Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (765. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
16 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 763764765766767
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: albani

yaw alın düz on-off klima kullanan,çok daha sorunsuz,Inverter lar başa bela ve biraz ilgi/bilgi v.s istiyor

diğerini aç-kapa yaparsın olay biter,ayrıca sağlık daha önemli,3 kuruş az yakacak diye bazı hesapları yapmakta çok yalnış!

ülen varmı SOBA gibisi be,yanmasıda ısıtmasıda ayrı bir alem

klimalar çıktı yazın ayrı hastalığı kışı ayrı sıkıntısı,insanlar rahata erdikçe daha çabuk hastalanıyor işin garibi!
    eskiden buzdamı gibi odalarda yatardık,böyle şimdiler gibi hasta olmazdık!

Klimada en önemli kriter;Binanın adam gibi çok ciddi yalıtım ile kaplanmasıdır!!
    min 40/42cm lik Duvar kalınlığından bahsediyordu Mühendis arkadaş diğer başlıkta ve artı Mantolama da şart!
    40cm Duvar+4/5cm Manto ile+hatta Kağıt kaplama ile(kağıtta çok güzel ısı yalıtımı yapıyor bu arada!) olması şart!!

Kaldıki bu klima denen meretler,sen istediğin kadar kalın duvar+manto yap;dışarısı aşırı soğuk olursa Dış Ünite işi
    yaptığı için yine elin cihazın düşük ısıdaki performansına bakıyor

Hatta klima kullanımı için ideal oda yapısı, bu izolasyonun dışında duvarların lambri kaplanması, tabanın gene ağaç kaplı ve bunun da üstü halı ile örtülü olması durumu.

Çünkü klima boyuna içerdeki havayı döndürür, ve hava değdiği yere ısıyı bırakır.
    Bunu minimuma indirmek gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozozd

Saygı değer ustadlar.
    bu foruma sadece sizin üstün bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak amacıyla kayıt oldum.
    haziran ayında evlenicem ve yeni evim için 1 salon 1 yatak odası olmak üzere 10-15 gün içinde (fiyatlarda artış olacağını düşündüğüm için) 2 klima almayı düşünüyorum. düğün masrafları filan tahmin edeceğiniz gibi bütçem sınırlı ve sınırlı bütçeyle en iyisini almak istiyorum.

Mersin de ikamet ediyorum. tahmin edebileceğiniz üzere soğutma önceliğimiz olucak.
    henüz sisteme gaz verilmemiş olsada evimizde doğalgaz tesisatı mevcut. önümüzdeki kış sistem devreye girer diye tahmin ediyorum.kışın ısınma doğazla yapmayı planlıyorum.

size biraz evden bahsediyim.
    ev inşaatı yeni bitti.kiracı değiliz.
    8 katlı apartmanın 7 katındayız. kuzey-güney-doğu cephe evimiz. gaz beton ve ısıcam kullanılmış, yerler parke.

(salon+mutfak+giriş holu birleşik durumdadır) yaklaşık tahminim 45-50m2. bu bölümde 1adet fransız balkon 3mx2.70m cam, 1 adet balkon kapısı 1.5mx2.70m cam, 1 adet pencere 1mx1m bulunmaktadır.
    2adet avize 4 adet led spot ve 6 adet enerji tasarruflu spot bulunmakta. 1 adet led tv çalışmakta.mutfak dahil olduğu içn ocak ve fırın gibi ekipmanlarında olduğunu hatırlatırım.

Yatak odası 15m2. 3mx2.7m cam balkon kapısı ve 1mx0.7m pencere bulunmakta. avize, ters tavan içinde 10m led aydınlatma, belki ilerde bir tv alabilirm.

klimalar hakkında hiç bilgi sahibi olmama rağmen forumda okuduklarıma dayanarak
    salon için. Alarko Carrier 53NQV050M X-Power Gold aklımdan geçen modellerden biri.

Yatak odası içinde 700-800tl gibi uygun sesiz bir model düşünüyorum.çalıştığım işyerinde ALTUS ALk5095 modeli kullanıyoruz. ısıtması ve soğutmasından memnun olduğumu rahatlıkla söyliyebilirim.

Sizin önerilerinizi bekliyorum.. şimdiden çok teşekkür ederim.

Birader sizin sorununuz basit.
    Soğutma amaçlı istiyorsunuz, başka yerde kullandığınız Altus'tan da memnunsunuz.

Bu durumda, çağırın yakınınızdaki Arçelik servisini, mekanları inceleyip uygun kapasiteleri belirlesinler, ve siz de onların ürünlerinden kafanıza-bütçenize göre seçip taktırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: isikdeniz

quote:

quote:

Merhabalar üstadlardan yardım isteyecektim... Güneye bakan cephede, orta kat, pimapen camlar, 25 m² salonuma aşağıdaki ürünü ilgili siteden satın almayı düşünüyüorum malum scakalr başladğından fiyatlar ve servisler tavan yapacaktır şimdiden başlasam iyi olacak yardımlarınız için teşkkr ederim;

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/baymak-elite-12-chs-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi_04.011.4142.0011.htm?ref=akakce&v=1.52.3

Çin'de Ningbo firmasına fason yaptırıyor mallarını.

