Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (921. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 919920921922923
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • isabetli bir karar vermişsiniz sizin adınıza sevindim güle güle kullanın... Cihazın beklentilerinizi fazlası ile karşılayacağından şüpheniz olmasın...

cihaz consept ürünü yani daıkın emura yada ururu sarara gibi yada fujitsu nocria gibi veya mitsubishi krigamine gibi elit bir cihaz almışsınız...

benim merak ettiğim cihaz modeli nedir kaç btu 3000 tl 10 taksit çok güzel fiyat..

cihazın liste fiyatı : KIT12-NKE = 3050TL
    KITE15-NKE liste fiyatı da 3782 TL

sizin aldığınız model hangisi 15 lik olan ise mükemmel fiyat bayi bile bu fiyattan alamıyor ancak toplu mal alan kişi bu fiyatı verebilir... ve ancak belki bu fiyattan 100 TL kar elde etmiş olur en fazla

eğer KIT-15NKE aldıysanız ve 3000 TL ye 10 taksit aldıysanız liste fiyatı üzerinden % 26 dan fazla iskontolu almışsınız ...
    kutlarım...

stoll nickname li arkadaşada buradan bir hatırlatmada bulunayım...

broşürde yazan o bilgiye bir açıklama getireyim....

broşürde şöyle yazar: Bu model eksi -5 derecenin altında kesintisiz olarak (24 saat çalışma) ısıtma modunda kullanıma uygun değildir...

bu yazının açıklaması şu şekildedir eksi -5 derecenin altında hiç bir klima defrost yapmadan 24 saat çalışamaz buz tutar ve bu buzu çözmesi için defrost yapması gerekir... bu açıklamayı hiç bir marka yazmıyor kafa bulandırmamak için panasonicte adamlar herşeyi açık seçik ve net yazmışlar ... cihaz normal şartlarda eksi -15 dereceye kadar mükemmel ısıtır ve bu zaman zarfında yani eksi -5 in altına düştüğü durumlarda defrosta girer yani kendini eritir... zaten bunu yapmıyorsa bir cihaz bir anormallik var demektir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

isabetli bir karar vermişsiniz sizin adınıza sevindim güle güle kullanın... Cihazın beklentilerinizi fazlası ile karşılayacağından şüpheniz olmasın...

cihaz consept ürünü yani daıkın emura yada ururu sarara gibi yada fujitsu nocria gibi veya mitsubishi krigamine gibi elit bir cihaz almışsınız...

benim merak ettiğim cihaz modeli nedir kaç btu 3000 tl 10 taksit çok güzel fiyat..

sizin aldığınız model hangisi 15 lik olan ise mükemmel fiyat bayi bile bu fiyattan alamıyor ancak toplu mal alan kişi bu fiyatı verebilir... ve ancak belki bu fiyattan 100 TL kar elde etmiş olur en fazla

eğer KIT-15NKE aldıysanız ve 3000 TL ye 10 taksit aldıysanız liste fiyatı üzerinden % 26 dan fazla iskontolu almışsınız ...
    kutlarım...

quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

Arkadaşlar panasonic etherea KIT-E15NKE klimam dün itibariyle takıldı. adamlar saar 11.00-12.00 arası geleceğiz dediler ve geldiler. ben hayatımda bu kadar nazik ve profosyonel çalışan ekip görmedim. elemanlar aynı zamanda mitsubishi electric inde personeliydi. geldikleri araba klimaplusa aitti. sorunsuz ve dört dörtlük bir şekilde klima takıldı.daha sonra detaylı bir şekilde ürün tanıtımı yapıldı. bu cihazın mitsubishi electric zen serisi ile eşdeğer olduğu söylendi. bu arada diğer yaşadığım olumsuz olaydan adamların bilgisi olduğu için birbirlerine "yaa vakuma ne gerek var,boşver hadi gidelim" şeklinde şakalar bile yaptılar. yani toshiba daiseikai ında hakkını inkar edemem ama(iç ve dış ünite sessizliği yönünden) ama bu etherea econavi dedikleri şey bambaşkaymış yaa
    ancak anlamadığım bir husus var. ben inverter klimalar durmaz diye biliyordum. bu cihaz ara sıra odada hareket olmadığında özellikle duruyor. toshiba durmuyordu. bilgisi olan var mı? yoksa econavi dedikleri şeyden mi kaynaklanıyor. neyse zamanla öğreneceğiz. vaktim olduğunda resim ve videoları paylaşırım.

