Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (731. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zanaks

ağabey salonun bir tarafı apartman bitimi izolasyon yok. Üstü komple teras yani boş çatı da yok teras olduğu için. Alt kat boş kimse yok kombisi de yanmiyor haliyle. Yan odayı kullanmıyorum kombisi kapalı. Bir taraf pencere tahta çift cam ama camlar yine de soğuk. Kuzey cephe:) yani olabilecek tüm olumsuzluklar var. Kombiyi sonuna kadar yakiyordum yorganın içinde uyuyordum. Şimdi kombi de kapalı atletle üstüm açık uyuyorum. Ama anlamadığım yer Hala soğuk.

Valla ilginç , ben alsam aynı klimayı donarım Yer parkemi hocam ?
    Bu arada zass'ı seçeneklerden elemek durumunda kaldım. 21000 Btu Gree A Sınıfı Split Klima bakacağım yarın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 4 Şubat 2012; 23:58:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

quote:

ağabey salonun bir tarafı apartman bitimi izolasyon yok. Üstü komple teras yani boş çatı da yok teras olduğu için. Alt kat boş kimse yok kombisi de yanmiyor haliyle. Yan odayı kullanmıyorum kombisi kapalı. Bir taraf pencere tahta çift cam ama camlar yine de soğuk. Kuzey cephe:) yani olabilecek tüm olumsuzluklar var. Kombiyi sonuna kadar yakiyordum yorganın içinde uyuyordum. Şimdi kombi de kapalı atletle üstüm açık uyuyorum. Ama anlamadığım yer Hala soğuk.

Bu arada zass'ı seçeneklerden elemek durumunda kaldım. 21000 Btu Gree A Sınıfı Split Klima bakacağım yarın...

Arkadaşa klima için biz tavsiye yazdık.

Ama açıkçası bu kadar "über" bir sonuç beklemiyorduk.

Anlattıklarına göre (alet -18C'de de rahatça ısıtabiliyor, nadiren defrost ediyor... vs) o mekanın dört bir yanının en az 5 cm foamboard ile yalıtılmış bir yer olması gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

Arkadaşa klima için biz tavsiye yazdık.

Ama açıkçası bu kadar "über" bir sonuç beklemiyorduk.

Anlattıklarına göre (alet -18C'de de rahatça ısıtabiliyor, nadiren defrost ediyor... vs) o mekanın dört bir yanının en az 5 cm foamboard ile yalıtılmış bir yer olması gerekiyor.

Evet hocam , arkadaşın durumu benimkine benzediği için başından beri takip ediyorum
    Alt ve Üst sorun olsada , binanın yanları korunaklı demekki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 5 Şubat 2012; 0:31:34 >

• valla arkadaşlar klima çok güzel tavsiye ederim. Bugün gündüz sıcaklık 3 dereceye çıktı valla o kadar sıcak oldu ki cami açtım ferahlamak için. Bir de salon 35 m2 değilmis 4buçuk 6 m civarı yani 28 m2 falan. Sıkıntılar da var tabi. Gecenin karanlığında üfleme sesi en düşük kademede bile çok çıkıyor belki de kıyaslama imkanım olmadığı için ses fazla geliyordur. Yüzüme üflemesin diye olduğum yerin tersine aşağı üfleme yaptım. Bir de nem olayı var şuan alet yüzde 28 nem gösteriyor klimanın ağzında yüzde 20 gösteriyor. Ne kadar ıslak havlu da koysam bu civarlar. Yalnız şuan dışarısı eksi 10 derece termometre içerisini 23 gösteriyor. Sigara içtikten sonra cami açmıştım muhtemel yarım saat sonra 25 olur. Aslında sabah bakmak istiyorum uyandığımda kaç derece olacak tahmini 28 diyorum. Klima defrost yapınca sıcaklık 21 e düşüyor 10 dakika içinde. Bugün Praktiker de baktım zass modelleri var ama 18lik 1450 ye çıkmış ben 1200 e almıştım. 18lik invertör 2200 yanlış hatırlamıyorsam. Ya nem işinin pratik çözümü yok mu. Soğuk buhar veren cihazlar suyun içinde de varsa buharlastiriyor sıcaklar 400 watt nasıl iş anlamadım. 2lt suyu havluya boşaltıyorum sabaha kadar yine de hava kupkuru oluyor devamlı su mu koyacağız ya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• amedeus yerler parke bu sıcaklıkta bile soğuk valla.
  • quote:

valla arkadaşlar klima çok güzel tavsiye ederim. Bugün gündüz sıcaklık 3 dereceye çıktı valla o kadar sıcak oldu ki cami açtım ferahlamak için. Bir de salon 35 m2 değilmis 4buçuk 6 m civarı yani 28 m2 falan. Sıkıntılar da var tabi. Gecenin karanlığında üfleme sesi en düşük kademede bile çok çıkıyor belki de kıyaslama imkanım olmadığı için ses fazla geliyordur. Yüzüme üflemesin diye olduğum yerin tersine aşağı üfleme yaptım. Bir de nem olayı var şuan alet yüzde 28 nem gösteriyor klimanın ağzında yüzde 20 gösteriyor. Ne kadar ıslak havlu da koysam bu civarlar. Yalnız şuan dışarısı eksi 10 derece termometre içerisini 23 gösteriyor. Sigara içtikten sonra cami açmıştım muhtemel yarım saat sonra 25 olur. Aslında sabah bakmak istiyorum uyandığımda kaç derece olacak tahmini 28 diyorum. Klima defrost yapınca sıcaklık 21 e düşüyor 10 dakika içinde. Bugün Praktiker de baktım zass modelleri var ama 18lik 1450 ye çıkmış ben 1200 e almıştım. 18lik invertör 2200 yanlış hatırlamıyorsam. Ya nem işinin pratik çözümü yok mu. Soğuk buhar veren cihazlar suyun içinde de varsa buharlastiriyor sıcaklar 400 watt nasıl iş anlamadım. 2lt suyu havluya boşaltıyorum sabaha kadar yine de hava kupkuru oluyor devamlı su mu koyacağız ya.

Klimanın havasının vurduğu yere genişçe bir kap içine su koy, en pratik çözüm bu.
    Oradan boyuna buharlaşır, içeriyi "şartlar", yani "klimatize eder".

• eyvallah usta deneyeceğim
  • arkadaşlar aldığım alet şu elektroworldde 10 lirahttp://ticaretimiz.com/p206540-arzum-ar-860-bebbe-nem-ve-sicaklik-olcer.html
  • Bugün koçtaş'dan 21000 Btu Gree A Sınıfı Split Klima aldım , yarın yetkili servisi kurulum için arayacağım. Dikkat etmem gereken unsurlar nelerdir , Yanılmıyorsam vakumlama cihazı getirmeleri lazım. Ne kadar süre vakum yapılmalı ? İç ünite ve dış ünitenin yerden yükseklikleri ve aralarındaki mesafe nasıl olmalı , teşekkürler.

kocausta* hocama katkılarından dolayı çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 5 Şubat 2012; 18:13:44 >
  • boru alüminyumsa bakır boruyla değiştir. Vakumlama yaptır. Dış ve iç ünite montajı sağlam yapılsın

• quote:

boru alüminyumsa bakır boruyla değiştir. Vakumlama yaptır. Dış ve iç ünite montajı sağlam yapılsın

Hocam dış üniteyi henüz göremedim kutuda , servisin elinde oluyormu bakır boru ?
    Ayrıca servis olayını , işin erbabı birini yaptırsan diyorum garanti olayını etkilermi bu durum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 5 Şubat 2012; 19:53:52 >
  • olur ama getirmeyecbilirler . Kutunun üstünde borunun cinsi yazar.

• bu arada 22lik kaç lira
  • quote:

olur ama getirmeyecbilirler . Kutunun üstünde borunun cinsi yazar.

Eve geçince bakarım , teşekkürler

1.399 tl + şarjlı el süpürgesi hediye ettiler.
  • güzel fiyat ben 18lik zass 1200 tl artı çiçek artı avize hediye. Praktiker forever:)

• quote:

güzel fiyat ben 18lik zass 1200 tl artı çiçek artı avize hediye. Praktiker forever:)

Aslında zass 22 btu fiyatı artmasaydı yinede onu alabilirdim ama kocausta aynı malzeme diyince , şüphe etmeden aldım
  • quote:

quote:

boru alüminyumsa bakır boruyla değiştir. Vakumlama yaptır. Dış ve iç ünite montajı sağlam yapılsın

Hocam dış üniteyi henüz göremedim kutuda , servisin elinde oluyormu bakır boru ?
    Ayrıca servis olayını , işin erbabı birini yaptırsan diyorum garanti olayını etkilermi bu durum ?

Onların yetkili servislerinden birisi montaj yaptığında garanti yürürlüğe girer.
    Başkalarının montajı durumunda garanti olmaz, bu tür ve diğer beyaz eşyalarda olduğu gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

Onların yetkili servislerinden birisi montaj yaptığında garanti yürürlüğe girer.
    Başkalarının montajı durumunda garanti olmaz, bu tür ve diğer beyaz eşyalarda olduğu gibi.

Bende öyle düşünmüştüm hocam. Umarım işi bilen birilerini yollarlar

• Çağırdığınızda vakum konusuna önem verdiğinizi özellikle belirtirseniz iyi olur.
    Bazıları yanında o aleti bile bulundurmuyor.

Sizin klimada (sağlam bir vakum pompası ise) yaklaşık 15-20 dakikalık emme işlemi yeterli olur.
    Süre ne kadar uzun olsa o kadar iyi, çünkü hiçbir zaman mutlak sıfıra ulaşılmaz, ve değer ne kadar düşürülebilirse o kadar iyi.

En iyisi, montaj işlemi bitip vakumlama aşamasına gelindiğinde çay-kahve yapıp muhabbet açın, bu arada makine emsin.
    Çok faydalı bir yöntem
  • Valla televizyonu açıp , kahvelerini önlerine koyucaz hocam Yarın aradığımda ilk iş olarak vakum makinası söyleyeceğim. şu boru işide aklımda , eğer eksik vesaire gelirlerde aynen kovalarım ben bunları
  • 
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.