Ama asıl işleri klimacılık değil, pazarlama.

Ben olsaydım asıl işi klima olan birilerinin yaptığı, denenmiş bir klima alırdım.

Mesela bu, üreticisi Airfel, verilen paraya göre oldukça iyi bir klima:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929r2-r410a-klima-fiyati,748357.html

Ustam siz daha iyi bilirsiniz ancak 900 küsür vrdikten sonra servisi ve satışı daha yaygın bir marka seçsek nasıl olur? İlgilendiğiniz için tekrar teşkkr ederim

Zaten işin sonrasını da düşünmek gerekir diye Airfel öneriyoruz.

Yoksa Baymak bugün buna yarın başkasına yaptırdığı malları satar, 5 sene sonra klima arıza yaptığında ara ki bulasın parçasını.

Ürün kalitesini ikinci plana atar ve servis-destek konusunu düşünürsek, en iyi servis Arçelik grubunda.
    Sadece soğutma olunca Arçelik te iş görür.

Ustam keşif için çağırmayı düşünüyorum, o halde aşğıdakilerden olablir die düşnyorum yaz akşamları işden döndüğümüzde toplasan 3-4 saat çalıştracağım;

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-split-tipi-klimalar-inverter-90062-Klima.html

http://www.koctas.com.tr/U/Beko-Active-Plasma-Plus-Split--8510-D-Klima/9300-Btu/57456?R=126

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isikdeniz -- 13 Mart 2012; 11:41:19 >

• ben klima mıwww.klimastores.com den aldım sitede bulunan keşif formunu doldurdum aynı gün keşfe gelip klima seçiminde yardımcı oldular benim gibi zor bir müşteriye gösterdikleri sabra işlerine olan hakimiyetlerine hayran oldum gerçekten taktir ettim demek ki avrupa kalitesinde hizmet veriliyormuş bu ülkede. bunu paylaşmak istedim
  • bende bunu "yemedim"
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar üstadlardan yardım isteyecektim... Güneye bakan cephede, orta kat, pimapen camlar, 25 m² salonuma aşağıdaki ürünü ilgili siteden satın almayı düşünüyüorum malum scakalr başladğından fiyatlar ve servisler tavan yapacaktır şimdiden başlasam iyi olacak yardımlarınız için teşkkr ederim;

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/baymak-elite-12-chs-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi_04.011.4142.0011.htm?ref=akakce&v=1.52.3

Çin'de Ningbo firmasına fason yaptırıyor mallarını.

Ama asıl işleri klimacılık değil, pazarlama.

Ben olsaydım asıl işi klima olan birilerinin yaptığı, denenmiş bir klima alırdım.

Mesela bu, üreticisi Airfel, verilen paraya göre oldukça iyi bir klima:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929r2-r410a-klima-fiyati,748357.html

Ustam siz daha iyi bilirsiniz ancak 900 küsür vrdikten sonra servisi ve satışı daha yaygın bir marka seçsek nasıl olur? İlgilendiğiniz için tekrar teşkkr ederim

Zaten işin sonrasını da düşünmek gerekir diye Airfel öneriyoruz.

Yoksa Baymak bugün buna yarın başkasına yaptırdığı malları satar, 5 sene sonra klima arıza yaptığında ara ki bulasın parçasını.

Ürün kalitesini ikinci plana atar ve servis-destek konusunu düşünürsek, en iyi servis Arçelik grubunda.
    Sadece soğutma olunca Arçelik te iş görür.

Ustam keşif için çağırmayı düşünüyorum, o halde aşğıdakilerden olablir die düşnyorum yaz akşamları işden döndüğümüzde toplasan 3-4 saat çalıştracağım;

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-split-tipi-klimalar-inverter-90062-Klima.html

http://www.koctas.com.tr/U/Beko-Active-Plasma-Plus-Split--8510-D-Klima/9300-Btu/57456?R=126

O baktıklarınız 9 binlik, küçük gelir.

Bu uygun:

http://www.koctas.com.tr/U/Beko-7545-D-Active-Power-Split-Klima/12500-Btu/60574?R=126

En iyisi servis gelip keşif yapsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 13 Mart 2012; 12:47:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

bende bunu "yemedim"

Ben de

Gene dadandı "spam" satıcı tayfası.
  • 24 m2 icin panasonic etherea 12 MKE modelini 2.300/12 taksitle aldim Toshiba 13 SKVR arasinda tercihim bu yonde oldu gerci kocausta parca prb yasanabilir demis Toshibanin midea isimli uretici tarafindan uretildigi dogrumudur? Tesekkurler
  • Merhaba Sayın Ensei,bende 15liği var yaklaşık 28m2 odayı hamam gibi yapıyor.Çok memnunum.Günde13-14 saat çalışma karşılığında yaklaşık 50 tl fark etti elektrik faturası.Yedek parçaya takılma geçen servis arkadaş bir kumanda istemiş yaklaşık 10 gün içinde gelmiş üstelik yurtdışından paketini işyerinde sergiliyor.,heryeri japonca yazı dolu,esas olay fiyatında ona maliyeti 27 lira imiş müşteriye 50 tl olarak yansımış.Ben de diğer odaya almayı düşünüyorum 12 liği bana 2350/8,2540/12 Taksit fiyat verdi,sizin fiyat gayet güzel,siz nerden fiyat aldınız acaba?
  • izmir-karsiyaka hatta klimanin cok ilginc bi ic unite filtresi var bir cift te yaninda yedek olarak verecekler
  • dön dolaş beko/arçelik -demirdöküm