• quote:

isabetli bir karar vermişsiniz sizin adınıza sevindim güle güle kullanın... Cihazın beklentilerinizi fazlası ile karşılayacağından şüpheniz olmasın...

kutlarım...

stoll nickname li arkadaşada buradan bir hatırlatmada bulunayım...

broşürde yazan o bilgiye bir açıklama getireyim....

broşürde şöyle yazar: Bu model eksi -5 derecenin altında kesintisiz olarak (24 saat çalışma) ısıtma modunda kullanıma uygun değildir...

bu yazının açıklaması şu şekildedir eksi -5 derecenin altında hiç bir klima defrost yapmadan 24 saat çalışamaz buz tutar ve bu buzu çözmesi için defrost yapması gerekir... bu açıklamayı hiç bir marka yazmıyor kafa bulandırmamak için panasonicte adamlar herşeyi açık seçik ve net yazmışlar ... cihaz normal şartlarda eksi -15 dereceye kadar mükemmel ısıtır ve bu zaman zarfında yani eksi -5 in altına düştüğü durumlarda defrosta girer yani kendini eritir... zaten bunu yapmıyorsa bir cihaz bir anormallik var demektir...

• gözümden kaçmış bu mesaj

KIT-E15NKE almış kiral33 arkadaş vallahi çok iyi fiyata almış hemen hemen %27 ye yakın iskontolu almış ...

daha öncede söylemiştim panasonic ETHEREA alan kulanan montajını yapan bilir elit bir ürün consep ürünü ve bu fiyatada eşdeğer bir cihaz almak için üstüne en az 1000 TL fazla para ödersin mesela mitsubishi krigamine ZEN seriisinden bir cihaz almaya kalk arada çok ciddi fiyat farkı var

cihazın üzerinde cam var sensörler kimse olmadığını hissettiği zaman klima çalışmaz durur ve buda tasarruf etmesi demektir..

güle güle kullan arkadaşım...
  • Gree üretimi olduğu için ve airfel-daikin servisleri ilgilendiği için AUER AG22-0919 22000 BTU 1415 TL 6 taksit aldım bakalım, izlenimlerimi aktaracağım
  • gecen kıs İstanbulda -8 dereceleri buldu mesele ailece sorunsuz ısınma oldugundan en ufak bir tereddütte markayı eliyorum Tekirdağlı-klimacı ve tutankemon arkadaslara tesekkür edip panasonıc i yeniden seceneklerim arasına yazdım
  • quote:

gözümden kaçmış bu mesaj

KIT-E15NKE almış kiral33 arkadaş vallahi çok iyi fiyata almış hemen hemen %27 ye yakın iskontolu almış ...

daha öncede söylemiştim panasonic ETHEREA alan kulanan montajını yapan bilir elit bir ürün consep ürünü ve bu fiyatada eşdeğer bir cihaz almak için üstüne en az 1000 TL fazla para ödersin mesela mitsubishi krigamine ZEN seriisinden bir cihaz almaya kalk arada çok ciddi fiyat farkı var

cihazın üzerinde cam var sensörler kimse olmadığını hissettiği zaman klima çalışmaz durur ve buda tasarruf etmesi demektir..

güle güle kullan arkadaşım...

Allah razı olsun. evet gerçekten bu fiyata bulabilmem çok iyi oldu. çünkü zaten limiti çok zorlamıştım. sizinde bahsettiğiniz gibi kurmaya gelen klimaplus görevlisi arkadaşlarda mitsubishi krigamine ZEN serisinden hiçbir eksiği olmadığını hatta aynı komprosörün kullanıldığını söylediler. onlarda aldığım fiyatı duyunca şaşırdılar. hatta balkonda kurulum yaparken komşumuz sormuş.adamda 3500 lira falan demiş. nasip kısmet işte.

