle göğüs ve sırttım dan çok memnunum bu arada boy 174 kilo 74 milletin bacağı göğsü gelişmez kolları uçar bizim tam tersi :) Var mı sizin böyle inat eden bölgeniz . Bu arada beslenme mükemmele yakındı şu ana kadar artık bulk da olduğum için bi de kilomun 3 katı karbo protein yaptım .Prptein kulağa fazla gelebişir ama:) bu hafta kreatin e başladım salı gününden itibaren yükleme yapıyorum . Haftada beş gün tek bölge çalışıyorum kolda 3 biceps 3 triceps 4 set 10 tekrar lı çalışıyorum . Tahminen 35-40 dakika sürüyor. 18-19 aydır sporun içindeyim bcaa glutamin whey kullanıyorum bu arada yaş 17 belki bilmeyenler vardır diye yazıyim de kür mür tavsiyesi gelmesin koca adam zannedip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Haftada beş gün tek bölge çalışıyorum
  • Haftada beş gün tek bölge çalışıyorum

35 cm kolu olan adamın haftada tek bölge çalışıyo olması. Nerden buluyosunuz böyle espirikli şeyleri gerçekten insan hayret ediyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lentus -- 16 Ağustos 2014; 18:36:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic Monopole

quote:

Tek bölge ile vücut hatlarım daha belli oldığu fark ettim özellikle sırttımın ama hacim içinde tek bölge daha iyi diyolar .Zaten 2 aydır tek bölgedeydim . Pazartesi göğüs-biceps çarşamba sırt triceps cuma bacak cumartesi omuz ile yeni programa geçiş yapıyim o zaman .Aklıma gelmişken göğüste bench press- ıncline bench- ıncline fly- decline press iyimidir ? Incline fly yerine pec fly mı yapsam kafamda deli sorular anlayacağınız

• Orijinalden alıntı: Lentus

35 cm kolu olan adamın haftada tek bölge çalışıyo olması. Nerden buluyosunuz böyle espirikli şeyleri gerçekten insan hayret ediyo.

Valla hocam kolum her zaman geriden gelmiştir . Tek gün kol a ayılırsam vücut şaşılır mı diye düşündüm ama olmadı napalım bu sporda deneyerek bazı şeyleri öğreniyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: IOzguur

quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

quote:

Valla hocam kolum her zaman geriden gelmiştir . Tek gün kol a ayılırsam vücut şaşılır mı diye düşündüm ama olmadı napalım bu sporda deneyerek bazı şeyleri öğreniyoruz

Haftada tek bölge programlarını genetik sınırlarına yaklaşmış kişiler veya steroid kullanan kişiler kullanır.

Her kas bölgenizi haftada 2-3 kez çalıştırabileceğiniz bi programa geçmeni tavsiye ederim. Yani şuanki yaptığın programlada gelişirsinde. 10 gelişebilecekken 6 gelişmek niye yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lentus -- 16 Ağustos 2014; 19:08:28 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IOzguur

quote:

quote:

Haftada tek bölge programlarını genetik sınırlarına yaklaşmış kişiler veya steroid kullanan kişiler kullanır.

Her kas bölgenizi haftada 2-3 kez çalıştırabileceğiniz bi programa geçmeni tavsiye ederim. Yani şuanki yaptığın programlada gelişirsinde. 10 gelişebilecekken 6 gelişmek niye yani :)

Pazartesi çift bölgeye geçmeye karar verdim bi kaç kişiye daha danışarak ilginiz için teşekkürler

• IOzguur kullanıcısına yanıt
    Olay sadece tek bölgede değil, her kas grubunu haftada 1 kere çalıştırmanda. İlla split yapacaksan üst/alt yada itme/çekme gibi 2 ye bölünen split programları ABxABx şeklinde uygulamanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic Monopole

Olay sadece tek bölgede değil, her kas grubunu haftada 1 kere çalıştırmanda. İlla split yapacaksan üst/alt yada itme/çekme gibi 2 ye bölünen split programları ABxABx şeklinde uygulamanı öneririm.

Biraz daha açıklarsanız sevinilirim itme çekmeyi mesela

• Vücut geliştirme hareketleri, güç uygulama biçimi bakımından itme yada çekme olarak ayrılırlar. Mesela bench press bir itme hareketiyken, barfiks bir çekme hareketidir. Kas grupları da, genellikle itme yada çekme hareketi ile çalışır. Örneğin hemen hemen her göğüs hareketi itmeye dayanırken, sırt hareketi çekme eylemiyle çalıştırılır.
    Örnek bir itme/çekme programında 1. gün göğüs, omuz, triceps, kalflar, quadriceps çalışılırken ertesi gün kanat/sırt/biceps/hamstrings gibi. Benim favori splitim bu açıkçası, şu şekilde çalışıyordum;
    =A=
    Overhead Press 5x5
    Squat 4x10
    Bench Press 5x5
    Weighted Calf Raises 5x20
    =B=
    Deadlift 5/3/1
    Chin Ups 3xF
    Pendlay Row 5x5
    Hammer Curl 3x10

bunu kendine göre düzenleyip değiştirerek kullanabilirsin mesela.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.