biz burda boşuna nefes tüketiyoruz,hatta klavye eskitiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

dön dolaş beko/arçelik -demirdöküm

biz burda boşuna nefes tüketiyoruz,hatta klavye eskitiyoruz

Herkesin tercihi değişik hocam.
  • HH geyik
  • alptug bascavusum kocaustam ve birol ustam bizim makineyi begenmediniz herhalde hem f/p hem kalite olarak saglam cihaz degil mi? 772 sayfa forumu okudum hic sikilmadan cok guzel seyler yazmissiniz gercek alicilari yonlendirmissiniz tekirdagli ustanin yazdiklari da beni panasonic almaya tesvik etti saygilar iyi geceler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensei

alptug bascavusum kocaustam ve birol ustam bizim makineyi begenmediniz herhalde hem f/p hem kalite olarak saglam cihaz degil mi? 772 sayfa forumu okudum hic sikilmadan cok guzel seyler yazmissiniz gercek alicilari yonlendirmissiniz tekirdagli ustanin yazdiklari da beni panasonic almaya tesvik etti saygilar iyi geceler

Klimayı bizzat kullanıp değerlerini ölçmedim.
    Firma katalogundaki veriler de çelişkili.

Ne olduğunu bilmediğim ürün hakkında birşey de diyemem, tavsiye de edemem.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 14 Mart 2012; 11:29:53 >

• Sayın Kocausta bir panasonic kullanıcısı olarak verilerdeki çelişkiden kastınızın ne olduğunu samimi olarak merak ettim?Bu konudaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Farkında olmadan etrafımıza boşuna tavsiyede bulunmayalım.Çünki cihazların fiyatları az değil.O kadar para boşa gitmesin.Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bellibol64

Sayın Kocausta bir panasonic kullanıcısı olarak verilerdeki çelişkiden kastınızın ne olduğunu samimi olarak merak ettim?Bu konudaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Farkında olmadan etrafımıza boşuna tavsiyede bulunmayalım.Çünki cihazların fiyatları az değil.O kadar para boşa gitmesin.Saygılar.

Üstteki mesajda firma katalogundan resim koymuştum.
    Dikkat ettiyseniz; min, nominal ve max için gösterilen performans ve tüketim değerleri garip.

İnverter bir klimada, COP değeri minimumda en yüksek, maximumda ise en düşüktür.
    Bunlarda ise min. durumdaki COP değeri nominalden bile düşük.

Yani, inverter klimada alet düşük kapasitelere inip kendini kıstıkça daha verimli olarak çalışır, başka deyişle daha az enerji harcayarak daha fazla enerji sağlar.
    Ki inverterin mantığı da budur.
    Bir inverteri değerlendirirken hangi oranda kısıldığında ne kadar verim artışı sağladığına bakılır, grafiği çıkarılır; bu duruma göre mekanda optimum seviyede çalışabilecek alet seçilir.

Halbuki bu Etherea'larda alet kendisini kıstıkça daha verimsiz çalışır görünüyor, kataloguna göre.
    Bu eğer basım hatası değilse, ittirmişim onun inverterliğini; düz tip klima kullanmak daha iyi.

Dediğim gibi, klimayı kullanmışlığım veya çalışma anında verileri ölçmüşlüğüm yok.
    Sadece katalog verilerini görerek bunları söylüyorum.

Diğer yandan, verilerini bizzat ölçerek verimliliğini gördüğüm makinalar varken bu garabet hakkında ne diyeyim ki.

EDİT:
    Bakın inverter bir klimadaki tüketim/çıkış değerleri:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 14 Mart 2012; 16:22:38 >

• yaw Pany için bir fake gazcı vardı ona sorsanıza,nedir ne değildir diye,kendileri bu işin Doktorudur
    şuanda sanırım viziteye çıktı ama arada uğrar ve teşhisi tam koyar
  • arçelik 18030 / 24030 modelleri hakkında müşteri memnuniyeti açısınden iyi/kötü duyumlarınız varmıdır ?

45m2 (salon + mutfak) + merdiven (üstkata giden) = ? 19200 btu ? 25000 btu ? hangisini seçmek uygun? (çift cam + siding kaplama)

12ayın 2 ayı (temmuz ağustos ayları) sadece soğutma amaçlı kullanacağım. Ankara.
  • Sayın kocausta bilgileriniz için teşekkürler.Gerçekten ortada ilginç bir durum var.Burayı takip eden sayın A lbaninin dokundurduğu Panasonic tavsiyesinde bulunan arkadaş konuya ilişkin değerli görüşlerini bizlerle paylaşırsa memnun olurum.
  • 
Sayfa: önceki 763764765766767
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.