• arkadaşlar selamlar, bodrumdayım, 35 m2 salonum için (salon +mutfak, evin giriş katı, ayrıca merdivenle alt kata iniş var, arada kapımız var) klima tavsiyesi istiyorum, arçelik vestel vs düşünmüyorum, buraya bir arkadaş 24 btu ister dedi, ortalama 3000 tl bütçem var, biraz zorlamalar olabilir, sağolun, sanırım panasonic alanlar memnun, evde bebek var, o yüzden bütçemi dediğim gibi zorlayabilirim, sağolun,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladex -- 10 Eylül 2012; 15:56:29 >
  • SAYIN TEKİRDAĞLI-KLİMACI SİZDEN YARDIM İSTEYECEKTİM

KUZENİME KLİMA BAKIYORUZ MAKSİMUM 1.000 TL CİVARI ÇIKABİLECEK
    TAŞINACAĞI EV YENİ BİR BİNA YALITIMI İYİ DURUMDA PENCERELER PEN KAPLAMA ZEMİNLER PARKE KDB CEPHESİ VAR GÜNEŞTE ALIYOR EV YETERİNCE. KLİMACI BAKTI 12 LİK KLİMANIN ÇOK İYİ SONUÇ VERECEĞİNİ SÖYLEDİ AMA ELİNDEKİ KLİMALAR PAHALI OLUNCA ANLAŞAMADIK BAŞKA BİR YERDE LİNKTE VERDİĞİM KLİMAYI ÖNERDİLER. KUZEN BAYAN OLUNCA ŞEKLİDE HOŞUNA GİTTİ AMA KARARSIZIM SİZİN GÖRÜŞÜNÜZÜ ALMAK İSTEDİM.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/baymak-elite-12-chs-baymak-klima-en-ucuz-fiyatlari,35061.html

1.000-1.100 TL Yİ GEÇMEYECEK FİYATLARDA 12 LİK ÖNEREBİLECEĞİNİZ KLİMALAR VARMI ACABA ÜSTADIM ?

DEMİRDÖKÜM SATAN BİR ARKADAŞIM YENİ NESİL 410 GAZLI 12 LİK DD Ü 1.000 TL YE VERİRİM DEDİ AMA PEK BİLGİM YOK CİHAZ KONUSUNDA ÇOK YAZDIM AMA YARDIMLARINI BEKLİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flood01 -- 10 Eylül 2012; 18:54:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flood01

SAYIN TEKİRDAĞLI-KLİMACI SİZDEN YARDIM İSTEYECEKTİM

KUZENİME KLİMA BAKIYORUZ MAKSİMUM 1.000 TL CİVARI ÇIKABİLECEK
    TAŞINACAĞI EV YENİ BİR BİNA YALITIMI İYİ DURUMDA PENCERELER PEN KAPLAMA ZEMİNLER PARKE KDB CEPHESİ VAR GÜNEŞTE ALIYOR EV YETERİNCE. KLİMACI BAKTI 12 LİK KLİMANIN ÇOK İYİ SONUÇ VERECEĞİNİ SÖYLEDİ AMA ELİNDEKİ KLİMALAR PAHALI OLUNCA ANLAŞAMADIK BAŞKA BİR YERDE LİNKTE VERDİĞİM KLİMAYI ÖNERDİLER. KUZEN BAYAN OLUNCA ŞEKLİDE HOŞUNA GİTTİ AMA KARARSIZIM SİZİN GÖRÜŞÜNÜZÜ ALMAK İSTEDİM.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/baymak-elite-12-chs-baymak-klima-en-ucuz-fiyatlari,35061.html

1.000-1.100 TL Yİ GEÇMEYECEK FİYATLARDA 12 LİK ÖNEREBİLECEĞİNİZ KLİMALAR VARMI ACABA ÜSTADIM ?

DEMİRDÖKÜM SATAN BİR ARKADAŞIM YENİ NESİL 410 GAZLI 12 LİK DD Ü 1.000 TL YE VERİRİM DEDİ AMA PEK BİLGİM YOK CİHAZ KONUSUNDA ÇOK YAZDIM AMA YARDIMLARINI BEKLİYORUM

orta segmentte size samsung ta önerebilirim 12.000 btu boracay model 1000 tl civarı internettende bakabilirsin en ucuz samsung klima yaz google amcaya arattır 100 lerce bulursun...

amaç sadece serinlemek se yani yazın kullanacaksan baymakta senin işini fazlasıyla görecektir baymak servis olarakta oldukça yaygındır...

dikkat etmen gereken nokta montaj esnasında güzelce vakum yaptırmak olmalıdır..

