Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (674. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 672673674675676
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buca toki de ki evlerde merkezi sistem doğalgaz var ve sadece ısınma için kullanıyorlar. 2+1 evde oturan bir tanıdığım 70 lira civarı para ödediğini söyledi (tabi sadece ısınma, mutfak için ayrı abonelik ve banyo için bunlara ek olarak şofben gerekli.) Evde sürekli olunduğundan 24 saat kullanıyorlar.

Kendimden yola çıkarsam; klima ile sadece oturma odasını ısıtıyorum, banyoda elektrikli şofben (termosifon değil) var; ödediğim en yüksek fatura geçen aydı ve 111 lira geldi. Klima 24 saat çalışmıyor, elektrikli şofben de sürekli suyu ısıtmak için uğraşmıyor. Buna göre benim faturam oldukça yüksek. Bunun üzerine birde tüp maliyetini eklerseniz aynı koşullarda ben doğalgaz ile daha konforlu ve daha ucuza aynı işleri yapabilirim gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter87

Buca toki de ki evlerde merkezi sistem doğalgaz var ve sadece ısınma için kullanıyorlar. 2+1 evde oturan bir tanıdığım 70 lira civarı para ödediğini söyledi (tabi sadece ısınma, mutfak için ayrı abonelik ve banyo için bunlara ek olarak şofben gerekli.) Evde sürekli olunduğundan 24 saat kullanıyorlar.

Kendimden yola çıkarsam; klima ile sadece oturma odasını ısıtıyorum, banyoda elektrikli şofben (termosifon değil) var; ödediğim en yüksek fatura geçen aydı ve 111 lira geldi. Klima 24 saat çalışmıyor, elektrikli şofben de sürekli suyu ısıtmak için uğraşmıyor. Buna göre benim faturam oldukça yüksek. Bunun üzerine birde tüp maliyetini eklerseniz aynı koşullarda ben doğalgaz ile daha konforlu ve daha ucuza aynı işleri yapabilirim gibi görünüyor.

sayın arkadaşım kıyaslama yapabilmemiz için aynı şartlarda kullanımı bilmek gerekiyor ,öyle evler/binalar var ki adeta kavanoz gibi ,dış cephe yalıtımlı ,camlar çift cam ,evin metrekaresi küçük,arakat ve güney cepheli vs. bu tür bir evde doğal olarak tüketim az olacaktır ancak aynı evde birde klima ile ısınmayı denesinler baksınlar ne kadar tüketim oluyor,ben kıyaslama yaparken aynı bina veya yan apartmanı baz alıyorum ve şartlarımız da aynı

sonra biz doğalgaza çok az ödüyoruz diyenlere çok inanmayın çünkü benimle bu konuyu tartışıp doğalgaz alanlara şimdi soruyorum benmi haklıymışım diğerlerimi ? kem küm ediyorlar o kadar ,bir de tüpe para vermiyoruz kalıplaşmış sözünü kullanıyorlar sanki bedavaymış gibi

bizde biliyoruz ki tüple kıyaslanırsa doğalgaz çok ucuz ama ocak ve banyo da ,bunu bilen firmalar hep bu kozu önümüze getiriyorlar ,ben de diyorum ki tamam tüp yerine doğalgaz alırım ama kombi ile ısınmam ,veririm 1300 tl. 1.5- 2 sene sonra kar'a geçerim

peki diyelim ki doğalgaz aldık kışın ısındık yazın ne olacak ,özellikle izmir gibi bir yerde o sıcaklarda kullanılan klimanın kar'ı yokmu ?

