Şimdi Ara

Koç’un 4300 mühendisli 15 arge merkezi yeni mili teknolojiler peşinde (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Boşversene ben Gölcük Değirmendere'de oturuyorum. kardeşimi geçen sene fordda staj için kaýıta götürdüğümde Adapazarı ve Yalova'dan işe başlamak için 3 otobüs dolusu insan gelmişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • defrecmantasyon kullanıcısına yanıt
    Yani? Baska sehirden adam gelmesi, icerdeki herkesin meslek hastaligina yakanlandigi anlaminami geliyor???

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koç'a en büyük kıyaklar bu hükümet tarafından yapılmıştır.

• spacemonkey kullanıcısına yanıt
    Bel fıtıģı meslek hastalığı değil aziz dostum.

• spacemonkey kullanıcısına yanıt
    Bölgede çalışacak işçi bulamadığı anlamına geliyor.

• defrecmantasyon kullanıcısına yanıt
    5510 sayılı Kanunun 14. Maddesine göre Meslek hastalığı, sigortalının çalıştığı veya yaptığı işin niteliğinden dolayı tekrarlanan bir sebeple veya işin yürütüm şartları yüzünden uğradığı geçici veya sürekli hastalık, bedensel veya ruhsal özürlülük halleridir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

quote:

Orijinalden alıntı: mmm2515

quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

quote:

Orijinalden alıntı: mmm2515

Kimi kandırıyor koç 10 yıllardır bu ülkenin kaymağını yiyor ve tek yaptığı

3. 5 teneke çamaşır makinesi buzdolabı

Ve yabancıların verdiği araba parçalarını birleştirme.

Bakınız Japonya ve Güney koredeki holdinglere. Bu insanlara kimse teknoloji vermedi. Ama çatır çatır yapıyorlar.

Bizdekiler ise nasıl hazır paraya konarım derdinde.

Ayrıca

Kombassan
    Jetpa
    Gibi şirketlere neler yapıldığını ve arkasında kimlerin olduğu da biraz araştıeılsa acaba kim çıkacak.

İmza gibi bir otomobil Kombassan ın değişik sanayi kollarındaki yatırımları devam etseydi kimin çarkına çomak sapına kadar girerdi acaba.

Japon u geçte Koreye bu teknolojiyi ABD vermiştir.

he onun için apple bile telefon ekranları ve bazı parçalarını samsung tan alıyor. amerika verdi teknolojiyi sonra da paraylan alıor.

http://webrazzi.com/2015/11/27/apple-iphone-ekran-teknolojisi/

tam bulamadım bir kaynak ama şurda da bahsi geçiyor.

halen neyin davasını güdüyorsunuz? koç sabancı zorlu gibi büyük holdingler isteseler araba ı yapamayacaklar? veya diğer ağır sanayi üretimi motor v.b

şu hükümet neler neler vadetti. gelin yapın motoru felan tamamen yerli üretim araba v.s her türlü vergi kolaylığı devlet arazisi ne isterseniz. hangisi atıldı işe?

bunların işi parça birleştiricilik. geliyor dışarıdan motor v.s içeride de diğer 3 5 zımbırtısını yapıp satıyorlar millete. sonra da sanayi deviyiz diye ahkam kesiyorlar. demiyorlarki biz dışarıdaki baba firmaların içerideki biz nevi işçileriyiz.

al en basiti. doğan şahin kartal üretii neden durdu_? para basıyordu para. biraz geliştirip şeklini şemalini biraz düzleyip devam etseler para basmaya da devam edecekti. ama kapatıldı. çünkü orta halli kesim başka marka araba almıyordu. peynir ekmek gibi satılıyordu.

bir de anlamadığım şey var. bu koç babanızın oğlu mu da böyle savunuyorsunuz? adamlar hazır paracı arkadaş. ve bu ülkede ağır sanayinin gelişmemesindeki en büyük nedenlerden bunlar.

Kardeş bilgin olmadığı konularda yorum yapma.ABD,doğu bloğuna karşı bölgede üstünlük sağlayabilmek için 70 ve 80 lerde G.Kore'ye teknoloji ihracatı yapmış,tarihindeki en büyük hibeleri Koreli yatırımcılara vermiştir.Tabii ki günümüzde böyle bir yardım söz konusu değil ancak dediğim gibi G.Kore teknolojisinin temellerini ABD atmıştır.Lütfen bilgin olmadığın konularda fikrin de olmasın.İyi akşamlar.

bilmiyordum cidden ama bu senin söylediğin benim anlatmak istediğimi çürütmüyor ki?

ben ilk yazımda ne dedim. bizdekiler bir şeyler üretme ülkeye katkı sunma peşinde değil. hepsi hazır paracı dedim. ha halen bunun üstüne varsa diyeceğin bilemem.

• Fadılı çıkarsalar da yolsa şu fadıl hastalarını

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.