• demirdöküm kapsam dışı klimaların boruları çok ince hatta boru setleri bile soğan zarı gibi incecik montaj esnasında bile adamın elinde kalıyor tavsiye etmem
  • bak mesela ben buldum ereyonda 940 lira oldukça güzel fiyata samsung klima

http://www.cimri.com/samsung-boracay-aq12tsmnand-klima

ereyon güvenilir bir alışveriş sitesidir... ama siz yinede dikkatli olun sanal alışverişlerden montajı ücretsizdir servis takar bedel almaz...

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=675613

• teşekkür ederim ilginiz için boracay hakkında çok şey okudum hatta teknosa da 900 tl civarı bir rakam vardı ama stok kalmamış ereyon da sıkıntı yaşarmıyım ürünü alırken s sizce ? sitelerinde montajın ücretsiz olduğu yazıyor iyice inceleyeyim gönlüm boracay dan yanaydı en başından beri aslında onu aldırabilirsem iyi olacak teşekkür ederim
  • klima alırken de dikkat edilmesi noktalardan birinin düşük gerilimlerde motoru koruması. malum ülkemizde elektriklerde dalgalanma olayı çok oluyor malesef. bu dalgalanmalarda devreyi kesecek bir koruma şart. incelediğim klimaların içinde sadece samsung da bu motor koruma olduğunu okudum. diğer klimalardada varmı bilmiyorum. gerçi samsung klimada da ne derece doğru bilmiyorum. ustalarımız bilirler mutlaka, hangi klimalarda gerilimin düşmesi ile motorun zarar gelmemesiiçin devreyi kesen koruyucu veya kontaktör herne ise olan klimaların markasını belirtirlerse daha iyi olur. çünki gerilim dalgalanmalarından ötürü klimanıza bir zarar gelirse garantili dahi olsa, garanti dışı kaldığını bazı yazılarda okudum. ustalarımızdan rica etsem bu motoru koruyan sistem hangi marka klimalarda var acaba.
  • bu motor koruma sistemi her markada ve hemen hemen soğutma kompresörlerinin hepsinde var..

bazı kompresörlerde hem içte hem dışta var samsung ta bunlardan birisi hem içte hem dışta derken kompresörün içi,nde ve dışında var kompresörün iç yapısında bobin tellerinin arasında cam termik bulunur... dışta ise ayrıca bimetal termik bulunur...

birde aşırı akım koruma devresi var bu da voltaj dalgalanmalarına karşı kompresörü korumaya alır bazı klima kartlarında bir parçayı yakar yada kartın üzerindeki cam sigortayı attırarak tüm sistemi korur....

başka bir koruma devresi de trifaze çalışan endüstriyel klimalarda bulunur mesela fazların değiştirildiği durumlarda sistemi devreye sokmaz çalışmasını engeller..

bu tip arıza ihbarı bize oldukça fazla gelmektedir ... bir örnek elektrik dağıtım şirketi elektrik hatlarında çalışma yapar ve fazları söktüğü gibi takmaz farkında olmadan elektrik teknisyeni fazların yerlerini değiştirir... sonrasında o bölgedeki trifaze çalışan tüm endüstriyel klimalar çalışamaz hale gelir müşteri bizi arar gider fazların yerlerini eski hale getirir cihazın çalışmasını sağlarız...

• quote:

teşekkür ederim ilginiz için boracay hakkında çok şey okudum hatta teknosa da 900 tl civarı bir rakam vardı ama stok kalmamış ereyon da sıkıntı yaşarmıyım ürünü alırken s sizce ? sitelerinde montajın ücretsiz olduğu yazıyor iyice inceleyeyim gönlüm boracay dan yanaydı en başından beri aslında onu aldırabilirsem iyi olacak teşekkür ederim

ereyon oldukça güvenilir bir sanal alışveriş firmasıdır diye biliyorum ama bunu siz araştırın ben buradan hiç alışveriş yapmadım ama methini çok duydum...alışveriş yapanlar güvenilir olduğunu söylüyorlar size kalmış ....
  • quote:

bu motor koruma sistemi her markada ve hemen hemen soğutma kompresörlerinin hepsinde var..