şu an biraz saçma ama en ucuz enerji elektrik yani doğalgaz olması gerekirken malesef değil, keşke olsa da hepimiz alsak

unutmadan söyleyeyim , en çekilmez olanı merkezi sistem , kazana yakın olanlar pişerken uzaktakiler donuyor yada yeterli ısınamıyor bir çok site de bu yüzden kavgalar bile oluyor ,merkezi sistemli bir ev de oturmak yada ev almayı düşünenler kazana yakın olmaya baksın sonra yönetici donuyoruz diye kavgaya kalkabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: mterdemli

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Arkadaşlar şuan izmirde bir doğalgaz furyası aldı başını gidiyor,herkez ekonomik düşük fatura ve sıcak su olarak bakıyor olaya.Ankarada doğalgaz kullanan arkadaşların ödedikleri faturaları (170/270TL)duyunca bunun neresi economi onu anlamadım.Evimde 3 adet klima çalışmasına rağmen ödediğim fatura 140TL(termisifon herşey dahil) sadece çeşmeden akıcak olan sıcak su için doğal gaz mantıklımıdır ki termosifon zaten sağlıyor bunu.

İmkanım olsun kesinlikle tercih ederim doğalgazı. Sıcak su neyse sadece sıcaksu için doğal gaz alınmaz. Özellikle benim yaşadığım akdeniz bölgesinde. Burada her evde her apartmanda güneş enerji sistemleri kurulu. Ancak doğal gaz ile eviyin her tarafını ısıtabiliyorsun. bu çok önemli biz klima veya sobayla ancak bir odayı ısıtabiliyoruz.

arkadaşım tamamen yanılıyorsun

misal benim doğalgaz alma imkanım var ama almıyorum ,çoğu komşum dağalgaza geçti kullanıyor, (sözde kullanıyor) evlerine misafirliğe gittiğimde resmen donuyorum ,gaz fazla gelecek diye kısmışlar ayarları ve sadece 1-2 yerin peteklerini açmışlar buna rağmen 150-200 tl. doğalgaz ,70-80 tl. elektrik faturası ödüyorlar, ben sürekli klima kullanıyorum geçen ay ödediğim fatura 89 tl.

ancak ben sadece mutfak ocağı için almayı düşünüyorum , 1300 tl. ye yaparız diyorlar ancak ben şofbene de olsa istiyorum ona sıcak bakmıyorlar

neden şu ana kadar almadığımı merak eden varsa söyleyeyim nedeni sayın kocausta dır ,arabamı alsa hemen yaptıracağım ama almıyor ,arkadaşlar biraz baskı yapın da alsın

Altuğ boşuna kendini yakma,al bir tane indüksiyonlu ocak ,bak keyfine.Ayda en fazla 20-25 TL yakar.Yemek yapmanın keyfine diyecek yok.1500 TL ye en kralını alırsın.Üstüne üstelik evde bombadanda kurtulursun.Ben kliam kullanmadığım zaman herşey dahil elektrik 80-90 TL arası.Bendeki no frost kendi başına 30-35 TL yazıyor zaten.

Bak bu en lüksü.
    http://www.siemens-home.com/tr/EH875ML11E.html

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar şuan izmirde bir doğalgaz furyası aldı başını gidiyor,herkez ekonomik düşük fatura ve sıcak su olarak bakıyor olaya.Ankarada doğalgaz kullanan arkadaşların ödedikleri faturaları (170/270TL)duyunca bunun neresi economi onu anlamadım.Evimde 3 adet klima çalışmasına rağmen ödediğim fatura 140TL(termisifon herşey dahil) sadece çeşmeden akıcak olan sıcak su için doğal gaz mantıklımıdır ki termosifon zaten sağlıyor bunu.

İmkanım olsun kesinlikle tercih ederim doğalgazı. Sıcak su neyse sadece sıcaksu için doğal gaz alınmaz. Özellikle benim yaşadığım akdeniz bölgesinde. Burada her evde her apartmanda güneş enerji sistemleri kurulu. Ancak doğal gaz ile eviyin her tarafını ısıtabiliyorsun. bu çok önemli biz klima veya sobayla ancak bir odayı ısıtabiliyoruz.

misal benim doğalgaz alma imkanım var ama almıyorum ,çoğu komşum dağalgaza geçti kullanıyor, (sözde kullanıyor) evlerine misafirliğe gittiğimde resmen donuyorum ,gaz fazla gelecek diye kısmışlar ayarları ve sadece 1-2 yerin peteklerini açmışlar buna rağmen 150-200 tl. doğalgaz ,70-80 tl. elektrik faturası ödüyorlar, ben sürekli klima kullanıyorum geçen ay ödediğim fatura 89 tl.

