Şimdi Ara

Kobo için Türkçe sözlük

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
29
Cevap
11
Favori
5.106
Tıklama
Giriş
    73 Mesaj
    Gerçekten muhteşemsiniz. Kusursuz çalışıyor. Özellikle tarih ve felsefe okumalarında çok işime yarayacak. Çok teşekkür ederim.
    |
    |
    Teşekkürler
    |
    |

Merhaba. Dediğiniz adımları harfiyen uyguladım. Bir süre önce başarıp sözlüğü yükleyebilmiştim lakin dikkatsizliğimden mütevellit silindi ve tekrar yüklemek zorunda kaldım. Şimdi ise hiçbir şekilde başaramıyorum,her denememde sinir krizleri geçiriyor,bilgisayarımı duvara vura vura parçalayıp üzerinde tepinmemek için zor tutuyorum kendimi. Öncelikle kobomun internet bağlantısını açıp orjinal sözlükler yüklüyorum. Sonrasında kullanacağım sözlüğü kafamda seçiyorum,misal ingilizce orjinal sözlüğü. Sonra internet bağlantısını kapatıyor ve usb kablomu takıyorum okuyucuma. Sizden aldığım türkçe sözlüğü dict klasörüne atıyorum. Okuyucumu usb kablosundan çıkarıyor ve tamamen kapatıp açıyorum. Sonra tekrar usb kablosunu takıyor,dict klasörüne giriyor ve sizden seçecek olduğum ingilizce zip dosyanın ismi ile türkçe sözlüğün ismini değiştiriyor,orjnial ingilizce sözlüğünü ise siliyorum. Ve bu hiçbir işe yaramıyor. Elimde ne türkçe sözlük,ne de ingilizce sözlük var olmuş oluyor sonuç olarak. Lütfen yardımcı olabilir misiniz? :(
    |
    |
    Bahsedilenler: tanerss

• Yüzbaşı
    531 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nyandeniz

Merhaba. Dediğiniz adımları harfiyen uyguladım. Bir süre önce başarıp sözlüğü yükleyebilmiştim lakin dikkatsizliğimden mütevellit silindi ve tekrar yüklemek zorunda kaldım. Şimdi ise hiçbir şekilde başaramıyorum,her denememde sinir krizleri geçiriyor,bilgisayarımı duvara vura vura parçalayıp üzerinde tepinmemek için zor tutuyorum kendimi. Öncelikle kobomun internet bağlantısını açıp orjinal sözlükler yüklüyorum. Sonrasında kullanacağım sözlüğü kafamda seçiyorum,misal ingilizce orjinal sözlüğü. Sonra internet bağlantısını kapatıyor ve usb kablomu takıyorum okuyucuma. Sizden aldığım türkçe sözlüğü dict klasörüne atıyorum. Okuyucumu usb kablosundan çıkarıyor ve tamamen kapatıp açıyorum. Sonra tekrar usb kablosunu takıyor,dict klasörüne giriyor ve sizden seçecek olduğum ingilizce zip dosyanın ismi ile türkçe sözlüğün ismini değiştiriyor,orjnial ingilizce sözlüğünü ise siliyorum. Ve bu hiçbir işe yaramıyor. Elimde ne türkçe sözlük,ne de ingilizce sözlük var olmuş oluyor sonuç olarak. Lütfen yardımcı olabilir misiniz? :(
    dict klasörü içindeki bütün dosyaları sil
    Cihazı tamamen yeniden başlat.
    Yeniden başladığında 1 adet resmi sözlük seç indirsin sync yap.
    Sync bittiğinde wirelessi kapat bir daha açılmayacak.
    Cihaz yeniden açıldığında usb ile bilgisayarına bağlan dict klasörü içinde 1 adet zip dosyası göreceksin onun dosya adını bir yere kaydet ve dosyayı sil.
    Yeni sözlük dosyanı oraya at ve kayıt ettiğin dosya adını ile değiştir.

Şimdi sorunsuz çalışıyor olması gerekiyor.

• Er
    2 Mesaj

Ah,sonunda başardım! Nasıl mutlu oldum bilemezsiniz. Çok teşekkür ederim. :')
    |
    |
    tanerss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    291 Mesaj
    Çok güzel

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Er
    3 Mesaj
    kobo glo hd'de koreader için bu sözlüğü nasıl uygulayabilirim..

Orijinalden alıntı: Diplomath

kobo glo hd'de koreader için bu sözlüğü nasıl uygulayabilirim..
    Bu dosyaların önceki halleri ile deneyebilirsiniz. Sanıyorum stardict formatıydı.
    https://yadi.sk/d/t4r0JirxzUa3gg
    |
    |
Bey Azura
Mobilya Takımları
Media Sözlük
bankalar.org
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.