Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın gurcan1 paylaşımınız için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tarcinbey

Sayın gurcan1 paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

önemli degil arkadaşım her zaman yardımcı olmaya çalışırım iyi akşamlar dilerim
  • Bua arada hitachi 12000 lik klasik iyi ısıtıyor.Altta üste insanlar oturuyor ama bu odalarda hiç kimse ısınma cihazı veya soba kullanmıyor. Ona rağmen 12 m2 odamı iyi ısıtıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vicid

Bua arada hitachi 12000 lik klasik iyi ısıtıyor.Altta üste insanlar oturuyor ama bu odalarda hiç kimse ısınma cihazı veya soba kullanmıyor. Ona rağmen 12 m2 odamı iyi ısıtıyor.

mrb nerede yani hangi şehirde oturuyorsunuz bilmiyorum ama 12000 btu 12 metre kareyi fazlasıyla ısıtır 9000 btu bile yeterdi hitachi çok iyi bir klimadır iyi günler dilerim
  • Arkadaşlar merhaba. Forumu tamamen okudum. Genelde japon klimalar övülmüş. Ama AKAi klima hakkında pek bir yorum bulamadım. Kullanan arkadaş varmı? Yeni çıkanları servis pek övdü. Kendiside dükkanında kullanıyor gördüm. Ben Ayvalık için düşünüyorum. Ne dersiniz? 12 binlik klima 700 ytl. -5 kadar da herhangi problem olmuyormuş. Tavsiyeleriniz neler? Olumlu yada olumsuz ona göre hareket edeceğim. Salı gününe kadar zamanım var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dehencan

Arkadaşlar merhaba. Forumu tamamen okudum. Genelde japon klimalar övülmüş. Ama AKAi klima hakkında pek bir yorum bulamadım. Kullanan arkadaş varmı? Yeni çıkanları servis pek övdü. Kendiside dükkanında kullanıyor gördüm. Ben Ayvalık için düşünüyorum. Ne dersiniz? 12 binlik klima 700 ytl. -5 kadar da herhangi problem olmuyormuş. Tavsiyeleriniz neler? Olumlu yada olumsuz ona göre hareket edeceğim. Salı gününe kadar zamanım var.

sayın arkadaşım izlediğim kadarıyla akainin kendi kliması yok ve piyasada bulunan klimalarda iyi ürünler degil tavsiye etmem başka ir arkadaşın bildigi varsa sizi bilgilendirir siz bildik ürünlerden şaşmayın maceraya girmeyin alınacak ürünler belli sizin sonra magdur olmanızı istemem iyi geceler dilerim

• ben kullanıyorum gürültü dışında bir problemim yok. ısıtması mükemmel. odamda çıplak oturuyorum ve terliyorum ve soğutmasına diyecek yok! 20 dereceye getirsem bile 10 dk içinde üşümeye başlıyorum aslında en ideali konfor ısısı 25 derece.

quote:

Orjinalden alıntı: elantra

Merhabalar,
    dün Praktiker'de gezerken, "North Aire" marka Mısır menşeli klimalar gördüm... Yaklaşık 14 metrekarelik bir çatı katını ısıtmak ve soğutmak için ucuz klima arayışları içinde iken gördüğüm bu cihazın iki özelliği açıkçası beni bayağı etkiledi... Şöyle ki;
    - Diş ısı + 52 dereceye çıkana kadar soğutmaya,
    - -5 (yanlış hatırlıyor olabilirim - 7 de olabilir) dereceye düşene kadar ısıtmaya devam ediyormuş bu cihaz...
    9000 btu için fiyatı 299 ytl + 70 ytl montaj...
    Kullanacağım yer İstanbul. Bu cihazdan BİZZAT kullananlar var ise yorum rica ediyorum...
    Şimdiden teşekkürler...
    Saygılarımla...