ancak ben sadece mutfak ocağı için almayı düşünüyorum , 1300 tl. ye yaparız diyorlar ancak ben şofbene de olsa istiyorum ona sıcak bakmıyorlar

neden şu ana kadar almadığımı merak eden varsa söyleyeyim nedeni sayın kocausta dır ,arabamı alsa hemen yaptıracağım ama almıyor ,arkadaşlar biraz baskı yapın da alsın

Altuğ boşuna kendini yakma,al bir tane indüksiyonlu ocak ,bak keyfine.Ayda en fazla 20-25 TL yakar.Yemek yapmanın keyfine diyecek yok.1500 TL ye en kralını alırsın.Üstüne üstelik evde bombadanda kurtulursun.Ben kliam kullanmadığım zaman herşey dahil elektrik 80-90 TL arası.Bendeki no frost kendi başına 30-35 TL yazıyor zaten.

Bak bu en lüksü.

hocam çok haklısınız da yemek yaparken elektrik giderse ? ,yada şehir şebekesinde büyük bir arıza olur da uzun bir süre elektriksiz kalınma durumun da ne yapacağız onu da çözebilsem zaten ilk aklıma gelen sizin gösterdiğiniz gibi elektrikli fırın alıp işi bitireceğim

ha diyeceksiniz ki ya doğalgaz da sorun olurda uzun süre gelmezse ne yaparsın ? işte onu da bilmiyorum

klima ya tedbir olarak kömür sobam yedekte duruyor da elektrik için bir çözümüm henüz yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hunter87

Buca toki de ki evlerde merkezi sistem doğalgaz var ve sadece ısınma için kullanıyorlar. 2+1 evde oturan bir tanıdığım 70 lira civarı para ödediğini söyledi (tabi sadece ısınma, mutfak için ayrı abonelik ve banyo için bunlara ek olarak şofben gerekli.) Evde sürekli olunduğundan 24 saat kullanıyorlar.

sayın arkadaşım kıyaslama yapabilmemiz için aynı şartlarda kullanımı bilmek gerekiyor ,öyle evler/binalar var ki adeta kavanoz gibi ,dış cephe yalıtımlı ,camlar çift cam ,evin metrekaresi küçük,arakat ve güney cepheli vs. bu tür bir evde doğal olarak tüketim az olacaktır ancak aynı evde birde klima ile ısınmayı denesinler baksınlar ne kadar tüketim oluyor,ben kıyaslama yaparken aynı bina veya yan apartmanı baz alıyorum ve şartlarımız da aynı

sonra biz doğalgaza çok az ödüyoruz diyenlere çok inanmayın çünkü benimle bu konuyu tartışıp doğalgaz alanlara şimdi soruyorum benmi haklıymışım diğerlerimi ? kem küm ediyorlar o kadar ,bir de tüpe para vermiyoruz kalıplaşmış sözünü kullanıyorlar sanki bedavaymış gibi

bizde biliyoruz ki tüple kıyaslanırsa doğalgaz çok ucuz ama ocak ve banyo da ,bunu bilen firmalar hep bu kozu önümüze getiriyorlar ,ben de diyorum ki tamam tüp yerine doğalgaz alırım ama kombi ile ısınmam ,veririm 1300 tl. 1.5- 2 sene sonra kar'a geçerim

peki diyelim ki doğalgaz aldık kışın ısındık yazın ne olacak ,özellikle izmir gibi bir yerde o sıcaklarda kullanılan klimanın kar'ı yokmu ?