bazı kompresörlerde hem içte hem dışta var samsung ta bunlardan birisi hem içte hem dışta derken kompresörün içi,nde ve dışında var kompresörün iç yapısında bobin tellerinin arasında cam termik bulunur... dışta ise ayrıca bimetal termik bulunur...

birde aşırı akım koruma devresi var bu da voltaj dalgalanmalarına karşı kompresörü korumaya alır bazı klima kartlarında bir parçayı yakar yada kartın üzerindeki cam sigortayı attırarak tüm sistemi korur....

başka bir koruma devresi de trifaze çalışan endüstriyel klimalarda bulunur mesela fazların değiştirildiği durumlarda sistemi devreye sokmaz çalışmasını engeller..

bu tip arıza ihbarı bize oldukça fazla gelmektedir ... bir örnek elektrik dağıtım şirketi elektrik hatlarında çalışma yapar ve fazları söktüğü gibi takmaz farkında olmadan elektrik teknisyeni fazların yerlerini değiştirir... sonrasında o bölgedeki trifaze çalışan tüm endüstriyel klimalar çalışamaz hale gelir müşteri bizi arar gider fazların yerlerini eski hale getirir cihazın çalışmasını sağlarız...

Klima kartı üzerinde yanan parça varistör mü? Eğer varistör ise o parça sadece ani gelen yüksek gerilme karşı korur. Yüksek gerilimde iç direnci hızlıca düşer devreyi kısa devre ederek sigortayı attırır.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

quote:

teşekkür ederim ilginiz için boracay hakkında çok şey okudum hatta teknosa da 900 tl civarı bir rakam vardı ama stok kalmamış ereyon da sıkıntı yaşarmıyım ürünü alırken s sizce ? sitelerinde montajın ücretsiz olduğu yazıyor iyice inceleyeyim gönlüm boracay dan yanaydı en başından beri aslında onu aldırabilirsem iyi olacak teşekkür ederim

ereyon oldukça güvenilir bir sanal alışveriş firmasıdır diye biliyorum ama bunu siz araştırın ben buradan hiç alışveriş yapmadım ama methini çok duydum...alışveriş yapanlar güvenilir olduğunu söylüyorlar size kalmış ....

kısaca baktığım kadarıyla kaliteli hizmet veren bir site gibi duruyor ama kargo fiyatları çok yüksek geldi bir çok mağaza aynı emsalde klimalardan 20 TL civarı kargo ücreti talep ederken ereyon 50 TL talep etti fazla bence bu rakam kendilerine bu konuda şikayet mailide attım.Sanalpazar da bir satıcıdan haber bekliyorum satışlarından aldığı yorumlarda güzel belki ordan alırım kargo konusu hakkında bilgi bekliyorum kendisinden.

• quote:

quote:

quote:

kısaca baktığım kadarıyla kaliteli hizmet veren bir site gibi duruyor ama kargo fiyatları çok yüksek geldi bir çok mağaza aynı emsalde klimalardan 20 TL civarı kargo ücreti talep ederken ereyon 50 TL talep etti fazla bence bu rakam kendilerine bu konuda şikayet mailide attım.Sanalpazar da bir satıcıdan haber bekliyorum satışlarından aldığı yorumlarda güzel belki ordan alırım kargo konusu hakkında bilgi bekliyorum kendisinden.

Merhabalar ben nisan ayında BEKO 7655 D aldım mağazadan biraz da pazarlık ile güzel fiyata aldığımı düşünüyorum isterseniz bi araştırın servisinden ve cihazdan gayet memnunum, iyi günler.

• forumdaşlar merhaba,
    aslında klimaya pek sıcak bakan biri değilim ama yazın çok sıcak geçmesi sonucu önümüzdeki yaza klima ile girmek istiyorum. topiği pek okuma fırsatım olmadı ama en kısa zamanda okuyacağım.
    benim sorum takribi 23 metrekare odam için kaç btu klima gerekli. ve klima nezaman alınır, kampanya dönemleri nezamandır.
    bilgi verirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 919920921922923
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.