• ARKADAŞIM BEN VESTEL KULLANIYORUM AMA HİÇ MEMNUN DEĞİLİM SANA BEKO VEYA ARÇELİK ÖNERİRİM
  • quote:

Orjinalden alıntı: GÜZEL.İM

ARKADAŞIM BEN VESTEL KULLANIYORUM AMA HİÇ MEMNUN DEĞİLİM SANA BEKO VEYA ARÇELİK ÖNERİRİM

Biraz daha açabilirmisin neden memnun değilsin ? Hangi ürününden memnn değilsin ? Sorunun nedir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: command_4

ben kullanıyorum gürültü dışında bir problemim yok. ısıtması mükemmel. odamda çıplak oturuyorum ve terliyorum ve soğutmasına diyecek yok! 20 dereceye getirsem bile 10 dk içinde üşümeye başlıyorum aslında en ideali konfor ısısı 25 derece.

quote:

Orjinalden alıntı: elantra

Merhabalar,
    dün Praktiker'de gezerken, "North Aire" marka Mısır menşeli klimalar gördüm... Yaklaşık 14 metrekarelik bir çatı katını ısıtmak ve soğutmak için ucuz klima arayışları içinde iken gördüğüm bu cihazın iki özelliği açıkçası beni bayağı etkiledi... Şöyle ki;
    - Diş ısı + 52 dereceye çıkana kadar soğutmaya,
    - -5 (yanlış hatırlıyor olabilirim - 7 de olabilir) dereceye düşene kadar ısıtmaya devam ediyormuş bu cihaz...
    9000 btu için fiyatı 299 ytl + 70 ytl montaj...
    Kullanacağım yer İstanbul. Bu cihazdan BİZZAT kullananlar var ise yorum rica ediyorum...
    Şimdiden teşekkürler...
    Saygılarımla...

Sn.command_4,
    verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim ama ben bu cihaz hakkında uzun süre cevap gelmeyince Demirdöküm Cool Line serisinden 9000 btu.'luk bir cihaz aldım ve şu anda onu kullanıyorum... Hava sıfır derecede iken bile ısıtması defrost yapmadan devam ediyordu, bu nedenle şimdilik memnunum, ama daha soğuk olunca ne olur bilemem!!!
    Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elantra -- 13 Ocak 2007; 17:38:20 >

• forumun bu sayfasını defalarca okudum 36 metre karelil 2 katlı işyerime daha önce tavsiye edilen 18 btu klimanın yerine panasonik ac robot 12000 btu inverterli klima aldım yaklaşık 5 aydır kullanıyorum gerçi havalar da ılık gitti bu kış faka t ki,limayı test edicek soğuklarda yaşanmadı değil bu arada
    sonuç olarak klimadan çok memnunum
    1:çok sessiz hem iç ünite hem dış ünite şaşılacak derecede sessiz
    2 : cihaz 36 metre kare iş terine son derece hakim en soğuk şartlarda dahi en ücra köşede çalışan lardan dahi şikayet gelmedi
    3: klima iş yerimde düzenli sabah 08:00 otomatik olarak açılıp akşam 09:00 kapanıyor ve fatıraya aylık olarak 40 ytl lik artı birrakkam yansıttı ki bu benim için beklediğimin yarısı enerji tasarru,konusundada çok tasarruflu buldum
    4: filtresini kendiliğinden temizliyor bu özelliğini ilk başta pek önemsememiştim ama evim deki beko klimanın filtresini 2 ay temizlemeyeyim koku yapıyor ve enerji kaybıda cabası panasonık ac robotu aldığımdan buyana 5 ay oldu 3 defa kontrol ettim ancakfilitre halaa tertemiz ve ben hiç elsürmedim şidiye kadar
    5:ilk çalışmada tam güç çalışıyor ve açılıştan 1 dakika sonra yeterli derecede ısı vermeye başlıyor ve 15 dakikada soğuk olan bi ortamı normale döndürüyor daha sonra kademeli olarak yavaşlayarak içersini aynı ısıda tutuyor
    6:ben daha başka markalar kullandığımdan panasoniğin bana sağladığı konforun kıymetini çok iyi biliyorum diğer klimalarda ortam ısısı düştüğünde yada yükseldiğinde hissediyorsunuz ve klimaya bazen siz müdahale etmek zorun da kalıyorsunuz fakat ac robot ortamdaki ısıyı neredeyse sabitliyor ve size kışı unutturuyor
    burada bu cihazı tavsiye eden ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler
    umarım benim de faydam olmuştur

• quote:

Orjinalden alıntı: JAWSS

forumun bu sayfasını defalarca okudum 36 metre karelil 2 katlı işyerime daha önce tavsiye edilen 18 btu klimanın yerine panasonik ac robot 12000 btu inverterli klima aldım yaklaşık 5 aydır kullanıyorum gerçi havalar da ılık gitti bu kış faka t ki,limayı test edicek soğuklarda yaşanmadı değil bu arada
    sonuç olarak klimadan çok memnunum
    1:çok sessiz hem iç ünite hem dış ünite şaşılacak derecede sessiz
    2 : cihaz 36 metre kare iş terine son derece hakim en soğuk şartlarda dahi en ücra köşede çalışan lardan dahi şikayet gelmedi
    3: klima iş yerimde düzenli sabah 08:00 otomatik olarak açılıp akşam 09:00 kapanıyor ve fatıraya aylık olarak 40 ytl lik artı birrakkam yansıttı ki bu benim için beklediğimin yarısı enerji tasarru,konusundada çok tasarruflu buldum
    4: filtresini kendiliğinden temizliyor bu özelliğini ilk başta pek önemsememiştim ama evim deki beko klimanın filtresini 2 ay temizlemeyeyim koku yapıyor ve enerji kaybıda cabası panasonık ac robotu aldığımdan buyana 5 ay oldu 3 defa kontrol ettim ancakfilitre halaa tertemiz ve ben hiç elsürmedim şidiye kadar
    5:ilk çalışmada tam güç çalışıyor ve açılıştan 1 dakika sonra yeterli derecede ısı vermeye başlıyor ve 15 dakikada soğuk olan bi ortamı normale döndürüyor daha sonra kademeli olarak yavaşlayarak içersini aynı ısıda tutuyor
    6:ben daha başka markalar kullandığımdan panasoniğin bana sağladığı konforun kıymetini çok iyi biliyorum diğer klimalarda ortam ısısı düştüğünde yada yükseldiğinde hissediyorsunuz ve klimaya bazen siz müdahale etmek zorun da kalıyorsunuz fakat ac robot ortamdaki ısıyı neredeyse sabitliyor ve size kışı unutturuyor
    burada bu cihazı tavsiye eden ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler
    umarım benim de faydam olmuştur

yazdıklarınız için sağolun böylece bazı arkadaşların kafasındaki sorulara cevap olmuştur iyi akşamlar dilerim

• hayırlı olsun bende hitachi kullanıyorum memnunum .sen de memnu kalırsın .saygılar
  • Klima üzerine çalışan aynı zamanda, LG'nin hem servis hem bayisi olan bir şirkette makine mühendisi olarak çalışıyorum ve LG Klima'yı da düşündüğünüz klimalar listenize eklemenizi öneriyorum.. En azından kataloglarına (internet üzerinden de olabilir) bakın ya da bir bayisine uğrayıp özellikleri hakkında bilgi alın, Üst düzey klimalar içinde (Mitsubishi, Daikin, hitachi vs..) fiyatı biraz daha uygun olarak göze çarpıyor ve en az onlar kadar kullanışlı ve önemli özelliklere sahip.. Hakkında kafanıza takılan bir soru ya da öneri olursa paylaşabilirim..
    sağlıcakla kalın.. kolay gelsin
  • Merhaba arkadaşlar

Bu konuyla ilgili daha önce konu açmıştım bu sayfaları okuyunca iyice kafam karıştı. Geçenlerde Vestele keşif yaptırdım ve bana 18000 btu luk bir klima gereksinimimim olduğu rapor edildi. Benim için işin ısıtma yönü hiç önemli degil sadece işin soğutma yönünü düşünüyorum. İstanbulda oturuyorum. Kampanyaları nedeni ilede aşağıda belirtecegim üç modelden hangisini tavsiye edersiniz.

Beko 7700D Neo dual plazma (19200 btu) 1089 ytl (A sınıf)
    Arçelik 4710 AA Neo dual plazma (19200 btu) 1113 ytl (A sınıf)
    Vestel MXP Gold Bion X (18000 btu) 1256 ytl (---)

Yardımlarınız için teşekkürler

NOT : Muhtemelen Gürcan arkadasım kızacaktır.
  • tabiki saydığın markalar babamızın malı değğil iyi söylüyorsunuz ama şu var ki bir büyüğümüzün söylediği BEn ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye yada kalitesiz. Çünki bunu sizler kullanacaksınız ve özeliklede konfor şartlarını yakalamayı amaçlıyorsunuz. Ucuz klima alıpta ondan bunda şikayet edip özellliklede ısıtmada kullanamayacaksanız ve soğuk halavarda takviye birşey kullanacaksanız bir kıyneti kalmıyor dimi.
    oyüzden bir şeyi bir kere ve tam almka gerekiyor. Ucuz klimaların hepsi çinde fason üretim yaptırıyorlar ve bu bukadar diyip geçiyorlar arkasında hiç durmadan. Bence Mitsubishi Elektrik veya Daikın almanızı tercih ederim. uzun ömürlü ve sıkıntı yaratmaz size. Bunların içersinde Mitsubishi elektiki arkasında duran firmayla çokk daha iyi ve size uygun taksit şartları sunuyor. Bunu bir değerlendirirseniz sizde göreceksiniz. Zaten verdiğiniz parayı uzun vadelei olarak geri alacaksınız size gelen elektrik faturasından mantıklı olanda bu zaten