şu an biraz saçma ama en ucuz enerji elektrik yani doğalgaz olması gerekirken malesef değil, keşke olsa da hepimiz alsak

unutmadan söyleyeyim , en çekilmez olanı merkezi sistem , kazana yakın olanlar pişerken uzaktakiler donuyor yada yeterli ısınamıyor bir çok site de bu yüzden kavgalar bile oluyor ,merkezi sistemli bir ev de oturmak yada ev almayı düşünenler kazana yakın olmaya baksın sonra yönetici donuyoruz diye kavgaya kalkabilirler

Klimanın soğutma konusundaki katkısı tartışılmaz. Malum İzmir deyiz, sıcaklar yazları çekilmez oluyor, bu yıl ve sonraki Ramazan larında yaza gelmiş olması durumu da ayrıca klima almak için iyi bir neden.

Doğalgaz konusunda ise bakış açım şöyle; aylık değil de yıllık maliyet olarak değerlendirmeli bence. İlk yatırım maliyetini de tabii ki bu duruma etkisi çok fazla

Ben soba kullanıyordum bu kışa kadar ve hesapladığımda klima ile neredeyse yarı yarıya daha ucuza kışı geçireceğim gibi görünüyor ki bahsettiğim gibi, gelen faturada da bana yansıma oranı en fazla 50 lira olarak görünüyor. Eğer zam gelmezse de daha yukarısını hiç zannetmiyorum çünkü bana uzun süredir 60 liranın altında hiç fatura gelmedi fakat 90 liraları gördüğüm dönemlerde oldu. Böyle baktığımızda klima benim için çok iyi bir nimet fakat bunun doğru klima seçimi ile de alakalı olduğunu düşünüyorum açıkçası. Her şartta bu fatura değerlerini görmeyi beklemek pek de mümkün değildir diye düşünüyorum.

Açıkçası evin yemek pişirme hariç "her şeyi" yaptığım elektrik için 110 lira ödemek iyi de sadece bir tüpe 66 lira ödemek çok zoruma gidiyor.

Ayrıca elektrikli şofbeninde termosifona göre çok daha karlı olduğunu düşünüyorum.

• Komutanım dediğim gibi tercih meselesi. ben evimin her yanını ısıtmaya aylık 200 TL ye kadar vermeye razıyım. ben öyle şurayı kısayım burayı kısayım durumuna girmem. Mersinde beraber çalıştığımız bir arkadaş geçen ay geçti doğalgaza ilk ay olunca çok çok yakmış derecede yüksekmiş 15 günlük fatura gelmiş bugün 100 veya 110 civarı birşey söyledi. aylık da 200 gelsin 40-50 normal elektirk tüketimi olsa aylık ısınma için 150 TL çok değil bence odunla kömürle tek odayı ısıtınca bile 3-4 aylık kışta 500-600 masraf oluyor pisliği de cabası.

Şunu da unutmamak lazım doğal gaz malesef pahalı. aynı benim araba az yakıyor ama yakıt pahalı durumu gibi.

Yani ben sadece ekonomik yönden değerlendirmiyorum. daha rahat daha konforlu ve 3-4 kişilik bir aile için ideal olduğunu düşünüyorum. Bir odaya tıkılıp kalmıyorsun yatmaya gittiğinde yatak odası buz gibi olmuyor aynı şekilde mutfak sıcak oluyor.

Yine söyleyeyim bunlar benim düşüncelerim. Katılmaya bilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bak bu en lüksü.

hocam çok haklısınız da yemek yaparken elektrik giderse ? ,yada şehir şebekesinde büyük bir arıza olur da uzun bir süre elektriksiz kalınma durumun da ne yapacağız onu da çözebilsem zaten ilk aklıma gelen sizin gösterdiğiniz gibi elektrikli fırın alıp işi bitireceğim

ha diyeceksiniz ki ya doğalgaz da sorun olurda uzun süre gelmezse ne yaparsın ? işte onu da bilmiyorum

klima ya tedbir olarak kömür sobam yedekte duruyor da elektrik için bir çözümüm henüz yok

Elektrik giderse 3 günde gelir,rusya gazı keserse napıcaksın

• quote:

Komutanım dediğim gibi tercih meselesi. ben evimin her yanını ısıtmaya aylık 200 TL ye kadar vermeye razıyım. ben öyle şurayı kısayım burayı kısayım durumuna girmem. Mersinde beraber çalıştığımız bir arkadaş geçen ay geçti doğalgaza ilk ay olunca çok çok yakmış derecede yüksekmiş 15 günlük fatura gelmiş bugün 100 veya 110 civarı birşey söyledi. aylık da 200 gelsin 40-50 normal elektirk tüketimi olsa aylık ısınma için 150 TL çok değil bence odunla kömürle tek odayı ısıtınca bile 3-4 aylık kışta 500-600 masraf oluyor pisliği de cabası.

Şunu da unutmamak lazım doğal gaz malesef pahalı. aynı benim araba az yakıyor ama yakıt pahalı durumu gibi.

Yani ben sadece ekonomik yönden değerlendirmiyorum. daha rahat daha konforlu ve 3-4 kişilik bir aile için ideal olduğunu düşünüyorum. Bir odaya tıkılıp kalmıyorsun yatmaya gittiğinde yatak odası buz gibi olmuyor aynı şekilde mutfak sıcak oluyor.

Yine söyleyeyim bunlar benim düşüncelerim. Katılmaya bilirsiniz.

hocam zaten yukarıda ki mesajımda sizin dediklerinizi anlatmıştım ,ancak dediğiniz gibi ben 200-300 tl. veririm ve ısınırım derseniz zaten kimse karışmaz netice de bu ülkede reno varken niye Porsche kullanıyorsun demedik kimseye

yine daha önceleri anlattığım gibi ısı algılaması kişiden kişiye değişiyor misal benim komşum biz çok memnunuz ısı tam bizim istediğimiz gibi diyor ama ben onlara gittiğimde üşüyorum ,yahu diyorum ya şu kombiye biraz gaz verin yada ben gideyim donacağım burada ,onlarda ayıp olmasın diye dereceyi biraz yükseltiyorlar ,şimdi ben çok iyi biliyorum ki evimin oturma odası ,koridor,mutfak ve yatak odasının vanalarını açsam inanın 250-300 tl.den aşağı gelmez , işte bu durumda bir hesap yapıyorum şimdi oturma odası full sıcak ,kapısı hep aralık olduğu için koridor ve mutfak ılık ,elektriğe verdiğim para 89 tl. (normalde zaten 45-50 tl.geliyordu) yani 200 tl.kadar kardayım ,ha işin gerçeği param çok olsa bende doğalgaz kurdururum ama malum emekli maaşıyla sağlam hesaplar yapmak gerekiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bak bu en lüksü.

Elektrik giderse 3 günde gelir,rusya gazı keserse napıcaksın

hocam o soruyu ikinci madde de önce ben sordum

doğalgazla ısınanlar ya oturup ağlar ,yada hemen sobacıya koşup soba alır ,tabi baca varsa ,malum yeni binaların çoğuna baca dahi yapmıyorlar ,ocak için ise yine lpg ye dönüş yapıp devam

• Alptuğ biraderimin dediği üzere, ısınmak konusu çok izafi; konuyu "geyik muhabbeti"nden çıkarıp gerçek verilere bakalım.
    Altta İgdaş'ın ısı kaynaklarına göre maliyet grafiği var.
    Karşılaştırmalarda klima yok sadece, onu da siz ekleyin.
    Oradaki "elektrik" sütunu elektrik sobası-ufo içindir.
    A sınıfı düz tip klima için elektrikteki değeri 3.5'a bölün; inverter için de 4 ila 5'e bölün (inverterlerde çeşit çok).

Herşey meydanda, gerisi muhabbettir:

http://www.igdas.com.tr/Dynamic/YakitFiyatKarsilastirmasi.igd

• internetten bunu buldum.şema olması gerekiyodu bulursam yayınlarım.