• quote:

Orjinalden alıntı: tttarik

Merhaba arkadaşlar

Bu konuyla ilgili daha önce konu açmıştım bu sayfaları okuyunca iyice kafam karıştı. Geçenlerde Vestele keşif yaptırdım ve bana 18000 btu luk bir klima gereksinimimim olduğu rapor edildi. Benim için işin ısıtma yönü hiç önemli degil sadece işin soğutma yönünü düşünüyorum. İstanbulda oturuyorum. Kampanyaları nedeni ilede aşağıda belirtecegim üç modelden hangisini tavsiye edersiniz.

Beko 7700D Neo dual plazma (19200 btu) 1089 ytl (A sınıf)
    Arçelik 4710 AA Neo dual plazma (19200 btu) 1113 ytl (A sınıf)
    Vestel MXP ****ion X (18000 btu) 1256 ytl (---)

Yardımlarınız için teşekkürler

NOT : Muhtemelen Gürcan arkadasım kızacaktır.

benim fikrim klima ısıtma amaçlı ise kaliteli olması gerekir.klimanın randımanı ısıtmada ortaya çıkar onun için ısıtma amaçlı düşünenlere derim ki iyi marka alın.o markalar zaten burada belirtilmiş.3-4 marka mevcut.ama soğutma amaçlı düşünülüyorsa sadece yazın kullanıcam derseniz bütün klimalar soğutur.saygılar.

• arkadaşlar buradaki yorumların hepsini okudum daha öncede birkaç yorum yaptım daha doğrusu izlenimlerimi yazdım
    şimdide izlenimlerimi aktarayım kararsızlar için yardımcı olabilirim.dün akşam oturduğum bölgede (izmir) don vardı dijital termometre -1 i gösteriyordu
    evimde iki adet klima var biri yorumlarda ucuz diye tabir edilen coolline (demirdöküm) diğeri haier ,coolline 12000'lik haier 9000'lik. ikisininde performansını ölçtüm haieri 10 m2 lik bir odada kullanıyorum
    akşam saat 8'de açtım klimanın üstündeki gösterge 13 dereceyi gösteriyordu saat 12 olduğunda 28 derece idi ve hiç durmadan defroz olayı yapmadan sürekli sıcak hava üfledi odanın zemin sıcaklığı saat 12 de 20 derece idi ve bana artık oda sıcak gelmeye başladığından sıcaklığı 27 ye düşürdüm performansı baya iyi bir klima tavsiye edilir.(ktapçığında -7 /+ 43 arası yazıyor) coolline'ı 12 m2 lik bir odada kullandım dış hava sıcaklığı -1 olduğunda 1 kere defroza girdi (2 saat kadar çalıştırdım)yaklaşık 4-5 dakika sonra ,yine görevini yaptı ve ısıtmaya devam etti ama şunu gördümki coolline hiç yabana atılacak bir klima değil haier kadar olmasa bile performansı ve ısıtması beni gece memnun etti maksimum kış sıcaklıkları 0 derece civarında olan bölgelerde kullanılabilir diye düşünüyorum ev izolasyonum iyidir.

• ayrıca haier özellik bakımından çok iyi kumandasından hertürlü ayarı yapabiliyorsunuz(iç ve dış kanatçıkları yönetebiliyorsunuz belli açılarda durdurabiliyorsunuz ,temiz hava girişi var,negatif iyon ,ultraviole vb sanko holdink getiriyor türkiyeye) airfelin sitesinden incelenebilir. benim kullandığımın modeli new class 9000 lik fiyat açısından diğerlerine göre(mitsubishi,panasonic vb.) daha uygun.
  • Arkadaşlar merhaba, kısa bir süreliğine DAIKIN klimalarda az da olsa fiyatlarda indirim var. Haber vereyim dedim.
    Örnek olarak 9.000 Btu İnverter 1.950 oldu
    Sormak istediğiniz klima modelleri için cumhurdemirk@hotmail.com adresine veya
    382 10 55 nolu telefondan öğrenebilirsiniz.

Saygılarımla

Cumhur Demirkahyalılar
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.