Doğalgaz mı, Klima mı? Isınmada hangi yöntem daha ucuz?
    Doğalgaz - Gazlı Isıtıcılar COP 0.85 - ısıtma kaynağı doğal gaz ya da akaryakıt olan ısıtıcılarda genel olarak 1 kW enerji kullanımı sonucunda elde edilen ısı enerjisi 0.85 kW’tır. Benzer ısı kaynakları %100 verimlilik sağlamamakta. Kısacası gazlı, akaryakıtlı ısıtıcılarla 4 kW’lık ısı enerjisi elde edebimeniz için 4.7 kW elektrik enerjisine gereksinim duyacaksınız. Inverter Heat Pump Klimalar ile 4 kW’lık ısı enerjisi elde edebilmeniz için gereksinim duyduğunuz elektrik enerjisi sadece 1 kW’tır.
  • quote:

internetten bunu buldum.şema olması gerekiyodu bulursam yayınlarım.

Doğalgaz mı, Klima mı? Isınmada hangi yöntem daha ucuz?
    Doğalgaz - Gazlı Isıtıcılar COP 0.85 - ısıtma kaynağı doğal gaz ya da akaryakıt olan ısıtıcılarda genel olarak 1 kW enerji kullanımı sonucunda elde edilen ısı enerjisi 0.85 kW’tır. Benzer ısı kaynakları %100 verimlilik sağlamamakta. Kısacası gazlı, akaryakıtlı ısıtıcılarla 4 kW’lık ısı enerjisi elde edebimeniz için 4.7 kW elektrik enerjisine gereksinim duyacaksınız. Inverter Heat Pump Klimalar ile 4 kW’lık ısı enerjisi elde edebilmeniz için gereksinim duyduğunuz elektrik enerjisi sadece 1 kW’tır.

Burada bahsettiğini biliyorum.
    Bu sadece "verimlilik" olarak bakıyor, kaynakların "fiyatını" gözardı ediyor.
    İgdaş'ınkisinde güncel olarak kaynakların fiyatı da verildiği için o daha kullanışlı.

İgdaş'ın tek eksiği, her nedense klima sütununun olmaması.

• Merhaba, Adana'da yeni evime taşınacağım, aşağıda verdiğim krokiye göre yatak odası ve salon için önereceğiniz klimalar ne olabilir.
    Yeni evleniyorum bu yüzden f/p olarak en iyisini almayı düşünüyorum yani fiyat benim için önemli. Eşimde bende çalışıyoruz akşamları salondaki kullanılır yatarkende yatak odasındaki. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: eczemre

Merhaba, Adana'da yeni evime taşınacağım, aşağıda verdiğim krokiye göre yatak odası ve salon için önereceğiniz klimalar ne olabilir.
    Yeni evleniyorum bu yüzden f/p olarak en iyisini almayı düşünüyorum yani fiyat benim için önemli. Eşimde bende çalışıyoruz akşamları salondaki kullanılır yatarkende yatak odasındaki. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Anlaşılan ısıtmada kullanmıyacaksın o zaman iç ünite ses seviyesi 20db olan herhangi bir ürün alabilirsin.

• Orijinalden alıntı: antısekurıt

Anlaşılan ısıtmada kullanmıyacaksın o zaman iç ünite ses seviyesi 20db olan herhangi bir ürün alabilirsin.

Binaya daha doğalgaz gelmedi, onunda araştırmasını yaptığım için petekler var gibi görünüyor ama yok :)
    Isıtma performasından memnun kalırsam kombiden vazgeçebilirim.
  • @eczemre

salonunuz 24 m2 olduğu için 12 lik idare edermi etmez mi önce bunu öğrenmekte fayda var ,eğer çok korunaklı bir eviniz varsa yeterli geleceğinden klima fiyatı bayağı azalacaktır ,önce bir keşif yaptırın derim

12 lik yeterli gelirse f/p cihazı olarak Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima olabilir

yetmezse 18 lik f/p cihazı olarak Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima olabilir

ancak dediğim gibi 12-14 btu cihazlardan biri yeterli olacaksa hem fiyat çok düşecek hem seçiminiz çoğalacaktır

yatak odasına herkesin tersine benim düşüncem çok kaliteli ama btu su düşük cihaz seçmeniz de fayda var çünkü ses olayı çok önemli ve öyle her markanın verdiği ses değerlerine de itibar etmeyin bu konu da en başarılı olan mits. ve toshiba ve bir iki marka daha var ama hepsini yazmak mümkün değil

yatak odası için f/p Alarko Carrier 53 NQV 025M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima olabilir (alarko ,randımanı ve ses düzeyi olarak emin değilim ama bu cihazlardan çok sayıda alan oldu ve bir şikayet duymadık)

ilk defa m2 ye düşük klima tavsiye ediyorum ama oda korunaklı ise bence yeterli gelecektir,zaten yattıktan sonra çok yüksek ısı gerekmiyor

ama daha sorunsuz olsun istiyorsanız Toshiba RAS 10SKV Split Klima Inverter yada Mitsubishi SRK25ZJP-S 9.000 Btu/h Inverter Duvar Tipi Split Klima olabilir ,ancak bir üst serileri daha güzel ama fiyat olarak yüksek

yine yatak odası için 9 luk klima yeterli değil denilirse 12 likleri olur ama fiyat artar ,bu anlattıklarımdan da anlayacağınız üzere v ile korunaksız bir eve klima aldığınızda 1000 -2000 tl. ye varan fazladan harcama yapmak zorunda kalabiliyorsunuz

• Cevap için çok teşekkür ederim. Adana'da ki firmalara güvenmiyorum açıkcası, doğalgaz için 3 firmaya gittim keşif yapsınlar diye gelen giden olmadı.
    Salonum güneye bakıyor, yeni bina ve duvarlar ytong, camlar çift cam pvc doğrama ama yatak odası kuzey ve yangın kapısı var pek korunaklı olduğu söylenemez.
    Tavsiyelerinizi inceleyeceğim, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczemre

Merhaba, Adana'da yeni evime taşınacağım, aşağıda verdiğim krokiye göre yatak odası ve salon için önereceğiniz klimalar ne olabilir.

Ekonomik olsun derseniz salon için

http://www.beyazesyamerkezi.com/Arcelik-90064-inverter-Klima_5547.html#0

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv12pslnand-klima-fiyati,444709.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-klima-fiyati,449070.html

Yatak odasına

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv09pslnand-klima-fiyati,444696.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-klima-fiyati,449073.html

• Orijinalden alıntı: eczemre

Binaya daha doğalgaz gelmedi, onunda araştırmasını yaptığım için petekler var gibi görünüyor ama yok :)
    Isıtma performasından memnun kalırsam kombiden vazgeçebilirim.

Olmayan şeyi varmış gibi göstermek yurdum insanına has bişi
    Isıtma işin içine girince işler değişir.
    Panasonic
    Toshiba
    Daıkın
    Mıtsubishı
    Hıtachı
    fujıtsu
    gibi kendi kompresörünü üretebilen japon menşei markalara bakmalısın.
  • eczemre için YATAK ODASINA AŞAĞIDAKİ CİHAZ DA OLABİLİR Mİ KOMUTANIM? ME nin deluxpower serisine göre fiyatı daha uygun.

Toshiba RAS 10 SKVR 10600 Btu/H Inverter Daiseikai Duvar Tipi Split Klima

ÖZELLİKLERİNDEN BAZILARI. Hem de SKVR serisi

Soğutma/Isıtma: 3,700-10,600/3,070-16,400 btu
    Yeni aluminyum dekolu düz ön paneller.

A sınıfı enerji etiketleri (10-13-16.000 BTU)

4,07* COP ile standartların A sınıfı dediği 3,21 COP’li klimalardan % 27 daha verimli

DC Twin Rotary kompresörlü, DC Inverter teknolojisi

(-15)ºC ısıtma, (-10)ºC soğutma yapabilme.

liste peşin fiyatı 2000 TL.

Alarko Carrier 53 NQV 025M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima Alacak olursa 1400 TL civarı bir fiyata alır.

onun Kapasite değerleri de:

Kapasite (Btu/h)Soğutma / Isıtma : (3,800-9,900)/(3,070-13,650)
  • 
Sayfa: önceki 672673674675676
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.